Close

الهه نمک

Elahe Namak
4.8
(از 21 نقد و بررسی)

درباره الهه نمک

نوع جاذبه
مناظر دیدنی معروف
دیدنی ها
موقعیت
جزیره هرمز
پیشنهاد کاربران
%100 از 21 رای
رتبه در جزیره هرمز
4 از 15 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف الهه نمک

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 26 اسفند 1400
report-icon گزارش

کوه الهه نمک یکی از دیدنی های جزیره هرمز به شمار می رود. به طور کلی جزیره هرمز روی گنبدی از نمک تشکیل شده است و در گوشه گوشه آن صخره های زیبا و کوه های نمک و خاک سرخ میبینیم. الهه نمک کوهی از بلورهای زیبای نمک است که رنگ های متنوع و جذابی دارد. انعکاس نور خورشید روی این بلورهای نمک رنگهای بی نظیری ایجاد میکند و این الهه را دیدنی تر میکند. برای رسیدن به الهه نمک حدود ۲۰۰ قدم پیاده روی داره که در مسیر مردم بومی و یا گردشگران و ایرانگردهای دوچرخه سوار رو میبینید که صنایع دستی خود را برای فروش چیده اند و هزینه امرارمعاش خود را در می آورند. و جوونهایی که سازهای محلی مینوازند که شنیدن آن ها بسیار لذت بخش است. همچنین یه بازار محلی هم در این مسیر هست که بیشتر لباس های محلی می فروشند. یه جوی آبی هم از زیر این الهه نمک جریان داره که به رنگ نارنجی است و زیبایی این منطقه رو دوچندان کرده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
Maryam_aram63
نوشته شده در 4 اسفند 1398
report-icon گزارش

بعد از دیدن قلعه پرتغالی ها با موتورهای سه چرخه حدود یک ربع راه رفتیم تا رسیدیم به یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز هرمز به نام الهه نمک که یکی از عظیم ترین بلور نمک با رنگهای متنوع وسطحی تراش خورده است و یکی از جذابیت های این کره زیبا رودخانه کوچکی که در زیر این توده های نمک وجود داردو رنگهای این منطقه بسیار زیباست و آب این رودخانه در اثر رنگهایی که در آنجا وجود دارد نارنجی است، و جالب تر اینکه در طول مسیر به طبیعت گردهایی برخوردم که در آنجا ساز میزدن واز تماشای آنها کلی لذت بردم.

بیشتر
امتیاز کل
5
شیلان صادقی
نوشته شده در 28 بهمن 1398
report-icon گزارش

الهه نمک
یکی دیگر از جاذبه های هرمز میباشد همه هرمز را با خاک و رنگ سرخ میشناسیم اما سفیدی الهه نمک و آمیخته شدن با آن خاک سرخ بسیار زیبا و دیدنیست.
آبی نارنجی رنگی که در آنجا جریان دارد اگر محیط آرام باشد صدای دلنشین دارد .
در نزدیکی الهه نمک دره سکوت هم هست که همانطور که از نامش پیداست بسیار آرام و دنج است.
از الهه نمک تا دره سکوت کمی پیاده روی باید رفت و این زیبایهای که مانند یه کره ای جدا از زمین است را به خوبی نظاره گر باشید .

بیشتر
امتیاز کل
5
ندا
نوشته شده در 29 دی 1398
report-icon گزارش

الهه نمک یکی از جاذبه های جزیره هرمز است . الهه ی نمک ، یکی از بلورهای نمکی موجود در سطح جزیره هرمز بوده و طی سالیان دراز ساخته شده و توسط باران فرسایش پیدا کرده و به این شکل و رنگهای زیبا جالب رسیده است . در نزدیکی الهه نمک دره سکوت قرار دارد این دره همانطور که از نامش پیداست در منطقه ای آرام و ساکت در دنج جزیره قرار دارد .#الهه_نمک #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
V_alizadeh
نوشته شده در 24 دی 1398
report-icon گزارش

عکس های اینجا رو که نگا میکنی انگار برف اومده ، ولی خوب امکان برف اومدن‌توی‌ اون منطقه از صفر کمتره ! وقتی نزدیک میشی میبینی همش نمکه؛ کوهی از نمک معروفه به الهه نمک هرمز ...
آبراهه ی قرمز رنگی در پایین این کوه نمکی رنگارنگ،زیبایی آن را چندین برابر کرده.
یکی از جاذبه های زیبای کشورمون که وقتی توش قدم میذاری به یاد فیلما و کارتونا میافتی که انگار وارد یک سیاره یا منطقه عجیب و غریب شدی .
یه سری تابلو بودن که میگفتن با خاک هرمز نقاشی کرده بودن ، یکیشون رو به عنوان یادگاری خریدم.
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
4
Mahboubeh
نوشته شده در 4 دی 1398
report-icon گزارش

در وسط گشت جزیره هرمز با ماشین تا نزدیکی الهه نمک یا دره سکوت رفتیم که تقریبا ماشین و وسایل زیادی کنار جاده پارک شده بود اولین چیزی که به چشم می خورد اب کمی که دور و برش بلورهای نمک و سفید از سمت دره تا نزدیکی های جاده امده بود واقعا جای ساکت و ارامش بخشی بود کوهی با دیواره و سنگ نمک براق که انگار چند رنگ دیده می شد اول با دقت نگاه‌کردیم بعد عکس بگیریم. بعضی قسمت ها حالت حفره داشت و صدای اب می امد و اب کمی جاری بود در کل یکی از جاذبه های جزیره‌هرمز اینجا بود. البته زمستان هوای بهتری داشت ما اخر فروردین رفتیم.

بیشتر
امتیاز کل
4
آوات مام قادری
نوشته شده در 26 آذر 1398
report-icon گزارش

اولین مقصد ما در جزیره هرمز الهه نمک بود .
ما که شاید هیچوقت نتونیم بریم سیارات دیگه ولی وقتی وارد هرمز میشی و به خصوص الهه نمک ، من خودم رو در مکانی مثل فیلم های اینترستلار و مریخی میدیدم فضا به حد شگفت آوری زیبا و خیره کننده هست . از دور سفیدی شبیه برف بنظر میاد ولی همش بلورهای نمکه ، به هر طرف که نگاه کنی نمک میبینی ، اینجا تکه ای از سیارات دیگست که روی زمین افتاده!
برای ورود مثل بقیه جاهای هرمز هیچ ورودی پرداخت نمیکنید ، دوتا چادر برپا شده بود که خاک هرمز میفروختن و تابلوهایی که با استفاده از خاک نقاشی شده بودن و خیلی زیبا بودن و ماهم یکی از تابلوهای نقاشی که شکل دختر داشت رو خریدیم.

بیشتر
امتیاز کل
5
shadi
نوشته شده در 12 آذر 1398
report-icon گزارش

هرمز که رسیدیم 3 داغون شده ی روحی بودیم.لیدر گفت اول میبرمتون الهه نمک که امواج منفیتون رو بگیره و امواج مثبت بده بهتون که حالتون خوب باشه برای دیدن بقیه جاذبه های هرمز.قبول کردیم و رفتیم قبلا من شنیده بودم که اینجا غار و کوه الهه نمکه اما متاسفانه غارش ریخته بود و فقط همین کوهش مونده بود.ما منتظر موندیم تا اون آدمایی که اونجا بودن از قضا شلوغ هم بودن و سر و صداشون ادم رو اذیت میکرد برن و بعدش با خیال راحت نشستیم رو زمین و چشمامونو بستیم و این بود که فقط سکوت بود و سکوت.الحق که من از این سکوت لذت بردم و شاید واقعا بخاطر انرژی که داده بودیم و گرفته بودیم حالمون اوکی شد و رفیم سراغ بقیه زیبایی های هرمز.ناگفته نمونه که کلی هم عکس گرفتیم

بیشتر
امتیاز کل
5
farokh.m
نوشته شده در 22 آبان 1398
report-icon گزارش

الهه‌ی نمک یکی از دیدنی‌های هرمز است که شامل کوهی نمکی با رنگ‌های متنوع و سطحی است تراش خورده که در اثر فرسایش خاک و همچنین کندن کوه در گذشته برای برداشت نمک به این شکل درآمده و به یکی از دیدنی های جزیره زیبای هرمز تبدیل شده است.مسیر رسیدن به الهه نمک از خیابان اصلی نیز پر از تپه های کوچک و بزرگ نمک و همچنین خاکی است که سرشار از نمک است.

بیشتر
امتیاز کل
4
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 20 آبان 1398
report-icon گزارش

جزیره هرمز روی یک گنبد نمکی قرار گرفته و به همین واسطه قسمت های زیادی از خاک و پستی بلندی های آن از نمک تشکیل شده. بزرگترین توده نمکی این جزیره که صخره ای بزرگ مملو از نمک است به الهه نمک مشهوره به یکی از جاذبه های طبیعی این جزیره تبدیل شده. دره ای که این صخره بزرگ در آن قرار دارد را دره سکوت مینامند زیرا آرامترین قسمت جزیره همینجاست و دلیلش حجم زیاد نمکی هست که در اینجا وجود دارد و نمک قابلیت خنثی کردن صداها و بازتاب آنها را دارد. وسایل نقلیه شما را در نزدیکی این دره زیبا پیاده میکنند و تا رسیدن به دره سکوت و الهه نمک باید کمی پیاده روی کنید که خاک این قسمت سفیداست و سرشار از نمک.

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 6 شهریور 1398
report-icon گزارش

از دیگر مناطق دیدنی جزیره هرمز دره ی سکوت و الهه نمک است.از دره چند دقیقه پیاده روی کنید به کوهی میرسید که مانند مجسمه های الهه باستانی بر فراز دره ایستاده .در مسیر هم حوضچه های کوچکی از آب و بلورهای نمک میبینید.

بیشتر
امتیاز کل
5
Yanar
نوشته شده در 10 اردیبهشت 1398
report-icon گزارش

اگر تا به امروز به جزیره هرمز سری زده باشید، متوجه می‌شوید که آب این جزیره به اندازه‌ای شور است که اگر دست‌های خود را با آب آن منطقه بشویید؛ لایه‌ای از نمک روی پوستتان ایجاد می‌شود که این امر نشانگر این است که جزیره هرمز روی یک گنبد نمکی شکل گرفته است بنابراین با گذر از نقاط مختلف این جزیره می‌توان بلور‌های نمک را دید.گفتنی است؛ یکی از بلور‌های عظیم نمکی جزیره هرمز با نام الهه نمک شناخته می‌شود. این بلور عظیم نمک در واقع کوهی نمکی با رنگ‌های متنوع و سطحی است که به زیبایی تراش خورده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
shahrzad
نوشته شده در 23 فروردین 1398
report-icon گزارش

جزیره هرمز زیبایی ها وشگفتیهای فراوانی دارد که یکی از آن ها الهه نمک آن می باشد، که مثل نگینی درمیان کوههای نمکی ورنگارنگ این جزیره می درخشد. طیفهای رنگی مختلفی دربدنه آن غاردیده می‌شود که به خاطر مواد معدنی متفاوت آن منطقه است. جای دیدنی وقشنگی است که با دیدن زیبایی‌های خاص این جزیره انسان بیشتربه عظمت خدا پی می‌برد.

بیشتر
امتیاز کل
5
هانا صالحی
نوشته شده در 23 فروردین 1398
report-icon گزارش

یکی دیگر از شگفتیهای جزیره هرمز بلور بسیار بزرگی از نمک به نام الهه نمک است .سطح این بلور بسیار صاف و ترکیب رنگ های خیلی زیبایی مانند زرد ،صورتی و... دارد .از محل پیاده شدن تا رسیدن به الهه نمک حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی دارد .در ورودی این محل عبور یک روخانه کوچک از بین نمک ها تصویر بسیار زیبایی خلق کرده است .
بازدید رایگان و زمان لازم ۲۰دقیقه

بیشتر
امتیاز کل
3
شکوفه.
نوشته شده در 20 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره سکوت و الهه نمک فیروزه ای از زیباییهای دیگر جزیره زیبا و بینظیر هرمز است.دره سکوت در نزدیکی دره رنگین کمان قرار دارد‌.علت نام گذاری آن بدین علت است که جنس کوههای آن منطقه از نمک است ودر میان این کوهها هر چقدر فریاد بزنید صدا منعکس نمیشود.نام دیگر آنرا دره انرژی مینامند بعلت انرژیهای مثبتی که سنگ نمک دارد.بعضی قسمتهای آن و زیباترین قسمتش کوهی است بلند و فیروزه ای رنگ که چون چینهای لباس یک دختر به نظر می رسد و به همین علت به آن الهه نمک فیروزه ای گویند.سنگهای این کوهها بسیار مستحکم است و سکوت این دره انسان را در خود غرق میکند.

بیشتر
امتیاز کل
5
سیده فاطمه شهرستانی
نوشته شده در 17 فروردین 1398
report-icon گزارش

الهه نمک اولین مکان دیدنی هرمز است.تا یه جایی با ماشین میرید و بعد از اون با چند دقیقه پیاده روی مسیر هموار به کوهی میرسید که از کریستال های مختلف نمک تشکیل شده است.
دیدن بلورهای نمک در هر سو بسیار جذاب است.به خصوص که زمینه این نمکها قرمز است و رودخانه ای که حاوی آب پر املاح است جاری می باشد.
در این کوه به دلیل وجود نمک که خاصیت نویز گیر و صدا گیر دارد صدا منعکس نمیشود و گوشهایتان از نبود نویز و صدا لحظاتی منحصر به فرد را تجربه میکند

بیشتر
امتیاز کل
5
Mostafa
نوشته شده در 5 فروردین 1398
report-icon گزارش

سکوت مطلقی که در این دره حکفرماست باعث شده تا این مکان “دره سکوت” نامیده شود و علت آن جذب انرژی صوتی توسط نمک است.این مکان یکی از جاذبه‌های بسیار دیدنی جزیره هرمز می‌باشد.
از آنجایی که سنگ نمک انرژی بسیار مثبتی از خود ساطع میکند پس از اینکه بخشی از زمان خود را در این دره سپری کنید قطعا احساس خوشایندی خواهید داشت، به همین جهت به این دره، دره انرژی نیز گفته میشود.

بیشتر
امتیاز کل
5
خدیجه عربی
نوشته شده در 17 اسفند 1397
report-icon گزارش

سکوت مطلقی که در این دره حکفرماست باعث شده تا این مکان “دره سکوت” نامیده شود. نمک این شگفتی را دارد که آلودگی‌های محیط و صداهای جنبی را به خود جذب می‌کند. این مکان یکی از جاذبه‌های بسیار دیدنی جزیره هرمز می‌باشد. از آنجایی که سنگ نمک انرژی بسیار مثبتی از خود ساطع میکند پس از اینکه بخشی از زمان خود را در این دره سپری کنید قطعا احساس خوشایندی خواهید داشت، به همین جهت به این دره، دره انرژی نیز گفته میشود. یکی دیگر از نامهای این دره، دره نمک تبرزن است، وعلت این نامگذاری وجود سنگ های نمک بسیار سختی است که در دره موجود میباشد بطوریکه در گذشته برای جدا کردن نمک کوه‌های این منطقه از تبر استفاده میکردند. در قسمتی از این دره کوه زیبا و شگفت انگیزی را مشاهده میکنید که با نمک های بلورین پوشیده شده است، با دیدن این کوه تصویر یک شخص روحانی و یارانش که همه عبا های سفید بر تن دارند در ذهن تداعی می شود، برخی افراد با برداشت شخصی خود این شکل کوه را به حضرت محمد (ص) و برخی به حضرت عیسی مسیح (ع) نسبت می دهند.

بیشتر
امتیاز کل
5
ادریس بهرام پور
نوشته شده در 12 اسفند 1397
report-icon گزارش

جزیره هرمز در خلیج فارس به جزیره رنگین کمان شهرت داره, به نظرم باید اسمش رو جزیره مریخی رنگین کمان هم میزاشتن ! بحدی چشم اندازهای حیرت انگیز طبیعی در جزیره زیاده !!
از جذاب ترین و مشهور ترین ها, کوهی نمکی است که به الهه نمک شهرت دارد.
دسترسی به اینجا براحتی با موتورهای سه چرخ که در جزیره وجود دارند امکان پذیر است. از دور که وارد جاده منتهی به این دره و کوه میشوید حسی از استرس و اعجاب و حیرت شما رو فرا میگیره. مخصوصن در نیمه های روز که نور خورشید مستقیم به این کوه نمکی میتابه واقعن زیبا و حیرت انگیزه.
هیچ وجه ورودی برای بازدید از این شاهکار طبیعی پرداخت نمیکنید.
دست فروش در اطراف وجود داره که یه مقدار از مرکز شهر گرون تر می فروشند اما مردم جنوب بحدی با صفا اند آدم دوست داره چند برابر پرداخت کنه !!

بیشتر
امتیاز کل
5
paria kamali
نوشته شده در 6 بهمن 1397
report-icon گزارش

جزيره هرمز بنظر من از آن مناطقي است كه واقعا بايد قبل از مرك ديد تركيب عجيب و غريب رنك ها و بكر بودن آن روحتان را تازه ميكند الهه نمك نيز يكي از جاذبه هاي پر ابهت اين جزيره است كوهي نمكين و زيبا كه همچون الهه قد برافراشته و عظمتش شما را مات و مبهوت مي كند به جرات ميتوانم بگويم يكي از زيباترين مناطق حاصل حضور و فرسايش نمك است كه در زندگيتان خواهيد ديد پس بازديد از آن را به هيچ عنوان از دست ندهيد

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت