Close
رستوران

معبد چین سویی

Chin Swee Cave Temple

Chin Swee Cave Temple.jpg
chin-swee-cave-temple.jpg
chin-swee-caدتve-temple.jpg
seven-goddess.jpg
view-from-the-residence.jpg
view-of-the-pagoda.jpg
visit-to-chin-swee-caves.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

معبد چین سویی در یکی از زیباترین مناظر گنتینگ هایلندز واقع شده است. مکانی این معبد در آن قرار دارد به اندازه 1400 متر بالاتر از سطح دریا  بوده و برای دسترسی به آن باید حدود 5 تا 10 دقیقه از بالای کوه به سمت پایین رانندگی کنید. این معبد مورد توجه گردشگران خارجی، بخصوص کشورهای سنگاپور، تایوان، ویتنام، چین، تایلند و اندونزی است.

نوع جاذبه:
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  معبد چین سویی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از دیدنی های مالزی در مسیر ارتفاعات گنتینگ هایلند معبد چین سویی است. برای رفتن به این معبد می توانید با استفاده از تله کابین در ایستگاه دوم پیاده شده و پس از بازدید از آن به سمت ارتفاعات گنتینگ بروید. یکی از ساختمانهای شاخص این معبد پاگودای بلند نه طبقه ای است که در آن نقشهایی از بودا و هزاران لامپ نورانی نعمت الهی قرار دارد که با صعود از آن میتوانید از بالا منظره زیبایی از معبد و مناظر اطراف را ببینید. در صورت پایین رفتن از پله ها در سمت راست ساختمانها نیز یک معبد چینی وجود دارد که در آن زائران با روشن کردن عود در حال نیایش خدایان خود هستند. بودای نشسته بزرگ و مجسمه کوان یینگ و مسیر بهشت و جهنم هم از دیگر دیدنی های این معبد هستند. مسیر معروفی که در آن گناهکاران برای انواع گناهان خود مجازات می شوند و در نهایت راهی بهشت خواهند شد. دیدن این معبد و ارتفاعات گنتینگ را حتما در برنامه های بازدید خود قرار دهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  معبد بهشت و جهنم
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد چین‌سویی متعلق به پیروان‌آیین تائو، که بین ایرانی‌ها به معبد بهشت‌و جهنم‌معروف شده است، یکی از دیدنی های گردشگری کوالالامپور است.‌هنگام بازدید از ارتفاعات گنتینگ این معبد نیز مورد بازدید قرار میگیرد. معبدی که در دل جنگل زیبا و با نمایی فوق العاده رو به شهر کوالالامپور واقع شده است و در آن ده سالن و یا طبقه مختلف‌جهنم (به اعتقاد پیروان بوداییسم) توسط مجسمه ها به‌نمایش درآمده اند. با بالارفتن‌از کوه و قدم زدن در جنگل طبقات مختلف بهشت و جهنم به نمایش در می آید و در هر طبقه عقوبت یا‌پاداش گناهان‌مختلف نشان داده شده‌ است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  معبد چین سویی مالزی
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد چین سویی یکی از زیباترین جاذبه های کشور مالزی می باشد که در بلندی های گنتینگ، قرار گرفته است.
  هوای کوالالامپور شرجی و گرمه ولی هوای گنتینگ خنک و عالیه
  برای رفتن به معبد از کوالالامپور چندین ایستگاه اتوبوس وجود دارد که مسافران را به پایین گنتینگ می برند. اصلیترین ایستگاش هم کی ال سنتراله که هر روزه چندین اتوبوس به مقصد داره. در تعطیلات و آخر هفته ها چون خیلی شلوغه شما باید از چند روز قبل بلیط بگیرین چون همون روز بلیط گیر نمیاد حتی ممکنه واسه روز بعد هم بلیط گیر نیاد و وقتی بلیط گرفتین حتما بلیط رفت و برگشت رو با هم بگیرید البته با مقداری پول بیشتر میتونید با تاکسی های اینترنتی مانند گرب و مای کار برید البته برگشت اگه به شب بخوره هم کرایه خیلی گرون میشه هم ممکنه ماشین گیر نیاد از کوالا تا پایین گنتینگ تقریبا یک ساعت با اتوبوس راهه از اونجا هم میتونید سوار تله کابین بشید و معبد پیاده شین، یکی از جذابیتهاش،تله کابینه که از داخل جنگل رد میشه ودو لاین داره.که مسیر قدیمیش طولانیتر و زیباتره
  جاهای دیدنی این معبد :
  مسیری به عنوان بهشت و جهنم که با مجسمه هایی رنگارنگ ده طبقه جهنم (که در هر طبقه عذاب ها و علتشون رو نشون میده) و یک طبقه از بهشت رو به تصویر کشیدن
  مجسمه بزرگ بودا، معبدی در میانه حیاط و ...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش

  #معبدچین_سویی یا #معبدبهشت_و_جهنم در #گنتینگ_هایلند کشور #مالزی واقع شده است، معبدی تائویست میباشد.
  معروف ترین نماد این مکان هم بتکده ۹ طبقه ای #پاگودا میباشد ، در محوطه معبد نیز پیکره های غول آسای بودا و کوان یین و همچنین مجسمه هایی از حیوانات و کتیبه هایی از باورها و سنت های باستانی چین را میتوانید مشاهده کنید.
  عبادت گاه های متعددی در محوطه برای مذاهب مختلف وجود دارد که هر کدام پیروان خودشان را دارند و در آنجا مشغول به عبادت میباشند.
  راه های رسیدن به معبد هم از طریق تله کابین و هم با ماشین میباشد.
  بسیار بسیار فضای زیبا و سرسبز به همراه آرامشی خاص که فضا را برای عبادت آماده میکند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  معبد چین سویی
  توصیه شده توسط کاربر

  این معبد بودایی در جایی خوشی منظره در ارتفاعات گنتینگ قرار گرفته و در سال 1975 ساخت آن شروع شده و در سال 1994 رسما افتتاح میشود و در داخل آن مجسمه کینگ شوی نصب میشود. کینگ شوی یک راهب بودایی بوده است که به خاطر قدرتهای ماوراء الطبیعه اش به نام خدای استان فوجیان در چین نامیده میشده. در ابتدای ورود به محوطه، مجسمه معمار آن قرار داشته و در کنار بازدید از این معبد میتوان از آب و هوا و مناظر اطراف دیدن کرد و لذت برد. همچنین معبد بهشت و جهنم نیز در این مکان قرار دارد. برای رفتن به این معبد باید از تله کابین گنتینگ استفاده کرده و در میان راه پیاده شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش

  نماد بهشت و جهنم در منطقه گنتينگ هايلند از ارتفاعات كوالالامپور قرار گرفته. براي ديدن اين نماد ميبايست در اولين ايستگاه تلكابين گنتينگ هايلند از سمت پايين به بالا پياده شويد. به منطقه معبد چين سويي كه رسيديد در كنار مجسمه بوداي بزرگ مسيري مارپيچي رو به بالا هست كه از طبقه اول جهنم شروع ميشود و هرچه بالاتر ميرويد طبقات جديدتر را ميبينيد. طبقات جهنم حدود ده طبقه است و در هرطبقه انواع عذاب ها و علتش را نوشته است مثلا يكي مربوط به بي احترامي به پدر و مادر، يكي عدم رعايت حق مردم، سقط جنين و ... است. در نهايت در قسمت انتهايي نمادي از بهشت وجود دارد كه طبقه ندارد و تصويري از فرشتها در حال ساز و اواز هستند.
  در مجموع اشنايي با فلسفه وجودي اين نماد و خصوصا خواندن توضيحات كنار هر طبقه بسيار جالب است.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mona_Hsni
  نقدها:
  گزارش
  معبد بهشت و جهنم (chin swee)
  توصیه شده توسط کاربر

  حتما حتما بريد و اين معبد رو ببينيد. من بليط اتوبوس هاي اين معبد رو براي روز بعد از kl sentral تهيه كردم و بليط براي رفت ساعت ٩ صبح و برگشت رو هم ساعت ٤ بعد از ظهر گرفتم اما پيشنهاد ميكنم بليط برگشت را دير تر انتخاب كنيد چون ما واقعا ساعت كم اورديم و خيلي سريع برگشتيم كه هنوز هم براي اين اشتباه پشيمونيم.

  اتوبوس ها از طبقه زيرين kl sentral سر ساعت حركت ميكنند بهتره يه لباس گرم همراهتون باشه چون اتوبوس ها وحشتناك سردن و كولر رو هم كم نميكنن و ارتفاعات هم ممكنه سردتون بشه.بعد از اينكه رسيديم بليط تلكابين رو به قيمت ٨ رينگت هر مسير خريداري كرديم براي معبد بهشت و جهنم بايد وسط مسير تلكابين پياده بشيد ولي براي دوباره سوار شدن مياز به خريد بليط مجدد نداريد.

  در اين معبد علاوه بر منظره بي نهايت زيبا مجسمه هاي متعدد وجود دارد كه طبقات مختلف بهشت و جهنم را نشان ميدهد و يك معبد بزرگ شبيه برج كه خاكستر مرده هارا در انجا نگه ميدارند و به ايراني ها اجازه ورود نميدهند يك حوض كوچك هم هست كه ميتونيد با انداختن سكه در ان ارزو كنيد.بعد از بازديد از اين معبد ميتوانيد دوباره با تلكابين بالا رفته و از مراكز خريد و تفريحات گوناگون و رستوران هاي متنوع لذت ببريد.

  نا گفته نماند منظره ي مسير بسيار زيباست و گونه هاي متفاوت درختان و گياهان حتي گاهي ميمون هاي بازيگوش را هم ميتوانيد ببينيد.فقط دقت كنيد سر ساعت همانجايي كه از اتوبوس پياده شديد حاضر باشيد تا از اتوبوس جا نمانيد بهتر است از ٢٠ دقيقه قبل تر با تلكابين پايين بياييد تا خيالتان راحت باشد جا نميمانيد. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  معبد چين سويي
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از جاذبه هاي معروف ارتفاعات گنتينگ معبد چين سويي است. در داخل معبد یک مجسمه از کینگ شوئی قرار داشت که اين مجسمه مربوط به یک راهب بودایی بوده است که مدت ها به عنوان الهه ای در استان فوجیان چین، به علت توانایی ماورای طبیعی اش برای احضار باران و دور کردن ارواح خبیثه شناخته می شد. این معبد فقط محل عبادت چین سویی نیست بلکه محلی برای عبادت آیین بودایی، تائویسم، شمنیسم، کنفسیوس گرایی و دیگر اعتقادات مردم چینی هم هست.
  اگر علاقه مند به ديدن اداب و مذاهب هستيد اين معبد نمونه خوبيست كه ميتواند شما را جذب خودش كند. طبيعت محوطه اطراف معبد هم كوهستان هاي پوشيده از گياهان استوايي و مه الود است كه با اب و هواي دلنشينش بسيار اين محيط را لذت بخش ميكند.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  بهشت یا جهنم؟!
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد چین سویی کیو Chin Swee Caves Temple در منطقه "گنتینگ" در شهر کوالالامپور پایتخت کشور مالزی واقع شده. بلندی های گنتینگ از توریستی ترین منطقه های اطراف مالزی هست که بسیار در بین گردشگران مورد توجه هست. شما میتونید برای رسیدن به اینجا از ایستگاه اتوبوس KL Sentral بلیت رفت و برگشت خودتون رو تهیه کنید. پس از رسیدن به این منطقه وقتی با تلکابین بالا اومدید میتونید با ون های رایگان به دیدن این معبد بیاید. بدلیل قرار گرفتن این معبد در ارتفاع منظره بی نظری رو هم شاهد خواهید بود‌. توصیه میکنم حتما از این معبد دیدن کنید.

  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • sahar_abbasi366
  نقدها:
  گزارش
  معبد بهشت و جهنم
  توصیه شده توسط کاربر

  معبد چین سویی یا بهشت و جهنم یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور هست که در ارتفاعات گنتینگ قرار گرفته است.در این معبد در دو فضای متفاوت با بهشت و جهنم اشنا میشیم ،در قسمت بهشت مجسمه ها در حال استفاده از نعمت های الهی هستند و در قسمت جهنم در حال شکنجه و عذاب هستند .برای رسیدن به معبد میشه از تله کابین استفاده کرد که طولانی ترین تله کابین جنوب شرق آسیا هست و از میان جنگل های استوایی و سر سبز عبور میکند . #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • edris
  نقدها:
  گزارش
  معبد بهشت و جهنم
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از معروف ترین و برجسته ترین نمادهای معبد بهشت و جهنم، بتکده 9طبقه ای پاگودا [Pagoda] می باشد. بازدیدکنندگان می توانند از پله ها تا بالای پاگودا بالا روند، جایی که می توانند مناظری وسیع از کوه ها را مشاهده کنند. در محوطه معبد بهشت و جهنم، پیکره های غول آسایی از بودا و کوان یین و همچنین مجسمه هایی از حیوانات و کتیبه ها قرار دارد .
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  بسيار جذاب و ديدني!
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان
  معبد چین سویی یکی از جاذبه های بسیار دیدنی در شهر کوالالامپور مالزی است. این معبد که با نام بهشت و جهنم نیز معروف است در بلندی های گنتینگ واقع شده است. در این مکان مجسمه Qingshui ، راهب بودایی نیز قرار دارد که بین مردم این منطقه از احترام خاصی برخوردار است.

  در این مکان، معابد مختلفی برای عبادت وجود دارد. جالب ترین قسمت این مکان، شرح چند مرحله از داستان بهشت و جهنم است و کاراکتر هایی که به عنوان شیاطین و ... وجود دارند.

  این مکان واقعا زیباست و جزء جاهاییست که می تواند بهشت عکاسان نیز قلمداد شود، چون عکس های فوق العاده زیبایی را می توان در اینجا خلق کرد. هر چقدر که وقت شما در کوالالامپور محدود باشد، دیدن این معبد را به هیچ عنوان نباید از دست بدهید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: