Close
تپه چاملیجا
نادر مزرعه شادی
نقدها:
گزارش
بام استانبول
توصیه شده توسط کاربر

محل اقامت ما در نزدیکی میدان تقسیم بود و برای رسیدن به بام استانبول و تپه‌ چاملیجا از اتوبوس های شهری استفاده کردیم. استفاده از گوگل مپ بهترین راه در چنین مواردی است. با راهنمایی گوگل مپ ابتدا در سمت جنوب شرقی پارک گزی در میدان تکسیم سوار اتوبوس‌های مسیر تکسیم-بوستانچی شدیم. در آنسوی بغاز و در ایستگاهی که مپ نشان می‌داد پیاده شدیم و سوا اتوبوس شماره 522 شدیم. این اتوبوس در نزدیکی سربالایی تپه‌ها ایستگاه دارد. از اینجا به بعد یک شیب نسبتا تند پیش رو دارید. ما چون کودک همراه‌مان بود و هم نمی خواستیم وقت‌مان تلف بشود از تاکسی های خطی که با 10 لیر این مسیر کوتاه را طی می‌کنند به بام استانبول رسیدیم.
اینجا تپه ای بلند مشرف به تنگه بغاز است. دکل‌های رادیو در این این بلندی قرار گرفته‌اند. تینجا یک دید پاناروما برای شما مهیا هست و میشه از آرامش این محل که بخش جنوبی اونه جنگلی هست لذت برد.
برای بزرگشت چون مسیر سرازیری هست تا پایین تپه ها پیاده آمدیم. این بار قصد داشتیم به yeni kapi برویم که با استفاده از مترو M5 و در ایستگاه آخر آن با استفاده از مترو marmaray که بخشی از مسیر آن از تونلی زیر بغاز عبور می‌کند، به ایستگاه yeni kapi رسیدیم.
در بالای تپه چند رستوران و کافه و بوفه مانند هم هست.

نوع سفر:
تاریخ سفر: