Close
رستوران

سراب بیستون

Sarab Bisotun

Sarab Bisotun (1).jpg
Sarab Bisotun (1).png
Sarab Bisotun (2).jpg
Sarab Bisotun (4).jpg
Sarab Bisotun (3).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • جاذبه های طبیعی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  سراب بیستون
  توصیه شده توسط کاربر

  سراب بیستون در بیست و پنج کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه و در دامنه کوه بیستون قرار داره. آثار تاریخی نشون میدن کناره سراب بيستون يکي از اطراق گاه هاي مهم کاروان هايي بوده که از این منطقه عبور میکردن و انسان ها هم از دوره پارینه سنگی تا دوران معاصر همیشه در اطراف این سراب اقامت داشتند. زیبایی و خنکای مطبوع این سراب، بازدید از دیدنی های این منطقه مثل مجسمه هرکول و نقش برجسته داريوش رو دوچندان میکنه. سراب بیستون به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  سراب بیستون
  توصیه شده توسط کاربر

  سراب بیستون در استان زیبای کرمانشاه و تقریبا در فاصله ۴۰کیلومتری از شهرکرمانشاه قرار دارد.یعنی اگر از سمت همدان به کرمانشاه میروید تقریبا ۴۰ کیلومتر مانده به کرمانشاه میتوانید از این سراب دیدن کنید.این سراب از کوههای بیستون سرچشمه میگیره و در آن مجموعه طبیعت سبزی را بوجود آورده که گردشگران میتوانند در کنار دیدن آثار باستانی آن ناحیه و موزه برای صرف نهار یا یک میان وعده، از فضای سبز و پر آب آن منطقه لذت ببرند.البته اینطور که گفته میشود وجود این سراب از گذشته یکی از عللی بوده که این منطقه طرفداران زیادی داشته و باعث آبادانی آنجا بوده است.#گلفام_سفر.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  سراب بیستون
  توصیه شده توسط کاربر

  در استان کرمانشاه چشمه های پر آبی وجود دارند که به آنها سراب گفته می شود . یکی از پر آب ترین این سرابها در سی کیلومتری شهر کرمانشاه و در نزدیکی شهر بیستون ودر محوطه تاریخی آن قرار دارد که سراب بیستون نامیده می شود. از آنجایی که وجود آب در هر منطقه باعث آبادانی آن می شود این سراب هم باعث اقامت انسانها از زمانهای گذشته تا به حال در نزدیکی آن بوده. کتیبه تاریخی بیستون، کاروانسرای عباسی و بسیاری آثار تاریخی دیگر در نزدیکی آن گواه این موضوع است. وجود این چشمه پرآب و سرسبزی اطراف آن در حال حاضر مکانی برای تفریح و استراحت مردم بعد از دیدن آثار تاریخی آن می باشد.چند مغازه و رستوران هم در نزدیکی آن قرار دارند    

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  چشمه ای زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  سراب بیستون چشمه ای است که از دل زمین میجوشد و آب آن در یک برکه جمع میشود. این سراب در سی کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه و‌ در دامنه کوه بیستون (داخل مجموعه بیستون) قرار دارد. آب این چشمه مزارع کشاورزی بیستون و باغات اطراف آن منطقه را سیراب میکند. وجو‌د این سراب یکی از دلایل اصلی حضور انسان از دوره پارینه سنگی تا عصر حاضر در این منطقه می باشد. پیشنهاد میکنم در بازدید از مجموعه بیستون دقایقی را در کنار این سراب سپری کنید و از طبیعت و آب و هوای خوب لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: