Close
رستوران

روستای سنگ چال

Sang Chal Village

5831-bhGJb8Ur4vPkLo8mYTyy.jpeg
Sang Chal Village (2).JPG
Sang Chal Village (1).jpg
Sang Chal Village (3).jpg
Sang Chal Village (4).jpg
Sang Chal Village (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  روستای زیبای سنگچال
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای سنگچال از ییلاقات شهر آمل در منطقه چلاو آمل و در میانه مسیر جاده ای قرار دارد که از جاده هراز به سمت ارتفاعات روستای فیلبند می رود .
  ارتفاع این روستا از سطح دریا 1320 متر است . مناظر طبیعت پیرامون این روستا بسیار زیبا است . ترکیبی از دشت و چمنزار و جنگل همراه با چشم انداز سقف های شیروانی رنگی روستا .
  مسیر رفتن به روستای سنگ چال : در جاده هراز از تهران که به سمت آمل می آیید ، 25 کیلومتر مانده به آمل در سمت راست جاده ، یک جاده فرعی به سمت سنگچال و فیلبند قرار دارد . این جاده آسفالته بصورت پیچ و خم وسربالایی به ارتفاعات ییلاقی شهرستان آمل می رود . اگر 18 کیلومتر در این جاده به پیش بروید به روستای زیبای سنگچال می رسید .
  این روستا آب و هوای معتدل و نسبتا خنکی دارد و از هوای شرجی آمل در اینجا خبری نیست .
  این روستای زیبا هم در تابستان و هم در زمستان قابل سکنی است .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امیربهادر
  نقدها:
  گزارش
  سنگ چال و فیلبند
  توصیه شده توسط کاربر

  یک سفر با طعم ابرها! غرق شدن در دل ابرهای سفید!! فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و نتوانستن است و دلیل اصلی این نام گذاری است. جمعه ساعت ۶ صبح به "فیلبند" حرکت کردیم، با اینکه هنوز خوابالو بودم اما خلوتی اتوبان همت خیلی برام جالب بود!
  دسترسی مسیر از جاده پردیس تهران به سمت هراز و ۲۰ کیلومتر مانده به آمل ،فرعی سمت راست، روستای چلاو بود. بهترین زمان بازدید از فیلبند بهار و تابستان است.با نزدیک شدن به فصل بهار تورهای یک روزه و دوروزه فیلبند در آژانس های مسافرتی ارائه و ثبت نام می شود. در ورود از سمت دهیاری روستا چلاو (۵۰۰۰ تومان)عوارض میگرفتند.به جاده پر پیچ و سرسبز رسیدیم.به صفی از ماشینها رسیدیم که در انتظار عوارض فیلبند بودند.
  بلاخره به دشتی در بالاترین نقطه کوه رسیدیم.انصافا از آنچه تعریف شده بود بهتر بود و هیچ اغراقی در کار نبود!! مثل کارت پستال بود، دریایی از ابرها! ابرهایی که به سمت تو میآمدند... ابرهایی بی انتها من در بین ابرها ایستاده بودم .
  ما به عکاسی مشغول شدیم ، چند نفری والیبال بازی میکردند. گروهی هم چادر زده بودند ، جویا شدم گفتند دیشب خوابیدن همه چیز خوب بود اما خیلی خیلی سرد بوده و پتو با خودشون کم آورده بودند ، واینکه فقط یک سرویس بهداشتی عمومی برای استفاده هست! که ما هم به ناچار مجبور به استفاده و ایستادن در صف شدیم!
  بهترین سوغات فیلبند سیب زمینی های مرغوبش هستند .
  اسم دو اقامتگاه به خاطرم هست که ذکر میکنم(اقامتگاه بوم گردی قلی تبار فیلبند /مجتمع اقامتی زندگی بر روی ابرها) برای سفر به فیلبند تمامی وسایل ضروری برای یک سفر یکروزه در طبیعت و چادر و امکانات کمپ و وسایل گرم همراه خودتون داشته باشید و حتما کارت حافظه دوربین عکاسی یا گوشی همراهتون رو برای ثبت لحظاتی ناب و تصاویری فراموش نشدنی از قبل خالی کنید چون حتما شما هم مثل ما بالای 1000 شات خواهید داشت! اهالی روستا می گفتند:با شروع مهرماه برای ادامه تحصیل فرزندان به شهر می روند و همینطور به دلیل سردی بی حد و برودت هوا ،دامها را به شهرهای اطراف همچون ساری میبرند و تقریبا روستای فیلبند در آن ایام خالی از سکنه می شود ولی در فصل تابستان در فیلبند بیش از ۱۲۰۰ خانوار سکونت دارند . شغل اصلی مردم این روستا دامداری است. ا

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آزاده
  نقدها:
  گزارش

  روستای سنگچال سر راه فیلبند است. سنگ بزرگی در این آبادی وجود دارد که بالای آن گودال بزرگ دست‌سازی وجود دارد. سنگچال هم ترکیبی‌ست از دو کلمه سنگ و چال و اشاره به همین سنگ و گودال دارد. در سنگچال موبایل آنتن میدهد اما سرویس بهداشتی ندارد و در اطراف آن رستوران وجود ندارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  روستاي سنگچال
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از ييلاقاتي كه بسيار دوستش دارم روستاي سنگچال است. اين ييلاق از توابع شهر امل است و از امل به سمت اين روستا حدود يك ساعت راه است. اين روستا تقريبا بين چلاو و فيلبند قرار گرفته است. اين روستا طبيعت بسيار ديدني دارد و كمي بعد از اين روستا تپه معروفي وجود دارد كه معمولا روزهاي تعطيل شلوغ است و مردم براي پيك نيك به انجا ميروند. اين تپه معمولا مه الود است و تلفيق صداي دام و زنگوله هايشان و طبيعت زيبايش، انسان را جذب خود ميكند. همچنين چشمه ها و يك دژ باستاني از جاذبه هاي اين روستا است. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: