Close
رستوران

جنگل الیمستان

Alimestan Forest

5794-U4GTcyLx3AYebxHqToRf.jpeg
Alimestan Forest (1).jpeg
Alimestan Forest (1).jpg
Alimestan Forest (2).jpg
Alimestan Forest (3).jpg
Alimestan Forest (4).jpg
Alimestan Forest (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • ندا
  نقدها:
  گزارش
  جنگل الیمستان
  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل الیمستان در استان مازندران واقع شده ، برای رسیدن به این جنگل زیبا باید از جاده پر پیچ و خم با طبیعتی بکر و زیبا هراز بگذرید انتهای میسر به جنگل رویایی و مه آلود به نام جنگل الیمستان که در نزدیکی روستایی به همین نام است . در طی مسیر قبل از رسیدن به دشت امام زاده ای است که سوپر مارکت و سرویس بهداشتی این منطقه است . از امام زاده تا دشت اول حدودا باید سی دقیقه پیاده روی کنید و برای دیدن دشت دوم چهل و پنج دقیقه پیاده روی دارد . جنگل الیمستان محل رویش گیاهی به نام الیماست در اردیبهشت است به همین علت نام الیمستان انتخاب شد . برای رفتن به این سفر حتما باید با کوله ای پر داشته باشید چون در آنجا رستوران خبری نیست .الیمستان جنگلی زیبا با درختانی سر به فلک کشیده و و منظره زیبایی از قله دماوند هوای بسیار عالی و کمی خنک و طبیعتی چشم گیر دیدن این جنگل زیبا را به همه دوستانم پیشنهاد میکنم #جنگل_الیمستان #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  در طی سال های زیادی که طبیعت گردی داشته ام ، جنگل های مختلفی را پیمایش کرده ام ولی جنگل الیمستان را متفاوت ازبقیه جنگل ها دیدم .
  فضای غریبی داشت . شاخه های درختان زیر بار خزه ها خمیده شده بودند ، انگار که خزه مانند تارهای عنکبوت ، شاخه و پیکره درختان را در سلطه خود گرفته بود. این درختان خمیده شده در خزه ، فضای شگفت و درعین حال ترسناکی ایجاد کرده بودند . درجنگل که قدم می زدی انگار در یکی از جنگل های قبل از تاریخ قدم می زنی و حالاست که سر و کله دایناسورها پیدا شود .
  جنگل الیمستان در نزدیکی شهر آمل قرار گرفته و فاصله زیادی با جاده هراز ندارد .
  برای ورود به جنگل الیمستان باید از جاده هراز آمد و در حدود 30 کیلومتری این جاده تا آمل ، وارد جاده فرعی روستای لهاش شد تا بعد از طی هفت کیلومتر جاده آسفالته ولی پرفراز و نشیب به روستای لهاش رسید و بعد از آن باطی پنج کیلومتر حاده خاکی به روستای الیمستان رسید که مبدا ورود به جنگل است . از اینجا می توان پیمایش پیاده را در جنگل الیمستان شروع کرد .
  با چند ساعت پیاده روی در این جنگل می توان به ارتفاعات بالادست جنگل رسید و از جنگل خارج شد و با ادامه مسیر در خارج از جنگل به محل نقش پای رستم و سپس به امزاده قاسم رسید و در ادامه می توان به قله کوه الیمستان ( حصین بن ) با ارتفاع حدود 2500 متر از سطح دریا صعود کرد .
  نقش پای رستم دو گودال نسبتا بزرگ با دهانه ای به قطر ده متر در بالای تپه ای در ارتفاعات بالای جنگل الیمستان است که ظاهرا ناشی از برخود شهاب سنگ می باشد .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Orkideh
  نقدها:
  گزارش
  جنگل مه آلود الیمستان
  توصیه شده توسط کاربر

  جنگل الیمستان در ۵۰کیلومتری شهرستان آمل و جز جنگلهای هیرکانی که به تازگی ثبت جهانی شده است ..
  برای رسیدن به الیمستان جاده هراز شما را به مقصد میرساند .
  از جاده هراز جاده پر پیچ و خم الیمستان آغاز میشود جاده ای باریک و هیجان انگیز که پس از گذشتن از پیچ و خمها به الیمستان میرسید و بعد از پارک کردن پیاده روی و جنگل نوردی و کوهنوردی خود را شروع میکنید .جنگلی مه آلود و بکر به دور از هیاهوی شهر و حتی رویایی..
  البته اگر قصد جنگل نوردی را دارید حتما بار سبک حمل کنید چون با جاده ای شیب دار روبرو هستید که احتیاج به انرژی مضاعف دارید که گاها برای سالمندان و کودکان سخت میباشد
  در طول مسیر صدای زنگوله گاوها و دیدن اسبهای وحشی این مناظر را برای شما بی نهایت لذت بخش میکند ..
  و اگر کوهنورد هستید میتوانید قله الیمستان را برای صعود انتخاب کنید و همینطور موتور سواری و دوچرخه سواری حرفه ای نیز گزینه مناسبی میباشد ..

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  جنگل الیمستان
  توصیه شده توسط کاربر

  تو مسیر هراز به آمل جاهای دیدنی زیادی هست که میشه تو مسیر بهشون دسترسی راحت پیدا کرد. جنگل الیمستان بدون شک از نظر من یکی از زیباترین و دلفریب ترین طبیعتهایی که بعد فیلبند دیدم . تو مسیر پر پیچ خمش هر دقیقه با یک صحنه جدید مواجه میشید مخصوصا اگه هوا بارونی هم باشه و مناظر و جنگل مه آلود اطراف شما هوش از سر شما میبره. مخصوصا خیلی از دوستان رو دیدم که داشتن میدویدن یا دوچرخه سواری میکردن یه عده از دوستان هم مشغول عکاسی بودن . به جرات میگم جذابیت این منطقه به قدر زیاد هست که شما ناخودآگاه زمان رو از دست میدین. ولی باز باید توجه داشته باشین که اون بالا رستوران و یا سوپری دیده نمیشه . برید به این منطقه زیبا و بکر ولی حتما با تجهیزات کامل تشریف ببرید . مخصوصا حتما اگه اهل طبیعت گردی کوهنوردی هستین از این جاذبه زیبا غافل نشید . از شروع تا پایانش فقط لذت ببرید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Maryam
  نقدها:
  گزارش
  جنگل الیمستان
  توصیه شده توسط کاربر

  الیمستان روستایی توریستی ازتوابع بخش مرکزی شهرستان آمل در۲۰کیلومتری جاده هرازآمل واقع شده کل این منطقه هوای خنک ومه آلودهمراه نم باران برای پیاده روی بسیارلذت بخش است ترکیب تماشایی جنگل های سرسبزومتراکم همراه بامه غلیظ دراین منطقه به چمشم میخورد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: