Close
رستوران

ارگ گوگد

Arg-e Googad

Gouged Stronghold (1).jpg
Gouged Stronghold (3).jpg
Gouged Stronghold (4).jpg
Gouged Stronghold (5).jpg
11.jpg
2.PNG
1.PNG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • هتل و مراکز اقامتی
 • بناها و مجسمه های تاریخی

نقد و بررسی ارگ گوگد


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ‌ گوگد یکی از بناهای تاریخی گلپایگان است که در شهر گوگد قرار دارد. این ارگ قدیمی دومین بنایی خشتی و گلی ایران است که در گذشته به عنوان دژ حفاظتی در زمان جنگ ها استفاده میشده و در حال حاضر به عنوان یک هتل سه ستاره سنتی استفاده می شود. این ارگ در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و اهمیت تجاری هم داشته و قدمت آن مربوط به ۴۰۰ سال پیش است. ارگ دارای دو حیاط بسیار بزرگ است که در یکی از آنها، یک حوض بزرگ قرار دارد و روی لبه های آن پر از گلدانهای کوچک و رنگارنگ است. تخت ها و میز و صندلی های زیادی در حیاط و محوطه چیده شده است. ساختمان ارگ، دارای دو طبقه است و با یک راه پله خیلی کوچک و تنگ و تاریک میتوان به طبقه دوم و بالای برج ارگ رفت. در طبقه اول اتاقک هایی با درب چوبی قرار دارد با نام های نانوایی، فروشگاه، چایخانه و اتاق های مهمان. اگر گرسنه باشید کافه و رستوران هم دارد. رنگ ساختمان قهوه ای مایل به قرمز است که به جذابیتش افزوده. بالای برج ارگ، یک محوطه کوچک دایره ای با قطر حدود ۶ متری بود که دیوار های دور تا دور آن حالت قلعه مانند داشت و منظره فوق العاده ای به اطراف و حیاط ارگ داشت و برای دیدبانی استفاده میشده است. افراد زیادی منتظر بودند برای گرفتن یک عکس یادگاری با این منظره عالی و البته غروب زیبایی که داشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش
  ارگ تاریخی گوگد( گلپایگان)
  توصیه شده توسط کاربر

  اینجا رو از وقتی که خیلی کوچک بودم به خاطر میارم (تو اواخردهه شصت) که بازسازی نشده بود و برای بازی با پسر خاله هام از درب چوبی قدیمی یواشکی داخل میومدیم و از پله های یکی از برج ها که سالم بود بالا میرفتیم و چه لذتی میبردیم همیشه هم از سردابه ها و چاه بزرگی که دقیقا وسط ارگ اربابی بود میترسیدیم، تو اواسط دهه ۷۰ وقتی که کارخونه سایپا توی گلپایگان شعبه ای رو تاسیس کرد ، اینجا رو هم از خانواده شایسته خرید و بازسازی کرد.بعدها تاریخچه اینجا رو که مطالعه کردم خیلی برام جالبتر و جذاب تر شد.
  محل بازی دوران کودکی در حال حاضر ارگ گوگد نامیده میشه ودر ۵ کیلومتری گلپایگان قرار داره.
  قدمت ساخت اینجا به ۴ قرن پیس برمیگرده و طبق سندی که در ورودی ارگ نیز از اون نام برده شده علیخان بختیاری در ۱۳۰ سال قبل نصف اون رو به عنوان مهریه به همسرش بخشیده و به همین علت در قدیم ارگ علیخانی نامیده میشده .
  ارگ در ابعاد ۷۰ در ۷۰ متر ساخته شده و دقیقا به شکل یه مربع هست و ۶۴۰۰ متر زیر بنا داره ، اینجا جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده و در حال حاضر نیز یک هتل ۳ ستاره سنتی در اون قرار داره و داری ۲۰ سویت هست . قیمت سویت ها یک تخته ۲۴۰ و دو تخته ۳۷۵ و ۴ تخته ۵۷۰ هزار تومان برای یک شب هست .والبته قسمتهای مختلفی مثل چایخانه، غرفه صنایع دستی ، رستوران و کافه سنتی در دو طبقه ، رستوران کلاسیک در یک طبقه در اون قرار داره فضای سبز زیبا که پیرامون یک حوض بزرگ که از چهار طرف جویهای آب موازی اون رو احاطه کرده محیط جذابی رو پیش روی شما قرار میده.چهار برج به ارتفاع تقریبی ۲۰ متر در چهار گوشه اون قرار داره که امکان صعود و بازدید از یکی از اونها برای بازدید کنندگان مهیا هست.در بالای ورودی اصلی یک شاه نشین وجود داره که حوض آبی هم در اون قرار داره که در قدیم و در هنگام جنگ که مهاجمین درب قلعه رو آتش میزدن از آب این حوض و مجرای بالای اون آتش رو خاموش می کردن ، الان اینجا تبدیل به سوییت ویژه شده که رزرو و اقامت در اون با اطلاع از پیشینه اش میتونه جذاب باشه.این سوییت دارای دو اتاق و ۷ تخت هست و برای یک شب ۹۰۰ هزار تومان امکان رزرو داره‌
  در روی دیوارهای ۱۲ متری پیرامون ارگ هم سوراخ هایی قرار داره که نقش سیستم امنیتی رو در قدیم داشته، در این سوراخها کبوتر هایی قرار میدادن که در هنگام تهاجم و یا بالا اومدن شخصی از دیوار با ایجاد سر و صدا ساکنین رو خبر می کردن .
  اینجا دومین بنای تمام خشت و گل ایران هست و اقامت برای حداقل یک شب در اون بسیار دلنشین جذابه ، بازدید از اینجا رو به همه توصیه میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  ارگ تاریخی گوگد گلپایگان
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ تاریخی گوگد در منطقه گوگد در نزدیکی گلپایگان قرار دارد . این ارگ به نام ارگ علیخانی هم معروف بوده است .
  قدمت این ارگ 400 سال می باشد و از آن جز مخروبه ای باقی نمانده بود ولی با بازسازی پرهزینه ای که انجام شد ، این ارگ تاریخی با زیبایی و وسعت زیاد ، زینت بخش این قسمت از حومه گلپایگان شده است .
  ارگ ، دارای حیاط وسیع و مصفایی است و ایوان و راهرو و اتاق های فراوانی در دو طبقه به زیبایی تمام در پیرامون این حیاط قرار گرفته اند . دهانه ورودی ایوان ها و اتاق ها به سبک تاق قوسی می باشد . دیوارهای بلند ارگ و برج هایی که در هر گوشه وجود دارد با نمای زیبایی از داخل حیاط ارگ قابل مشاهده هستند .
  می توان به بالای برج ها ارگ رفت و طبیعت زیبا و مزارع اطراف را نگریست .
  این ارگ در حال حاضر به عنوان هتل و رستوران و نمایشگاه صنایع دستی کاربرد دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند MNoroozi
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  گوگد در فاصله ۱۰کيلومتري از گلپايگانه و اين ارگ در مسير راه ابريشم قرار داشته
  براي ورودي ارگ هم نفري 2هزار تومن دريافت ميکنند و ارگ تا 12شب باز است.
  درباره ارگ هم بخوام بگم محيطش خيلي قشنگ و کارشده است.
  در برخي اوقات شب ها موزيک زنده هم دارند يکسري غرفه هم در محوطه وجود داره که وسایل سنتی و ادویه جات میفروشن
  يکسري پله هم وجود داره که از بام کل ارگ و منطقه را تماشا کنيم.
  در ادامه خود محوطه هتل برای اقامت وجود داره تزيينات خيلي بامزه وجود دارد که قالي و همچنين چيز هايي گذاشتند که فروشي هم بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد بنایی تاریخی در شهری به همین نام در ۵ کیلومتر گلپایگان است. این ارگ تاریخی که با نمای سرخ رنگش متفاوت از همه بناهای مشابه در ایران است، دژی نظامی بوده که احتمالا کاربردهای دفاعی برای شهر گلپایگان داشته است. در مورد تاریخچه آن مدرک مستندی وجود ندارد اما به دوره صفویه نسبت داده می شود. در دوره قاجار این ارگ در اختیار شخصی به نام علیخان بختیاری بوده که نصف آن را به عنوان مهریه به همسرش می دهد و به همین خاطر به ارگ علیخانی هم معروف است.
  در حال حاضر این ارگ تاریخی تبدیل به هتل شده است اما امکان بازدید برای غیر میهمانان نیز وجود دارد. همچنین رستورانی نیز داخل ارگ وجود دارد که ما اونجا ناهار خوردیم. حیاط ارگ نسبتا بزرگ و حوض آبی رنگی وسط اون قرار گرفته است. در جای جای ارگ نیز اشیای قدیمی مثل خمره و ترازو و ... به نمایش گذاشته شده است. ما طبقه بالا هم رفتیم که از اونجا میشه نمایی از گوگد و شهر گلپایگان را هم دید. درباره این ارگ یک دوبیتی وجود دارد که آن را به خوبی توصیف می کنه:
  یکی دژ برآمد ز راه نخست ز رزم آوران نام آن را بجست
  شنید این سخن نام دژ گوگد است در او ایمن از هرچه دیو و دد است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  ارگ جذاب گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد در نزدیکی گلپایگان قرار دارد. از این ارگ در زمانهای صلح به عنوان کاروانسرا و در زمان جنگ به عنوان دژ نظامی استفاده می‌شده است و در حال حاضر بعنوان هتل استفاده میشود و از ساعت 8 صبح الی 11 شب امکان بازدید از آن وجود دارد. ورودی مجموعه اندک میباشد و تنها امکان بازدید از حیاط و یکی از برجهای دیدبانی وجود دارد و بقیه بخش ها در اختیار مهمانان هتل میباشد. تاریخ ساخت این بنا به 400 سال قبل برمیگردد و در حال حاضر به خوبی بازسازی شده است. این ارگ بسیار زیباست و محل مناسبی برای عکاسی است. در هنگام بازدید سعی کنید ارامش مهمانان هتل را برهم نزنید بخصوص اینکه پنجره اتاقها رو به حیاط است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد از بناهای قدیمی نزدیک گلپایگان است. قدمت این بنا به ۴۰۰سال پیش برمیگرده، این بنا در حال حاضر بازسازی شده و هتل سه ستاره ارگ گوگد ، رستوران و چایخانه، در آن وجود دارد. بلیط ورودی آن ۱۰۰۰تومان می باشد. در سفر به گلپایگان از این مکان دیدن کنید. #ارگ_گوگد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ گوگد از بناهای خشت و گلی مربوط به ۴۰۰ سال قبل در نزدیکی شهر گلپایگان است.
  به نظر می رسه که از این ارگ برای محافظت در برابر دشمن استفاده میشده. این مکان امروزه به مکانی برای گردشگران تبدیل شده. که دارای یک هتل ۳ ستاره رستوران و چایخانه است . بلیط ورودی ۳ هزار تومان. اگر به گلپایگان رفتید حتما از این ارگ دیدن کنید بخصوص در شب لطف بیشتری دارد. #ارگ_گوگد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  در ۵ کیلومتری شهر گلپایگان شهری بنام گوگد وجود دارد که در آن یک هتل ارگ با قدمت ۴۰۰ ساله وجود دارد .دیوار های ارگ قرمز رنگه که به محض ورود با استقبال و خوش آمد گویی فراوانی مواجه خواهید شد در مرکز یک حوض بسیار زیبا و در سمت راستتون به ترتیب پذیرش و سرویس بهداشتی و رستوران وجود داره و سپس به اتاق های هتل میرسید و میتونید از برجهای هتل به بالا برید و دید خوبی داشته باشید به شهر .عطاری و صنایع دستی و چایخونه با اجرای موسیقی زنده در ارگ همگی حالتونو خوب میکنه.پیشنهاد میدم حتما برای دیدن این ارگ پا میش بزارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد گلپایگان
  توصیه شده توسط کاربر

  بنای آجری ارگ گوگد با فاصله کمی از شهر گلپایگان اصفهان در مسیر شاهراه ابریشم قرار گرفته که در گذشته کاربری کاروانسرا و دژ نظامی داشته، حیاط مرکزی با فضای سبز و آبنما شبیه به باغهای ایرانی است، درحال حاضر کاربری ارگ هتل سه ستاره سنتی میباشد و اتاقهای اطراف حیاط مرکزی بعد از بازسازی به اقامتگاه تبدیل شده اند، کافه ای سنتی در قسمتی از ارگ خدمات چای و قلیان و نوشیدنی میدهد و در مناسبتهای مختلف در فضای حیاط مراسم برگزار میشود، شما میتوانید با بالارفتن از برجها مناظر دورنمای اطراف را تماشا کنید، بهترین فصل برای دیدن این منطقه اردیبهشت است،که به دلیل نزدیکی به شهر خوانسار از جاذبه های این شهر نیز میتوانید دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  ارگ تاریخی گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ تاریخی گوگد در شهرگلپایگان قرار داردواز بناهای بزرگ خشت و گلی ایران است که مربوط به ۴قرن پیش است.امروزه به عنوان هتل از آن استفاده می شود و گردشگران علاوه بر بازدید از داخل ارگ و گلابگیری می توانندآنجا اقامت داشته باشند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Zahra
  نقدها:
  گزارش
  ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  ما سه بار به این ارگ قدیمی و زیبا رفتیم. دو بار برای بازدید یک بار هم برای صرف صبحانه (تبدیل به هتل سه ستاره سنتی شده اتاق ها رو ندیدیم ولی اونطور که از عکسشون پیداست باید معماری و چیدمان زیبایی داشته باشن) کیفیت صبحانه هم در حد هتل سه ستاره خوب بود تنوع تقریبا کم اما محصولات محلی و خوش طعم بودن. خود ارگ هم بزرگ و زیباست حوض بزرگی وسط باغش وجود داره ، بعضی قسمت ها دو طبقه هستن که میشه از طبقات بالا هم بازیدید کرد . معماری زیبایی داره (دومین بنای خشتی ایرانه) رنگ دیوارها و خشت هاش مثل خونه های ابیانه به رنگ سرخ میزنه اگه توی مسیر سفرتون از گلپایگان رد شدید حتما سری به این بنای تاریخی زیبا بزنید مطمئنا پشیمون نمیشید. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Loli
  نقدها:
  گزارش
  نقد و بررسی ارگ گوگد
  توصیه شده توسط کاربر

  سفر به گلپایگان و خوانسار یکی از بهترین تجربه های من است. سفر پاییزی با مناظر زیبا و فضای آرام آخر هفته مرا از هر شمالی بی نیاز می کرد!
  سفر من و دوستانم پس از گشت و گذار در شهر به ارگ گوگد ختم شد، جایی که بازسازی هوشمندانه از یک ویرانه قلعه ای زیبا ساخته است.
  برای رفع خستگی به چاپخانه رفتیم و با گروه موسیقی از افراد محلی هم آواز شدیم تا خاطرات ماندگاری بسازیم.
  تنها ایراد این قلعه تبدیل شدن چایخانه به قهوه خانه و سرو قلیان بود که البته راهی برای کسب درآمد و جذب گردشگران محلی است.
  بازدید از گلپایگان و قلعه گوگد پیشنهاد می شود.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: