Close
رستوران

جزيره هرمز

Hormuz Island

Hormuz Island (2).jpg
Hormuz Island (1).jpg
Hormuz Island (3).jpg
Hormuz Island (4).jpg
Hormuz Island (5).jpg
Hormuz Island (6).jpg
Hormuz Island (8).jpg
Hormuz Island (7).jpg
Hormuz Island (9).jpg
Hormuz Island (10).jpg
Hormuz Island (11).jpg
Hormuz Island (12).jpg
Hormuz Island (13).jpg
Hormuz Island (14).jpg
Hormuz Island (15).jpg
Hormuz Island (16).jpg
Hormuz Island (17).jpg
Hormuz Island (18).jpg
Hormuz Island (19).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

جزیره ی هرمز پر از شگفتی های مختلفه که باعث میشه کمپ زدن در هر نقطه ای از اون ویژگی ها و دیدنی های منحصر به فرد خودش رو داشته باشه. سعی کنید جایی کمپ بزنید که فاصله ی زیادی تا دریا نباشه و بتونید هر وقت که اراده کردید از زیبایی و شکوه موج ها لذت ببرید.

هرمز، جزیره ای به مساحت ۴۲ کیلومترمربع در ورودی خلیج فارس و در ۸ کیلومتری بندر عباس واقع شده. به دلیل موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به تنگه هرمز از لحاظ بازرگانی و راهبردی اهمیت زیادی دارد. فاصله ی این جزیره از جزیره ی قشم با قایق تندرو و در حالت طبیعی آب و هوایی حدود ۳۰ دقیقه است. اما فاصله ی بندر عباس تا هرمز بیشتر از ۳۰ دقیقه است.

مهم ترین خصلت هرمز، رنگی بودن خاک ساحل و جزیره و دره ی نمکی در این جزیره است. حدود سه ساله که در نیمه ی دوم سال که فصل مناسب سفر به مناطق جنوبی است هنرمندان با استفاده از خاک های رنگی این جزیره فرش خاکی هرمز رو بر زمین ترسیم می کنند.

نوع جاذبه:
 • جزایر
 • فلای بورد
 • دیدنی ها
 • سواحل
 • تفرجگاه ساحلی
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  جزیره هرمز جزیره خیلی بزرگی نیست و جاده حدودا 35 کیلومتری پیرامون آن را می توان در نصف روز رکاب زد . البته آنقدر جاذبه های طبیعی متعدد در طول این جاده در جزیره هرمز وجود داره که اگه بخواهید حسابی آن ها را بگردید باید حداقل دو روز زمان بگذارید .
  دوستان دیگرمان در یک برنامه دیگر ، پیرامون جزیره هرمز را در ده ساعت به صورت پیاه روی طی کرده بودند .
  روستای هرمز تنها روستا یا شهرک درجزیره هرمز است و در نوک شمالی این جزیره قرار دارد .اسکله هرمز نیز در همین محل قرار دارد . قلعه تاریخی پرتغالی ها مربوط به پانصد سال قبل نیز در کنار همین روستا و در منتها الیه نوک شمالی جزیره هرمز قرار گرفته است .
  هرمز از معدود مکان هایی در ایران است که هر چند صد متر که در آن حرکت کنی بافت زمین و شکل و طرح های طبیعت اطراف متفاوت یا به رنگی دیگر می شود .
  جزیره هرمز را باید جزیره رنگی نامید چون رنگ خاک و زمین و کوه در هر قسمتی از این جزیره به رنگ های سرخ و نارنجی و زرد و سفید و مشکی است .
  معدن خاک سرخ و ساحل سرخ در سواحل جنوبی جزیره هرمز قرار دارد . معدن خاک سرخ از شدت برداشت خاک آن ( برای استفاده در صنایع سرامیک سازی و یا برای صادرات به کشورهای دیگر ) مانند یک دره عمیق شده است .
  ساحل سرخ در جنوب جزیره هرمز از مکان های بسیار پربازدید این جزیره است . تمام این ساحل نسبتا وسیع به رنگ سرخ یکدست است و این سرخی در قسمتی از آب های نزدیک به ساحل هم به چشم می خورد .
  خاک سرخ هرمز که محلی ها به آن گلگ ( Gelak ) می گویند مانند یک ادویه در طبخ غذا مصرف می شود .
  دره رنگین کمان جایی در وسط جزیره و در نزدیکی سواحل غربی جزیره هرمز ، یکی دیگر از مکان های معروف گردشگری در جزیره هرمز است . در دل این دره که پیمایش پیاده ای داشته باشید طیف های رنگی متنوع و زیادی را در کوه و زمین و دیواره های دره می توانید مشاهده کنید .

  جنس خاک و سنگ های جزیره هرمز ترکیببی از رسوبات نمک بر سنگ های آتشفشانی و رسی و رسوبی است . سنگ های رسوبی جزیره هرمز نیز عموما از جنس ترکیبات اکسید آهن هستند .علت تنوع و تلالو رنگ ها در این جزیره نیز همزمانی سنگ های آتشفشانی ، نمکی ، رسی و آهنی در این جزیره است .
  اگر با حوصله ، قسمت های مختلف جزیره هرمز را بگردید جاذبه های طبیعی متنوعی به چشمتان خواهد خورد که می توانید خودتان یک نام به هر جاذبه بدهید . مثلا کوه برفی ، دره تندیس ها ، غار نمکی و غیره .
  هرمز از آن مناطقی است که تنها در ابعادی به وسعت حدودا 7 در 6 کیلومتر مربع می توانی شاهد شگفتی های فراوان طبیعی در کنار مردمی خونگرم و هنرمند باشی .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • A2t
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز یکی از جزیره های جنوبی کشور است که برای دسترسی به آن از بندر عباس می‌توانیم با لنج مسافری به این جزیزه سفر کرد وقتی وارد این جزیره می‌شویم اولین چیزی که برای گشت داخل آن مشاهده می‌کنید موتور و سه‌چرخه هستش که ما سه چرخه که در تصویر هام هست می‌بینید و آنرا ما کرایه کردیم ساعتی22تومان و از صبح ساعت 8صبح تا4بعد ازظهر دیدن این جزیره زیبا طول کشید از جاهای دیدنی این جزیزه خاکهای رنگی هست که در هر جای جزیره دیده می‌شود و ساکنان آن از این رنگها فرشی ساخته اند که در تصویز می‌بینید و گرد است و از جاهای دیدنی آن می‌شود.به دره ستاره ها غار نمک ساحل لاک پشتها دره سکوت الهه نمک قلعه پرتغالی‌ها که با خاک سرخش واقعا ساعتها آدم رو اونجا نگه می‌دارد دره مجسمه ها اشاره کرد و دیدن این جزیره زیبا رو به همه توصیه میکنم در ضمن برای ماندن هم می‌شود در این جزیره اتاق رزرو کرد و همچنین چادر زد کنار ساحل که جذابیت را چندان برابرمیکند
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز که در کنار تنگه هرمز قرار گرفته یکی از جاذبه های جنوب ایرانه که به خاطر کوه ها و خاک رنگارنگش معروف هست.خاک این جزیره هر طرفش یه رنگه و تنوع کانی های خاک اونو منحصر بفرد کرده.محلی ها از خاک سرخ جزیره که به گلک معروفه،به عنوان ادویه توی غذاهاشون استفاده میکنن.خاک این جزیره برای استفاده های آرایشی و دارویی استخراج میشه.ساحل جزیره خیلی زیبا و آبش زلاله.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرتضی حسینی
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز واقعا قشنگه.یه جزیره با طبیعت بسیار زیبا و خاکی که مثل الماس میدرخشه واقعا هر کی نرفته حتما یه مسافرت بره بهترین موقعشم الان هست هر چقدر از جاذبه این جزیره بگم کم گفتم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • fatemeh
  نقدها:
  گزارش
  جزیره تفریحی هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  اینجا جزیزه تغریحی هرمز هست که تفریحگاهی بسیار جذاب و دیدنی که خاکهای رنگارنگی در انجا وجود داره که بسیار دیدنی هست که بطریهایی از خاکها جهت تزیین و فروش ب نمایش گذاشتن

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعید پورعزت
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  بهترین خاطره‌ها رو میشه اینجا ساخت. ساحل جزیره هرمز یکی از قشنگ‌ترین سواحل دنیاس. باید برید و ببینید...
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Soli
  نقدها:
  گزارش
  جشن رنگ ها
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز، جزیره ی کوچکی هست که در اطراف شهر بندرعباس در خلیج فارس قرار گرفته و از طریق دریا از شهرهای بندرعباس و یا قشم با قایق های مسافربری قابل دسترسی هستش. با جمعیت حدود ۶۰۰۰ نفری و یه شهر خیلی کوچیک که در گوشه جزیره قرار گرفته، میشه انتظار یه سکوت و آرامش خوبی رو داشت. ترجیح میدم که این آرامش رو خراب نکنم و خیلی همه رو دعوت به دیدن از این جزیره نکنم. اونایی که اهلش هستن، حتما از این خاک سرزمین که به جرات یکی از بهترین مکان هایی هست که در طول زندگیم دیدم، دیدن کنید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • haniye.saemi
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هزار رنگ
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز در استان هرمزگان یک مکان تفریحی عالی برای کسانی که علاقه به کمپ چند روزه دارن ، ارامش خیلی زیادی داره و خیلی قشنگه ساحل های رنگی و قشنگ. شب ها که مهتابی باشه پلانکتون ها دیده میشن خیلی خوشگله #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کریم شقاقی
  نقدها:
  گزارش
  هرمز و هفتاد دو رنگ
  توصیه شده توسط کاربر

  با توسعه صنعت گردشگري و اطلاع رساني هاي انجام شده ، خوشبختانه مقاصد گردشگري كشور عزيزمان بيشتر مورد توجه قرار ميگرند. يكي از از اين مقاصد خاص و مهم جزيره زيباي هرمز است .

  اين جزيره با فاصله نيم ساعت در جنوب شهر بندر عباس و در آبهاي نيلگون خليج فارس از غرب و آباهاي درياي مكران در شرق قرار گرفته است. نقطه شروع تنگه هرمز هم در بخش جنوبي جزيره واقع شده است.

  جزيره هرمز بواسطه سواحل شني و زيبا با چشم اندازي وسيع از آبهاي دريا و همچنين وجود كوههاي مختلف كه خاك آنها با رنگ هاي گوناگون و طبيعي زيبا هر گردشگر را مجذوب خود مي كند.

  ساكنين بومي جزيره مردماني بسيار مهربان و ميهمانواز مي باشند كه هم صحبت شدن با آنان خاطره انگيز است . اين جزيره داراي حيات وحش طبيعي مي باشد كه گونه هايي از پرندگان ، آهوان ، خرگوش ها وساير موجودات در آن با آسايش زندگي مي كنند .
  حتما به اين جزيره زيبا سفر كنيد.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mahsafi1990
  نقدها:
  گزارش
  جزیره شگفت انگیز هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  این جزیره در فاصله نیم ساعته قشم قرار گرفته و پر است از جاذبه های گردشگری طبیعی و انسانی.از قلعه ۶۰۰ ساله پرتغالیان گرفته تا خاک هفتاد رنگ جزیره که هر کسی را جذب خود میکند.سواحل بکر و آبهای نیلگون که همه جای جای جزیره چشم نوازی میکنند.از جذابیت های این جزیره حتی وسایل نقلیه جالب آن است که چیزی شبیه توک توک هندی یا تایلندی که ظرفیت ۶ را دارند و با آن و راننده مهربانش میتوانید کل جزیره را یک روه سیر کنید.
  پیشنهاد میکنم یک شب در این جزیره در اقامتگاه های محلی بمانید
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: