Close
رستوران

بازار کرمان

Kerman Bazaar

Kerman Bazaar (2).jpg
Kerman Bazaar (1).jpg
Kerman Bazaar (3).jpg
Kerman Bazaar (4).jpg
Kerman Bazaar (5).jpg
Kerman Bazaar (6).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • مراکز خرید
 • مجموعه تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  بازار تاریخی کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار تاریخی و قدیم کرمان بازار طویلی می باشد که هسته مرکزی بافت تاریخی کرمان را تشکیل می دهد .
  بازار تاریخی کرمان متشکل از بازارهای تاریخی گنجعلی خان و وکیل می باشد و از جهت غربی شرقی از میدان ارگ تا میدان مشتاقیه کرمان امتداد دارد.
  یک بازار قدیمی به نام بازار قلعه با جهت جنوب به شمال ، با بازار گنجعلی خان تقاطع پیدا می کند که محل این تقاطع به نام چهارسوق ( چارسوق ) گنجعلی خان معروف است و در گوشه جنوبی میدان گنجعلی خان قرار دارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Dreamer
  نقدها:
  گزارش
  بازار کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار کرمان یکی از جاذبه های هر شهر بازار بزرگه اونه ، حالا فکر کنید این بازار قدمت ۶۰۰ ساله داشته باشه ، ثبت ملی شده باشه و از طولانی ترین بازارهای ایران باشه ، چیزی که بازار کرمان همه ی اونو باهم داره ! به همه ی این ویژگی ها اضافه کنید بوی زیره ی کرمان ، ادویه جات متنوع ، انواع تنقلات ، پته های زیبا که کار دست زنان کرمانی هست ، ظروف مسی و... هر بخش از بازار کرمان ، نام مخصوص به خودش رو داره مثل : بازار نقارخانه ، بازار گنجعلی خان ، راسته ی مسگری ها و...
  از اونجا که عید نوروز بود ، با ورودمون به بخش بازار نقارخانه حاجی فیروزی دیدیم که داشت نمایش اجرا میکرد و استیجی رو آماده کرده بودن برای برگزاری موسیقی زنده و سرگرمی مسافرین که توی عکس ها قابل مشاهدس . اگه کنجکاو باشید و پله های گوشه های صحن بالا برید منظره ی خوبی پیدا میکنین برای عکاسی . هر گوشه ی این بازار با کنده کاری ها و کاشی کاری های فوق العاده تزئین شده که نشون دهنده ی قدمت تاریخی این بازار است . ساخت بازار برمیگرده به دوران مظفریه و تیموری . پیشنهاد میکنم بدون خرید ادویه ، قاووت یا همون قوتو از بازار بیرون نیاید ، بسیار خوشمزه است ، انواع طعم های قوتو رو میتونید تست کنید و بعد بخرید . #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  بازار قدیم کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  در مجموعه گنجعلی خان، سه طرف میدان بازار قرار دارد و باز در طی زمان های بعدی بازارهایی ساخته شده و به آن اضافه شده است.
  بازارها با معماری طاقی شکل که هر ببینده ای را مجذوب نظم و زیبایی خود میکند.
  قسمت های ابتدایی بازار بیشتر معطوف به صنایع دستی و پته هستند و سایر قسمت ها همانند سایر بازارهای قدیمی ملغمه ای از همه چیز است . از قنادی و خشکبار فروشی و ادویه فروشی گرفته تا لباس و روسری و ...
  بهترین مکان برای خرید سوغات صنایع دستی کرمان همین مجموعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند بهار قادری
  نقدها:
  گزارش
  بازار کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار کرمان سنی در حدود 600سال داره و زمان ساختش به دوران تیموریان بر می گرده. این بازار به بازار گنجعلی خان هم معروفه. از میدون ارگ تا میدون مشتاقیه فضای بازاره. قدم زدن تو این بازار قدیمی حس و حال عجیبی داره.
  بازار کرمان، قسمتهای مختلفی داره مثل بازار نقارخونه، چارسوق گنجعلی خان، بازار اختیاری که خیلی باریک و تنگه، بازار مسگرها و اهنگرا و ..هر بخش بازار تو زمان فرمانروایی یکی ساخته شده . تو زمان صفویه بازار رو قلب شهر می دونن و باقی ساختمان ها رو اطراف بازار میسازن. اگررفتید کرمان دیدن بازار کرمان رو از دست ندید.
  زیر این طاقی های بلند درست جای ایه که می تونه کلی قصه شروع بشه. لابلای این مقرنس ها، طاق های ضربی و دالونهای پیچ در پیچ سالها خاطره داره قدم می زنه. اگه دقت کنی، دست خیالتو بگیری میون بازار و حجره ها قدم بزنی، سالها زندگی و تجارت و خاطرات رو می تونی ببینی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  بازار تاریخی کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار کرمان و مجموعه بناهای تاریخی داخل محدود آن، مهم ترین جاذبه تاریخی شهر کرمان است. راسته بازار کرمان به عنوان طولانی ترین راسته بازارهای ایران شناخته می شود. این بازار در دوره های تاریخی قرن هشتم به بعد بخصوص تیموری و صفوی ساخته شده است. بخش های مختلف بازار به نام های بازار مظفری، اختیاری، وکیل، گنجعلی خان نامگذاری شده است. یک بخش مجزایی از بازار نیز اختصاص به مسگرها دارد که بسیاری از مغازه های آن به فروش سوغاتی و صنایع دستی ساخته شده از مس اختصاص دارند. معماری بازار بخصوص چهارسوق های آن بی نظیر و شاهکار است و اگر از قدم زدن در این بازار خسته شدید می توانید در چایخانه حمام وکیل دمی را استراحت و با چای خستگی را بدر کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  بازارکرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازارکرمان که ازمیدان ارگ شروع وبه خیابان میرزا رضای کرمانی ختم می شود. قدمت این بازار به بیش از 600 سال قبل ودر زمان تیموریان می‌رسد. جاذبه های دیدنی وگرانبهایی مانند گنجعلی خان. مجموعه وکیل. سرای سردار قیصریه... رادرخود جای داده است. هرقسمت بازار زیبایی خاصی دارد ازجمله بازارمسگری که قدمت این مکان توجه ببیننده راجذب می کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Amin
  نقدها:
  گزارش
  بازار کرمان
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار کرمان یکی از زیباترین بازارهای ایران است که قدمت آن بیش از 600سال میباشد.این بازار،طولانی ترين راسته بازار ایران محسوب میشود.هر قسمت از بازار کرمان در زمان یکی از فرمانروایان آن ساخته شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: