Close
رستوران

تالاب سوستان

Soustan Lagoon

Soostan Lagoon (2).jpeg
Soostan Lagoon (1).jpeg
Soostan Lagoon (3).jpeg
Soostan Lagoon (4).jpeg
Soostan Lagoon (5).jpeg
Soostan Lagoon (6).jpeg
Soostan Lagoon (7).jpeg
Soostan Lagoon (8).jpeg
Soostan Lagoon (9).jpeg
Soostan Lagoon (10).jpeg
Soostan Lagoon (11).jpeg
Soostan Lagoon (12).jpeg
Soostan Lagoon (13).jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مرداب

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Daily_elivar
  نقدها:
  گزارش
  جایی زیبا برای توقفی کوتاه
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب زیبا و چشم نواز با نیلوفرهای قشنگ.فضا خاصی برای نشتن اطرافش وجود نداشت به جز چند تا صندلی .زیبا بود اما ما ظهر شهریور اونجا بودیم و کمی هوا گرم. اطرافش هم بافت جنگلی کوچیکی داره.خلاصه محیطی زیبا در اطراف لاهیجان برای نوازش چشمها و گرفتن عکسهای خوشگل

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Shamim
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  در هفت کیلومتری مرکز شهر لاهیجان منطقه‌ی سوستان قرار داره که تالاب زیبای سوستان در اونجا قرار گرفته. تالابی با پوشش گیاهی خاص و همینطور مقصد پرندگان زیبا چه در فصل‌های گرم و چه در فصل‌های سرد سال. در اطراف این تالاب صندلی‌های برای نشستن تعبیه شده که میشه ازشون به صورت رایگان استفاده کرد و همینطور در نزدیکی تالاب زمین مسطح، وسیع و سر سبزی قرار داره که میشه زیراندازی پهن کرد و از فضای زیبای این منطقه لذت برد. در نزدیکی تالاب کافه و رستوران نیست اما با طی کردن مسافت ۵تا ۱۰ دقیقه‌ای از تالاب به رستوران، کافه، غرفه‌های فروش محلی و اقامتگاه‌های بومگردی منطقه می‌رسین. دیدن اینجا تو هر فصلی قشنگی خاص خودش رو داره.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  فقط کمی با لاهیجان فاصله داشت یه منطقه برای تقریح خود لاهیجانی ها هم به حساب می آمد باید از روستای سوستان هم رد شد تا به این تالاب رسید بهترین زمان رفتن و دیدن تالاب فکر کنم تابستان باشد چون ما اواخر مهر که رفته بودیم نیلوفر ها داشتند پژمرده می شدند ولی بازهم ارزش دیدن رو داشت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Lahiji_majid
  نقدها:
  گزارش

  چند سالی است که تالاب سوستان تبدیل به جاذبه ای گردشگری برای لاهیجان زیبا شده.
  بهترین زمان برای دیدن نیلوفرهای تالاب سوستان، شهریورماه است ، اگر میخواهید گلهای مرداب را با گلبرگهای باز ببینید ، باید در زمانی که آفتاب به روی تالاب میتابد مراجعه کنید چرا که با غروب خورشید، گلها نیز بسته میشوند.
  این تالاب فقط ده دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.
  عاجزانه از شما خواننده ی گرامی درخواست دارم که از ریختن زباله های شخصی خود به کنار این تالاب خودداری کنید تا همیشه این تالاب، زیبا بماند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Zahra
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  روز آخر اقامتون در مزرعه قوها تصمیم گرفتیم قبل از رفتن به ساحل چمخاله سری هم به تالاب سوستان که در نزدیکی هتل بود بریم و چه خوب که رفتیم.بارون میومد و جاده زیبایی رو تا رسیدن به تالاب طی کردیم. خود تالاب هم خیلی زیبا بود البته به خاطر فصل اکثر نیلوفرها زرد شده بودن اما بازم منظره چشم نوازی داشت .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند رضا محمودثانی
  نقدها:
  گزارش
  کوچک اما کم نظیر
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب سوستان یک تالاب زیبا واقع در شهر زیبای لاهیجان هست که فاصله کوتاهی از مرکز شهر داره در واقع شما پس از سپری کردن مسافتی بعد از شیطان کوه ،دریاچه مصنوعی و بام لاهیجان و تلکابین که تقریبا در کنار هم هستند .به این تالاب خواهید رسید.اگرچه خود تالاب جلوه زیبا و دلنشینی دارد ،اما هنوز امکانات رفاهی و بهداشتی مناسبی در اطراف تالاب برای بازدید کنندگان در نظر گرفته نشده است.امید هست که در آینده برطرف گردد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب سوستان یکی از جاذبه‌های زیبا و در دسترس لاهیجانه که در فصل‌های مختلف جذابیت‌های خاص خودشو داره مثلا در اوایل بهار با توجه به هوای خوب لاهیجان و سبز شدن منطقه، این تالاب ویوی فوق‌العاده‌ای داره؛ اواخر بهار و تابستان با گلدهی نیلوفرهای آبی زیبایی تالاب دوچندان میشه البته اگه تابستان به تالاب مراجعه می کنین با توجه به گرما و شرجی هوا در لاهیجان بهتره اول صبح یا نزدیک‌های غروب برید، در پائیز با توجه به رنگارنگی برگ درختان و نی‌زارها این تالاب زیبایی‌ خاصی پیدا می‌کنه، البته این تالاب با توجه به نزدیکی به شهر امکانات زیادی مثل سرویس بهداشتی، آلاچیق، جاهایی برای نشستن، آبخوری و ... نداره. البته شاید با تغییر در اطراف تالاب اون بکری و خلوت بودن تالاب از دست بره.
  همچنین اطراف جایی به این زیبایی، مردم آشغال و نخاله های ساختمونی ریخته بودن که واقعا جای تاسف داره، ای کاش شهرداری هم در پاکسازی تالاب کمک میکرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش

  تالاب زیبای سوستان در فاصله بسیار نزدیک به شهر لاهیجان قرار داشته و از جاده کنار ورودی تله کابین لاهیجان قابل دسترسی است. این تالاب مملو از گل های نیلوفر مرداب بوده و درختان بسیار بلندی نیز که در میان این تالاب قرار دارند جلوه دوچندانی به زیبایی آن بخشیده اند. دیدن این تالاب زیبا بویژه در هنگام طلوع یا غروب خورشید قطعا لحظات زیبایی را برای هر بیننده ای بوجود می آورد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی حجتی
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  این تالاب زیبا در فاصله 5 کیلومتری مرکز شهر لاهیجان قرار داره. اطراف تالاب تعدادی نیمکت براید استراحت و تماشای فضای این آبگیر زیبا تعبیه شده. این تالاب زیستگاه گل نیلوفر هم هست که در فصل بهار گل میده. وسط تالاب یه خشکی کوچیک با تعداد زیادی درخت هست که زیبایی این آبگیر رو بیشتر می کنه. پیشنهاد می کنم اگر علاقمند به طبیعت هستید و به شهر لاهیجان رفتید، حتما سری به این تالاب زیبا هم بزنید.
  نزدیکی تالاب فضای سبز برای نشتن و تفریح هم وجود داره.
  در نزدیکی همین تالاب مجموعه اقامتی و تفریحی مزرعه قوها هم هست که میتونید برای شب مانی استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  تالابی کمتر شناخته شده
  توصیه شده توسط کاربر

  در جنوب شرقی لاهیجان روستای کوچکی به نام سوستان قرار گ فته که در مجاورت اون تالاب زیبایی پر از گلهای نیلوفر آبی روییده اند، البته این گلها رو فقط در فصل بهار و تابستان میبینین و از اونها در پاییز و زمستون به دلیل کاهش سطح آب خبری نیست.
  در این منطقه پرندگان و آبزیان زندگی میکنند و متاسفانه زباله های انسانها در اینجا هم مشاهده شد، امیدوارم اونقدر قرهنگمون بالا بره که با دست خودمون طبیعتهای زیبای کشورمون با ریختن زباله نابود نکنیم.
  پیشنهاد میکنم برای بازدید صبح زود به این منطقه برید چون هیچ امکانات رفاهی نداره که حداقل از شدت گرما کلافه نشین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mahboubeh
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان زیبا در لاهیجان
  توصیه شده توسط کاربر

  در نزدیکی لاهیجان و بعد مزارع چای از جاده ای زیبا عبور می کنیم و به تالاب می رسیم در نگاه اول انقدر که باید زیبایی تالاب جذبم نکرد امکانات رفاهی نداشت و کمی اشغال در نزدیکیش ریخته شده بود ولی جلوتر که رفتیم و چشمم به گل های زیبای نیلوفر ابی و ‌بوته های تمشک افتاد منظره زیباتری برای عکاسی شد و باید موقع عکس گرفتن احتیاط کرد چون لبه های ان لغزنده بود و گل و‌گیاه زیادی رشد کرده بود. در کل محیط زیبا و چشم نوازی داشت دیدنش رو پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  دیدار با نیلوفرهای ابی
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب سوستان تالابی زیبا در جنوب شهر لاهیجان است. این تالاب زیستگاه پرندگان و ابزیان زیادی است. یکی از زیباییهای این تالاب نیلوفرهای ابی هستند که از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه در تالاب میرویند. بهترین فصل بازدید از این تالاب برای دیدن نیلوفرهای ابی تیر و مرداد ماه است. جاده اسفالته است و میتوانید تا نزدیکی تالاب با خودرو شخصی بروید در اطراف تالاب امکانات خاصی وجود ندارد. هنگامیکه به تالاب میرسید، یک مسیر خاکی از سمت چپ جدا میشود که بکرتر و زیباتر میباشد و برای پیاده روی مناسب است. در مسیر رسیدن به تالاب از کنار بقعه اقا سیدسالار نیز عبور خواهید کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  تالابی در میان مزارع چای لاهیجان
  توصیه شده توسط کاربر

  اینجا در جنوب شرقی شهر لاهیجان و در روستای سوستان تالابی با نیلوفرهای بسیار زیبا وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند. اگر به لاهیجان سفر میکنید به هیچ عنوان دیدن این تالاب زیبارو از دست ندید‌. البته توجه داشته باشید که این نیلوفرها بیشتر در فصل بهار و تابستان وجود دارند. اینجا از امکانات رفاهی خبری نیست چون یک تالاب کمتر شناخته شده بین گردشگران می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  گلهای نیلوفر سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  با فاصله اندکی از شهر لاهیجان، مجاور روستای سوستان، تالابی با همین نام وجود داره که مساحت زیادی رو اشغال کرده، مسیر دسترسی به تالاب خاکی هست و باید ماشین رو گوشه ای پارک کرد و برای گشت پیاده روی کرد، تعدادی نیمکت هم روبه تالاب نصب شده که میتونید بشینید و از مناظر لذت ببرید. در نگاه اول سطح تالاب رو نیلوفرها پوشونده و در تیرماه که ما اونجا رفتیم گلهای نیلوفر به رنگ صورتی در قسمتهایی از تالاب دیده میشد، اطراف و همینطور وسط تالاب انواع گیاهان و درختهایی وجود داره که فضا رو کاملا سرسبز کرده و صدای انواع پرندگان به گوش میرسه و در فصل سرما پذیرای انواع پرندگان مهاجر هست.حتی مار آبی هم داخل تالاب میشه دید، نکته ای که آزار دهنده بود، وجود زباله در اطراف تالاب بود که صحنه های ناخوشایندی ایجاد کرده بود و مسئله دیگه ای که خیلی ذهن من رو به خودش مشغول کرد این بود که سطح زیاد نیلوفرهای آبی تقریبا داشت تالاب رو خفه میکرد و تا اونجایی که من میدونم این اصلا خوب نیست و تعداد زیاد نیلوفرها نقش یک آفت رو برای تالاب دارن، امیدوارم برای تمیزی و زیبایی بیشتر تالاب فکری بشه تا این جاذبه طبیعی بتونه به حیاتش ادامه بده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Sharifi
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سو ستان
  توصیه شده توسط کاربر

  تصوری که من از تالاب در کودکی داشتم که قورباغه های زیاد ی داره . متاسفانه موفق به دیدن قورباغه ها نشدم اما وجود نیلوفرهاو نیشکرها ی زیبا خیلی دور از تصورات من نبود از همه زیباتر اینکه صدای دلنشین پرندگان در تالاب حس آرامشی به انسان میداد.در کنار این تالاب یک جاده خاکی بود که در کنار ان تعدادی نیمکت برای تماشای تالاب برای عموم مردم قرار داده بودن و عروس داماد ها برای ساختن کلیپ عروسی خود از این تالاب استفاده میکنن ؛اطراف این تالاب خیلی تمیز نبود. این تالاب در دل پوشش گیاهی و درختان قرار دارد که دور تا دور آن را ساقه نیشکر و مزارع چای گرفته است و علف هرز زیاد دارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب سوستان در لاهیجان و در جنوب شرقی این شهر در کنار روستایی به همین نام قرار گرفته. این تالاب زیبا که آب شیرین دارد از اردیبهشت تا شهریور پر از گلهای نیلوفر آبی است و ما که تیر ماه آنجا بودیم قسمتی از تالاب گلهایش باز شده بود و درقسمتهای دیگر بصورت پراکنده باز بودند. طبیعت در این قسمت با توجه به  جنگل و باغهای اطراف و همینطور درختان بلندی که در وسط تالاب قرار گرفته اند به شکل فوق العاده ای زیبا و چشم نواز است به همین دلیل مردم زیادی برای دیدن آن می آیند و متاسفانه با توجه به  بودن سطل زباله در اطراف تالاب باز هم آشغالهای زیادی روی زمین و آب ریخته شده و زیبایی آن را مخدوش می کند. امیدوارم همه ما روزی ریختن زباله در طبیعت را عملی قبیح بدانیم و بگذاریم زیبایی آن دست نخورده باقی بماند. 

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  زیبا و آرام
  توصیه شده توسط کاربر

  ما برای بازدید از این تالاب که در نزدیکی مجتمع اقامتی مزرعه قوها قرار دارد، راه بسیار کوتاهی را با خودرو پیمودیم. البته فاصله این تالاب از خود شهر لاهیجان هم بسیار کم است و در روی نقشه گوگل علامت‌گذاری شده است. در زمان مراجعه ما در تیرماه اندکی از طراوت گل‌های تالاب کاسته شده بود. در کنار تالاب افرادی به ماهیگیری مشغول بودند. متاسفانه ظروف آب معدنی و پلاستیکی مثل اغلب نقاط و جاذبه‌های گردشگری در اطراف تالاب دیده می‌شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش
  تالاب سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب سوستان در شهر لاهیجان و در مسیر شیطان کوه و پشت مزرعه قوها قرارگرفته این تالاب دارای نیلوفر های آبی زیبایی هست و در کنار تالاب نیمکتهای بتنی برای نشستن هستش ؛در کنار ان درختان و پوشش گیاهی زیادهستش و مردم برای پیک نیک از این منطقه. استفاده میکردن ؛البته تیر ماه هوای بسیار داغی داشت که قابل تحمل برای ما نبود ودر کل تالاب قشنگی هست به شرط این که تو طبیعتش اشغال نریزیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #تالاب_سوستان
  توصیه شده توسط کاربر

  #تالاب_سوستان در #شهر_لاهیجان و در نزدیکی شیطان کوه و مزرعه قوها قرار گرفته. این تالاب در دل کوه ها و جنگل های لاهیجان و در فضای بسیار بسیار حیرت انگیز و زیبایی جای دارد و سرتاسر این تالاب زیبا پر است از نیلوفرهای آبی و گیاه نیشکر. متاسفانه وقتیکه به تالاب میرسید با صحنه ی بدی که پر است از ذباله در گوشه و کنار این طبیعت مواجه میشوید. صدای آبزیان (قورباغه ها) و جیرجیرک ها در کل فضای تالاب پیچیده و بسیار گوش نواز و آرامش بخشه. برای رسیدن به این تالاب شما باید از مسیر سمت راست شیطان کوه وارد جاده جنگلی شوید و به سمت تالاب با راهنمایی تابلوها راهی شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند A2t
  نقدها:
  گزارش
  جاذبه زیبا و بکر
  توصیه شده توسط کاربر

  تالاب ها از از مناظر بی نظیر استان گیلان می باشند که جلوه ی خاصی به این استان بخشیده اند، همچنین مکان های گردشگری زیبایی برای طبیعت دوستان هستند که با استقبال گردشگران مواجه می شوند، تالاب سروستان نمونه ای بارز از این تالاب ها است.سوستان یکی از روستا های دهستان لیل در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان است که به خاطر تالابی که در نزدیکی این روستا معروف است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: