Close
رستوران

میدان تکسیم

Taksim Square

Taksim Square (2).jpg
Taksim Square (1).jpg
Taksim Square (3).jpg
Taksim Square (4).jpg
Taksim Square (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این میدان در واقع قسمت مدرن استانبول محسوب می شود. هتل ها و رستوران های زیادی در این ناحیه وجود دارند و افراد محلی برای جشن های سال نو در اینجا جمع می شوند.

نوع جاذبه:
 • محله ها
 • دیدنی ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Peiman zaki
  نقدها:
  گزارش
  مرکز استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم در واقع قلب شهر استانبول و در بخش اروپایی این شهر قرار دارد. یادبود جمهوریت در مرکز این میدان قرار دارد. میدان تکسیم استانبول یکی از قطب‌های مهم حمل و نقل این شهر است که تقریباً دسترسی به همهٔ نقاط شهر را برای مسافران و ساکنین شهر فراهم می‌کند.
  هتل ما که در فاصله چند دقیقه این میدان قرار داشت، برای رفتن به جاهای گردشگری استانبول روزی چند بار از این میدان بازدید میکردیم که در هر ساعت شبانه روز شلوغ و پر جنب و جوش بود. در کنار میدان کبوتر های زیادی با ارامش خاصی جمع شده بودند که گردشگران با ریختن دانه به این پرندگان و جمع کردن انها به دور خودشون صحنه جالبی رو به وجود میاوردند. دورتادور این میدان هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها، پارک و خیابان معروف استقلال قرار دارند.
  رفتن و بازدید کردن از این مکان حتی برای چند بار در طول سفر وسوسه انگیز برای عکاسی و گردش هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید به جرات گفت که تکسیم مهمترین میدان استانبول هست که همه دوستانی که به استانبول سفر کردن در طول سفر اینجا مقصد روزانه در سفرشون باشه،این میدان که در منطقه بی اوغلو و در قسمت اروپایی واقع شده به همراه خیابان استقلال که از این میدان شروع میشه روزانه پذیرای میلیونی توریست ها هست .تراکم تعداد رستوران و هتل در این منطقه رو شاید در هیچ جای دیگه استانبول نشه دید که البته قیمتها نیز به نسبت سایر مناطق کمی گرونتره.از اینجا به تمام قسمتهای استانبول مترو و اتوبوس و دلموش تردد داره و میشه گفت قلب استانبول هست.نماد( مجسمه) جمهوریت و سیمیت سرا و دکه های مختلف فروش بلوط و گل و .....از جاذبه های این میدونه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Limo
  نقدها:
  گزارش
  میدان تقسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تقسیم اصلی ترین میدان استانبوله که در منطقه بی اوغلو و قسمت اروپایی قرار داره و نماد جمهوری در وسط میدان واقع شده است.همیشه شلوغه و پر از رستوران و خواننده های دوره گرد و اکثر برندها اونجا مغازه دارن و دور میدان افرادی میان که تورهای مختلف و بهتون پیشنهاد می کنن ،مثل کشتی شب و جاهای دیگه که بعضی وقتها خیلی به صرفه است.میدان تقسیم از اون جاهایی که هرشب هم اگه اونجا بری,خسته نمی شه و خیلی شب زنده دار و پر جنب و جوش است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم شاید مثله میدان هیپودروم تاریخی نباشه و جاذبه‌های قدیمی و تاریخی در کنارش نباشه، اما تقریبا شناخته ترین و پرجنب و جوش ترین نقطه استانبوله،  در وسط میدان بنایی 11 متری وجود داره که به  "یادبود جمهوریت" مشهوره، این بنا توسط  پیترو کانونیکا (1869 تا 1959 مجسمه ساز، نقاش، آهنگساز اپرا، استاد هنر ایتالیایی بود) در سال 1928 میلادی ساخته و نصب شده است. این بنا شامل تندیس آتاتورک به همراه دو تن از یاران آتاتورک در دو طرفش و در پشت سر هم دو سردار شوروی سابق و بعد از آن‌ها هم، مردم قرار دارند. ضمنا یکی از خیابان‌های مهم استانبول که به صورت سنگفرشه یعنی استقلال از این میدان شروع میشه، میدان تکسیم و خیابان استقلال برای پیاده روی و گشت زدن و رفتن به کافه‌های اون بسیار مناسبه، در اطراف این میدان و خیابان استقلال هتل‌های زیادی قرار داره که به نظرم به ازای خدماتی که ارائه میدن، قیمت‌هاشون نسبت به هتل‌های سایر قسمت‌های استانبول بالاتره،  همچنین در نزدیک های میدان فروشگاه‌های زیادی قرار داره که اگه به مراکز خرید استانبول مراجعه کنید قیمت‌های به مراتب بهتری می‌تونید پیدا کنید. یکی از مزیت های این میدان اینه که دسترسی خوبی به سایر نقاط شهر با اتوبوس، مترو، تراموا و تاکسی  وجود داره. ضمنا در این میدان و اطرافش بیشتر از هرجایی در استانبول، هموطن میبینید. در آخر هم بگم که  علت نامگذاری میدان به  نام تکسیم اینه که در قدیم آب از شمال استانبول به محل فعلی میدان تکسیم می اومده و از اینجا آب برای سایر نقاط شهر تقسیم یا توزیع میشده و به همین علت به تکسیم یا همون تقسیم نامگذاری شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mohammad Shams
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم مهم ترین میدان و قلب توریستی شهر زیبای استانبول است که در منطقه بی اغلو در بخش اروپایی این شهر قرار گرفته است.
  این میدان یکی از توریستی ترین مناطق شهر استانبول بوده و به همراه خیابان همیشه زنده استقلال، روزانه پذیرای بیش از یک میلیون نفر شامل گردشگران داخلی و خارجی و شهروندان استانبول است.
  میدان تکسیم همچنین یکی از مهم ترین نقاط ارتباطی شهر استانبول می باشد. این میدان دارای ایستگاه مترو و فونیکولر بوده و دور تا دور و زیر میدان(تونل تکسیم)، اتوبوس های زیادی به مقصد مناطق و محله های مختلف استانبول عبور می کنند‌. در دو طرف میدان نیز دلموش(ون) هایی به مقصد محله های مختلف در بخش اروپایی و آسیایی آماده سوار کردن مسافران هستند.
  وسط میدان تکسیم نماد جمهوریت خودنمایی می کند و دور تا دور میدان کبوتر های بسیار زیادی جمع می شوند که توجه گردشگران را به خود جلب می کنند و سوژه خوبی برای عکاسی هستند.
  دور تا دور میدان نیز چندین بانک، سوپر مارکت، سیمیت سرای و کافه و غذا فروشی های زیادی قرار دارند که از همبرگر خیس، دونر و سایر غذا های ترکی را به فروش می رسانند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Asma Turki
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم(تقسیم)
  توصیه شده توسط کاربر

  ما قبل از اینکه به استانبول بریم اسم میدون تکسیم رو زیاد شنیده بودیم و می دونستیم اگه نزدیک این میدون هتل بگیریم دسترسی به بازار و جاهای دیدنی و تاریخی استانبول برامون راحت تره.
  واسه همین بعد از کلی سرچ و تحقیق هتل تایتانیک سینی که نزدیک به میدون تکسیم هستش رو انتخاب کردیم.
  تکسیم به معنی تقسیم و یا توزیع است،علت نامگذاری اینه که آب از محل جمع آوری اش در شمال شهر استانبول از این مکان شاخه شاخه می شود و به سایر قسمت های شهر می رود. میدان تکسیم بعنوان مهمترین میدان استانبول است که خیلی از تحولات و اتفاقات در آن انجام می گیرد، محل قرار بسیاری از مردم هم هست چون پر از رستوران، فروشگاه و هتل است و استانبول مدرن را در واقع می تونید در اینجا تجربه کنید.
  این میدون در قسمت اروپایی استانبول واقع شده و نماد یادبود جمهوری،در وسط میدن واقع شده.
  این میدان نزدیک به خیابان استقلال،بازار بزرگ استانبول و اتوبوس،مترو ،تراموا و.... می باشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • لیلا
  نقدها:
  گزارش
  تکسیم نقطه شروع استانبول گردی
  توصیه شده توسط کاربر

  برای بسیاری از ما استانبول از تکسیم شروع میشود. اولین لحظه ای که بالاخره چمدان به دست از تاکسی فرودگاه پیدا میشویم، اولین مقصدی که قبل از سفر انتظار دیدنش را میکشیم، اولین عکس دونفره و یا حتی اولین شبی که خستگی را در هیاهوی این میدان زیبا به شب زنده داری در اطراف آن می سپاریم. بله همه اینها از میدان تکسیم شروع میشود. تکسیم در قلب بخش اروپایی استانبول نقطه آغاز بسیاری مسیرها و خاطره هاست. از نماد جمهوریت پر قدمت تا تراموای تاریخی تا حتی دکه های گل فروشی اطراف ان همه و همه بخشی از ماهیت این میدان محسوب میشوند.صدای هموطنانی که هر چند دقیقه یکبار میشنوی، نمای آشنای حافظ مصطفی، شروع خیابان استقلال و یک پیاده روی بی انتها همه از این میدان پویا و زنده سرچشمه میگیرند. کبوترها، صدای ایرانیانی که به دنبال فروش تورهای خود هستند، عابرانی که در جستجوی ایستگاه مترو و اتوبوسند و حتی گاریهای بلال فروشی همه حول یک نقطه زیبا با اشتراک رسیده اند. #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم در استانبول یکی از مهمترین میدانهای شهری و گره ترافیکی شهر استانبول است.بعید است توریستی به این شهر وارد شود و به این میدان نرود .در وسط میدان تندیسی مرتفع از شخصیتهای مهم تاریخی به عنوان نماد استقلال ترکیه نصب شده و اطرافش پر از کبوترهای در حال دانه خوردن و پرواز است.یکی از خیابانهای منشعب از میدان، خیابان استقلال است که شلوغترین خیابان منطقه است. زیر میدان زیرگذری قرار دارد که ایستگاه اتوبوسهای گذری، مترو و فونیکولار کاباتش است.میتوانید با پله برقی و آسانسور وارد ایستگاهها شوید.تعداد زیادی هتلهای بی ستاره تا پنج ستاره در نزدیکی این میدان هستند.تاکسیها دور میدان همیشه حضور دارند و پارکی در شمال میدان به نام گزی پارک برای گشت و گذار است. فضای خالی میانه میدان برای برگزاری فستیوالها و نمایشگاههای سالیانه استفاده میشود. ایستگاه ابتدایی تراموای قدیمی هم دور همین میدان است. بیشتر دلالان تورهای کشتی و.‌.. در همین مکان شما را تشویق به خرید گشتها میکنند.در قسمت جنوبی میدان مسجد نیمه کاره ای در حال ساخت است که در آینده چهره اینجا را تغییر خواهد داد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم، نماد استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  بعید میدانم کسی به استانبول سفر کرده باشد و گذری چندباره به این میدان نکرده باشد یا حتی اگر گذرتان به استانبول نخورده، حتما عکمسهای زیادی را از این نماد دیده اید.
  گرفتن عکس با کبوترهای این میدان هم خود عالمی دارد. فقط مواظب باشید که فریب آن بچه هایی که با دادن دانه سعی در کمک به ششما در گرفتن عکس رویایی مثل من را دارند نخورید که بعد از کمکشان طلب پول زیادی میکنند و 10-20 لیر هم راضی نمیشوند.
  میدان تکسیم استانبول را بی شک می توان سرزنده ترین و پویا ترین میدان ترکیه دانست که با حال و هوایی خاص و متفاوت، هم در میان توریست ها محبوبیت خاصی دارد و هم در میان اهالی استانبول! فرقی نمی کند هدفتان از رفتن به میدان تکسیم استانبول گشت و گذار در میان مراکز خرید آن است یا که می خواهید غذاهای چرب و چیلی و لذیذ آن را نوش جان کنید و عکسی به یادگار بیندازید؛ در هر صورت شیفته ی این میدان و گوشه کنارش خواهید شد!
  میدان پرشور و پر جنب و جوش تکسیم در قلب شهر و بخش اروپایی استانبول، در ناحیه بی اوغلو واقع شده است. یک سر این میدان به خیابان تاریخی و مشهور استقلال می خورد. خیابانی توریستی و سنگفرش شده ای که در آن هیچ خودرویی اجازه تردد ندارد و تنها عابرین و توریستها می توانند در آن قدم بزنند، از مراکز خرید جذاب با قیمت های ارزان دیدن کنند و سیمیت های خوشمزه نوش جان کنند. میدان تکسیم و خیابان استقلال شب و روز نمی شناسد! در هر ساعتی از شبانه روز این میدان مملوء از توریستها و محلی هایی است که هر کدام قصدشان از آمدن با دیگری متفاوت است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  در هر شهری یکی از میدان های اصلی شهر همواره پر رونق تر است و گل سرسبد شهر است. در استانبول میدان تکسیم این وظیفه را بر عهده دارد. میدان تکسیم یا میدان تقسیم نامش بر گرفته از زمان های دور است که تقسیم آب از این مکان شروع می شده است. یک سمت آن به سمت بی اوغلو میرود و یک خیابانش همان خیابان استقلال معروف است. در وسط میدان مجسمه آتاتورک و همراهانش قرار دارد که در زیر طاقی هلالی قرار گرفته اند. دورتادور میدان پر است از گاری هایی که بلال کبابی یا بلوط کبابی می فروشند. ابتدای خیابان هم برگرکینگ و چندین رستوران دیگر قرار دارند که به لطف این میدان همیشه پر رونق هستند. در نزدیک میدان ایستگاه مترو قرار دارد و بسیاری از هتل های معروف شهر نیز در نزدیکی آن قرار گرفته اند و تردد از این نقطه شهر تا سایر مراکز به سهولت امکان پذیر است. تکسیم مکانی است که اگر از صبح کل استانبول را هم گشته باشید مطمنا باز راغب هستید تا آخر شب را آنجا برگردید تا در خیابان معروفش همراه موسیقی های خیابانی و شب های زنده اش شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم و خیابان استقلال
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم یکی از میدانهای مهم استانبول به شمار میرود. اکثر گردشگران این میدان و اطراف آن را برای اقامت انتخاب میکنند. یکی از علتهای آن حمل و نقل است ، در این میدان اتوبوس،تراموا، مترو، تاکسی و دلموش ایستگاه دارد. علت دوم انتخاب تکسیم جنب و جوش و فعالیت شبانه روزی آن است. در مرکز میدان تکسیم نماد یادبود جمهوریت قرار دارد. خیابان استقلال یکی از خیابانهای منتهی به میدان تکسیم نیز در این امر بی تاثیر نیست. در این خیابان مغازه های مختلف، کافه و رستوران، کلاب، موزه و کنسرتهای خیابانی و.‌.. وجود دارد و هر سلیقه ای را راضی میکند طوریکه قدم زدن در خیابان سنگفرش شده ی استقلال یکی از جاذبه های استانبول محسوب میشود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  یادبود جمهوریت در تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  تکسیم یا تقسیم در منطقه بی اوغلوی استانبول و قلب بخش مدرن شهر است با انبوهی از رستوران و کافه و هتل و فروشگاه ها در دو سوی خیابان استقلال که از این میدان شروع می شود. اینجا روزگاری محل یک آب انبار بوده که آب جاری از شمال استانبول در اینجا تقسیم می شده و به این خاطر تکسیم نامیده شده است.
  یادبود جمهوریت که توسط پیکرتراش مشهور ایتالیایی، پیئترو کانونیکا ساخته شده و در سال ۱۹۲۸ میلادی رونمایی شد در میدان تقسیم قرار داره که همه توریست ها با آن عکس یادگاری دارند. یادبود جمهوریت یا رپابلیک مومنت ادای احترامی است به تشکیل جمهوری ترکیه در سال ۱۹۲۳ میلادی که در نتیجه جنگ استقلال و به فرماندهی مصطفی کمال آتاتورک به دست آمد. این بنا دو چهره دارد که در سمت شرقی آتاتورک با لباس نظامی و در سمت غربی با لباس مدرن و اروپایی به همراه عصمت اینونو نخست وزیر و فوزی پاشا وزیر دفاعش دیده می شود و البته چند ژنرال روسی که در واقع قدردانی از کمک لنین به استقلال جمهوری ترکیه پس از جنگ جهانی اول است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  تورسیتی ترین میدان استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این میدان که یکجورایی توریستی ترین میدان استانبول و حتی میشه گفت ترکیه محسوب میشه انشعابات زیادی داره(از جمله خیابان استقلال). واسه هر جا که فکر کنید مترو، فونیکولار و اتوبوس داره. این میدان در قسمت اروپایی استانبول در مکانی مرتفع واقع شده و فاصله پیاده آن تا ساحل دریای مرمره(کاباتاش) کمتر از 1000 متره(اما سرزیری). با فونیکولار می تونید کمتر از ده دقیقه به ساحل کاباتاش برسید. اطراف میدان برای هر جا که بخواید دلموش داره(البته منظور جاهای توریستی و معروفه و ممکنه بعدش هم لازم بشه سوار وسیله حمل و نقل عمومی دیگه بشید). خطوط اتوبوسرانی هم مدام در حال فعالیت هستند. شب زنده دارترین میدان در استانبول هم همین میدانه. خلاصه پیشنهاد می کنم اگر می خواین استانبول تشریف ببرید حتما هتلتون رو نزدیک(با دسترسی راحت، نه بر روی شیب و فراز) به ایم میدان انتخاب کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shamim
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم شامل کلی رستوران و فروشگاه و کافه ست. همینطور اینجا میشه تراموا معروف استانبول رو دید و سوارش شد. خوردن چای و باقلوا هم که دیگه تعریف کردن ازشون غیر ضروریه. موسیقی و شب های زنده اینجا هم که کاملا معروفه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم در استانبول که برای اکثر مردم شناخته شده است در قسمت اروپایی و مدرن این شهر قرار دارد به دلیل موقعیت ارتباطی که دارد به راحتی می توان  هم به خیابان استقلال دسترسی داشت و هم از طریق مترو و فونیکلار به قسمتهای دیگر استانبول رفت. در این قسمت هتلها و رستورانهای زیادی وجود دارد و برای توریستها محبوبیت خاصی دارد گرچه من خودم اقامت در قسمت قدیمی استانبول رو ترجیح میدم. نماد جمهوریت در وسط این میدان قرارد دارد و دستفروشهایی که ذرت و بلوط و گل می فروشند در گوشه و کنار میدان دیده می شوند. اغلب کبوترهایی در اطراف تکسیم پرواز می کنند که منظره زیبایی بوجود می آورند.. برای برگزاری مراسم و جشنهای ملی  مردم محلی در این میدان و خیابان استقلال جمع می شوند. 

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mrhessami
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم نماد شهر استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  با سلام میدان تکسیم را من نماد این شهر رویایی میدانم(استانبول) از کبوترانی که نماد صلح هستند گرفته تا انواع تانک ها و ادوات نظامی که نماد قدرت هستند همچنین گل فروشان و انواع تاج ها و دستمزد ها و ریور آلاتی که محلی های این شهر با گل های طبیعی و مصنوعی درست کرده اند که نماد مهمان نوازی این مردمان است این میدان مرکز شهر استانبول هست که از یک سو به خیابان استقلال (مرکز خرید وقدیمی ترین خیابان این شهر) متصل است و از طرفی به سمت تنگه بسفر(بندرگاه کشتی های داخلی برای سفر به قسمت های مختلف آسیایی و اروپایی استانبول از جمله کاراکوی ینی‌کوپ و غیره) متصل هست همچنین انواع و اقسام کباب ترکی در طمع های مختلف رو از این میدان با قیمتی بین ۷ الی ۳۵ لیر میتوانید تهیه کنید که حتما توصیه میشود امتحان کنید ادامه دارد...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تکسیم  در مرکز شهر استانبول قرار گرفته است و شناخته ترین و معروف ترین مرکز مدرن شهر استانبول می باشد .میدان تکسیم یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در  استانبول می باشد که بسیاری از معروف ترین هتل ها و مراکز خرید در اطراف این میدان قرار دارند. میدان تکسیم به ناوگان حمل و نقل عمومی استانبول دسترسی مستقیم دارد بنابراین در این میدان ایستگاه های اتوبوس و مترو قرار دارند. میدان تکسیم در واقع قلب شهر استانبول است ، این میدان چندان بزرگ نیست و  به عنوان یک فضای باز در میان سر و صدای ترافیک چند خیابان می باشد . تمام راه های موجود در شهر استانبول به میدان تکسیم می رسند و به همین خاطر به آن قلب استانبول می گویند. پیاده روی در میدان تکسیم به خصوص توی شب با بوی بلوط بو داده گروههای موسیقی خیابانی جنب و جوش مردم برای خرید
  کافه های خیابانی چایی در استکانهای کمر باریک حس بسیار خوبی به آدم میدهد. #استانبول #تکسیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ramina
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  مطمئنا تا به حال اسم میدان تکسیم بارها به گوشتان خورده است . میدان تکسیم مهمترین میدان استانبول است که به معنای تقسیم یا توزیع آب از شمال شهر به سایر نقاط این شهر میباشد ... وسط این میدان بنای یادبود جمهوری را خواهید دید که اثر یکی از مجسمه ساز های ایتالیایی با نام پیترو کانونیکا میباشد . میدان تکسیم در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع شده که خیابان پر تردد و معروف استقلال نیز در نزدیکی این میدان قرار دارد. همچنین از این میدان میتوان به عنوان مهمترین قطب حمل و نقل به سایر نقاط استانبول نام برد، که اگر در سفر به استانبول خود را به این میدان برسانید میتوانید به راحتی و با هزینه ی اندک با استفاده از خطوط مترو و یا تاکسی خود را با جای جای این شهر برسانید و از گشت و گذار در این شهر لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  مشهورترين ميدان تركيه!
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان عزیز

  اگر میدان ولیعصر یا آزادی، مشهور ترین میدان های تهران هستند، بدون شک میدان تکسیم استانبول را نیز می توان معروف ترین میدان کل ترکیه نامید. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارند که می توان به این موارد اشاره کرد:
  1. میدان تکسیم همیشه خواستگاه بسیاری از تظاهرات مردم ترکیه بوده است، و از این رو شهرت فراوانی دارد و بین مردم محبوب است.
  2. این میدان در منتهی الیه مشهورترین خیابان استانبول، یعنی خیابان استقلال قرار دارد، از این رو همیشه پر از گردشگرانی است که قصد دیدن این خیابان را دارند.
  3. هتل های زیادی در اطراف میدان تکسیم و خیابان استقلال وجود دارند، و گزینه اول بسیاری از گردشگران در انتخاب هتل، نزدیکی به این میدان است.
  4. ایستگاه مترو (و یا اتوبوس) تکسیم، به عنوان نقطه شروع سفر برای خیلی از گردشگران به شمار می رود و بسیاری از جاذبه های استانبول را می توان با شروع از این ایستگاه ها گشت.
  5. اطراف میدان تکسیم پر است از مغازه ها، رستوران ها، صرافی ها و مراکز خرید، و به همین دلیل علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  میدان تکسیم
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان تقسیم که به ترکی استانبولی تکسیم گفته میشه در بخش اروپایی شهر استانبول قرار داره و یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب میشه و معروف‌ترین میدان این شهر و در واقع قلب استانبول گفته می‌شه. در اطراف این میدان هتل ها ، مراکز خرید و رستوران های خیلی زیادی وجود داره.از اونجایی هم که قلب استانبول هستش طبیعیه که حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس توی این منطقه به راحتی در دسترسه.
  این میدان به دلیل اینکه در گذشته محل تقسیم و انشعاب آب به سایر قسمت های شهر بوده اسم تکسیم به معنی توزیع رو به خودش گرفته.
  بنای یادبود جمهوریت که برای یادبود تشکیل جمهوری ترکیه ساخته شده نیز در این میدان قرار داره و تندیس های این نماد در یک سمت آتاتورک و سربازانی که پرچم ترکیه بدست دارن و گفته میشه ارتش ترکیه است و در حال جنگ برای استقلال رو نشون میده ، و در سمت دیگه آتاتورک و سربازان پیروز جنگ رو.
  توی این میدان شلوغ و دوستداشتنی میتونید ساعت ها وقت بگذرونید و به کبوترها دونه بدید ، به خیابان استقلال سری بزنید،به گل فروشی های دورمیدان و یا توی رستوران های این منطقه غذا نوش جان کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: