جاهای دیدنی تهران با مترو؛ تهرانگردی سریع و ارزان

4.8
از 10 رای
آگهی لست سکند - سفرنامه - جایگاه K دسکتاپ
با مترو از جاهای دیدنی تهران بازدید کنید!
20 بهمن 1400 08:00
1

آیا از مترو فقط برای رفت و آمدههای ضروری استفاده می‌کنید یا جاهای دیدنی تهران اطراف مترو هم می‌شناسید؟ با توسعه و گسترش خطوط مترو تهران، امکان رفت و آمد در نقاط مختلف پایتخت بسیار راحت‌تر شده و به آسانی می‌توان از یک سر شهر به سمت دیگر آن رفت و برگشت. برخی از ایستگاه‌های مترو با قرارگیری در کنار یا نزدیکی برخی از اماکن تاریخی، فرهنگی و... این امکان را برای مسافرین ایجاد کرده‌اند تا آن‌ها بتوانند با یک برنامه‌ریزی خوب و دقیق، یک تهرانگردی خوب را برای خود با استفاده از مترو ترتیب دهند.

رفتن به جاهای دیدنی تهران با مترو بسیار کم‌هزینه‌تر خواهد شد، ضمن اینکه برخی از این ایستگاه‌ها درست در کنار یک جاذبه یا سایت گردشگری قرار گرفته‌اند. اگر برایتان سوال شده که جاهای دیدنی تهران اطراف مترو کجاست و جواب آن را دقیق نمی‌دانید، با ما همراه باشید تا خطوط مترو تهران را ایستگاه به ایستگاه بررسی کرده و جاهای دیدنی اطراف مترو را در یک لیست معرفی کنیم.

13.jpg

نقشه خطوط مترو تهران
نقشه خطوط مترو تهران

تهرانگردی با مترو | خط 1

ابتدا خط یک متروی تهران را از سمت جنوب به شمال طی خواهیم کرد و ایستگاه‌هایی را که در اطراف آن‌ها جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، فرهنگی و... وجود دارند، با ذکر جاذبه معرفی می‌کنیم.

ایستگاه جوانمرد قصاب

از این ایستگاه که به سمت خیابان دستواره پیاده شوید، حدود 500 متر (7-8 دقیقه پیاده‌روی) تا بوستانی فاصله دارید که بقعه جوانمرد قصاب در آن قرار دارد. در این محل می‌توانید از تاریخچه و داستان‌هایی که از گذشته برای «جوانمرد قصاب» وجود داشته است، تا حدودی باخبر شوید.

اگر دوست دارید کمی بیشتر قدم بزنید، آرامگاه بی بی زبیده در دو کیلومتری مترو و سمت خیابان دیلمان و ابیضی قرار گفته است. یک شهربازی نیز با عنوان «شهربازی خانواده» در 850 متری ایستگاه مترو جوانمرد قصاب و در حوالی میدان مادر واقع شده که اگر دوست داشتید، می‌توانید سری هم به آن بزنید.

بقعه جوانمرد قصاب
بقعه جوانمرد قصاب، عکس از آرشیو لست سکند

موقعیت دقیق مترو جوانمرد قصاب

ایستگاه ترمینال جنوب

این ایستگاه معمولا از شلوغ‌ترین و پر رفت و آمدترین ایستگاه‌های خط یک به حساب می‌آید. محل قرارگیری ترمینال جنوب در مجاورت با بوستان و شهربازی بعثت بوده و بین آن‌ها خیابان بخارایی (خزانه) قرار گرفته است. اگر دوست دارید نفسی تازه کنید، این بوستان مناسب است، توجه داشته باشید که شهربازی آن موقتا بسته است.

بوستان بعثت
بوستان بعثت

موقعیت دقیق ایستگاه ترمینال جنوب

ایستگاه میدان محمدیه

اگر رستوران وکیل‌التجار را از جاذبه‌های تهران ندانیم، بازدید از جاهای دیدنی تهران با مترو را ناقص گذاشته‌ایم! این رستوران که در ضلع شمال غربی میدان محمدیه قرار گرفته، از حیث معماری بنا، طراحی و منوی جذابی که دارد، بسیاری از افراد را به سمت خود می‌کشاند. فاصله این رستوران با مترو، بسیار کم است و با چند قدم راه رفتن، می‌توانید خود را به رستوران برسانید.

البته ایستگاه محمدیه به خیابان مولوی هم بسیار نزدیک است و اگر قصد خرید پارچه دارید می‌توانید سری هم به مراکز خرید پارچه بزنید.

رستوران وکیل‌التجار تهران

رستوران وکیل‌التجار، عکس از آرشیو لست سکند، رامین عبدی

موقعیت دقیق ایستگاه میدان محمدیه 

ایستگاه خیام

از ایستگاه مترو خیام می‌توانید خود را به امامزاده سید ناصرالدین برسانید، از طرفی می‌توانید با رفتن به کوچه پس کوچه‌های اطراف ایستگاه مترو خیام، قسمت‌های جدیدی از بازار 15 خرداد را کشف کنید، البته باید کاملا به نقشه و موقعیت جغرافیایی خود احاطه داشته باشید چراکه گم شدن در این کوچه‌ها از آب خوردن هم راحت‌تر است!

بقعه سید ناصرالدین
بقعه سید ناصرالدین، عکس از آرشیو لست سکند، Ehsantrips

 

موقعیت دقیق ایستگاه خیام

ایستگاه 15 خرداد

این ایستگاه از جمله ایستگاه‌هایی است که می‌توانید از طریق آن خود را به چند جای مختلف برسانید. در ابتدا می‌توانید کمی بازار گردی کنید، سپس خود را به کاخ گلستان برسانید و از عمارت‌های مختلف آن بازدیدی داشته باشید. بازارگردی خود پروسه‌ای زمان‌بر خواهد بود، پس پیشنهاد می‌شود که زمانی مجزا را به آن اختصاص دهید.

در نهایت اگر خسته شدید و نیاز به نهار داشتید، می‌توانید خود را به رستوران مسلم یا رستوران شمشیری رسانده و دلی از عزا در بیاورید. البته در بازار 15 خرداد کلی رستوران وجود دارد، اما دو تا از بهترین‌های آن‌ها، مسلم و شمشیری هستند.

کاخ گلستان
کاخ گلستان، نمایی از موزه اختصاصی

 

موقعیت دقیق ایستگاه 15 خرداد

ایستگاه امام خمینی

با پیاده شدن در این ایستگاه، خود را بین جاذبه‌های مختلفی احاطه خواهید کرد! یک درب این ایستگاه در خیابان خیام است که اگر آن را به سمت جنوب بروید، به پارک شهر می‌رسید، اگر خیابان را به سمت شمال بروید، وارد خیابان امام خمینی خواهید شد و روبه‌روی خود موزه پست را خواهید دید. حال اگر به سمت شرق بروید، با موزه بانک سپه مواجه می‌شوید و اگر به سمت غرب بروید، می‌توانید خود را به سردر باغ ملی برسانید. سردری که با عبور از آن به مجموعه‌ای دیگر از موزه‌ها و جاذبه‌ها از جمله موزه ملک، موزه ایران باستان، ساختمان وزارت امور خارجه، میدان مشق و... دست پیدا خواهید کرد. این ایستگاه بازدید از جاهای دیدنی تهران با مترو را برای شما کامل‌تر می‌کند.

درب دیگر ایستگاه مترو امام خمینی در نزدیکی باب همایون قرار دارد؛ این خیابان که خود یک جاذبه برشمرده می‌شود، حاوی چند جای دیدنی دیگر نیز هست که یکی از آن‌ها آرامگاه روح‌ا... است. باب همایون به موازات خیابان ناصرخسرو قرار گرفته، اگر از این خیابان صرف نظر کنید و از ساختمان مخابرات نیز بگذرید، به ابتدای خیابان ناصرخسرو خواهید رسید که دبیرستان دارالفنون در آن قرار گرفته است. بخشی از کاخ گلستان و چند بنای تاریخی دیگر نیز از این خیابان به چشم می‌خورند. توجه شما را به ضلع شمال شرقی میدان امام خمینی (میدان توپخانه) نیز جلب می‌کنیم که یکی از زیباترین شعب بانک تجارت در آنجا ساخته شده و معماری جذابی دارد، حتی فضای داخل این بانک نیز زیباست.

میدان امام خمینی را که به سمت شمال بروید، در سمت شمال غربی میدان، موزه علی اکبر صنعتی را خواهید دید، اگر راه خود را که ادامه دهید، وارد خیابان فردوسی می‌شوید و می‌توانید از فرعی‌های غربی آن، خود را به موزه عبرت و باغ ملی برسانید.

موزه علی اکبر صنعتی
موزه علی اکبر صنعتی، عکس از آرشیو لست سکند

 

موقعیت دقیق ایستگاه امام خمینی

ایستگاه سعدی

این ایستگاه برای آنهایی که قصد خرید دارند شناخته شده است، چراکه در چند متری خیابان سپه‌سالار قرار گرفته که مرکز خرید کفش و... است و با کمی پیاده‌روی هم می‌توانید به پاساژ پروانه و کوچه برلن برسید. امّا از آنجایی که خیابان سعدی از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود، با پیاده‌روی در آن حس تهران قدیم درونتان زنده می‌شود مخصوصا دیدن شیرینی فروشی و کافه‌های قدیمی تهران مثل کافه نادری!

نمایی از خیابان سپه‌سالار
نمایی از خیابان سپه‌سالار، عکس از آرشیو لست سکند

موقعیت دقیق ایستگاه سعدی

ایستگاه دروازه دولت

از دیگر ایستگاه‌های پر رفت و آمد مترو که در اطراف خود، جاذبه‌هایی نیز دارد. اگر از این ایستگاه خارج شوید و به سمت خیابان سعدی (سمت جنوب خیابان) بروید، می‌توانید موزه‌ای را با عنوان «موزه پمپ بنزین» مشاهده کنید. در این موزه می‌توانید علاوه‌بر مشاهده اتومبیل‌های قدیمی، اطلاعاتی نیز در رابطه با پمپ بنزین‌های قدیمی و... به‌دست آورید.

جاذبه دیگری که می‌توانید در نزدیکی ایستگاه مترو دروازه دولت پیدا کنید، گالری آب آنبار است که در 220متری ایستگاه قرار گرفته و آثار زیبا و فضای دلنشینی را برای مخاطبان فراهم آورده است.

موزه پمپ بنزین
موزه پمپ بنزین، عکس از آرشیو لست سکند، عکاس: نادر مزرعه شادی

 

موقعیت دقیق ایستگاه دروازه دولت

ایستگاه طالقانی

سفارت امریکا (باغ موزه استکبار شناسی) دقیقا کنار در مترو طالقانی قرار گرفته و در سمت شمال غربی تقاطع طالقانی و مفتح جنوبی واقع شده است. این سفارت در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده که علاقه‌مندان می‌توانند از آن بازدید کنند. اگر خیابان طالقانی را به سمت غرب بروید، می‌توانید خود را به خیابان پانزده خرداد، موسوی یا ایرانشهر رسانده و سپس از طریق هر کدام از آن‌ها به پارک و خانه هنرمندان بروید و از آنجا هم بازدید داشته باشید. فراموش نکنید که نرسیده به تقاطق موسوی، می‌توانید از موزه شهدا نیز که در خیابان طالقانی قرار دارد، بازدید کنید.

سفارت آمریکا
سفارت آمریکا، عکس از آرشیو لست سکند

موقعیت دقیق ایستگاه طالقانی

ایستگاه شهید بهشتی و ایستگاه مصلی

این دو ایستگاه به مصلی نزدیک هستند، معمولا غیر از برگزاری نماز، نمایشگاه‌هایی هم در مصلی بر قرار می‌شود که می‌توانید از طریق این دو استگاه به راحتی خود را به آن‌ها برسانید.

مصلی امام
مصلی امام، عکس از تابناک

 

موقعیت دقیق ایستگاه مصلی 

ایستگاه شهید همت

ایستگاه مترو شهید همت به تعدادی از جاهای دیدنی تهران نزدیک است. موزه دفاع مقدس و گنبد دفاع مقدس، دو جاذبه‌ای هستند که از سمت مترو همت به سادگی می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. البته اگر اهل پیاده‌روی باشید، با طی کردن مسیری نسبتا کوتاه، می‌توانید خود را به باغ کتاب نیز برسانید. گفتنی است که از طریق ایستگاه مترو حقانی هم به تمامی این نقاط دسترسی دارید، ضمن اینکه چند سایت گردشگری دیگر نیز از ایستگاه مترو حقانی در دسترس خواهند بود.

Lastsecond-Metro-Sightseeing-Baghe-ketab-tina-azimi.jpg
تصویری از باغ کتاب، عکس از آرشیو لست سکند، عکاس: Tina Azimi

موقعیت دقیق مترو همّت

ایستگاه شهید حقانی

از این ایستگاه علاوه‌بر مکان‌هایی که پیش‌تر در رابطه با ایستگاه همت مطرح شد، می‌توانید به پارک طالقانی، پل طبیعت و پارک آب و آتش نیز دسترسی پیدا کنید. تنها نکته این است که باید اهل پیاده‌روی باشید.

حال که تا پارک آب و آتش آمده‌اید، باید بگوییم که اتاق فرار مرکزی، کمی آن‌ طرف‌تر انتظار شما را می‌کشد. با حرکت به سمت غرب اتوبان حقانی و بعد از رد کردن خیابان دیدار، می‌توانید خود را به اتاق فرار مرکزی برسانید. به این ترتیب روز خود را هیجانی‌تر کنید.

پل طبیعت تهران
پل طبیعت تهران

 

موقعیت دقیق مترو حقانی

 

ایستگاه صدر

پیش از رسیدن به ایستگاه صدر، ایستگاه‌های شریعتی و قلهک را خواهید گذراند؛ اما خود ایستگاه صدر چند قدمی بولینگ عبدو است که یکی از قدیمی‌ترین و تکمیل‌ترین جاهایی به حساب می‌آید که می‌توان چند ساعتی را به تفریح و خوش‌گذرانی در آن پرداخت.

بولینگ عبدو
بولینگ عبدو

 

موقعیت دقیق ایستگاه صدر

ایستگاه قیطریه

از این ایستگاه، حدود 900 متر که به سمت شرق بلوار صبا بروید، سپس از خیابان یخچال وارد خیابان احمدی شوید، خانه موزه استاد انتظامی را خواهید یافت. از خانه موزه استاد انتظامی که به سمت خیابان کریمی بروید، می‌توانید با طی کردن مسیری (سربالایی) حدودا 1.2 کیلومتری و سپس وار شدن به خیابان سلیمی، خود را به باغ علاء برسانید و از وقت گذراندن در گالری‌ها و کافه‌های اطراف آن لذت ببرید.

باغ علاء یا انجمن خوشنویسان ایران
باغ علاء یا انجمن خوشنویسان ایران

 

موقعیت دقیق ایستگاه قیطریه

ایستگاه تجریش

جاهای دیدنی تهران با مترو تجریش، میدان قدس و میدان تجریش می‌توانند مبدا بسیاری از تهرانگردی‌ها باشند. بازار تجریش و امام‌زاده صالح نزدیک‌ترین اماکنی هستند که می‌توان از طریق ایستگاه مترو تجریش به آن‌ها رسید. از دیگر نقاطی که با پیاده‌روی یا گرفتن تاکسی می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید، خانه موزه سیمین و جلال، آرامگاه ظهیرالدوله، کاخ موزه سعدآباد، دربند، باغ فردوس، موزه زمان، موزه موسیقی و... است.

نمایی خارجی
نمایی خارجی از خانه موزه سیمین و جلال، عکس از آرشیو لست سکند

موقعیت دقیق ایستگاه تجریش

تهرانگردی با مترو | خط 2

در خط دو مترو تهران از سمت غرب به شرق حرکت می‌کنیم و به بررسی جاذبه‌ های اطراف ایستگاه‌ های مترو خواهیم پرداخت. این خط مترو در نقشه‌ها با رنگ آبی نشان داده شده است.

ایستگاه نواب

شروع جاهای دیدنی تهران با مترو از سمت غرب، ایستگاه نواب و مرکز خرید گردون است. مرکز خرید گردون بسیاری از ساکنین این منطقه را برای خرید به خود جذب می‌کند.

نمایی از برج گردون خیابان نواب
نمایی از برج گردون خیابان نواب، عکاس: وحید مجیدی

موقعیت دقیق مرکز خرید نواب

ایستگاه دانشگاه امام علی

در امتداد خیابان امام خمینی، ایستگاه مترو دانشگاه امام علی قرار گرفته است. در نزدیکی این ایستگاه چند جاذبه نیز وجود دارد که یکی از آن‌ها موزه قرآن است. این موزه در فاصله 350 متری از ایستگاه مترو است و پیاده‌روی تا آنجا حدود 4 دقیقه از شما زمان خواهد برد. حال که موزه قرآن رفته‌اید، بهتر است که از موزه مرمر هم که در مجاورت آن قرار گرفته دیدن فرمایید. بازدید از موزه مرمر با شرایط خاصی انجام می‌شود و بهتر است پیش از حرکت به قصد بازدید از آن، تماس گرفته و اطلاعات لازم جهت سیاحت از موزه را دریافت کنید. خانه دکتر عدل هم با آن معماری جالبی که دارد، روبه‌روی موزه مرمر قرار دارد.

گفتنی است که فاصله شما از ایستگاه مترو دانشگاه امام علی تا خانه موزه مقدم، حدود 500 متر است که تقریبا در 6 دقیقه می‌شود، در نتیجه به هیچ عنوان از دیدن این موزه غافل نشوید و فرصت کافی را برای بازدید آن کنار بگذارید.

نمایی از خانه موزه مقدم
نمایی از خانه موزه مقدم، عکس از آرشیو لست سکند، Ehsantrips

 

موقعیت دقیق ایستگاه امام علی

ایستگاه حسن آباد

این ایستگاه دقیقا در زیر میدان حسن آباد قرار داشته که با بیرون آمدن از آن می‌توانید خود میدان و معماری جذاب آن را مشاهده کنید. با حرکت به سمت شرق (شرق خیابان امام خمینی) و طی کردن مسیری حدودا 550 متری در تقریبا 7 یا 8 دقیقه، می‌توانید خود را به خیابان سی تیر برسانید که محلی برای تفریحات شبانه تهران است و از آنجا هم به موزه ایران باستان بروید. البته پیش‌تر گفته شد که از ایستگاه مترو امام خمینی نیز می‌توانید خود را به این موزه و خیابان برسانید.

سردر باغ ملی
سردر باغ ملی، عکس از آرشیو لست سکند، مائده فرهوش

 

موقعیت دقیق ایستگاه حسن آباد

ایستگاه ملت

ایستگاه ملت، ایستگاه بعدی خواهد بود که فاصله کمی با یکی از زیباترین جاذبه‌ های تاریخی تهران دارد. عمارت مسعودیه در فاصله 150 متری این ایستگاه قرار گرفته و با حدودا 2 دقیقه پیاده‌روی می‌توانید از مترو خود را به این عمارت برسانید. این منطقه جاذبه‌های دیگری هم دارد که در قسمت بعدی به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

عمارت مسعودیه تهران
تصویری از عمارت مسعودیه تهران، عکس از آرشیو لست سکند، عکاس: محسن خرمایی پور

 

موقعیت دقیق ایستگاه ملت

ایستگاه بهارستان

یکی دیگر از ایستگاه‌هایی که جاذبه‌های فراوانی را در اطراف آن شاهد هستیم، این ایستگاه است. مجلس ملی ایران (مشروطه) یکی از این جاذبه‌هاست. موزه هنرهای ملی دیگر مکانی است که دیدن از آن بسیار جذاب خواهد بود. خیلی‌ها از وجود این موزه بی‌خبر هستند، چراکه درون حیاط ساختمان وزارت ارشاد قرار گرفته است، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از آثار نفیس این موزه دیدن کنید.

باغ نگارستان هم که در 450 متری از ایستگاه بهارستان و در خیابان شریعت مدار قرار دارد، بسیار دیدنی است و از جاهای دیدنی تهران اطراف مترو محسوب می‌شود. کمی آن‌طرف‌تر از باغ نگارستان، خانقاه صفی علیشاه هم قرار گرفته که بسیار جذاب است.

باغ نگارستان تهران
بخشی از سردیس‌های باغ نگارستان، عکس از آرشیو لست سکند، Ehsantrips

 

موقعیت دقیق ایستگاه بهارستان

ایستگاه گلبرگ یا جانبازان

دیدن جاذبه‌های ایران در مقیاسی کوچک می‌تواند برای خیلی‌ها جذاب باشد، فرصت دیدن ایرانی مینیاتوری در باغ موزه مینیاتور برای شما مهیاست. برای رسیدن به آن کافی است که از ایستگاه گلبرگ یا جانبازان خارج شده، خیابان مدنی را به سمت خیابان گلبرگ (جنوب خیابان مدنی) رفته و سپس خیابان گلبرگ را به سمت غرب طی کنید تا به موزه میانیاتور برسید. کل این مسیر حدود 600 متر طول دارد.

پارک مینیاتور
پارک مینیاتور

 

موقعیت دقیق ایستگاه گلبرگ

تهرانگردی با مترو | خط 3

در تشریح خط یک مترو، از سمت جنوب تهران به شمال حرکت کردیم، برای خط سه مترو، از شمالی‌ترین ایستگاه‌ها به پایین حرکت می‌کنیم و ایستگاه‌ها را بررسی خواهیم کرد. این خط مترو با رنگ آبی فیروزه‌ای نمایش داده می‌شود.

ایستگاه میدان ولی‌عصر

از مرکزی‌ترین نقاط شهر، میدان ولیعصر است که طبیعتا در اطراف آن جاذبه‌های مختلف تهران وجود دارد. با دنبال کردن تابلوهای درون ایستگاه مترو ولیعصر، می‌توان بلوار کشاورز را پیدا کرده و پیاده‌روی جانانه‌ای در آن داشت. اگر حدود 1.1 کیلومتر به پیاده‌روی خود ادامه دهید، به پارک لاله خواهید رسید. گفتنی است که در ضلع شمال غربی پارک دو موزه نیز قرار دارند، موزه فرش و موزه هنرهای معاصر که می‌توانید در صورت تمایل از آن‌ها نیز بازدید داشته باشید.

بلوار کشاورز
بلوار کشاورز

 

موقعیت دقیق مترو میدان ولیعصر

ایستگاه مهدیه

خانه فروغ فرخزاد ثبت ملی شد! این خانه جایی است که به راحتی می‌توانید از طریق مترو به آن برسید. اگر از ایستگاه مهدیه مترو خارج شوید، باید خیابان ولیعصر را به سمت جنوب حرکت کنید و سپس وارد خیابان خادم آزاد شوید. به این ترتیب با طی کردن حدود 210 متر به این خانه خواهید رسید. گفتی است که قبر فروغ فرخزاد نیز در آرامگاه ظهیرالدوله قرار دارد.

خانه پدری فروغ فرخزاد
خانه پدری فروغ فرخزاد، عکس از آرشیو لست سکند

 

موقعیت دقیق ایستگاه مهدیه

 

تهرانگردی با مترو | خط 4

برای تشریح خط چهار مترو، از شرقی‌ترین ایستگاه به سمت غربی‌ترین آن حرکت می‌کنیم و به بررسی جاذبه‌هایی که در اطراف هر ایستگاه قرار دارد می‌پردازیم. این خط مترو با رنگ زرد مشخص است.

ایستگاه ابن سینا

ایستگاهی که یک خانه موزه در نزدیکی آن قرار گرفته، ایستگاه ابن سینا است. خانه موزه معین حدودا در 400 متری این ایستگاه قرار گرفته که با حرکت به سمت شرق خیابان پیروزی و سپس ورود به خیابان بسطامی می‌توانید به این خانه موزه راه پیدا کنید.

خانه موزه معین
خانه موزه معین

موقعیت دقیق ایستگاه ابن سینا

ایستگاه فردوسی

اگر از خروجی جنوب غربی مترو فردوسی خارج شوید و خیابان فردوسی را چند قدمی به سمت جنوب حرکت کنید، به کوچه تمدن می‌رسید که خود کوچه بسیار جذاب است و تزییناتی که دارد، اتمسفر و حال و هوای خوبی را برای شما ایجاد خواهد کرد. این کوچه برای عکس گرفتن بسیار مناسب بوده و همچنین گفتنی است که در اطراف آن مراکز خرید مختلفی نیز وجود دارد. این منطقه هم چون از مناطق قدیم تهران است برای پیاده‌روی و یافتن کافه‌های قدیمی مناسب است.

نمایی از دیوارهای کوچه تمدن
نمایی از دیوارهای کوچه تمدن، عکس از آرشیو لست سکند، روزبه شهنواز

موقعیت دقیق ایستگاه فردوسی

ایستگاه تئاتر شهر

از اسم این ایستگاه نیز مشخص است که چه چیزی در انتظار شما خواهد بود. بنای زیبای تئاتر شهر و کافه‌های متعدد و جذابی که در این منطقه وجود دارد، چند ساعتی از وقت شما را به خود اختصاص خواهند داد.

تئاتر شهر
تئاتر شهر در شب، عکس از ۀرشیو لست سکند، عکاس: می‌ناز

 

موقعیت دقیق ایستگاه تئاتر شهر

ایستگاه میدان آزادی

احتمالا یکی از شلوغ‌ترین میدان‌های شهر تهران این میدان است. بنای جذاب برج آزادی واقع در میدان کندو مانند آزادی، در خود موزه‌ای قرار داده که بازدید از آن خالی از لطف نیست و دیدن یکباره آن برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

برج آزادی تهران
برج آزادی تهران، عکس از آرشیو لست سکند، عکاس: محسن خرمایی پور

موقعیت دقیق ایستگاه آزادی

ایستگاه ارم سبز

اگر تصمیم دارید به شهربازی، باغ وحش یا پارک ارم بروید، این ایستگاه، نزدیک‌ترین ایستگاه به این دو جاذبه است و می‌توانید خود را از طریق آن به مقاصد مورد نظر برسانید. پارک ارم یکی از بهترین شهربازی‌های تهران است.

شهربازی ارم
نمایی از شهربازی ارم، عکس از آرشیو لست سکند

موقعیت دقیق ایستگاه ارم سبز

سخن آخر

دیگر با این لیست می‌توانید به راحتی فضاهای گردشگری و جاذبه‌های مختلفی را در اطراف ایستگاه‌های مترو پیدا کنید و به راحتی به آن‌ها رفته و سیاحت خود را شروع کنید. رفتن به جاهای دیدنی تهران با مترو علاوه‌بر اینکه هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد، محدودیت‌های کمتری نیز ایجاد می‌کند، برای مثال دیگر دنبال جای پارک نخواهید گشت.

با نظر به این که خطوط دیگر مترو نیز در حال تکمیل شدن هستند، باید گفت که قطعا به ایستگاه‌ها و جاذبه‌های اطراف آن‌ها افزوه خواهد شد و این لیست هم کامل‌تر می‌شود؛ با این حال اگر جاذبه‌ای را می‌شناسید که در نزدیکی یکی از ایستگاه‌های مترو قرار گرفته و از این لیست جا مانده است، حتما آن را با ما در میان بگذارید. تجربه تهرانگردی با مترو را تا به حال داشته‌اید؟

 

تصویر اصلی از آژانس مهر بوده و عکاس آن Amin Berenjkar است.

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند