درآمد 3 میلیارد دلاری ایرلاین های خارجی در ایران

0
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
12 تیر 1394 10:15
0

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: درآمد فروش بلیت هواپیما در سال حدود 9 هزار میلیارد تومان برای ایرلاین های داخلی و 3 میلیارد دلار برای ایرلاین های خارجی است.

علیرضا جهانگیریان در نخستین نشست هم اندیشی راهکارهای توسعه صنعت حمل و نقل هوایی با عنوان «راهکارهای استفاده از توان داخلی در صنعت هواپیمایی» که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از مدیران و صاحب نظران صنعت هوانوردی برگزار شد، بر لزوم استفاده از توان داخلی در صنعت هواپیمایی تاکید کرد و گفت: باید در صنعت هوانوردی سیاست های مشخصی دنبال شود تا از حداکثر توان داخلی استفاده شود.

وی، حمل و نقل هوایی را موتور محرک اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: صنعت حمل و نقل هوایی بیانگر وضعیت اقتصادی و میزان توسعه صنعتی هر کشور است به نحوی که این صنعت به عنوان یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه ای به شمار می آید.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اشتغال زایی صنعت هوانوردی گفت: در جهان 58/1 میلیون شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت ایجاد شده و هر شغل در بخش هوایی 3/6 برابر مشاغل دیگر ارزش افزوده تولید می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تولید ناخالص داخلی در صنعت هوانوردی جهان بیش از 2400 میلیارد دلار و معادل 3/4 درصد تولید ناخالص جهانی است، این در حالی است که بیش از 25 هزار فروند هواپیمای تجاری در جهان وجود دارد و بیش از 2/8 میلیارد نفر در سال از طریق حمل و نقل هوایی جابجا و 35 هزار کریدور در جهان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس پیش بینی ایکائو تا 10 سال آینده آسمان ایران مرکز ثقل مسیرهای پروازی جهان خواهد شد، اظهار داشت: همچنین صنعت هوانوردی در مدت مذکور برای تامین زیرساخت ها و نوسازی ناوگان، به 30 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

جهانگیریان برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در بخش هوایی پیشنهاد داد: سیاست های حمایتی برای ارتقاء سطح کیفی محصولات و خدمات داخلی به نحوی که بتواند استانداردهای بین المللی را راضی کند، تدوین شود.

حمایت از انتقال فناوری به همراه خرید محصول خارجی، ارائه تسهیلات و مشوق های لازم برای فعالیت های تحقیقاتی و نمونه سازی در بنگاه های دانش بنیان، ارتباط منسجم تر بین ارائه دهندگان و مصرف کنندگان محصولات داخلی با برگزاری جلسات و نمایشگاه های مشترک و ارائه روش های نوآورانه برای تامین شرایط ایمنی و استانداردهای الزامی از دیگر پیشنهادهای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این نشست بود.

منبع :خبرگزاری مهر

لست سکند
لست سکند

سایت لست‌سکند از سال 1389 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا، بخش مجله گردشگری راه‌اندازی شد تا بتواند با توجه به نیاز اهالی سفر، اطلاعات به‌روز و کاربردی را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.