Close
رستوران

قلعه بیبلاس (جبیل)

Byblos Castle

87cc93c5-ce21-4312-8171-2721640b63db.jpg
74d596b8-73cc-47dd-94ec-c854ef6f9bbf.jpg
1200px-Byblos(js)_3.jpg
Byblos Castle1.jpg
Byblos Castle2.jpg
Byblos Castle3.jpg
Byblos Castle4.jpg
Byblos Castle5.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بیبلاس از جمله قلعه های صلیبی در منطقه جبیل لبنان است. این قلعه در زمان جنگ های صلیبی به عنوان جیبلت شناخته می شده.

نوع جاذبه:

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  بازمانده ای از جنگ های صلیبی
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه تاریخی جبیل بازمانده ای از دوران جنگ صلیبی ها در خاورمیانه است. این قلعه بسیار نزدیک به بازار قدیم جبیل و در کرانه دریا واقع شده است. در این قلعه چند موزه از اثار کشف شده از گذشتگان در جبیل و اطراف آن قرار دارد. از انجایی که جبیل از قدیمی ترین شهرهای مسکونی جهان است اثار بسیار باارزشی از تمدن های گذشته خصوصا فنیقی ها را در این موزه ها خواهید دید. اوج زیبایی این قلعه برای من بر فراز این قلعه بود که کل شهر جبیل و دریا از آن بالا پیدا بود و منظره بی نظیری را رقم زده بود. چیز دیگری که برایم جالب بود آثاری بود که در محوطه این قلعه رها شده بودند و رسیدگی خاصی به آنها نمیشد و گل و گیاه روی آنها رشد کرده بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  قلعه بیبلوس
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از مهم ترین آثار تاریخی شهر بیبلوس، قلعه قدیمی آن است که در محوطه باستانی شهر قرار دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بهای بلیت ورودی به قلعه ۶ هزار لیر بود. قلعه بیبلوس در قرن دوازدهم توسط صلیبیون بنا شده و مثل همه قلعه ها دارای کارکرد دفاعی و نظامی بوده است. قلعه در سال ۱۱۱۸ میلادی توسط صلاح الدین ایوبی فتح شده و پس از چند سال دوباره توسط صلیبیون پس گرفته می شود. این قلعه که به فاصله چند متری از ساحل مدیترانه بنا شده، از سنگ آهک بومی منطقه و از بقایای ساختمانهای موجود در محوطه باستانی بیبلوس که مربوط به دوره امپراتوری روم باستان بوده ساخته شده است. قلعه در دو طبقه بنا شده است و یک راهنمای محلی اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه قلعه و محوطه باستانی به بازدید کنندگان می داد. داخل قلعه نیز موزه کوچکی برپاست که اشیا کشف شده از محوطه باستانی اطراف قلعه در آن به نمایش گذاشته شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند رامین عبدی
  نقدها:
  گزارش
  قلعه تاریخی جبیل
  توصیه شده توسط کاربر

  قلعه تاریخی جبیل از بارزترین جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی این شهر است.این قلعه در کنار ساحل ساخته شده است و از جمله قلعه های به جا مانده از قرن 12 و دوران جنگ های صلیبی است.در انتهای بازار جبیل,درب ورودی این قلعه مرتفع و عظیم قرار دارد.بهای ورودی حدودا 2 دلار است و با نگاه اول بلوکهای عظیم سنگ که در بنا به کار رفته است شما را متحیر می کند. گرچه بخش هایی از این قلعه تخریب شده است اما امکان دسترسی به طبقات بالاتر و پشت بام قلعه میسر است.از پشت بام این قلعه مرتفع می توان منظره بسیار زیبایی از سواحل جبیل,بازار قدیم جبیل و منطقه شهری جبیل را به دقت دید.این قلعه در کنار یک سایت باستان شناسی قرار دارد و داخل قلعه نیز موزه ایی از آثار کشف شده در منطقه جبیل به نمایش گذاشته شده است. اگر به شهر جبیل سفر کردید حتما به این قلعه بروید و از منظره زیبای پشت بام آن لذت ببرید. #لبنان #جبیل #بیبلوس #جاذبه_های_گردشگری #آثار_تاریخی #قلعه #عروس_خاورمیانه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: