Close
رستوران

مجموعه توریستی چالیدره

Chalidarreh Tourist Complex

Chalidarreh Tourist Complex (2).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (1).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (4).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (3).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (5).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (6).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (8).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (7).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (9).jpg
Chalidarreh Tourist Complex (10).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در سالهای 1381 ـ 1376 سد چالیدره با مشارکت شهرداری طرقبه و شرکت آب منطقه ای خراسان یعنی تامین عرصه توسط شهرداری و احداث سازه و تاسیسات سد توسط آب منطقه ای، ایجاد تا در جهت رفع اختلافات محلی در توزیع عادلانه آب و تامین آب کشاورزی باغات منطقه که در واقع اصلی ترین دغدغه شهروندان و حفظ محیط زیست و اقلیم دامنه های شمالی ارتفاعات با برکت بینالود می باشد، ایفای نقش نماید. این مهم تاثیرات بسزا و ارزشمند خود را بجای گذاشت که جا دارد از تمامی دست اندرکاران و تلاشگرانی که در طول سالهای طولانی شروع و احداث تاکنون در شکل گیری و بهره برداری بهینه از این نعمت الهی تاثیر گذار بوده اند تشکر نمائیم. با اندکی دقت و تامل در توانمندی ها و توانائی های سد و اراضی اطراف که در حوزه نفوذ شهر زیبا و ییلاقی طرقبه و کلانشهر مذهبی مشهد مقدس قرار دارند و با استعانت از خداوند متعال و مشورت با اندیشمندان عرصه های اجتماعی ـ اقتصادی توجه به توانمندیهای گردشگری مجموعه چالیدره شکل و رویکرد جدید و بدیعی را در تفکر مدیران منطقه چالیدره ـ شهر طرقبه و شهرستان طرقبه شاندیز ایجاد و روند رو به رشد این مجموعه با ورود سازمان همیاری شهرداریهای خراسان به موضوع و تشکیل شرکت نمونه گردشگری چالیدره سرعت بیشتری به خود گرفت.

نوع جاذبه:
 • مراکز خدماتی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Davoud
  نقدها:
  گزارش
  دریاچه چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

  چالیدره یک منطقه بکر گردشگری دست ساز بشر است و دریاچه ای مصنوعی هم دارد. آب این دریاچه از طریق رودخانه جاغرق تامین می شود. وجود این رودخانه و دریاچه در کنار یکدیگر علاوه بر اینکه باعث سرسبزی و آبادانی مجموعه چالیدره شده ، دلیلی برای تبدیل این منطقه به یک مکان گردشگری و مسافرپذیر هم شده است
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  جائی برای یکبار دیدن
  توصیه شده توسط کاربر

  این مکان گردشگری در آخر جاده طرقبه مشهد واقع شده.یه دریاچه پشت سده که تله سیژ و ترن داره برای رفتن به اونجا که خود این وسیله ها هم جزئ جاذبه هاش هست و خیلی هیجان داره.در خود اطراف دریاچه هم امکانات خوب گردشگری از جمله کافه، رستوران، اسب سواری، باغ،قایقهای پاروئی و موتوری، مسجد و سایر امکانات تفریحی ایجاد شده که برای یه بار دیدن و استفاده از امکاناتش ارزش داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه توریستی چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

  حدوداً ده و یا یازده سال پیش بود که دوستان خبر از افتتاح مکان تفریحی جدیدی در شهر طرقبه به نام چالیدره دادند. یک دریاچه تفریحی در جایی نزدیک به روستای کنگ و نغندر.
  اول از همه اظهار تعجب ما بود که چگونه یک دریاچه در این منطقه وجود داشته که ما از آن بی اطلاع بودیم. گویا این دریاچه یک سد خاکی بر روی رودخانه های سرچشمه گرفته از بینالود است.
  و بعد سری به آن زدیم برای جستجو و تفحص این مجموعه توریستی تازه معرفی شده.
  امروزه چالیدره دارای دو فاز می باشد و از ۱۰ سال پیش تا کنون پیشرفت زیادی کرده است افزودن تله سیژ و ترن کوهستان، اسکله قایقرانی، انواع رستوران ها ، فاز ۲ و بانجی جامپینگ از جمله امکانات ایست که برای این مجموعه تعبیه شده است.
  راه های ورود به مجموعه متنوع می باشد شما می توانید از ترن کوهستان، تله سیژ و یا به صورت پیاده وارد شوید اگر پیاده و یا با ترن وارد شوید به فاز یک مجموعه وارد می شوید. فاز دو در آنسوی دریاچه می باشد که دسترسی به آن از طریق قایق و یا تله سیژ است و البته برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند و یا سالخورده هستند فاز دو به دلیل اینکه پله کمتری دارد مناسب تر است.
  چالیدره از جمله مکان هایی است است که در راستای پیشرفت توریستی شهر مشهد به آن افزوده شده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  مجموعه تفریحی باحال و جذاب
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این مجموعه که در نزدیکی منطقه طرقبه واقع شده دارای امکانات تفریحی زیادیست. در ابتدا شما باید بوسیله چیزی شبیه فونیکولار به ارتفاعات این منطقه کوهستانی بروید. در آن بالا پر از رستوران و تنقلات و ... هست. وقتی به بالا می سید دریاچه ای که در اثر بستن سد ایجاد شده رو خواهید دید که منظره جالبی داره. زیپ لاین بسیار باحال رو این دریاچه هستش. کلا رفتن به این منطقه در سفر به مشهد می تونه هیجان انگیز باشه براتون.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  مجتمع تفریحی چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

  این مجتمع تفریحی در خارج از مشهد و در نزدیکی طرقبه است. این مجموعه شامل امکانات خوبی از جمله تله سیژ، رستوران، کافه، عکاسخانه سنتی، زیپ لاین، بانجی جامپینگ، فیش اسپا، قایق پدالی و ... است. پارکینگ مجموعه نیز بزرگ بوده و ظرفیت کافی دارد. برای رسیدن به بخش اصلی باید از روی دریاچه عبور کنید که مفرح ترین روش استفاده از تله سیژ است اما میتوانید از پله و همپنین قطار تفریحی نیز استفاده کنید. چشم انداز این دریاچه بسیار زیباست و این محل برای گذراندن یک بعدازظهر خانوادگی بسیار مناسب است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زینب مهرآبادی
  نقدها:
  گزارش
  تله سیژ چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بهترین تجربه های سفرم تله سیژ چالیدره طرقبه بود, زیرا در دو نقطه مسیر رفت و برگشت حس هیجان و ترس مثبتی را تجربه کردم. همچنین در این دو نقطه چشم انداز زیبایی از دریاچه و تپه های چالیدره طرقبه دیدم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آزاده
  نقدها:
  گزارش

  چایدره در نزدیکی طرقبه است. امکانات چالیدره: عکاس خانه مملو از حس نوستالژی تله کابین بانجی جامپینگ زیپ لاین قایق سواری ماهیگیری رستوران

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

  چالیدره یکی از مکان‌های تفریحی اطراف مشهد است که در کنار دریاچه سد چالیدره قرار دارد که از امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی از جمله رستوران ، کافی شاپ ، قایق پدالی، تله سیژ، تله کابین ، بانجی جامپینگ ، ترن ، زیپ لاین ، عکاسخانه و ... برخوردار است. این مجموعه وسیع دارای پارکینگ بزرگی برای ماشین هاست و از پارکینگ تا محوطه اصلی مجموعه قطارهای کوچک جذابی برای جابه جایی گردشگرها وجود دارد. در این محوطه هم تعدادی فروشگاه و عکاسخانه قرار دارد که در عکاسخانه با پوشیدن لباس های زیبا مثل لباس کابویی و دالتون ها و ... میتوانید خاطره جالبی از این مجموعه با خود به همراه ببرید. قسمت اصلی این مجموعه بالای کوه و در کنار سد قرار دارد و برای رسیدن به آن سه راه وجود دارد استفاده از تله سیژ ، استفاده از ترن یا استفاده از پله که جذابترینش از نظر ما تله سیژ هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

    مجموعه توریستی چالیدره، از جاذبه های اطراف شهر مشهد است که می توانید برای یک تفریح و خوشگذرانی متفاوت روی آن حساب باز کنید. این مجموعه تفریحی در کنار دریاچه سد چالیدره قرار دارد و گزینه های مختفی مثل قایق سواری، لنج تفریحی، ترن هوایی، تله‌سیژ، بانجی جامپینگ، ماهیگیری، زیپ لاین، کافی شاپ گردان و رستوران را برای تفریح به شما می دهد. مجموعه چالیدره همچنین این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید به صورت پکیج های مختلف از امکانات و تفریحات این مجموعه استفاده کنید. چالیدره در طرقبه، کیلومتر 2 جاده نقندر قرار دارد . شش ماه اول سال بهترین زمان گردش در چالیدره مشهد می‌باشد، زیرا با توجه به کوهستانی بودن منطقه، برخی از امکانات ارائه نمی‌گردد. ولی در پاییز و زمستان هم چالیدره زیبایی های خود را دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  چالیدره
  توصیه شده توسط کاربر

  چالیدره یکی از مکان‌های تفریحی اطراف مشهد است. دریاچه سد چالی دره برای ابیاری باغ‌های اطراف طرقبه ساخته شده و دارای امکانات تفریحی مانند قایق سواری، ماهیگیری و رستوران است .دره چالیدره که یکی از این جاذبه های طبیعی شهرستان طرقبه میباشد ،از طریق رودخانه ای به نام جاغرق تغذیه می شود که وجود این دره و رودخانه در کنار هم ،جاذبه طبیعی چشم نوازی را در این منطقه بوجود آورده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Naeemeh Ghasemi
  نقدها:
  گزارش

  منطقه گردشگری چالیدره، یک تفرجگاه با تفریحات آبی در طرقبه مشهد هست که اطراف سد چالیدره ایجاد شده. تفریحاتی از قبیل قایق سواری، تله سیژ، بانجی جامپینگ در این پارک وجود دارد. چند کافی شاپ و چایخانه و رستوران هم موجود هست که در کنار امکاناتی از قبیل سرویس بهداشتی، نمازخانه و آلاچیق برای نشستن، محل مناسبی برای تفریحات خانوادگی هست. اما هنوز خیلی جای کار دارد و چندان دلچسب نیست، تفریحات نسبتا کم هستند، قیمتها بالا هستند و برای هر چیز کوچکی جداگانه پول دریافت میکنند. مکان هایی برای بازی و سرگرمی فقط در حد پرتاپ دارت و جایزه عروسک هستند که خیلی قدیمی هست و کسی استقبال نمیکند.
  برای ورود به مجموعه باید یا سوار تله سیژ به قیمت ۱۷ تومان شوید و یا با ترن کوهستان که شبیه اتوبوس هست به قیمت ۳ تومان، منتقل شوید. تله سیژ صندلی های دو نفره ای هست بدون اتاقک که شما را از روی دریاچه هم عبور میدهد و خودش یک تفریح حساب میشود. اما ترن شبیه یک اتوبوس هست که مسیر کوتاه و سراشیبی را به بالای کوه طی میکند و عده زیادی را همزمان به پارک میبرد و هیجان و لذت خاصی ندارد. راه دیگری هم وجود دارد که در ایام شلوغی خیلی بهتر از ایستادن در صفهای طولانی هست. آن هم پله هایی هست که خیلی هم زیاد نیست اما برای همان هم از شما ۱۰۰۰ تومان میگیرند.
  برای قایق سواری دو انتخاب دارید قایق موتوری نفری ۱۷ و قایق پدالی نفری ۱۶ تومان. من قایق موتوری رو تجربه کردم که لذت بخش و هیجان انگیز بود. اگر از قایق فقط برای انتقال به سمت دیگر دریاچه بخواهید استفاده کنید رایگان شما را میبرند. آن سمت دریاچه یک کافی شاپ گردان در ارتفاع وجود دارد و همچنین یک مسجد و بانجی جامپینگ.
  قیمتها مربوط به نوروز ۹۸ هست و ممکن هست در ایام دیگر سال متفاوت باشد. ضمن اینکه در سایت چالیدره میتونید پکیج های تخفیفی رو خریداری کنید.
  سایت چالیدره: http://www.chalidarreh.com

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ghazal
  نقدها:
  گزارش
  چاليدره
  توصیه شده توسط کاربر

  اين مجموعه تفريحي بسيار هيجان انگيزه فقط دو قسمت شده يكي قبل تلسيژ يكي با تلسيژ بايد رفت اونطرف كه با تلسي ميري خيلي محيط خوب و رستوران خوب داره ولي اين سمتش خيلي همه كسي و شلوغه
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آزاده
  نقدها:
  گزارش
  دره چاليدره
  توصیه شده توسط کاربر

  دره چالیدره که یکی از این جاذبه های طبیعی شهرستان طرقبه مشهد ميباشد. تله کابین موجود در چالیدره طولی حدود ۲۷۰ متر دارد که هم بر روی خاک و هم از روی قسمت آبی سد گذر میکند.

  بهترین زمان گردش در چالیدره شش ماه اول سال میباشد که با توجه به کوهستانی بودن منطقه ،برخی از امکانات چالیدره همچون غواصی در فصل سرما ارائه نمیگردد.

  لازم به ذکر است که در این مجموعه تفریحی که جهت استفاده عموم مردم میباشد ،پارکینگ بزرگی برای وسایل نقلیه مسافران و بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

  امکانات چالیدره که یکی از جاهای دیدنی مشهد محسوب میگردد ،متعدد بوده که در ادامه به برخی از این امکانات چالیدره اشاره میکنیم.

  رستوران با منوی غذاهای ایرانی و فرنگی
  کافی شاپ با محیط دلنشین
  تله کابین هیجان انگیز
  ماهی گیری در دریاچه
  بانجی جامپینگ چالیدره مشهد
  برج گردان چالیدره
  ترن کوهستان چالیدره
  زیپ لاین چالیدره
  اسکله تفریحی
  لمکده و چایخانه چالیدره
  تله سیژ چالیدره مشهد
  عکاسخانه سنتی
  امکانات تفریحی ویژه کودکان
  قایق موتوری در سد چالیدره
  قایق پدالی در سد چالیدره
  قایق پارویی در سد چالیدره
  کشتی شناور تفریحی
  آموزش غواصی در دریاچه چالیدره
  آموزش قایق سواری در دریاچه چالیدره
  مرکز ماساژ ماهی برای از بین بردن بافت های مرده پوست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: