Close
رستوران

کاخ سبز

Green Palace

Green Palace (1).jpg
Green Palace (2).JPG
Green Palace (3).jpg
Green Palace (4).jpg
Green Palace (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • معماری خاص و باشکوه

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  محل بسیار زیبای اقامت قاجار
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. اگر از درب ورودی میدان دربند وارد کاخ سعدآباد شوید، این نهمین مجموعه ای هستش که خواهید دید. این کاخ به همراه موزه برادران امیدوار در مرتفع ترین قسمت مجموعه کاخ سعدآباد واقع شده اند و برای رفتن به اینجا یا باید توان جسمی مناسب داشته باشید و یا با ونهایی که با مبلغ 2000 تومان شما رو به اینجا میرسانند همراه شوید. در جلوی این کاخ حوضی بزرگ با سنگ مرمر دست شده و هنگام ورود به این کاخ باید کاور کفش بپوشید. این مجموعه دارای ویوی عالی روی شهر تهران است و در دو طبقه بالا و زیرزمین بنا شده است(بلافاصله که وارد شدید باید یا با پله به بالا تشریف ببرید یا به زیرزمین). در این کاخ آیینه کاریهای بسیار زیبا و همچنین سرویس بهداشتی سلطنتی، گچبریهای بسیار زیبا، چلچراغها و مجسمه های تزئینی که از اروپا خریداری شده، تالار پذیرایی تشریفاتی و موارد مشابه خواهید دید که بسیار بسیار دیدنیست و به نظر من در مجموع جذابترین قسمت مجموعه سعدآباد همین جاست و پیشنهاد میکنم حتما بازدید نمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پریسا افخمی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سبز
  توصیه شده توسط کاربر

  در خوش آب و هواترین قسمت کاخ سعد آباد کاخی با سنگ های مرمر سبز ساخته شده که قشنگ ترین کاخ این مجموعه میباشد و اسمش رو کاخ سبز گذاشتند.
  کاخ سبز محل زندگی رضاشاه بوده.
  متاسفانه از داخل کاخ اجازه عکس برداری ندادند.
  کاخ سبز شامل دو طبقه بود که در بعضی از اتاق ها بسته بود ولی اتاقهایی که باز بودند و وسایل چیده شده به شدت زیبا بودند.
  حتمااز تالار آیینه و قالیچه هفتاد متری دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سبز
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر توان پیاده‌روی کمی دارید پیشنهاد من این است که برای بازدید از این کاخ از تاکسی ون‌های داخل مجموعه سعدآباد استفاده کنید. این کاخ بر بالای شیبی نسبتا تند قرار دارد. این کاخ زمانی در اختیار رضا شاه بوده است. عکاسی از داخل این کاخ کلا ممنوع است. هر چند من بعد از انداختن اولین عکس با تذکر مسئول موزه متوجه شدم(چهارمین عکس نقد). خوشرویی و تذکر همراه با احترام وی برای من ارزشمند بود! البته در ورودی تابلو عکاسی نصب شده بود و من متوجه نشده بودم. تنها در این کاخ مجموعه سعد آباد باید روکش‌های نایلونی به پا کنید. مسیر بازدید در این موزه به دو راهرو خلاصه شده است. یکی در زیر زمین و دیگری در چند پله بالاتر از کف. اشیا به نمایش درآمده بسیار زیبا و ارزشمند هستند. البته در دوره پهلوی دوم در این کاخ تغییراتی انجام گرفته است، مثلا تخت خواب اتاق رضا شاه بعدا اضافه شده و خود رضا شاه به استفاده از تخت خواب عادت نداشته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  کاخ شهوند در سعدآباد
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ شهوند سعدآباد که به اسم جدید کاخ سبز معرفی میشود به نظرم زیباترین بنای مجموعه است. این کاخ به دستور رضاخان در مرتفعترین قسمت ساخته شده، بدلیل شیبدار بودن مسیر برای رسیدن به این کاخ بهتره از تاکسی استفاده کنید. دلیل نامگذاری کاخ به اسم سبز استفاده از سنگهای سبز رنگی از معادن زنجانه که رنگ نمای بنا سبز رنگه.
  طراحی داخلی کاخ مجموعه ای از هنر و معماری ایرانیه که از هنرهای آینه کاری، خاتمکاری و تذهیب،حجاری و...استفاده شده، دیوارهای داخلی از پارچه گرانبها پوشانده شده. کاخ در یک طبقه و یک زیرزمین ساخته شده، که در حال حاضر زیرزمین شامل یک سالن غذاخوری و دو اتاقه و طبقه بالا شامل اتاق خواب رضاخان که عادت داشته زمین بخوابه و اتاق غذاخوری خصوصی و اتاق کار رضاخان و تالار آینه هست. پله ورودی کاخ دوطرفه و زیباست. حجاری هایی که روی سنگهای دور پنجره ها و ورودی انجام شده خیلی ظریف و زیبا هستن. برای رسیدن به کاخ باید از یک مسیر درختکاری شده که انتهاش یک حوض آب و کاخ قرار گرفته حرکت کنید.برای ورود حتما باید پاپوش پلاستیکی بپوشید و عکاسی هم از داخل ممنوعه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  کاخ سبز
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ سبز یکی از بی نظیرترین کاخ های مجموعه سعدآباد تهران است که در انتهایی ترین نقطه سعدآباد و بر فراز تپه ای بلند قرار دارد. این کاخ محل زندگی و دفتر کار رضا شاه پهلوی بوده است. زیبایی نمای بیرونی کاخ به سنگ های سبز کمیاب معدن خمسه زنجان است که ترکیب رنگ بی نظیری را به بنا بخشیده بود. جلوی کاخ باغچه طویلی قرار داشت که گلکاری شده بود و دو درخت کاج در ابتدا و انتهای آن کاشته شده بود. نمی دانم شاید من با اصول معماری و طراحی باغ آشنایی ندارم ولی واقعاً کاج ها نمای بیرونی کاخ را خراب کرده بودند. دو شیر سنگی سفید نگهبان سر در بودند و نقش برجسته های سنگی بالای ساختمان شور و شوق مجلس بزمی را به تصویر کشیده بودند. متاسفانه عکاسی از داخل کاخ ممنوع بود. مراقبت از کاخ به حدی بود که باید با پوشش های پلاستیکی که به پا می کردیم وارد می شدیم. این همه مراقبت بی دلیل نبود. مجموعه ای از هنر ایرانی مانند گچ کاری، آیینه کاری و خاتم کاری در کنار وسایل تزیینی اروپایی مانند تابلوها، مجسمه ها و مبلمان، هماهنگی زیبا و نفیسی را رقم زده بود. پرده های نقره فام و چلچراغ ها نیز زینت بخش فضای درونی بودند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: