Close

آتشگاه اصفهان

Fire temple of Isfahan
3
(از 3 نقد و بررسی)

درباره آتشگاه اصفهان

نوع جاذبه
اماکن مذهبی
بناهای باستانی
موقعیت
اصفهان
پیشنهاد کاربران
%100 از 3 رای
رتبه در اصفهان
113 از 252 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف آتشگاه اصفهان

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 31 فروردین 1399
report-icon گزارش

آتشگاه یکی از جاذبه های تاریخی اصفهان هست، این بنا بسیار قدیمی و نیمه مخروب و مربوط به دوره ساسانیان است ویکی از پیامبران هم در دوره قبل از اسلام در آنجا دفن شده بوده، بنای آتشگاه بر روی کوه قرار گرفته و از بالای آن، دید بسیار قشنگی به شهر و اطراف دارید، قبلا تونل مخفی به خمینی شهر داشته که بعدها بسته شده، بر روی دامنه تپه آثاری از بنا دیده میشه که تقریبا مخروبه است و تنها قسمت سالم آن یک اتاق چند ضلعی در بالاترین نقطه تپه هست که چندتا پنجره دارد و در گذشته زرتشتیان آتش را داخل این بنا قرار میدادند، در کل خیلی از این مجموعه نگهداری نمیشه و به گفته مسول اون بنا ،گنجیاب ها قسمتهایی از تپه را سوراخ کردن و بازدید از تپه هم روز به روز به بنا آسیب میزند چون مسیر رفت و آمد بازدید کننده ها مشخص نبود و هرکس از هرجا راحت بود میرفت که باعث تخریب بیشتر مجموعه میشد. البته ما در روز غیر تعطیل رفتیم و خیلی خلوت بود و به راحتی تونستیم بازدید کنیم و عکس بگیریم ولی در روزهای تعطیل معمولا خیلی شلوغه و این رفت و آمدها باعث تخریب بنا میشود .

بیشتر
امتیاز کل
3

کوه کم ارتفاع آتشگاه اصفهان ( یک تپه یا کوه صدمتری ) در انتهای خیابانی به همین نام در 8 کیلومتری کمربندی خرازی ( خیام ) قرار دارد .
یک اتاق هشت ضلعی خشتی در بالای این کوه است که با وجودخشتی بودن قرن هاست که از گزند حوادث طبیعی مصون مانده . این اتاقک احتمالا مربوط به دوره ساسانی و نیایشگاه زرتشتیان بوده است .
البته یک سری بناها و راه های قدیمی هم در کنار این اتاقک به سمت پایین تپه وجود داشته که اکنون فقط بقایایی از آن ها موجود است

بیشتر
امتیاز کل
3
پوریا اقتداری
نوشته شده در 15 آذر 1397
report-icon گزارش

آتشگاه اصفهان یکی از بناهای خشتی شهر اصفهان که از دوره ساسانیان به یادگار مانده. زمانی که ما به بازدید از اون رفتیم بخش زیادی از اون به دست باد و باران یا هرچیز دیگه ای تخریب شده بود و نمی دونم وضعیتش در حال حاضر چی باشه. اما اگر در هنگام غروب به اونجا برید با توجه به اینکه دید مناسبی نسبت به شهر داره نشستن در اونجا میتونه خیلی لذت بخش باشه.


#تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
3
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت