Close
رستوران

پارک و کاخ کاترین

Catherine Palace and Park

6b2d4ed6-deb3-4edc-bd79-1a33fcc9b834.JPG
0e5baa30-5527-4881-bdcc-5c4c82e391d4.jpg
10b9dbfc-2185-4578-bcd9-5cc034d39462.JPG
Catherine Palace (1).jpeg
Catherine Palace (2).jpg
Catherine Palace (3).jpeg
Catherine Palace (5).jpeg
Catherine Palace (6).jpg
Catherine Palace (7).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در ۳۰ کیلومتری سنت پترزبورگ مکانی به نام تزارسکویه سلو وجود دارد که معنای آن دهکده تزارها می‌باشد. در این مکان قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر قرار دارد.دهکده تزارها قصر باشکوهی است که در شهر پوشکین در ۲۵ کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ واقع شده است. این عمارت منحصر به فرد که به جرات می‌توان آن را مجلل‌ترین و با شکوه ترین بنای شهر سنت پترزبورگ نامید یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیا محسوب می‌شود.قصر با شکوه کاترین، گالری کامرون، پارک زیبای کاترین همراه با دریاچه مصنوعی آن، قصر و پارک الکساندر از جمله مهم‌ترین قسمت‌های این محل هستند.

نوع جاذبه:
 • بناها و مجسمه های تاریخی
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند روزبه شهنواز
  نقدها:
  گزارش
  دهکده ی تزار
  توصیه شده توسط کاربر

  ساختمان ها و عمارت های با شکوه، دریاچه ی مصنوعیِ بزرگ و فضای سبز بی نظیر و ... این محل را تبدیل کرده به یکی از جذاب ترین اماکن گردشگری سن پترزبورگ که به گفته ای زیباترین کاخهای روسیه در این مکان قرار دارد.
  قطعا از حال خوب کُن ترین کارهایی که در تور روسیه می شود انجام داد بازدید از این مجموعه و قدم زدن میان زیبایی هایش است، این جا را همتا و همپای ورسای فرانسه می دانند و اوجِ شکوفاییِ هنر و معماری تزارها...
  این مجموعه ی زیبا توسط پترکبیر به همسرش هدیه داده میشود و در ساخت عمارتها و قصرهای باشکوهش از تزیینات ارزشمند مثل طلاکاری و آینه کاری های گرانقدر استفاده شده است که دیدنش هر بیننده ای را به وجد میآورد.
  نکته ی جالب اینکه این مکان سالهای سال تحت اشغال کشور سوئد بوده و پس از شکست ارتش سوئد توسط روسیه دوباره باز پس گرفته می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  پارک کاترین
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک کاترین یکی از زیباترین پارک هایی بوده که تا حالا دیدم. ما برای دیدن این پارک که در شهر پوشکین و در 25 کیلومتری شهر سنت پترزبورگ قرار داره، به آخرین ایستگاه متروی شهر سنت پترزبورگ رفتیم و در اونجا سوار مینی بوس هایی شدیم که مقصدشون نزدیک پارک بود از جایی که مینی بوس مارو پیاده کرد تقریبا 10 دقیقه پیاده تا پارک راه بود. پارک در طول هفته بازه اما اگه قصد دیدن کاخ کاترین رو هم دارین سه شنبه ها کاخ تعطیله، پارک دارای ورودیه که برای هر نفر در زمان مراجعه ما 120 روبل بود و اگه میخواستین که کاخ کاترین رو هم ببینید باید 1000 روبل جداگانه پرداخت می‌کردید. ما تقریبا 4 ساعت داشتیم پارک رو میگشتیم. داخل پارک دریاچه ای بزرگ با برکه‌های زیبا وجود داشت که واقعا بینظیر بودن. درختان کهن و سر به فلک کشیده، آواز پرنده ها، سنجاب های شیطون، پروانه‌ها، مرغابی ها و جوجه های بانمکشون با نسیم خنکی که در خرداد ماه می وزید، بهشت رو برامون تداعی می‌کرد. در داخل پارک بجز کاخ کاترین بناهای زیبایی از جمله ساختمان ارمیتاژ کوچک، ساختمان نیروی دریایی، استراحتگاه تابستانی و مجسمه‌های زیبا و دیدنی هم قرار داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  کاخ کاترین
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از کاخهای زیبای داخل پارک کاترین که با پرداخت 1000 روبل می توانید از آن دیدن کنید کاخ کاترین است. برای بازدید از این کاخ بهتر است اول وقت آنجا باشید چرا که هرچقدر دیرتر بروید با صف طویل تری از بازدید کنندگان مواجه خواهید شد. داخل کاخ معمولا گروه های بازدید کننده به صورت تور هستند و تورلیدرها در هر اتاق توضیحاتی می دهند. راهنمای صوتی نیز وجود دارد. در زمان بازدید ما به دلیل شلوغی داخل کاخ به گونه ای برنامه ریزی کرده بودند که یک گروه وارد یک اتاق می شدند و پس از چند دقیقه که خارج میشدند به گروه دیگری از بازدید کنندگان اجازه ورود میدادند. داخل کاخ یک سالن بزرگ بسیار زیبا با پنجره ها و گچ بری های طلایی رنگ وجود دارد و اتاقهای مختلف هرکدام ترکیب بندی و رنگ بندی زیبا و خاص خود را دارند مثل اتاق سبز و اتاق پرتره، اتاق کامرون و اتاق سفید و یکی از مهمترین اتاقهای داخل این کاخ اتاق کهربا بود که تمام در و دیوار تزیینات آن از سنگهای قیمتی کهربا ساخته شده بود و اجازه عکاسی نداشتیم. بازدید از این کاخ حداقل به دو ساعت زمان نیاز دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  پارک کاترین
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک کاترین در 30 کیلومتری جنوب مرکز شهر سن پترزبورگ قرار گرفته است.
  بهترین و ارزان ترین راه دسترسی به شهرک پوشکین و پارک کاترین استفاده از قطارهای کوتاه برد از سن پترزبورگ به جنوب و پیاده شدن در ایستگاه Carskoeselo است. از این ایستگاه قطار تا ورودی پارک 40 دقیقه پیاده روی دارد اگر حوصله پیاده رفتن ندارید اتوبوس هم هست که 10 دقیقه بیشتر طول نمیکشد.
  این پارک در طول تابستان بسیار شلوغ خواهد بود و پیشنهاد ما اوایل پاییز و در روزهای غیر آخر هفته است.
  قصر کاترین اصلی ترین بنای این پارک است, هرمیتاژ کوچک و حمام ترکی و چندین عمارت به سبک باروک در محوطه این پارک قرار گرفته اند و باغ هایی به سبک انگلیسی و فرانسوی این پارک را براستی شکیل و زیبا کرده است.
  دقیقا نصف روز بازدید و قدم زدن در اینجا طول خواهد کشید و به نظرم بازدید از اینجا را به روزهای آخر سفر موکول کنید و بیایید و اینجا استراحت کنید, مخصوصا اگه شانس بیارید و هوا آفتابی باشد اینجا براستی به شما خوش خواهد گشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  پارک کاترین
  توصیه شده توسط کاربر

  در سی کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ دهکده ای به نام دهکده تزارها (تزارسکویه سلو) وجود دارد که امروزه پارک کاترین نامیده می‌شود. در این مکان قصر تابستانی کاترین اول همسر پتر کبیر قراردارد می‌توان گفت که این قصر با شکوه ترین و مجلل ترین بنای سنت پترزبورگ است. در هر گوشه پارک کاخی کوچک و زیبا با معماریهای متفاوت خودنمایی می‌کند. در این پارک چهار حمام (بالایی، پایینی، ترکی،حمام سرد)، آرمیتاژ کوچک، گالری کامرون، دروازه های مختلف، ساختمان‌های ادمیرالتی،برج سفید و... که در مجموع 30 بنا است وجود دارد. در مرکز پارک دریاچه ای مصنوعی به یاد پیروزی ارتش روسیه بر عثمانی ساخته شده است. ورودی این پارک 150 روبل است و برای دیدن همه باغ حدود یک نیم روز زمان لازم است. ورودی کاخ کاترین جداگانه و 1000روبل است. برای دسترسی به این پارک باید از قطار که به شهر پوشکین می‌رود استفاده کرد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #کاخ_کاترین_پترزبورگ_روسیه
  توصیه شده توسط کاربر

  #کاخ_کاترین ، #قصرتابستانی #کاترین_اول همسر پتر کبیر در شهر #پوشکین ( #دهکده_تزارها) ۲۵ کیلومتری جنوب #پترزبورگ در کشور #روسیه قرار دارد.
  به جرات می توان گفت این کاخ مجلل ترین و باشکوه ترین کاخ سنت پترزبورگ میباشد، بخش های این مجموعه شامل: #قصرکاترین، گالری کامرون، #پارک_کاترین به همراه دریاچه مصنوعی اش و قصر و پارک الکساندر و کلیسا است .
  پتر کبیر این منطقه را به همسر خود هدیه داده بود، و در سال های ۱۷۱۷ تا ۱۷۲۳ ، زمانی که پتر در نبرد بود #کاترین تصمیم گرفت تا کاخی مجلل در این مکان بسازد و آن را به همسرش هدیه دهد که هزینه بسیار زیادی را در بر داشت و زمانیکه پتر کبیر از نبرد برگشت نه تنها خوشحال نشد بلکه کاترین را بسیار سرزنش کرد.
  مردم کشور روسیه کاخ کاترین را به خاطر شکل و شمایلش #قصرخامه_ای می نامند.
  در داخل کاخ اتاقی به نام #اتاق_کهربا وجود دارد که داستان های بسیاری دارد ، دستور نهایی ساخت اتاق کهربا را #الیزابت دختر پتر کبیر داده بود و این اتاق در زمان حمله آلمان ها به سرقت برده شد و بنا به روایتی میگویند کهرباهایی که آلمان ها برده بودن یک کپی تقلبی بود، خلاصه مجددا در سال ۱۹۸۲ این اتاق به مدت ۲۰ سال طول کشید و بازسازی شد که ۱۲ میلیون دلار هزینه در بر داشت.
  بسیار کاخ با شکوه و مجللی است شما دو سبک معماری را در این بنا مشاهده میکنید که بر زیبایی کاخ چندین برابر افزود.
  پارک و فضای سبز قصر بسیار زیبا و سرسبز و چشم نواز است به همراه دریاچه ای که به یاد پیروزی ارتش روسیه بر نیروی دریایی عثمانی ها در دریای سیاه بود در مرکز پارک ساخته شد، کلیسایی هم در محوطه برای عبادت ملکه ساخته شده بود.
  مدرسه ای هم در سال ۱۸۱۱ مخصوص اشراف زادگان و تیز هوشان در این مجموعه ساخته شد که الکساندر پوشکین نیز در اینجا پرورش یافت.
  حتما در سفرتان به روسیه به شهر پترزبورگ بروید و این مکان زیبا را از نزدیک بازدید بفرمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  جلال و جبروتی آبی و طلایی
  توصیه شده توسط کاربر

  كاخ كاترين يكي از باشكوه ترين مكان هاي ديدني سنت پترزبورگ، در 30 کیلومتری شهر، در مکانی معروف به دهکده تزارها قرار داره که البته در حال حاضر اسم اون منطقه به علت علاقه و احترام به پوشکین، به نام دهکده پوشکین شده است. این کاخ یکی از معروف ترین دیدنی های روسیه می باشد که در آنجا، قصر تابستانی کاترین اول، همسر پترکبیر قرار دارد. کاترین قصد داشت این قصر را به عنوان هدیه ای به پترکبیر تقدیم کند و بودجه بسیار زیادی را برای آن هزینه کرد اما پس از بازگشت پترکبیر از جنگ به جای خوشحالی، کاترین را بخاطر این هزینه زیاد آن هم در زمان جنگ سرزنش کرد. طی سال های 1752 تا 1756 دختر پترکبیر، الیزابت یک معمار ایتالیایی را برای توسعه کاخ به یادبود مادرش به خدمت گرفت. در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه کاری استفاده شده و وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قرار دارند.
  مجموعه کاخ کاترین شامل تعداد زیادی عمارت و حمام ترکی (گویا کاترین در سفری به ترکیه از حمام ترکی خوشش میاد و برای خودش هم میسازه) است که برای بازدید از هرکدام باید بلیط جداگانه تهیه شود. برای مثال ورودی اولیه 120 روبل و ورودی کاخ اصلی 1000 روبل برای هر نفر بود.
  کاخ اصلی پر ازتزئینات زیبا و گچبری های طلایی است و مهمترین و شاخص ترین اتاق، اتاق کهرباست که تماما با قطعات کهربا تزیین شده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه امینی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ کاترین
  توصیه شده توسط کاربر

  #تایسیز
  باغ کاترین در شهر پوشکین در ۲۵ کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ هست.
  عنوان دیگه ی این باغ دهکده تزارها هست.
  ما خودمون با مترو و ادامه مسیر رو با مینی بوس به این مکان زیبا رفتیم.
  این باغ شامل قصر با شکوه کاترین، گالری کامرون، پارک زیبای کاترین همراه با دریاچه مصنوعی هست.
  خود باغ ورودی داشت داخل خود کاخ ورودی جداگانه داشت،سرویس بهداشتی هم ورودی داشت.
  ما نزدیک به ۵ ساعت اینجا بودیم ولی بقدری زیبا و بزرگ بود که دلمون نمیخواست تموم بشه.چون مسیرش از شهر دوره بیشتر تورها اینجا رو در برنامه هاشون نمیذارن ولی خودتون حتما برین که واقعا زیباست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ کاترین
  توصیه شده توسط کاربر

  برای بازدید از این کاخ ما بیشتر از یک نصف روز در نظر گرفته بودیم. این کاخ در خارج از شهر سن پترزبورگ قرار دارد و مدتی از زمان در راه رفت و برگشت صرف می‌شود. چون ما یک گروه شش نفره بودیم از یاندکس، ون درخواست کردیم. مسیر رفت تقریبا در زمان چهل و پنج دقیقه ای پیموده شد.

  در این کاخ نیز چون اکثر جاذبه های مسکو ما برای همراهان نوجوان خود بلیط رایگان دریافت کردیم. صف خرید بلیط تقریبا خلوت بود ولی صف اصلی برای ورود به ساختمان اصلی تشکیل شده بود. حدود یک و نیم ساعت در صف ورود به کاخ معطل شدیم و هوای آفتابی روز بازدید ما واقعا اذیت کننده بود. ورود به کاخ و بازدید در گروه های چند ده نفری انجام می گیرد و برای همین ازدحام زیادی در زمان بازدید دیده نمی‌شود.

  اصلی ترین اتاق این کاخ، اتاق کهرباست که زیبایی منحصر به فردی دارد و عکس برداری از آن ممنوع است. بازدید از این کاخ با ورود به یک تالار بسیار بزرگ با سقف های بلند شروع می شود. این تالار پنجره‌هایی به محوطه بسیار بزرگ این کاخ دارد.

  بعد از خروج از این تالار وارد راهرویی شدیم که اتاق هایی از این راهرو جدا شده بود که هر کدام با چیدمانی خاص و به کاربردن اشیا قدیمی تزیین شده بود.
  در طبقه پایین این موزه فروشگاه‌هایی بودند که کهربای می‌فروختند. کهرباها به صورت تراش داده شده یا خام به فروش می‌رسید.

  در بیرون کاخ اصلی چند کاخ هم در کنار آبگیری زیبا قابل بازدید بود که ما به علت خستگی تنها به گردش در محوطه و دیدن نمای بیرونی بناها بسنده کردیم.
  در نهایت در سالنی که در قسمتی از این کاخ بود نظاره‌گر یک مراسم عروسی بودیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  به معناي واقعي بي نظير!
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان
  یکی از زیباترین جاذبه های شهر سنت پترزبورگ کاخ کاترین است که در شهر پوشکین واقع شده است. برای رفتن به این شهر می توانید با اتوبوس شهری این شهر فاصله 25 کیلومتری سنت پترزبورگ تا پوشکین را طی کنید و به راحتی به کاخ کاترین برسید.
  مجموعه پارک کاترین که کاخ کاترین نیز در آن واقع است، دارای قسمت های مختلفی می باشد. این پارک به دو قسمت قدیمی و انگلیسی تقسیم می شود. در این پارک بناهای متعددی از قبیل هرمیتاژ ( کوچک)، گاری کامرون، حمام، موزه هرمیتاژ، گروتو، پل مرمری، حمام ترکی و ... وجود دارند که همگی زیبایی منحصر به فردی به این پارک و مجموعه بخشیده اند.
  لازم به ذکر است که برای بازدید از این مجموعه واقعا باید حداقل 3 ساعت وقت کامل اختصاص دهید. پارک کاترین از نظر شخصی من یکی از زیباترین پارک هایی است که می توان از آن بازدید کرد. خود کاخ کاترین نیز زیبایی منحصر به فردی دارد و اتاق کهربا یکی ازشگفتی های این باغ است که قطعا هر آدمی را محو در زیبایی خود می کند. در طول سفر ما به سنت پترزبورگ بازدید از این باغ در برنامه تور و حتی تورهای پیشنهادی نبود و من خودم به صورت انفرادی به این مجموعه رفتم. پیشنهاد میکنم که این جاذبه زیبا را چنانچه دربرنامه های تور شما نبود، به هیچ وجه از دست ندهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: