Close
رستوران

خلیج نایبند

Nayband Gulf

Nayband Gulf (2).jpg
Nayband Gulf (1).jpg
Nayband Gulf (3).jpg
Nayband Gulf (4).jpg
Nayband Gulf (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

خلیج نایبند 35 کیلومتری عسلویه تنها پارک ملی دریایی ایران است نزدیکترین روستا به خلیج نایبند روستای هاله است . این پارک ملی شامل خلیج نایبند، جنگل‌های حرا و دماغه است. خلیج نایبند هم ساحل صخره ای دارد وهم شنی و شنهای این قسمت سفید رنگ است و آب به قدری زلال است که نمونه اش را در جای دیگری ندیده بودم. در آب‌های خلیج نایبند دلفین و نهنگ وجود دارد.جدای از طبیعت زیبا و پوشش گیاهی و جانوری این پارک ملی بازمانده های قدیمی بندر نایبند در دماغه به جذابیت این پارک ملی افزوده است.

نوع جاذبه:
 • دیدنی ها
 • جاذبه های طبیعی و پارک ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند تهمینه م
  نقدها:
  گزارش

  نزدیک غروب آفتاب به این خلیج زیبا رفتیم و به خاطر جزر و مد شدید آب دریا به پایین ترین سطح خود رسیده بود و به همین دلیل توانستیم از صخره ها به راحتی پایین رفته و در امتداد ساحل تا بی نهایت قدم بزنیم و به ساحل لاک پشت ها برسیم. این ساحل در عسلویه و در نزدیکی جنگل حرا با پوشش گیاهی خاص و بی نظیر خود قرار دارد. موجودات دریایی زیبایی از اب بیرون آمده و به صخره ها چسبیده بودند که شباهت زیادی به توتیای دریایی داشتند. تراش منحصر بفرد صخره ها و بکر بودن این منطقه واقعا تماشایی است و جای مناسبی برای کمپیینگ هم می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند تهمينه م
  نقدها:
  گزارش
  خليج نايبند
  توصیه شده توسط کاربر

  زمان قبل از غروب افتاب در اواسط زمستان به اين خليج زيبا رفتيم كه در ان زمان، اب دريا پايين رفته بود و منظره كم نظيري ايجاد شده بود و ميتوانستيم به راحتي از صخره ها پايين رفته و در امتداد ساحل تا بي نهايت قدم بزنيم. حتي جلبك هاي سبز و تازه نيز ديده ميشدند. انتهاي خليج به زيستگاه لاك پشتها ميرسد و تمام منطقه بكر و سرشار از ارامش و زيبايي است. جنگل حرا نيز در همان منطقه عسلويه است و زيستگاه درختان و پرندگان كم نظيري است. برخي از گونه هاي گياهان به نام مانگرو هستند و يا نوع ديگري كه به نام ابو علي سينا نامگذاري شدند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  خلیج نایبند
  توصیه شده توسط کاربر

  خلیج نایبند 35 کیلومتری عسلویه تنها پارک ملی دریایی ایران است نزدیکترین روستا به خلیج نایبند روستای هاله است . این پارک ملی شامل خلیج نایبند، جنگل‌های حرا و دماغه است. خلیج نایبند هم ساحل صخره ای دارد وهم شنی و شنهای این قسمت سفید رنگ است و آب به قدری زلال است که نمونه اش را در جای دیگری ندیده بودم. در آب‌های خلیج نایبند دلفین و نهنگ وجود دارد.جدای از طبیعت زیبا و پوشش گیاهی و جانوری این پارک ملی بازمانده های قدیمی بندر نایبند در دماغه به جذابیت این پارک ملی افزوده است. نزدیکترین رستوران‌ها به این پارک ملی در روستاهای بساتین و هاله هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  درست در نزدیکی عسلویه و در جنوب این شهر ساحلی ، قسمتی از خشکی به داخل آب های خلیج فارس پیشروی کرده که به آن دماغه نایبند می گویند .
  این دماغه باعث پیدایش خلیجی در قسمت جنوبی عسلویه شده که به آن خلیج نایبند می گویند .
  حاشیه شرقی و جنوبی خلیج نایبند، پوشیده از جنگل های حرا ( مانگرو ) می باشد که جایگاه پرندگان مهاجری مانند فلامینگوها و پلیکان هاست .
  در زمان سفر ما یعنی اوایل بهمن ، چشم انداز زیبای جنگل های حرا و برکه های آب جلو آن ها را در حاشیه جنوبی خلیج نایبند می دیدیم . این برکه ها همزمان با مد و جزر دریا ، پر و خالی از آب می شوند . پرندگانی مانند فلامینگو ها و حواصیل ها نیز در لابلای درختان این منطقه در معرض دید ما بودند .
  دو گونه از لاک پشت های دریایی هم برای تخم ریزی به سواحل خلیج نایبند می آیند .
  وجود جنگل های حرا و گونه های مختلف جانوری در این منطقه باعث شده که خلیج نایبند به عنوان منطقه حفاظت شده و پارک ملی اعلام شود و نام پارک ملی دریایی نایبند را به خود اختصاص دهد .
  ولی افسوس که درست در چندکیلومتری شمال این خلیج ، آلودگی های فراوان ناشی از صنعت گاز و نفت عسلویه ، باعث تاثیرات مخرب محیط زیستی در این منطقه شده است . علاوه بر هوای به شدت آلوده عسلویه ، پساب و فاضلاب صنایع نفت و گاز نیز وارد آب های خلیج نایبند می شود .
  فرودگاه بین الملی خلیج فارس نیز در نزدیکی خلیج نایبند قرار دارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  خلیج نایبند
  توصیه شده توسط کاربر

  خلیج نایبند در حد فاصل عسلویه و روستای گردشگری هاله قرار دارد و فاصله آن تا شهر عسلویه ۱۰ کیلومتر می باشد . غروب زیبایی دارد و در این مکان می توان از تفریحات آبی استفاده کرد که البته ما فقط قایق سواری رو مشاهده کردیم که گردشگران را به گردش در میان جنگل حرا دعوت می کرد . از دیدنیهای دیگر نزدیک به خلیج نایبند می توان به : جنگل حرا ، روستای هاله اشاره کرد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  خلیج نایبند در فاصله حدوداً ۱۰ کیلومتری از عسلویه قرار گرفته و تا بعد از روستای هاله امتداد دارد. در مسیر چندین محل توقف برای پارک خودرو قرار گرفته و به هیچ وجه با خودرو به نزدیک ساحل نروید چون امکان گیر کردن خودرو در ماسه ها زیاد است. اینجا برای تماشای غروب خورشید و چند ساعت استراحت محل بسیار مناسبی است و در زمستان تورهای زیادی آخر هفته ها به این مقصد انجام میشود. از دیگر جاذبه هایی که میتوانید در نزدیکی اینجا ببینید می توان به جنگل حرا، روستای هاله و روستای بنود اشاره کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: