Close
رستوران

روستای افراتخته

Afratakhteh Village

5571-nT3nb1F5Zb5fQNXngWBt.jpeg
Afratakhteh Village (1).jpg
Afratakhteh Village (3).jpg
Afratakhteh Village (4).jpg
Afratakhteh Village (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  افراتخته روستایی در دل کوهستان جنگلی استان گلستان با انبوهی از درختان مرتفع و کهن سرخه دار که گنجینه طبیعی این منطقه هستند .
  روستایی که برای اطراق در آرامش یک طبیعت زیبا مناسب است . زیبایی این چنگل را در کمتر جایی می توانید مشاهده کنید . روستای افراتخته در دو بخش روستای بالا و پایین است که هر دو زیبا هستند و همیشه در خاطر شما باقی می مانند .
  ارتفاع روستای افراتخته از سطح دریا 1550 متر است و در تابستان زمانی که گرگان گرم و شرجی است این روستا دارای هوای مطبوع و کوهستانی است .
  مسیر دسترسی به افراتخته
  اگر از سمت گرگان بیایید به شهر علی آباد کتول بروید و جاده را ادامه دهید . درست قبل از آنکه به جاده اصلی گرگان بجنورد برسید در سمت راست ، جاده فرعی زرین گل شیرین آباد را مشاهده خواهید کرد . وارد این جاده میشوید و بعد از گذشتن از فرعی های کردآباد ، زرین گل و چینو ، یک فرعی در سمت راست جاده شما را از دل جنگلهای کوهستانی به افراتخته می رساند .
  اگر نخواهید از شهر علی آبادعبور کنید کافی است در جاده گرگان بجنورد به عوض آنکه وارد جاده علی آباد کتول شوید جاده اصلی را ( که کمربندی علی آباد کتول محسوب می شود ) مستقیم ادامه دهید و درست بعد از روستای امیر آباد به فرعی سمت راست بپیچید که به علی اباد کتول بر می گردد . درست در ابتدای این مسیر ، در سمت چپ وارد جاده فرعی زرین گل ، شیرین آباد می شوید و بقیه مسیر همان است که قبلا ذکر شد .
  برای اطراق در این روستا احتمالا می توانید با افراد محلی هماهنگ کنید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: