Close
رستوران

پارک و باغ پترهوف

Park And Gardens of Peterhof

4745-20VoBHso7IWXUtNEMBwF.jpeg
4745-OfDQk4qGJYzoNHmWej2v.jpeg
4745-UFH8wAA3MG9OoQXnhof9.jpeg
4745-4UeaZjnmJBbOSmS2E1Ww.jpeg
4745-U9fhn6QKvE68qZyLtPq9.jpeg
4745-2IqdJzhvbQvasTT4dnVC.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مجموعه ای از کاخ ها و باغ ها که در منطقه پیترگوف (Petergof) شهر سنت پترزبورگ واقع شده اند. پارک و باغ پترهوف به دستور پیتر بزرگ و به نوعی برای خود نمایی کردن در مقابل کاخ ورسای ساخته شد.  

نوع جاذبه:
 • باغ

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند مرتضی بهشتی
  نقدها:
  گزارش
  میراث با شکوه پیتر کبیر
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ پترهوف در فاصله سی کیلومتری شهر سن پترزبورگ و در کنار خلیج فنلاند واقع شده است.این مجموعه شامل باغ ها ، عمارت ها و کاخ های مجللی است که به فرمان پیتر کبیر بنا شده است و از جمله آثار شاخص ثبت یونسکو کشور روسیه می باشد.
  باغ پترهوف به دو بخش بالا و پایین تقسیم می شود بازدید قسمت بالا رایگان است ولی باغ پایین دارای ورودی 900 روبلی می باشد. اگر مایل به دیدن داخل کاخ ها باشید ورودی جداگانه باید پرداخت کنید. جذابترین بخش باغ پایین آبشار و مجسمه های طلایی جلوی کاخ هستند که زیبایی خاصی را به این محوطه داده اند. باغ پایین تا کنار خلیج فنلاند ادامه دارد و فضای دلنشینی برای قدم زدن و لذت بردن فراهم کرده است.
  ما در زمان اوج گردشگری سن پترزبورگ ( شبهای سفید ) آنجا بودیم با توجه به آسمان آبی و آفتاب درخشان آن روز بازدیدکنندگان زیادی داخل باغ بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش
  خلیج فنلاندِ یخ زده!
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بهترین و جذابترین دیدنیهای سینت پترزبرگ، باغ و کاخ پترهوف است.
  میتوانید با مینی باس و پرداخت فقط 70روبل به این کاخ که در خلیج فنلاند قرار گرفته رفت.
  مسیر رسیدن به این باغ، پر از ویلا و ساختمانهای بزرگ و لاکچری است که میتوان مسیر رسیدن به این کاخ را جزو مناطق اعیان نشین سینت پترزبرگ به حساب آورد.
  سفر ما در ماه مارچ بود و در این ایام، هوای این نقطه از روسیه به شدت سرد است. دیدن خلیج فنلاند که پوشیده از برف و یخ است جذابیت خاصی داشت والبته انگشتانی که کافی بود فقط چند دقیقه ، به دستکش مجهز نباشند تا از فرط سرما، دچار یخزدگی شوند.
  برای ورود به کاخ اصلی که محل اقامت پترهوف و بسیاری از شاهزادگان و تزار های روس بوده است، باید پرداخت نمایید.
  به نظر من، کاخ اصلی در مقابل موزه ی هرمیتاژ حرفی برای گفتن ندارد.
  محوطه ی کاخ و خلیج فنلاند ، بسیار زیبا بود . درست است که هنوز فواره های بینظیرش به دلیل سرما خاموش بودند ولی میتوانستم زیباییش را در فصلهای دیگر تصور کنم.
  قدم زدن روی یخ های خلیج فنلاند و دیدن مرغابیهایی که روی تکه های یخ به خواب فرو رفته اند، از بهترین خاطرات من از این کاخ و محوطه ی جذابش، بودند. و البته سرمایی واقعی از روسیه را در اینجا حس کردیم.
  توصیه میکنم اگر علاقه ای به آثار تاریخی ندارید، دیدن فضای داخلی کاخ را از بازدیدتان حذف کنید و وقتتان را برای قدم زودن و عکاسی در محوطه ی کاخ بگذارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  قصر پترهوف
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین جاذبه های نزدیک سن پترزبورگ کاخ و پارک پترهوف می باشد. برای رفتن به این کاخ در صورتی که با تور نیستید می توانید به ایستگاه مترو Avtovo رفته و سپس از می نی بوسهای شماره Т-224,Т-300, Т-424, Т-424А که به سمت پترهوف میروند استفاده کنید. ما از می نی بوس شماره 424 استفاده کردیم. منظره بسیار زیبایی را در فاصله 45 دقیقه ای مترو تا کاخ شاهد خواهید بود که بخشی از آن در یک جاده جنگلی فوق العاده زیباست. هزینه ورودی قصر 750 روبل است و برای بازدید از کاخ داخل آن باید هزینه جداگانه بپردازید که ما داخل کاخ نرفتیم و بیشتر از فضای بیرون آن استفاده کردیم. پترهوف کلمه ای آلمانی و به معنای دربار پیتر هست. این قصر درست در کنار خلیج فنلاند واقع شده و با چند دقیقه پیاده روی به ساحل زیبای آن میرسید. مهمترین ویژگی این قصر مجسمه ها و فواره های بسیار زیبای محوطه باغ هست. کاخ اصلی قصر پترهوف رو به دو باغ بالایی و پایینی تقسیم کرده که هرکدوم زیبایی خاص خودشان رو دارند. باغ بالایی باغی بزرگ با سه استخر است که دو سمت آن جنگل کاری زیبایی دارد و در دو سمت دو راه روی طویل سرسبز هست که قدم زدن داخل آن بسیار لذت بخش است و باغ پایین که از آن هم زیبا تر است رو به خلیج فنلاند قرار گرفته است. جلوی کاخ اصلی آبشاری پلکانی با فواره ها و مجسمه های طلایی رنگ قرار گرفته است. در این باغ ۱۷۶ فواره وجود دارند . آبشار بزرگ این باغ دارای ۶۴ فواره و ۲۰۰ مجسمه ی برنزی است. مجسمه وسط استخر، سامسون مقدس است که در حال شکافتن دهان شیر است دیده میشود. از آنجاییکه روز پیروزی پتر بر سپاه دشمن (سوئدیها) مقارن با سالروز تولد سامسون مقدس بوده، سامسون به عنوان نگهدار آسمانی این قصر در نظر گرفته شده است. مجسمه های دیگر آبشار طلایی نیز قدیسان و الهه های یونان و روم باستانند و پشت هرکدامشان قصه ای مذهبی یا افسانه ای ملی نهفته است. داخل باغ با دادن مبلغی پول میتوانید سوار ونهای روباز بشوید و کل محوطه را بگردید. یکی دیگر از راه های آمدن به پترهوف توسط کشتی های کروز هست که اسکله اش در کنار قصر قرار گرفته است.منظره خلیج فنلاند نیزاز کنار این قصر زیبا بسیار دیدنی است. داخل قصر کافی شاپ و رستوران وجود دارد ولی به نظرم در صورتی که میخواهید زمان بیشتری را در این کاخ بمانید حتما با خودتان غذای ساندویچی بیاورید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  پترهوف
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ پترگوف یا پترهوف در ساحل جنوبی خلیج فنلاند جای گرفته است. شهر پر است از باغ ها و کاخ هایی که به دستور پتر کبیر ساخته شده اند. نیمی از محوطه توسط دریا محسور شده و داخلش پر از فواره و دیگر سازه های آبی است، کانال آبی نیز مستقیما از پای کاخ تا خلیج کشیده شده است.
  پارک و محوطه به دو بخش باغ بالایی و باغ پایینی تقسیم میشود.
  بازدید از باغ بالایی هزینه ای ندارد و بخش پایینی باغ بلیط دارد که البته چون اواخر اکتبر ما اونجا بودیم و چند روز قبلش فواره ها بخاطر شروع فصل سرد خاموش شده بودند وجهی دریافت نشد و بلیط نداشت.
  کاخ و محوطه براستی زیبا و چشم نواز است.
  رنگ طلایی مجمسمه ها بسیار زیبا و معماری کاخ هرچند ساده اما شکیل و براستی زیباست.
  جدتی از خود کاخ محوطه و باغ آن و مخصوصا قرارگیری در ساحل جنوبی خلیج فنلاند طبیعت بسیار جذابی را نیر برای اینجا ایجاد کرده است.
  براستی اینجا دیدنی است.
  دسترسی هم با اتوبوس های محلی براحتی میسر است و حدود 1 ساعت در راه خوابید بود.
  برای بازدید تقریبا کل روز وقت نیاز است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مهين شاعري
  نقدها:
  گزارش
  پارك وباغ پترهوف
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ پترهوف كه مجموعه اى ازكاخ ،موزه،فواره هاى زيبا،
  ابنما،مجسه ها،فضاى بسيارسرسبزبادرختانى سربه فلك
  كشيده وباغچه هايي ازگل طرح داده شده يكى ازجاذبه
  هاى بسيارزيباومشهور سنت پترزبورگ است كه به دستور
  پتركبير ساخته شده ،مجسمه هايي درسال١٨٩٠دراين باغ نصب كردندكه به زيبايي ان افزوده شد،درسال ١٩٤٤كه جنگ جهانى شروع شدشهرلنين گراد
  (سنت پترزبورگ فعلى)درمحاصره بودمجسمه هاى اين باغ
  رادرجايي امن دفن كردندوبعدازجنگ درسال ١٩٤٥اين
  مجسمه هارادوباره سرجاى خودقراردادندكه تابلويي به همين مناسبت دركناراين مجسمه هانصب شد، ساخت اين
  باغ درسال ١٧٠٩بودوبعدا گسترش داده شد وبه مساحت
  ١١٠هكتارميباشداين جاذبه به واسطه فضايي ارام ،زيبا،
  ارامش بخش وبابودن اين مجسمه هاكه حكايت ازتاريخ
  روسيه وسنت پترزبورگ راداردبرام بسيارمفيدبودوازفضاى
  انجابسيارلذت بردم وديدن انراحتماپيشنهادميكنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  پترهوف
  توصیه شده توسط کاربر

  این کاخ بیرون از شهر سنت پترزبورگ و در کرانه های خلیج فنلاند قرار داشته و به دستور پتر کبیر بنا شده است . همچنین ثبت شده یونسکو میباشد. از دیدنی ترین بخش این کاخ میتوان فواره و تندیسهای برنزی را نام برد. تمامی نقاشیها، مبلها، لوسترها اصل بوده و در زمان جنگ جهانی دوم و قبل از رسیدن آلمانها جابجا شده است. کاخ در زمان جنگ نابوده شده و چیزی که اکنون مشاهده میکنیم بازسازی شده آن است. لازم بذکر است که این کاخ نمایانگر دو قرن سبک زندگی اشرافی اروپایی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه امینی
  نقدها:
  گزارش
  باغ پترهوف
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ پترهوف به دستور پتر کبیر ساخته شده است،باغی با فضایی فوق العاده زیبا پر‌از آب‌نما و فواره که با چشمه طبیعی کار میکنن.
  این باغ ثبت یونسکو شده است و در امتداد سواحل خلیج فنلاند هست.
  این باغ‌دوقسمتی هست،باغ بالایی و باغ پایینی و واقعا یکی از بی نظیرترین مکان هایی هست که باید‌در روسیه ببینید‌حتما.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش

  يكي از زيباترين جاذبه هاي سنت پترزبورگ مجموعه قصر و باغ و فواره هاي زيباست كه به دستور پتر كبير ساخته شده است. اين كاخ با سبك معماري باروك ساخته شده و كاخ سلطنتي رومانف ها بوده.
  پترهوف به دو باغ بالایی و پایینی تقسیم میشود و عمارت بین این دو باغ قرار گرفته است. در باغ بالا (ورودی ندارد و رایگان است) حوض های بزرگ و زیبا و درختان زیادی که به که به شکلی زیبا و منظم آرایش داده شده اند وجود دارد.
  برای رفتن به باغ پایین و همینطور دیدن کاخ نیاز به تهیه بلیط می باشد. هزینه بلیط برای بازدیداز باغ 750 روبل و باغ به همراه کاخ 1300 روبل (در تیر ماه96) که بازدید از کاخ در زمان بندی های مشخص انجام می شود.
  باغ پایینی پترهوف حدود ٦٤ فواره و ٢٠٠ مجسمه برنزي زيبا دارد و از اين كاخ به عنوان ورساي روسيه نیز یاد ميشود. عمارت موجود در باغدر گذشته كاخ خصوصي پتر كبير بوده و در زمان جنگ جهاني آسيب زیادی ديده بود. تصاویری از قبل و بعد از مرمت کاخ در محوطه باغ برای بازدید قرار داده شده است.
  فواره بسیار زیبای باغ پترهوف موسوم به فواره های سامسون در جلو عمارت کاخ قرار دارند و آب اين فواره ها به خليج فنلاند سرازیر می شود.
  دسترسی به باغ پترهوف از طریق سیستم حمل و نقل عمومی امکان پذیر می باشد و البته به علت دوری از مرکز شهر کمی زمان بر خواهد بود.
  مسیر دسترسی به باغ با سیستم حمل و نقل عمومی در سفر نامه های روسیه ذکر شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  ايده آل براي عكاسي
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز
  همانطوری که میدانید کاخ پترهوف یکی از جاذبه های مهم شهر سنت پترزبورگ است. اما آنچه در این مجموعه در کنار کاخ و مجسمه های طلایی، به زیبایی و جذابیت آن می افزاید، باغ و پارک پترهوف است. در این باغ وسایل نقلیه ایی وجود دارند که با هزینه 700 روبل و در طی مدت 35 دقیقه کل باغ ها را به شما نشان می دهند. یکی از پارک های زیبایی که در این مجموعه وجود دارد پارک الکساندریا ست. طبیعتی منحصر به فرد با درختانی زیبا که همواره برای افرادی که میخواهند عکس های زیبایی بگیرند، واقعا محیط زیبایی محسوب میشه. فواره های مختلفی نیز در این مکان وجود دارند که واقعا زیبا هستند. در زیر اسم چند تا از این فواره ها رو می نویسم که دیدن اون ها خالی از لطف نیست.
  1. The Lion Cascade
  2. The Fountains Adam and Eve
  3. The Golden Hill Fountain
  4. The Great Cascade
  5. The Pyramid Fountain

  در نهایت برای دیدن این باغ باید زمان کافی در نظر بگیرید. به نظرم حداقل 2 الی 3 ساعت فقط برای باغ زمان لازم دارید که متاسفانه به دلیل اینکه ما با تور رفته بودیم و زمان کافی نداشتیم، نتونستیم همه این موارد رو کامل بگردیم. امیدوارم که شما دوستان فرصت کافی برای این موضوع داشته باشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: