Close
رستوران

کلیسای خانم لبنان

Our Lady of Lebanon Church

cMSGkrI0s34FmRRdsvHzuaya9YdcNscDl97QIfQE.jpeg
J0w1KiRevuHiJ9LSPNsRqt9Sc3VOSVEFjnf35uO6.jpeg
Libano-Harissa_-_2.jpg
ngaKNfY5HheADObSso5Ygxra3hNdbKHXl7sN10pG.jpeg
thmGTmjl5GQqRRRA8QcdFaiDhXQn49cwJE7I0sfQ.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

کلیسای خانم لبنان یک مکان مذهبی منتسب به حضرت مریم در شهر جونیه بوده که متعلق به سال 1904 میلادی است. این زیارتگاه یکی از مهم ترین عبادتگاه های  حضرت مریم در سراسر جهان به شمار می آید. در این کلیسا یک مجسمه برنزی به وزن 15 تن قرار داشته و ارتفاع آن 8.5 متر و قطر آن نیز حدود 5 متر است. مجسمه به گونه ای طراحی شده که حضرت مریم دست هایش را رو به بیرون دراز کرده است.

نوع جاذبه:
 • کلیسا

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Moriss
  نقدها:
  گزارش
  کلیسا و تله کابین
  توصیه شده توسط کاربر

  سال 1389 به این مکان رفتم. اون زمان اجازه بازدید از مجسمه رو به مسلمونا نمیدادن. نمیدونم دلیلش چی بود! یه کلیسا اونجا بود که گفتن اسمش کلیسای صدساله هست که الان هرچی رو نقشه نگاه میکنم چنین اسمی وجود نداره. بعد از بازدید از کلیسا با تله کابین به سمت پایین رفتیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  زیارتگاه سیده لبنان
  توصیه شده توسط کاربر

  زیارتگاه سیده لبنان بر فراز شهر جونیه و در منطقه حریصا قرار گرفته ایت. برای رفتن به این زیارتگاه که برای مسیحیان لبنان بسیار با اهمیت است، می بایست سوار تله کابین شد. پس از پیاده شدن از تله کابین بعد از حدود ده دقیقه پیاده روی بر روی پله ها به زیارتگاه می رسید. در محوطه زیارتگاه چندین نماد از مریم مقدس قرار دارد و مردم اطرافش شمع روشن می کنند. اما زیارتگاه اصلی مجسمه ای بزرگ از مریم مقدس است که بر فراز کلیسایی مخروطی شکل با دستانی باز قرار گرفته است. دور تا دور این مخروط پله است و می توان با عبور آن به نزدیک مجسمه رسید. حال و هوای مردمی که برای زیارت به این منطقه می ایند بسیار دیدنیست و آرامش در چهره شان موج میزند. در فضای این زیارتگاه یک فروشگاه وجود دارد که میتوان با قیمت مناسب سوغات های لبنان را تهیه کرد. ضمنا فضای طبیعی و چشمان اندازی که در این زیارتگاه میبینید بسیار دیدنیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  زیارتگاه سيده لبنان
  توصیه شده توسط کاربر

  زیارتگاه Our Lady of Lebanon يا مزار سيده لبنان در منطقه حریصا در شمال بیروت، زیارتگاه مارونی ها و البته مسلمانان است. بناي زیارتگاه مخروطي شکل است و يک راه‌پله مارپيچ روي نماي بیرونی ساختمان، بازديدکنندگان را به بالا هدايت مي‌کند که هر چه به سمت بالا مي‌رويم از عرض پله‌ها کم مي‌شود. روي قله اين بنا مجسمه برنزي ۱۳ تني از مريم مقدس قرار داده شده که تاجي از طلا بر سر و دست هایش به سوی بیروت باز است. اين مجسمه که از بيشتر نقاط شهر قابل رويت است در سال ۱۹۰۷ ساخته شده است. از بالا مي توان دريا و زيبايي هاي شهر بيروت را بهتر تماشا کرد. از محوطه زیارتگاه حريصا مي‌توان با دوربين‌هاي کوچکي که با سکه شارژ مي‌شوند همه جاي شهر را کاويد. فروشگاهي نیز در محوطه قرار دارد که مجسمه‌هاي مذهبي مي‌فروشد.
  براي رسيدن به منطقه دو راه وجود دارد: يکي از طريق تله کابين جونيه – حريصا که فاصله 1570 متري را در عرض 9 دقيقه طي مي کند و از فراز جنگل هاي کوهستاني و ساختمانهاي سر به فلک کشيده عبور مي کند و ديگر از طريق جاده کوهستاني و سرسبز و پر پيچ و خم که بیروت را به حریصا وصل می کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند رامین عبدی
  نقدها:
  گزارش
  مریم مقدس بر بام حریصا
  توصیه شده توسط کاربر

  کلیسای خانم (سرور) لبنان از جمله مهمترین و زیباترین کلیساهای لبنان و شهر جونیه است.این کلیسا در منطقه حریصا و بر بالای کوه های این منطقه قرار دارد.بالای این کلیسا مجمسه بزرگ, مرتفع و زیبایی به رنگ کاملا سفید از حضرت مریم (س) ساخته شده است که از بالای کوه های حریصا به جونیه می نگرد و به نوعی حافظ مردم لبنان است.در کنار این کلیسا,سه کلیسای کوچک و بزرگ دیگر هم قرار دارد که همین موضوع باعث اهمیت فراوان منطقه حریصا نزد لبنانیان شده است.ارتفاع مجسمه حضرت مریم(س) حدودا 20 متر است و دور تا دور آن پلکانی مارپیچ با 110 پله وجود دارد که با بالا رفتن از آن منظره بی نظیری از جونیه و حتی بندر بیروت قابل مشاهده است.به دو طریق می توان به این کلیسا و منطقه حریصا رسید,اول استفاده از خودرو و از جاده احداق شده در میان کوه که پیشنهاد نمی شود و دوم استفاده از تله کابین جونیه که ایستگاه آخر آن دقیقا نزدیک درب این کلیساست.اگر به لبنان و شهر جونیه سفر کردید حتما از این کلیسای زیبا و با شکوه دیدن نمایید.
  #لبنان #بیروت #جونیه #حریصا #کلیسای_خانم_لبنان #کلیسا #مریم_مقدس جهانگردی #جاذبه_های_گردشگری #توریست #عروس_خاورمیانه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: