Close

طولانی ترین پرواز جهان بعد از 19 ساعت با موفقیت بر زمین نشست!

4.6
از 34 رای
طولانی ترین پرواز جهان با موفقیت بر زمین نشست! +تصاویر
  • 29 مهر 1398 10:00
  • 15
  • 30.3K

پرواز شماره 7879 هواپیمایی کانتاس استرالیا (Qantas) بعد از 19 ساعت و 16 دقیقه پرواز بدون توقف با شکستن رکورد طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان و طی 16200 کیلومتر در سیدنی استرالیا بر زمین نشست. در این پرواز فقط 49 نفر مسافر و خدمه حضور داشتند، زیر هدف از انجام پرواز، ارزیابی اثرات پروازهای طولانی بالای 12 ساعت بر خستگی خدمه و تأخیر پرواز بوده است. طولانی ترین پرواز جهان فاصله بین شهرهای نیویورک آمریکا تا سیدنی استرالیا را پیموده است.

طولانی ترین پرواز جهان بعد از 19 ساعت پرواز با موفقیت بر زمین نشست!

طی این پرواز شرکت هواپیمایی کانتاس بر امواج  مغز خلبان، میزان ملاتونین و هوشیاری او نظارت کامل داشته است. همچنین کلاس‌های تمرینی ویژه‌ای برای حفظ گردش خون مسافران طی این پرواز تاریخی تشکیل ‌شده است. برای اطمینان از عبور راحت هواپیما و طی این مسافت، تدابیری مانند پرواز با حداکثر سوخت، محدودیت بار چمدان و بدون قسمت حمل بار انجام‌ شده است. رکورد پیشین طولانی ترین پرواز جهان نیز با پرواز 17 ساعته بین لندن تا سواحل غربی استرالیا در اختیار شرکت کانتاس بوده است.

طولانی ترین پرواز جهان بعد از 19 ساعت پرواز با موفقیت بر زمین نشست!

شرکت هواپیمایی کانتاس که مجری طولانی ترین پرواز جهان بوده است، هدف خود را از گسترش چنین پروازهایی، انجام پروازهای تجاری و بدون توقف از شهرهای استرالیا مانند سیدنی و ملبورن به مقصد نیویورک و لندن اعلام کرده است. در آینده نیز قرار است دو پرواز آزمایشی دیگر یکی از شهر لندن به مقصد سیدنی در ماه نوامبر و دیگری از نیویورک به سیدنی در ماه دسامبر انجام شود.

طولانی ترین پرواز جهان بعد از 19 ساعت پرواز با موفقیت بر زمین نشست!

منبع: standard.co.uk

نظرات کاربران (15 نظر)

× در حال پاسخ به:

reza 30 مهر 1398 ساعت 10:40

سلام، در دهه ی 80 در خطوط هواپیمایی کشور عزیزمان شاغل بودم. یادمه که شرکت ماهان ایر پروازی داشت از تهران به مقصد بانکوک و سئول و بلعکس، من هم عضو کروی پروازی بودم. بدون اینکه از هواپیما خارج شویم 36 ساعت داخل هواپیما بودیم.
من درک میکنم که مسافران پرواز کانتاس ایر چه شرایطی را تجربه کرده اند.

فروغ بختیاری 29 مهر 1398 ساعت 21:24

حدود 10 سال پیش با این ایرلاین یک سفر داخلی در استرالیا داشتم. کیفیت هواپیما عالی بود اما چیزی که اون موقع برام جالب بود، نکرده بودند و از پذیرایی هم خبری نبود. آب و قهوه آوردند که آن هم در صورت تمایل باید خریداری می کردی.

تبریک به هواپیمایی کانتاس بابت این موفقیت بزرگ.

مهندس پرواز پراید 29 مهر 1398 ساعت 20:14

باسلام. این که چیزی نیست با پرایددوساعت رانندگی می کنیم ده نفرم می کشیم

fatemeh 29 مهر 1398 ساعت 19:11

باسلام

19 ساعت نشستن بی وقفه روصندلی هاکارسختی

ولی بنظرمن صندلی های مناسب این پروازطولانی طراحی شده واستفاده میکنن

به امیدهمچین موفقیتهایی برای کشورعزیزمان

محمد مروتی 29 مهر 1398 ساعت 17:40

طی نمودن این مسافت پروازی بدون توقف، نیازمند ماهها و شاید سالها تحقیق کارشناسان صنعت هوانوردی و شرکت ذکر شده است،اما نکته قابل تامل این خبر، نشستن بی وقفه بیست ساعته روی صندلی هواپیماست که بسیار طاقت فرسا میباشد. در هر صورت جای تبریک دارد.

نیلوفر ورزش نژاد 29 مهر 1398 ساعت 11:39

حالا خوبه این همه برنامه ریزی داشتن برای این پرواز طولانی و مسافرا اذیت نشدن
تصور کنید 19 ساعت پرواز در صندلی های اکونومی !!! فاجعه اس !!!