Close
رستوران

قلعه ناریکالا

Narikala Fortress

Narikala Castle (1).jpg
Narikala Castle (2).jpg
Narikala Castle (4).jpg
Narikala Castle (3).jpg
Narikala Castle (6).jpg
Narikala Castle (5).jpg
Narikala Castle (7).jpg
Narikala Castle (8).jpg
Narikala Castle (9).jpg
Narikala Castle (10).jpg
Narikala Castle (11).jpg
Narikala Castle (12).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

ناریکالا قلعه ای تاریخی بوده که دارای چشم انداز زیبایی رو به شهر تفلیس و رودخانه کورا (Kura River) است. دیوارهای این قلعه از یک سو به حمام های گوگردی و از سوی دیگر به باغ گیاه شناسی تفلیس متصل است.

نوع جاذبه:
 • بناهای باستانی
 • بناهای تاریخی
 • محله های تاریخی
 • میراث فرهنگی
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Limo
  نقدها:
  گزارش
  قلعه ناریکالا
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه ناریکالا در دوره امپراتوری ساسانی,توسط ایرانیان ساخته شده و عنوان قدیمی ترین ساختمان شهر را در دست دارد.داخل حیاط کلیسای نیکلاس قرار گرفته است.با دیدن قلعه و با وجود آسیب هایی که به خاطر حملات مختلف و زلزله در آن بوجود امده,باز شکوه و عظمت آن انکار نشدنی است و منظره زیبا ی شهر را که از ان بالا می توان دید,موقعیت استراتژیک آن را نشان می دهد,البته در شب نورپردازی زیبایی دارد و از اکثر نقاط شهر قابل روئیت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mojdeh
  نقدها:
  گزارش
  قلعه مادر
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه ناریکالا در قرن چهارم میلادی بر فراز تفلیس در زمان امپراطوری ساسانیان ساخته شد . در حیاط این قلعه کلیسای نیکولاس واقع شده است . این قلعه که معماری پارسی دارد بارها و بارها بازسازی شده و اکنون شما می‌توانید از این ساختمان مستحکم بازدید نمائید . به منظور دسترسی به این بنای تاریخی شما میتوانید از تمامی وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید چرا که این بنا در مرکز شهر قرار دارد و بازدید از این جاذبه گردشگری رایگان می باشد . #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  قلعه ای بزرگ و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. وقتی که در محله شاردن یا میدان اروپا یا ریکه پارک و تلاکابین و کلا محله قدیمی تفلیس تشریف ببرید این قلعه بر بلندای کوهی که مجسمه مادر و ایستگاه پایانی تلکابین در اونجا هستش قابل مشاهده هستش که نمای بسیار زیبایی به اون منطقه داده و شبها نیز با روشن شدن چراغها زیباتر هم میشه. برای رفتن به این قلعه زیبا هم می تونید از ایستگاه پایانی تلکابین وارد بشید و هم مسیر پر پیچ و خم و سخت از محله شاردن رو انتخاب کنید. ویوی این قلعه به سمت شهر هم بسیار زیاده و همیشه پر از توریسته.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  قلعه ای ایرانی بر فراز تفلیس
  توصیه شده توسط کاربر

  ارگ نارین قلعه در تپه کالا در محله تفلیس قدیم قرار گرفته است که گرجی ها به آن ” ناریکالا ” به معنای قلعه کوچک می گویند. این قلعه در قرن چهارم میلادی توسط ایرانی ها ساخته شده که نام قدیم آن «شوریس تسیخه» بوده است و بعدها فرمانروایان روس ، ایرانی ، عرب ، ترک (عثمانی) و گرجی هر کدام در دوران خودشان قسمتهایی را به این ارگ اضافه کرده اند. بیشتر قسمت های قلعه در طول زمان و به خصوص زلزله ۱۸۲۷ تخریب شده و فقط بخشی از دیوارهای آن باقی مانده که از آنجا می شود تفلیس قدیم را بطور کامل نظاره کرد. داخل قلعه نیز کلیسایی به نام سنت نیکولاس قرار دارد. همچنین شب ها هم قلعه نورپردازی میشه و از داخل شهر یک منظره قشنگی را می توان دید. برای رفتن به اینجا می تونید سوار تله کابین شده و برای برگشت هم یا با تله کابین یا پیاده از سوی دیگر پایین بروید و وارد محله قدیمی تفلیس شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  نارین قلعه
  توصیه شده توسط کاربر

  در محله قدیمی تفلیس اگر از حمام های سولفور گذر کنید و از تپه مجاور آن بالا روید به قلعه ای می رسید که بسیار به ارگ های ایرانی شباهت دارد و احتمال می دهند که ساخت آن توسط ایرانی ها انجام شده باشد . این قلعه که ناریکالا یا همان نارین قلعه نام دارد از قدیمی ترین بناهای تفلیس هست که در قرن چهار میلادی برای محافظت از شهر ساخته و استفاده میشده. این قلعه با توجه به قرار گرفتن بر بالای تپه کالا دید خیلی خوبی به محله قدیمی تفلیس دارد. در میان این قلعه کلیسای سنت نیکلاس قرار داره که بعدها در آنجا ساخته شده و البته این قلعه در اثر زلزله تخریب شده بود و قسمت هایی از آن مورد بازسازی قرار گرفته.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • nazarian
  نقدها:
  گزارش
  قلعه ناریکالا
  توصیه شده توسط کاربر

  در زمان های گذشته تفلیس پایتخت گرجستان بخشی از خاک ایران بوده و این قلعه هم در دوره امپراطوری ساسانیان به دست ایرانیان ساخته شده است . قلعه مربوط به قرن چهارم بوده و قدمتی حدود ۱۶۰۰ سال دارد . در محوطه قلعه کلیسای سنت نیکلاس قرار دارد . قلعه بر بلندای کوه متاتسمیندا ساخته شده ودر واقع زمانی که به تفلیس سفر می کنید اولین جایی است که از کل شهر دیده می شود و شما را به سمت خود فرا می خواند . در پایین آن حمام های سولفور قرار دارد و در پشت آن باغ گیاه شناسی تفلیس واقع شده است . برای رفتن به آنجا هم میتوان پیاده به آنجا رفت و هم از تله کابین آن سمت رودخانه استفاده کرد و از آن بالا از زیبایی شهر نیز بهره برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  ناریکالا (Narikala)، قلعه معروفی است در تفلیس که هر ساله مورد توج و بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. این قلعه را در گرجستان با نام "narighala" می شناسند که به معنای قلعه کوچک می باشد .

  این قلعه یکی از قدیمی ترین بناهای شهر تفلیس می باشد که بر فراز تپه ای که ناظر بر شهر تفلیس و رودخانه Mtkvari می باشد و بین حمامهای گوگردی و باغ بوتانیک تفلیس قرار دارد. در حیاط پایینی قلعه نیز کلیسای سنت نیکلاس واقع شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رها
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بی نظیر ناریکالا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام میخوام در مورد بازدیدم از قلعه ناریکالا براتون بنویسم آدرس قلعه روی تپه ناریکالا ( Address : Narikala Hill) است و راههای ارتباطی به این قلعه بی نظیر هم از طریق ترن هوایی(هزینه 2 لاری) و هم به صورت پیاده ممکنه که من از طریق ترن هوایی بهتون پیشنهاد میکنم تا از زیبایی شهر تبیلیسی(تفلیس) لذت بیشتری ببرید. بازدید از این مکان 24 ساعته است و ورودی آن رایگانه. جالبه بدونید این قلعه سال چهارم میلادی به دست ایرانیان ساخته شده است. داخل قلعه ناریکالا کلیسای کوچک و زیبایی وجود داره به نام کلیسای سنت نیکلاس(St. Nicholas church) روی دیوارهای کلیسای سنت نیکلاس تاریخچه گرجستان نقاشی شده و خود این کلیسا سرگذشت مفصلی داره. که پیشنهاد میکنم حتما خودتون به این قلعه و کلیسا سر بزنید تا حقایق رو با چشمان خودتون ببینید. پیروز باشید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: