Close
رستوران

پل پوترا

Putra Bridge

Putra Bridge (1).jpg
Putra Bridge (2).jpg
Putra Bridge (3).jpg
Putra Bridge (4).jpg
Putra Bridge (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این پل در سال 1997 میلادی ساخته شده و به عنوان پل اصلی پوتراجایا شناخته می شود. بسیاری این پل را مشابه پل خواجو‎ در شهر اصفهان می دانند که 435 متر طول داشته و دو ساختمان اصلی شهر را به یکدیگر متصل می کند.

نوع جاذبه:
 • پل

نقد و بررسی پل پوترا


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  يادگاري از دوران اصلاحات
  توصیه شده توسط کاربر

  همانطوری که میدانید شهر پوتراجایا یکی از دیدنی های کشور مالزی است. این شهر دیدنی های مختلفی را در خود جای داده است. یکی از دیدنی های این شهر، پل پوتراست که با الهام از پل خواجو اصفهان و در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی ساخته شده است. این پل در کنار مسجد پوتراست و می توان این جاذبه ها را در کنار هم به سادگی دید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  پل پوترا شبیه سازی شده پل خواجو
  توصیه شده توسط کاربر

  پل پوترا طولانی ترین پل شهر پوتراجایاست این پل با الهام از پل خواجو ساخته شده، جنس پل از بتن و بهره گرفته از نوع معماری پل خواجوی اصفهان یعنی معماری ایرانی است، ولی تفاوتهایی با پل خواجو داره، گفته می‌شه دولت مالزی با اجازه از دولت ایران این پل را ساخته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش

  پل پوترا نزديك به ميدان اصلي شهر پوتراجايا و مسجد پوترا قرار گرفته است. این پل بيش از ٤٠٠ متر طول دارد و با الهام از معماری اسلامی و پل خواجو در اصفهان، ساخته شده است. دقيقا كنار اين پل اسکله اي براي گرفتن تور قايق هاي درياچه وجود دارد. در عين حال اين پل به انواع وسایل نقلیه مانند مونوريل دسترسي دارد. پيشنهاد ميكنم در فودكورتي كه نزديك اين پل وجود دارد حتما غذاهاي دريايي را امتحان كنيد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  یادگار زیبای اصفهان در کشور مالزی
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر پوتراجایا پایتخت سیاسی کشور مالزی هست. من و همسرم در سفر به شهر کوالالامپور یک روز رو به دیدن از این شهر و جاذبه های اون اختصاص دادیم. بر روی دریاچه زیبای این شهر چندین پل قرار گرفته که یکی از اونها با الهام از پل خواجو اصفهان ساخته شده و به نظر من زیباترین پل برروی این دریاچه هست. پیشنهاد میکنم با کشتی تفریحی که ایستگاه آن دقیقا در کنار این پل قرار گرفته به بازدید از این شهر بروید. این پل زیبا در وبسایت تریپ ادوایزر رتبه ۱۲ از ۳۰ جاذبه شهر رو داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: