Close
رستوران

ارگ گوگد

Arg e Googad

Gouged Stronghold (1).jpg
Gouged Stronghold (3).jpg
Gouged Stronghold (4).jpg
Gouged Stronghold (5).jpg
11.jpg
2.PNG
1.PNG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • مکان های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد بنایی تاریخی در شهری به همین نام در ۵ کیلومتر گلپایگان است. این ارگ تاریخی که با نمای سرخ رنگش متفاوت از همه بناهای مشابه در ایران است، دژی نظامی بوده که احتمالا کاربردهای دفاعی برای شهر گلپایگان داشته است. در مورد تاریخچه آن مدرک مستندی وجود ندارد اما به دوره صفویه نسبت داده می شود. در دوره قاجار این ارگ در اختیار شخصی به نام علیخان بختیاری بوده که نصف آن را به عنوان مهریه به همسرش می دهد و به همین خاطر به ارگ علیخانی هم معروف است.
  در حال حاضر این ارگ تاریخی تبدیل به هتل شده است اما امکان بازدید برای غیر میهمانان نیز وجود دارد. همچنین رستورانی نیز داخل ارگ وجود دارد که ما اونجا ناهار خوردیم. حیاط ارگ نسبتا بزرگ و حوض آبی رنگی وسط اون قرار گرفته است. در جای جای ارگ نیز اشیای قدیمی مثل خمره و ترازو و ... به نمایش گذاشته شده است. ما طبقه بالا هم رفتیم که از اونجا میشه نمایی از گوگد و شهر گلپایگان را هم دید. درباره این ارگ یک دوبیتی وجود دارد که آن را به خوبی توصیف می کنه:
  یکی دژ برآمد ز راه نخست ز رزم آوران نام آن را بجست
  شنید این سخن نام دژ گوگد است در او ایمن از هرچه دیو و دد است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  ارگ جذاب گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد در نزدیکی گلپایگان قرار دارد. از این ارگ در زمانهای صلح به عنوان کاروانسرا و در زمان جنگ به عنوان دژ نظامی استفاده می‌شده است و در حال حاضر بعنوان هتل استفاده میشود و از ساعت 8 صبح الی 11 شب امکان بازدید از آن وجود دارد. ورودی مجموعه اندک میباشد و تنها امکان بازدید از حیاط و یکی از برجهای دیدبانی وجود دارد و بقیه بخش ها در اختیار مهمانان هتل میباشد. تاریخ ساخت این بنا به 400 سال قبل برمیگردد و در حال حاضر به خوبی بازسازی شده است. این ارگ بسیار زیباست و محل مناسبی برای عکاسی است. در هنگام بازدید سعی کنید ارامش مهمانان هتل را برهم نزنید بخصوص اینکه پنجره اتاقها رو به حیاط است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ندا اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد از بناهای قدیمی نزدیک گلپایگان است. قدمت این بنا به ۴۰۰سال پیش برمیگرده، این بنا در حال حاضر بازسازی شده و هتل سه ستاره ارگ گوگد ، رستوران و چایخانه، در آن وجود دارد. بلیط ورودی آن ۱۰۰۰تومان می باشد. در سفر به گلپایگان از این مکان دیدن کنید. #ارگ_گوگد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد از بناهای خشت و گلی مربوط به ۴۰۰ سال قبل در نزدیکی شهر گلپایگان است.
  به نظر می رسه که از این ارگ برای محافظت در برابر دشمن استفاده میشده. این مکان امروزه به مکانی برای گردشگران تبدیل شده. که دارای یک هتل ۳ ستاره رستوران و چایخانه است . بلیط ورودی ۳ هزار تومان. اگر به گلپایگان رفتید حتما از این ارگ دیدن کنید بخصوص در شب لطف بیشتری دارد. #ارگ_گوگد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  در ۵ کیلومتری شهر گلپایگان شهری بنام گوگد وجود دارد که در آن یک هتل ارگ با قدمت ۴۰۰ ساله وجود دارد .دیوار های ارگ قرمز رنگه که به محض ورود با استقبال و خوش آمد گویی فراوانی مواجه خواهید شد در مرکز یک حوض بسیار زیبا و در سمت راستتون به ترتیب پذیرش و سرویس بهداشتی و رستوران وجود داره و سپس به اتاق های هتل میرسید و میتونید از برجهای هتل به بالا برید و دید خوبی داشته باشید به شهر .عطاری و صنایع دستی و چایخونه با اجرای موسیقی زنده در ارگ همگی حالتونو خوب میکنه.پیشنهاد میدم حتما برای دیدن این ارگ پا میش بزارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد گلپایگان
  توصیه شده توسط کاربر

  بنای آجری ارگ گوگد با فاصله کمی از شهر گلپایگان اصفهان در مسیر شاهراه ابریشم قرار گرفته که در گذشته کاربری کاروانسرا و دژ نظامی داشته، حیاط مرکزی با فضای سبز و آبنما شبیه به باغهای ایرانی است، درحال حاضر کاربری ارگ هتل سه ستاره سنتی میباشد و اتاقهای اطراف حیاط مرکزی بعد از بازسازی به اقامتگاه تبدیل شده اند، کافه ای سنتی در قسمتی از ارگ خدمات چای و قلیان و نوشیدنی میدهد و در مناسبتهای مختلف در فضای حیاط مراسم برگزار میشود، شما میتوانید با بالارفتن از برجها مناظر دورنمای اطراف را تماشا کنید، بهترین فصل برای دیدن این منطقه اردیبهشت است،که به دلیل نزدیکی به شهر خوانسار از جاذبه های این شهر نیز میتوانید دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  ارگ تاریخی گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ تاریخی گوگد در شهرگلپایگان قرار داردواز بناهای بزرگ خشت و گلی ایران است که مربوط به ۴قرن پیش است.امروزه به عنوان هتل از آن استفاده می شود و گردشگران علاوه بر بازدید از داخل ارگ و گلابگیری می توانندآنجا اقامت داشته باشند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Zahra
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ما سه بار به این ارگ قدیمی و زیبا رفتیم. دو بار برای بازدید یک بار هم برای صرف صبحانه (تبدیل به هتل سه ستاره سنتی شده اتاق ها رو ندیدیم ولی اونطور که از عکسشون پیداست باید معماری و چیدمان زیبایی داشته باشن) کیفیت صبحانه هم در حد هتل سه ستاره خوب بود تنوع تقریبا کم اما محصولات محلی و خوش طعم بودن. خود ارگ هم بزرگ و زیباست حوض بزرگی وسط باغش وجود داره ، بعضی قسمت ها دو طبقه هستن که میشه از طبقات بالا هم بازیدید کرد . معماری زیبایی داره (دومین بنای خشتی ایرانه) رنگ دیوارها و خشت هاش مثل خونه های ابیانه به رنگ سرخ میزنه اگه توی مسیر سفرتون از گلپایگان رد شدید حتما سری به این بنای تاریخی زیبا بزنید مطمئنا پشیمون نمیشید. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Loli
  نقدها:
  گزارش
  نقد و بررسی ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  سفر به گلپایگان و خوانسار یکی از بهترین تجربه های من است. سفر پاییزی با مناظر زیبا و فضای آرام آخر هفته مرا از هر شمالی بی نیاز می کرد!
  سفر من و دوستانم پس از گشت و گذار در شهر به ارگ گوگد ختم شد، جایی که بازسازی هوشمندانه از یک ویرانه قلعه ای زیبا ساخته است.
  برای رفع خستگی به چاپخانه رفتیم و با گروه موسیقی از افراد محلی هم آواز شدیم تا خاطرات ماندگاری بسازیم.
  تنها ایراد این قلعه تبدیل شدن چایخانه به قهوه خانه و سرو قلیان بود که البته راهی برای کسب درآمد و جذب گردشگران محلی است.
  بازدید از گلپایگان و قلعه گوگد پیشنهاد می شود.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: