Close
رستوران

قلعه بابک

Babak Fort

Babak Fort (3).jpg
Babak Fort (4).jpg
Babak Fort (6).jpg
Babak Fort (7).jpg
Babak Fort.JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  قلعه بابک قلعه ای تاریخی بر فراز کوهی به ارتفاع 2500 متر از سطح دریا در 13 کیلومتری غرب شهر کلیبر در آذربایجان شرقی است.
  قدمت این قلعه مربوط به قبل از اسلام است ولی در دوران بعد از اسلام به عنوان پناهگاه دفاعی بابک خرمدین در برابر تجاوز عباسیان به این منطقه مورد استفاده قرار گرفت.
  برای صعود به ارتفاعات قلعه بابک دو مسیر وجود دارد . یک مسیر از میان یک دره جنگلی زیبا میگذرد و مسیر دیگری هم وجود دارد که از میان دشت و از مسیر پاکوب تا قله می رسد . ما برای استفاده هرچه بیشتر از زیبایی منطقه ، مسیر دره جنگلی را انتخاب کرده بودیم که هرچند که مسیر سخت تری بود ولی نمی توانستیم از وسوسه زیبایی های آن بگذریم .
  پیمایش خود را از مسیر دره جنگلی شروع کردیم . ساعاتی قبل، در این منطقه باران آمده بود و همزمان با صعود ما ، مه رقیق و زیبایی ، جنگل را در بر گرفته بود . در میان دره ، آب جویباری از روی سنگ های سفید و صیقلی به پایین می آمد و در قسمت هایی تبدیل به آبشارهایی کوچک و زیبا می شد . اینجا یک مسیر بهشتی بود و بدون اغراق حس قدم زدن در یک بهشت را داشتم .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند الناز زکی
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بابک
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه بابک در استان آذربایجان شرقی در نزدیکی شهر کلیبر قرار دارد. ما در ماه شهریور به این منطقه جاذبه گردشگری سفر کردیم. علارغم اینکه در فصل تابستان همه جا گرم هست این منطقه هوای بسیار خنک دارد. که از لباس گرم استفاده شود. برای رفتن به قلعه به سه ساعت زمان برای کوهنوردی نیاز هست. و راه دوم برای رفتن به قلعه، مسیر جنگلی قلعه دره میباشد که منطقه بکر و زیبایی هست که چند آبشار بکر وزیبایی در مسیرش وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بابک
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رسیدن به این قلعه نفس گیر دوراه وجود داره یکی پیاده که حدود ۳ساعت پیاده روی داره و دیگری سواری پیاده که حدود ۲۰دقیقه سوار بر ماشینهای افرود و یک ساعت پیاده روی انجام میشه ما برای رسیدن با یک پاترول که مبلغ ۶۰هزار تومن رفت و برگشت هزینه داشت تا اخر جاده رفتیم و با بچه حدود یک ساعت کشید تا بالای قلعه برسیم ؛سر راه دو تا چشمه اب و یک مغازه وجود داره که میتونید ازشون استفاده کنین ؛در ابتدای مسیر وقتی به بالای قله میرسید فک میکنید که رسیدید به قلعه اما وقتی میبینید قلعه کجا قرار گرفته و شما با این همه سختی تازه وسط راه هستید خستگی دوچندان می‌شودو احتمال۹۹٫۹٪به بابک خرمدین هم ف .ش میدید که اینجا کجاست اومدی قلعه ساختی ????خواب برادر ‌خواهرم نرو مجبوری مگه ???? ؛اما زمانی که به بالای قلعه میرسی عظمت(البته بیشتر قلعه تخریب شده و چیز زیادی ازش نمونده) و شکوه قلعه که واقعا غیر قابل نفوذ بوده رو میتونید حس کنید ؛نشستن روی دیوار قلعه که بسیار مرتفع هستش و دیدن مناظر اطراف خیلی هیجان انگیز و لذت بخشه که البته به افرادی که ترس از ارتفاع دارن پیشنهاد نمیشه و در کل ارزش دیدن رو داره حتما تو برنامه های سفرتون قرارش بدید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Sharifi
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بابک
  توصیه شده توسط کاربر

  این قلعه در بلندترین نقطه کوه قرار گرفته بود که برای رفتن به این قلعه در پایین قلعه سوار پاترول شدیم حدود ۲۰ دقیقه از مسیر با پاترول رفتیم و ادامه مسیر رو حدود ۱ ساعت پیاده روی کردیم تا رسیدیم برسیم به قلعه فقط در مسیر پیاده روی باید احتیاط کنید چون گیاه گزنه خیلی زیاد در مسیر بود که متاسفانه پا ی پسر کوچک ما هم به این گیاه برخورد کرد ه بود کمی تاول زده بود و لی خدا رو شکراهالی که در انجا بودند به ما گفتند چیزی نیست زود خوب میشه به خاطر گیاهی که در مسیر بوده خیلی زود خوب شد و به مسیر ادامه دادیم و به قلعه که رسیدیم خسته شده بودیم ولی منظره زیبای که از بالای قلعه دیده میشد خستگی رو از تن بیرون کرد . من اول از ارتفاع ترسیدم ولی به این که عکسهای زیبای میشد بگیرم این ریسک کردم و با همسرم به بلند ترین نقطه قلعه .رفتم و عکسهای زیبای گرفتم و این که از بالا همه چیز کوچک دیده میشد خیلی جالب بود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  دژی بر بلندای کوه
  توصیه شده توسط کاربر

  این قلعه در نزدیکی کلیبر قرار دارد. دسترسی به این قلعه از مسیر دره‌ای ای که به قلعه می‌رسد و دو مسیر دیگر پیاده‌روی میسر است. مسیر‌های پیاده‌روی بعد از کلیبر و در مسیر جاده کلیبر به روستای هجراندوست قرار دارد. در کنار محل هتلی به نام هتل بابک با حدود 3 ساعت پیاده‌روی در مسیری نسبتا جنگلی و بیشتر کوهستانی به قلعه بابک می رسید. قسمتی از ابتدای مسیر پله بندی شده است و بعد پیاده‌روی در سطحی تقریبا بدون شیب است. در انتهای مسیر چند شیب تند قرار دارد. بقایای قلعه بابک که به نظر می‌رسد در زمان خود بسیار نفوذ ناپذیر بوده است. ما خوش شانس بودیم که در زمان صعود ما هوا ابری و مه‌آلود بود و پیارده روی بسیار لذت بخش بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بابک خرمدین
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین خاطره های سفر من و همسرم به آذربایجان بازدید از قلعه بابک خرمدین بود. این قلعه زیبا و باشکوه در فاصله حدوداً ۱۰ کیلومتری از شهر کلیبر واقع شده. شما میتونید با خودرو شخصی تا قسمت ابتدایی جاده فرعی این قلعه بیایید اما بعد از آن نیاز به خودروهای آفرودی می باشد که چندین نفر با درآمد آن امرار معاش می کنند.

  شماره تماس یکی از آنها در تصاویر مشخص می باشد. ما خودرو خود رو در پارکینگ منزل همین شخص در جاده منتهی به قلعه قرار دادیم و سپس با پاترول او به سمت قلعه رفتیم. بعد از ۲۰ دقیقه پاترول سواری به مکانی رسیدیم که شروع مسیر کوه نوردی سبک و پیاده روی بود. حدوداً ۴۵ دقیقه هم پیاده روی دارید اما این منطقه اینقدر زیبا هست که ممکن هست تا یک ساعت هم رسیدن شما زمان ببره. قلعه نمایی فوق العاده به منطقه ارسباران دارد. در بین راه یکی دو کافه کوچک هم قرار گرفته که میتونید از اونها استفاده کنید. رفتن به این قلعه زیبا رو حتماً توصیه میکنم. بهترین زمان هم از اردیبهشت تا شهریور ماه هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بابک
  توصیه شده توسط کاربر

  در شمال استان آذربایجان شرقی, شهر کوچکی به اسم کلیبر وجود داره, با طبیعت بسیار زیبا و بکر.
  منطقه از لحاظ جغرافیایی بخش جنوبی فلات مرتفع ارمنستان به حساب می آید. وجود رطوبت دایم و هوای نسبت سرد باعث رشد جنگل های باستانی و بسیار قدیمی ارسباران شده است.
  در میان این جنگل ها, یکی از پایگاه های مقاومت ایران در برابر هجوم اعراب به یادگار مانده که به اسم فرمانده خرمدینان بابک نامگذاری شده است.
  بخشی از مسیر دسترسی قلعه بوسیله ماشین های دو دیفرانسیل انجام میشود که قیمت کرایه هر ماشین دربست 50 هزار تومن برای رفت و برگشت است. پس از پیاده شدن بقیه مسیر حدود 1 ساعت کوهپیمایی و پیاده روی در میان مناظر بسیار زیبای جنگل های اطراف است.
  چندین چشمه آب آشامیدنی در مسیر وجود دارد و سرویس بهداشتی مناسب در مسیر موجود است.
  هزینه ای برای ورودی ندارد و منطقه در کوهپایه پر از محل کمپ و اقامتگاه های مناسب است. با قیمت واقعن مناسب.
  پارک ملی آینالو و جنگل های ارسباران نیز در نزدیکی قلعه هستند و برای بازدید بسیار عالی.
  اگر از شمال رفتن خسته شده اید سری به این منطقه بزنید.
  #تایسیز #کلیبر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بابک
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه بابک که نام قدیمش بذ است در ۳کیلومتری شهر کلیبر قرار دارد قلعه ای در دل ابرها و هوای سرد همیشگی مشرف به جنگلهای ارسباران نماد مقاومت ایرانیان و دفاع از خاک .۲۰سال این قلعه محل مبارزه بابک خرمدین و یارانش بوده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: