Close

موزه ملی هرمیتاژ (ارمیتاژ)

The State Hermitage Museum
5
(از 12 نقد و بررسی)

درباره موزه ملی هرمیتاژ (ارمیتاژ)

موزه دولتی هرمیتاژ یکی از معروفترین موزه های هنری در سراسر جهان به شمار می آید. این موزه در داخل وینتر پالاس واقع شده و بیش از 2.7 میلیون اثر هنری را در خود جای داده است.

نوع جاذبه
موزه های تاریخی
موزه های هنری
موقعیت
سن پترزبورگ
پیشنهاد کاربران
%100 از 12 رای
رتبه در سن پترزبورگ
1 از 85 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف موزه ملی هرمیتاژ (ارمیتاژ)

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
روزبه شهنواز
نوشته شده در 21 فروردین 1399
report-icon گزارش

بی شک آرزوی هر گردشگر و هر هنردوستی در دنیا دیدار از موزه ی هرمیتاژ و آثار هنری آن است.
وقتی تندیسی از میکل آنژ یا تابلویی از پابلو پیکاسو را از نزدیک میبینی چنان به وجد خواهی آمد که آرزو می کنی کاش زودتر به اینجا آمده بودی...
نزدیک به 3 میلیون قطعه ی ارزنده ی هنری از نامدارترین هنرمندان دنیا (میکل‌آنژ، لئوناردو داوینچی، آنتونی فان دیک، رامبراند، کلود مونه، پل سزان، ونسان ونگوک، پابلو پیکاسو و ...) در این موزه جمع شده است و برای بازدید از همه آنها باید ماهها زمان گذاشت.
این یادگارِ ارزنده ی کاترین کبیر که امروزه از بزرگ ترین و قدیمی ترین موزه ها و نگارخانه های دنیا می باشد، شعبه های دیگری هم در چند شهر دیگر دنیا دارد.
از آنجا که بنای موزه از کاخهای خانواده ی تزار بوده، دارای معماری باشکوهیست که حتا خالی از آثار هنری هم جاذبه ای مهم و زیبا از شهر سن پترزبورگ به حساب می اید.
و در آخر اینکه برای بازدید از این موزه باید زمانی طولانی را در صف وقت بگذارید که البته ارزشش را هم دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
امید خدایاری
نوشته شده در 15 فروردین 1399
report-icon گزارش

موزه هرمیتاژ معروفترین جاذبه سنت پترزبورگ و سومین موزه بزرگ دنیا، همین کافیه که یه روز از وقتتون رو به بازدید از این موزه اختصاص دهید. این موزه از چندین ساختمان تشکیل شده و بازدید از اون به حداقل یک روز زمان نیاز داره. تعداد حدود 3 میلیون اثر از آثار تمدن های قدیمی مثل مصر، یونان، ایران چین، روسیه و ... همچنین آثار مهمی از داوینچی،پیکاسو، ون گوگ و ... در این موزه وجود داره. یکی از قسمت های جالب این موزه برای ما بخش ایران اون بود، همچنین دیدن فرش پازیریک از نزدیک (قدیمیترین فرش جهان که به عقیده خیلی ها این فرش ایرانی است.) یکی از جذابیت های هرمیتاژ بود.
برای مشاهده زمان بازدید، تعطیلی و بهای بلیط می توتنید به سایت موزه به آدرس hermitagemuseum.org مراجعه کنید. ضمنا همانطور که در توضیحات سایت اومده، بازدید از موزه در سومین روز از پنجشنبه هر ماه رایگانه. متاسفانه در زمان بازدید ما از سنت پترزبورگ به این پنج شنبه برخورد نکردیم. یه نکته دیگه درخصوص این موزه اینه که همیشه صف بلندی برای خرید بلیط وجود داره که حداقل نیم ساعت از وقتتون رو میگیره البته اگه مستر کارت داشته باشین دیگه لازم نیست برید توی صف چون در کنار باجه فروش بلیط حضوری، دستگاه‌هایی وجود داره که با مستر کارت میتونین بلیط بازدید از موزه رو به راحتی بخرید.

بیشتر
امتیاز کل
5
Nedajrg
نوشته شده در 4 آذر 1398
report-icon گزارش

موزه هرمیتاز یکی از آم موزه هایی است که اگر یک روز کامل هم برایش وقت صرف کنید باز زمان کم می آورید. موزه بزرگی که بخشی از ساختمان کاخ زمستانی محسسوب می شود. ساعت کار موزه از 10:30 است و برای خرید بلیط باید به پشت کاخ زمستانی بروید. چند دستگاه ATM مانند هم بلیط را میفروشند و جالب اینکه تا ساعت 10:30 خبری از فروش بلیط نیست به محض آغاز به کار موزه این دستگاهها بلیط صادر میکنند. ما از این دستگاه ها بلیط خریدیم و داخل شدیم. معماری داخل کاخ سوای آثاری که داخل هر اتاق وجود دارد بسیار دیدنی است . در این موزه بیش از سه میلیون اثر هنری وجود دارد و آثاری از میکل‌آنژ، لئوناردو داوینچی، رامبرانت، ونسان ون گوگ و پابلو پیکاسو در آن دیده می شود. اتاق بیست ستون،اتاق هرکول، سالن فرهنگ و هنر شهرهای باستانی شمال دریای سیاه، بخش مصر باستان، اتاق گلدان بزرگ، اتاق ژوپیتر، اتاق شوالیه ها، سالن رامبرانت و اتاقهای هنرهای فرانسوی و آلمانی، بریتانیایی و سایر کشورهای اروپایی The small italian skylight room، Dionysus room ارزش ساعتها بازدید رو داشت. کتابخانه بزرگ نیکلاس دوم، اتاق زیبای پتر کبیر در طبقه دوم و در طبقه سوم موزه هنرهای هندی و ژاپنی و چین و تبت و بلاخره سالن مهجور و کوچک ایران در طبقه سوم قرار گرفته بود. سالن نقره های عصر ساسانی، مجسمه های فلزی قرن 8 تا بیست، سه طاقی و سفال از قرن 15 و چند نقاشی مینیاتور از ناصرالدین شاه و عباس میرزا و طرح های لیلی و مجنون و چند نقاشی از فتحعلی شاه کل گنجینه ایران موجود در این نمایشگاه بود. نسبت به عظمت هنری اروپایی که در این موزه جمع شده بود متاسفانه بخش ایران به نظرم خیلی محقر و کوچک و در بخش دور افتاده ای از موزه قرار گرفته بود.

بیشتر
امتیاز کل
5
Lahiji_majid
نوشته شده در 31 شهریور 1398
report-icon گزارش

موزه ی هرمیتاژ یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر سینت پترزبرگ است.
شاید دیدن دقیق سه میلیون قطعه ی این موزه، سالها وقت را طلب کند ولی برای من بی هنر که آنچنان عاشق موزه ها نیستم، بازدید 5 ساعته از قسمتهای مهم موزه کفایت میکند.
بهتر است بدو ورودتان به موزه، نقشه ی پلانهای مختلف موزه را از راهنمای موزه بخواهید و محلهای مورد نظرتان را مشخص کنید.
برای اینکه در صفهای طولانی این موزه نمانید، بهتر است در ساعات اولیه باز شدن موزه، جلوی باجه های الکترونیکی فروش بلیط حاظر شوید.
قیمت بلیط برای هر بزرگسال 700 روبل است.
قطعا دیدن این شهر بدون بازدید از این موزه بی معناست

بیشتر
امتیاز کل
5
مهين شاعري
نوشته شده در 5 آبان 1398
report-icon گزارش

موزه ارميتاژ سنت پترزبورگ موزه ارميتاژبزرگترين موزه جهان كه كاترين كبيردرسال ١٧٦٤باخريد بيش ازدويست نقاشى دراروپااين مجموعه را اغازكرد،اين موزه سه ميليون اثاررانگهدارى ميكند،اصلى ترين بناى موزه ،كاخ زمستانى است ،اين كاخ مجلل به عنوان اولين اقامتگاه تزارهاى روسى درميدان كاخ واقع شده وشاهكارهاى نقاشى هنرمندان بزرگ جهان،مجسمه هاى قرون وسطى طلاوجواهرات،سكه ،اثاركشورهاى شرقى ايران ،چين،تبت ومصررانمايش گذاشته،واثارهنرمندان معروفى چون ون گوگ،مونه،روبنس،ميكل انژ،پيكاسو، لئوناردوداوينچى،سزار،رامبراند،روبنس،رودن رانگهدارى ميكند،موزه ارميتاژشعبه هاى بين اللملى دركشورهاى لاس وگاس ،هلند،ولندن دارد، سيصداثرازايران درطى سه قرن ازراههاى مختلف به موزه ارميتاژ راه يافته اندكه شامل اشياى سفالى ،فلزى،سكه ومهر،نقش برجسته،نقاشى ،خط نوشته،زيورالات وجواهرات،قطعات خط نسخ خطى ووسايل روشنايي مي باشد.يكى ازمهمترين اثارايران فرش پازيريك ميباشد كه بطورتصادفى توسط پرفسوررودلكو درمرزمغولستان منطقه پازيريك زيريخ درتابوت موميايي شده يكى ازناقراب هاى هخامنشى كشف شد،اين فرش درزمان مادها ياپارس ها براى پوشاندن اسب بافته شد. ازانجايي كه من به نقاشى علاقه دارم بازديدازارميتاژ بخصوص دربخش نقاشى وديدن انهمه نقاشى ازنقاشان بزرگ جهان برايم خيلى لذتبخش بوده ودوست داشتم لحظات بيشترى رامحواين نقاشيها شوم ،گاهى انقدرغرق نگاه كردن بودم كه ازجمع دور ميشدم ،ولى متاسفانه وقتى باتورهستيداين فرصت ازشماگرفته ميشود، اگرچه بخش بخش اين موزه ديدنى وبى نهايت قابل وصف است ،ولى ازديدن بخش نقاشي ارامش خاصى گرفتم ودوست دارم دوباره اين فرصت برايم پيش ايدتاباچشمى سيرازانجاخارج شوم.

بیشتر
امتیاز کل
5
هانا صالحی
نوشته شده در 25 مهر 1398
report-icon گزارش

موزه هرمیتاژ یا کاخ زمستانی در میدان قصر مشهورترین جاذبه سنت پترزبورگ است. کاخی عظیم که موقعیتش در کنار رودخانه نوآ، رنگ آبی و مجسمه های کوچک طلایی در جای جای دیوارهای بیرونی و.... همه چیز این موزه بینظیر است. داخل موزه خارق العاده است و انسان را به وجد می‌اورد بخش‌های مختلفی از جمله فرهنگ روس، یونان، مصر،ایتالیا، بلژیک، ایران و... دارد که زیباترین بخش آن به نظر من فرهنگ روس بود. تعداد نقاشی‌ها و مجسمه هایی که برای تزئینات راهروها بکار برده شده بود بقدری زیاد بود که خودش یک نمایشگاه بود. بعد از طی راهروها به سالن های بزرگی میرسیدیم که هرکدام با دیگری متفاوت بود از رنگ سنگهای ستون ها و کف سالن و لوسترها تا اشیا به نمایش گذاشته شده. هرمیتاژ دارای سه میلیون اثر هنری گرانبهاست و دیدن همه آنها وقت بسیار زیادی نیاز دارد بازدید ما حدود 4 طول کشید و دیدن سومین موزه بزرگ دنیا بسیار لذت‌بخش و عالی بود. هزینه ورودی موزه 1000 روبل است که در سومین پنجشنبه هر ماه رایگان است. موزه از ساعت ده و نیم صبح تا پنج عصر باز است ما ده دقیقه زودتر رفتیم که در صف نمانیم ولی با صف طویلی مواجه شدیم و حدود 40دقیقه در صف بودیم و عصر هم که برمیگشتیم صف همچنان ادامه داشت

بیشتر
امتیاز کل
5
فاطمه خرقه پوش
نوشته شده در 10 اسفند 1397
report-icon گزارش

#موزه_هرمیتاژ( در زبان فرانسوی جای خلوت) یکی از بزرگترین موزه های جهان با ۳ میلیون اثر هنری موجود در آن در شهر #سنت_پترزبورگ #روسیه قرار دارد. در این موزه آثار هنرمندان بنامی مثل : لئوناردو دا‌ینچی، ونیان ونگوگ، میکل آنژ، رامبرانت، پابلو پیکاسو، پل گوگن و ... موجود میباشد. در موزه آثار دیگری مانند ، نشان ها، لباس ها و جواهرات سلطنتی، جواهرات ساخته #فابرژه و بزرگترین کلکسیون طلای باستانی اروپای شرقی و آسیای غربی نیز موجود میباشد . #کاترین_کبیر علاقه ی زیادی به آثار نقاشی ، نقاشان معروف دنیا داشت که با خرید بیش از ۲۰۰ تابلو از اروپا شروع به جمع آوری کلکسیون کرد طوریکه فقط خود او و تعداد بسیار کمی از نزدیکانش میتوانستند این آثار را ببینند، کاترین در یکی از نامه هایش چنین گفت که تنها من و موش هایم میتوانیم این زیبایی ها را تحسین کنیم. این موزه دارای ۱۷۸۶ درب، ۱۹۴۵ پنجره، ۱۰۵۷ سالن یا اتاق است ، و اگر برای هر یک از آثار موجود در موزه یک دقیقه وقت بگذاریم ۱۱ سال طول میکشد تا کل آثار موجود در موزه را ببینیم. یکی از شاخص ترین اشیایی که در این موزه نگهداری میشود قدیمی ترین فرش ایرانی است (#پازیریک). این موزه از ساعت های ۱۰/۳۰ تا ۱۸ و در روزهای چهارشنبه و جمعه تا ساعت ۲۱ باز میباشد و در روزهای دوشنبه نیز تعطیل میباشد. در زمان ورود باید بلیت را به مبلغ ۳۰۰ و ۷۵۰ روبل خریداری کنیم و بعد از ورود باید کیف و لباسهایتان را تحویل امانات بدهید تا راحت تر از مجموعه بازدید کنید. مجموعه ای فوق العاده نفیس و پر بار و ارزشمند که آثار ارزشمندی از اکثر دنیا از جمله ایران و بین النهرین را میتوانید در اینجا ببینید. حتما در سفرتان به روسیه و شهر #پترزبورگ از این مکان ارزشمند دیدن فرمایید.

بیشتر
امتیاز کل
5
زهرا طوسی
نوشته شده در 5 اسفند 1397
report-icon گزارش

موزه هرمیتاژ یا آرمیتاژ با3 میلیون اثر هنری در سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. آثار این موزه متعلق به هنرمندانی مانند میکل آنژ، داوینجی، ونگوگ و ... است. در قرن 18 میلادی کاترین کبیر با خرید بیش از 200 اثر هنری اروپایی اقدامات اولیه برپایی موزه را انجام داد و آن را خلوتگاه خود مینامید و افراد کمی را داخل موزه راه میداد تا اینکه به مرور زمان با آوردن اشیاء و تابلوهای نقاشی از دیگر نقاط جهان، این موزه پربارتر شد. لازم به ذکر است قسمتی در انتهای این موزه به آثاری از کشورمان اختصاص داده شده است که هم از نظر تعداد آثار و مکان اختصاص داده شده مایه تأسف است.

بیشتر
امتیاز کل
5
زهره دشتی
نوشته شده در 5 دی 1397
report-icon گزارش

موزه هرمیتاژ یا آرمیتاژ در قسمتی از کاخ زمستانی پتر کبیر قرار گرفته بیرون از بنای کاخ زمستانی میدان کاخ قرار دارد و در وسط آن، ستون بزرگی با مجسمه پیروزی بر رویش دیده می شود. این ستون یکی از نماد های پیروزی روسیه بر ناپلئون است. موزه هرمیتاژ با چند شعبه در کشورهای دیگر و مجموعا با داشتن 3 میلیون نقاشی، بزرگترین مجموعه نقاشی دنیاست.
نکته جالب در خصوص موزه هرمیتاژ، نگهبانان مخصوص آن هستند. گفته میشود که 74 گربه در طبقه زیر زمین این موزه نگهداری میشوند تا آثار را از گزند موش ها و یا سایر حیوانات موذی حفظ کنند.
بلیط موزه هرمیتاژ نفری 700 روبل است. در هرمیتاژ آثار بسیار زیادی از کلیه کشورها قرار دارد.
یکی از سالن های موزه اختصاص به ایران دارد که تصاویری از نقاشی های فتحعلی شاه و آثار قدیمی و زیبای ایرانی در این مکان به نمایش گذاشته شده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
داریوش یاری
نوشته شده در 13 آذر 1397
report-icon گزارش

خیلی باشکوهه
آثار هنرمندانی چون داوینچی و رامبرانت در این موزه است
ضمنا عکسها را خودم گرفتم

#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
5
نادر مزرعه شادی
نوشته شده در 9 آبان 1397
report-icon گزارش

ما برای بازدید از این موزه یک نصف روز در برنامه سفرمان گنجانده بودیم. شنیده بودیم که زمان زیادی باید در صف ورود به این موزه معطل شد. صبح بعد از صبحانه بازدید از این موزه شدیم. هاستل ما در خیابان آدمیرال و در نزدیکی هرمیتاژ بود. ژیاده تا موزه رسیدیم. هنوز درهای موزه باز نشده بود ولی یک ضلع ساختمان ورودی به وزه صفی تشکیل شده بود. با باز شدن درها صف به تندی پیش رفت و ما موفق شدیم وارد موزه بشویم. برای دانشجویانی که کارت دانشجویی بین المللی دارند و برای بازدید کنندگان زیر 16 سال به صورت رایگان ارایه می شود. دو نفر از گروه ما زیر 16 سال بود و توانست از این قانون استفاده کند. البته در صورت درخواست متصدی بلیط باید اوراق هویتی ارایه داد.
این موزه دارای چند بخش است که بازدی از تمامی قسمت‌های موزه شاید نیاز به دوبار بازدید داشته باشد.
اصلی‌ترین قسمتی که مایل به بازدید از ان بودم بخش ایران بود. در بخش ایران پرتره‌های از شاهان قاجار، نقاشی های مینیاتور، ریتونی با طرح خروس و آثار تاریخی دیگری نگهداری می‌شد.
در بخش مصر و یونان نیز آثاری از تمدن‌های مربوطه به نمایش گذاشته شده بود.
در بخش اروپا، بیشتر آثار هنری از قبیل مجسمه‌ها، نقاشی‌هایی با سبک‌های مختلف بود که برای علاقمندان به نقاشی جداب خواهد بود.
در بخش روسیه هم آثار تاریخی و لباس و جواهرات و نوع چیدمان اتاق ها با آثار تاریخی قابل بازدید بود.

بیشتر
امتیاز کل
5
علی عباسی
نوشته شده در 18 مرداد 1397
report-icon گزارش

سلام به همه دوستان عزیز
هرمیتاژ یا ارمیتاژ یا آرمیتاژ نام موزه ایی در روسیه است که به گفته بسیاری جزء افتخارات ملی این کشور محسوب میشود. این موزه بسیار بزرگ و غنی در شهر سنت پترزبورگ روسه واقع شده است و گنجینه ایی گرانبها از تاریخ، هنر و فرهنگ را در خود جای داده است.
بعید میدونم کسی مسافر سنت پترزبورگ باشد و برنامه ایی برای بازدید از این موزه و شاهکار بی نظیر نداشته باشد. موزه ایی که همواره جزء برترین موزه های دنیا محسوب می شود. شهرت این موزه به دلیل نمایش تعداد بسیاری از آثار فرهنگی و هنری بازمانده از دوران مختلف در آن است. این موزه دارای شعبه‌هایی در شهر لندن، آمستردام و لاس وگاس نیز هست. در موزه هرمیتاژ آثار هنرمندان و نقاشان معروفی مانند میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، ون گوگ، گوگن و پیکاسو به نمایش گذاشته شده‌اند. متاسفانه بازدید ما در طول مدت سفر خیلی کوتاه بود و فقط 2 ساعت طول کشید. ای کاش فرصت بیشتری برای بازدید از این موزه داشتیم و میتونستیم قسمت های مختلفی رو ببینیم. این موزه بیش از 3 میلیون اثر هنری را در خود جای داده است و همواره جزء یکی از جاذبه های بسیار شلوغ سنت پترزبورگ به حساب می آید. بسیاری این موزه زیبا که دارای 460 اتاق می باشد را فقط با موزه لوور پاریس و گالری هنر ملی بریتانیا قابل مقایسه می دانند.
این موزه از 5 ساختمان مجزا تشکیل شده است که به هم متصل هستند. این ساختمان ها (موزه ها) عبارتند از، آرمیتاژ قدیمی، آرمیتاژ جدید، کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک و تئاتر آرمیتاژ که در هر کدام از این ها نشانی از تاریخ و زندگی را خواهید یافت. شاید یکی از هیجان انگیز ترین قسمت های این موزه، عبور از راهروی مربوط به ایران باشه که حسی غرور آفرین دارد. تعدادی از آثار و کتیبه های ایرانی در کنار سفالینه های مربوط به تاریخ ایران زمین در این موزه وجود دارد که میتوان همواره از آنها بازدید کرد.
در نهایت نام شهر سنت پترزبورگ با موزه هرمیتاژ گره خورده است و پیشنهادم این است که حتما برای این موزه زمان کافی اختصاص دهید که شدیدا ارزش آن را دارد. همچنین نرخ بلیط این موزه تاریخی بی نظیر 600 روبل می باشد.

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت