با تاریخی بیش از 300 سال ، پایتخت پیشین روسیه  شهر سن پترزبورگ ، داستان های ارواح زیادی برای گفتن خواهد داشت. شهری که شاهد تغییر رژیم ، کودتاهای مختلف و فرمانروایان بی رحمی بوده است می تواند در عین زیبایی این ارواح خبیث را از گذشته به حال بیاورد. با لست سکند با برخی از متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ آشنا شوید.

قلعه میخایلوفسکی ( Mikhailovsky Castle )

قلعه میخایلوفسکی به دو دلیل شناخته شده است : ابتدا ، تنها قلعه سن پترزبورگ است و دوم اینکه خانه یکی از معروف ترین ارواح شهر ، تزار پاول اول ، نیز می باشد. این قلعه اولین سکونتگاه وی بود و پس از تکمیل به پناهگاه او تبدیل شد. پاول توسط یک سرباز مست که فقط قرار بود او را دستگیر کند تا پسرش جانشینش شود به قتل می رسد. او به مدت چهار سال و چهار ماه و چهار روز حکومت کرد ولی فقط 40 روز پس از تکمیل این قلعه در آن زندگی کرد. افسانه هایی درباره حضور او در این قلعه وجود دارد که بر اساس آن گفته می شود از یکی از پنجره های این کاخ گاهی می توان او را در حال نواختن ویالون دید.

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

کانال Obvodny

کانال Obvodny طولانی ترین کانال مصنوعی در سن پترزبورگ است که از جنوب شهر واقع شده است. برخلاف اینکه این کانال خیلی عمیق نیست اما خودکشی های متعددی در آن رخ داده است. افرادی که در تلاش به خودکشی در این کانال موفق نبوده اند می گویند آنها اصلا قصد خودکشی نداشته اند اما هنگام قدم زدن کنار این کانال نیرویی آنها را تحمیل به پریدن در آب می کرده است. بنابراین گفته ها بسیاری از افراد می ترسند که به این کانال خیلی نزدیک شوند.

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

آپارتمان راسپوتین ( Rasputin’s Apartment )

هیچکس در تاریخ روسیه به اندازه گریگوری راسپوتین مرموز نبوده است. هنوز مشخص نیست آیا او واقعا قدرت درمانگری داشت یا قدرت هیپنوتیزم او را به خانواده سلطنتی نزدیک ساخت. اما نکته جالبی که وجود دارد مرگ او نیز همانند زندگیش مشهور است! او مسموم شده ، تیر خورد و سپس غرق شد اما هنوز با مرگ می جنگید. به همین دلیل است که بسیاری معتقدند روح او هنوز در آپارتمانش در سن پترزبورگ زنده است. این آپارتمان امروز به یک موزه تبدیل شده است.

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

اسب سوار برنزی

اسب سوار برنزی مجسمه معروف پیتر کبیر است که به نوعی می توان آن را نماد شهر سن پترزبورگ دانست. این شهر ساخته ی او بود و حالا مجسمه ای زیبا و پرآوازه از او در قلب شهر قرار گرفته است تا به همگان نشان دهد روح او همچنان در شهری که ساخته است به تماشا نشسته است. در طول روز بازدیدکنندگان زیادی از این مجسمه دیدن می کنند ، اما برخی از بازدیدکنندگان گفته اند در شب در کنار این مجسمه یک جسم تیره و بلندقد را دیده اند که در حال پرسه زدن است.

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

کانال گریبودوف ( Griboedov Canal )

ییک روح شیطانی در کنار این کانال دیده شده است ، زنی که در پیراهنی بلند در حال قدم زدن کنار این آبهاست که معتقدند روح سوفیا پروفسکایا است. زن جوانی که عضو یک گروه تروریستی بود که با کمک هم الکساندر دوم را در کنار این کانال به قتل رساندند. جایی که تزار الکساندر دوم کشته شد امروز کلیسای معروف ناجی در خون ساخته شده است و تمام اعضای این گروه تروریستی دستگیر شده و اعدام شدند. افسانه ها چنین می گویند که روح سوفیا با پیراهن بلند و دستانی بسته خودش را از این کانال به درون آب پرتاب می کند.

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

قلعه پیتر و پل ( Peter and Paul Fortress )

قلعه پیتر و پل قلب شهر سن پترزبورگ به شمار می رود چرا که اولین نقطه ای که در شهر سن پترزبورگ شکل گرفت دنیای درون این دیوارها بود. این دژ از سال 1917 مورد استفاده قرار می گرفت ، در دوره ای زندانیان سیاسی در اینجا حبس می شدند و بسیاری از آنها در این قلعه شکنجه و اعدام شدند. یکی از آنها پسر پیتر کبیر بود که او نیز به خیانت محکوم شد. به همین دلیل هنوز بسیاری معتقدند در قلب این شهر ارواحی که سالیان دور محبوس بوده یا کشته شده اند زندگی می کنند.

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

متروکه ترین نقاط در سن پترزبورگ

منبع : theculturetrip