Close
رستوران

کوه بوز سینا

Boz Sina Mountain

Boz Sineh Mountain (2).jpg
Boz Sineh Mountain (1).jpg
Boz Sineh Mountain (3).jpg
Boz Sineh Mountain (4).jpg
Boz Sineh Mountain (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • کوهستان

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Shilan
  نقدها:
  گزارش
  کوه بوز سینا
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگر از کوهها و طبیعت زیبای اشنویه و ارومیه میباشد.
  این کوه ۳۴۸۰ متری از سطح دریا در میان قله دالامپر و کوه زردکوه در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در ۶۰ کیلومتری شهر ارومیه و شمال اشنویه قرار دارد.
  در زبان کردی (کرمانجی) رنگ خاکستری که در زیر نور آفتاب کم رنگ و کال میباشد بوز میگویند و سینه به زمانهای دوربرمیگردد که قبیله کرد در دامنه های این کوهها زندگی میکردند و سینه نام داشتند و به گفته برخی هم سینه به ارتفاعات میانی کوهها یعنی سینه کوه هم میگویند.
  چند مسیر دسترسی به این کوه و قله است که باید حتما از بومیان این منطقه راهنمایی خواست تا بتوانید تمام زیبایهای این منطقه یعنی منطقه مرگوار را دید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nadiajalilade
  نقدها:
  گزارش
  بوز سينه هميشه برفي
  توصیه شده توسط کاربر

  كوه بوز سينه در مرز ايران و عراق و تركيه قرار دارد البته مرز كامل و نقطه طلاقي مرز سه كشور بر قله كوه دالامپر كه در نزديكي بوزسينه قرار دارد مي باشد. اين قله هميشه و در تمامي ماه هاي سال برف دارد و از قلل مرتفع استان اذربايجان غربي مي باشد . به علت وجود برف و بارش هاي فراوان چندين درياچه كوچك در مسير اين قله به وجود امده است و تنها از اوايل خرداد تا اواسط شهريور مي توان به اين ناحيه دسترسي پيدا كرد زيرا بعدا به علت بارش برف هاي سنگين از دسترس خارج مي شود. براي رسيدن به اين ناحيه بهتر است از ماشين هاي افرود و يا دو ديفرانسيل استفاده كرد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  کوه بوزسینه
  توصیه شده توسط کاربر

  این کوه در منطقه مرگور ارومیه واقع شده و در تمام طول سال برف قله اش آب نمی شود .در تیر ماه هوا خیلی خنک بود .در این کوه یخچال طبیعی و دریاچه ای هم وجود دارد .#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  اکسیژن خالص !
  توصیه شده توسط کاربر

  در جنوب غرب استان آذربایجان غربی و 60 کیلومتری ارومیه, کوه های مرزی دالامپر و بوز سینه قرار دارند. که البته به اشتباه روی تابلو ها و احتمالن دیگر جاها بزسینا خواهید دید که چندان صحیح نیست. بوز سینه واژه ای تورکی و به معنای سینه یخی است, دالامپر هم واژه ای کوردی و به معنای دال (عقاب) و دالان(عقاب ها) و پر هم به محنی محل پرواز است.

  این منطقه دارای یخچال های طبیعی و دایمی است که در کل طول سال برف دارند. این منطقه یکی از پرآب ترین مناطق ایران است که بهترین زمان سفر به این منطقه از ابتدای خرداد تا انتهای مرداد است که شما هوای اوایل اردیبشهت رو در این مدت اونجا تجربه خواهید کرد. هوای بی نهایت پاک و مطبوع با چشم اندازهای با شکوه و زیبا.

  در این منطقه چندین دریاچه که از آب شدن برف ها بوجود آمده وجود راد که زیبایی منطقه را دو چندان کرده است. راه دسترسی به اینجا کاملن آسفالت است و تا نقطه صفر مرزی ادامه دارد که پایگاه مرزبانی در انتهای آن واقع است که البته زیاد نزدیک مرز نشوید بهتر است. برای دسترسی به کوه دالامپر ماشین های دودیفرانسیل مناسب تر است.

  برای کمپینگ گروهی بسیار عالی است اما در طول تابستان هم شب های بسیار سردی دارد. خلاصه اگه سمت غرب کشور اومدید بازدید و کمپینگ در این منطقه می تواند بسیار جذاب باشد.
  #تایسیز #ایرانگردی #ارومیه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: