ارز مسافرتی ۱۱۸۰۰ تومان قیمت خورد

4.8
از 5 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
قیمت ارز مسافرتی مشخص شد
14 مهر 1397 15:10
0

خبرگزاری تسنیم گزارش داد که از امروز، مورخ 14 مهرماه 97، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعبه‌های بانک‌های عامل ارایه کنند، می‌توانند برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا سقف 1000 یورو با نرخ حدود 11 هزار و 800 تومان را خریداری کنند.

به گزارش این خبرگزاری، براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز 18 شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و به هیچ وجه دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه‌ی بانک مرکزی نیز، تامین و پرداخت ارز مسافرتی به صورت اسکناس از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس، بانک‌ها اجازه دارند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارکی از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی و ویزای کشور مقصد در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک گفته شده به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

 

منبع: تسنیم

لست سکند
لست سکند

سایت لست‌سکند از سال 1389 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا، بخش مجله گردشگری راه‌اندازی شد تا بتواند با توجه به نیاز اهالی سفر، اطلاعات به‌روز و کاربردی را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.