Close
کاخ دولما باغچه
فرزانه امینی زاده
نقدها:
گزارش
دولماباغچه
توصیه شده توسط کاربر

کاخ دولما باغچه از کاخ های بسیار زیبا و با شکوه دوران عثمانی هست که با تلفیق سبک‌های مختلف معماری از مشهورترین دیدنی های استانبول به شمار میاد. این کاخ که ساخت اون سیزده سال طول کشیده طی سالهایی بعد از کاخ توپکاپی به عنوان مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی استفاده می‌شده‌ .
این کاخ شامل چندین بخش هست از جمله اداری و حرم که در قسمت اداری کارهای دولتی و ملاقات های سیاسی انجام میشده و حرم هم که اتاقهای خواب سلطان و بخش ویژه مادر سلطان و زنان سلطان هستش .دیوارها و سقف این کاخ با نقاشیهای خیلی زیبایی تزئین شده و اتاقهای اون همه وسایل یک رنگ دارن و فرش های پشمی و ابریشمی زیبایی در نقاط مختلف کاخ پهن شده و با تابلوها وآثار هنرهای دستی ، لوستر کریستالی ، شمعدان و شومینه ها و ... تزئین شده .
از دیدنی‌ترین قسمت‌های این کاخ یکی یه چلچراغ خیلی بزرگ هست که ملکه ویکتوریا به ترکیه هدیه داده و یکی هم تختی که آتاتورک در لحظه مرگ روی اون خوابیده بوده و حالا با پرچم ترکیه پوشیده شده و از زمان مرگ آتاتورک همه ساعت‌های كاخ روی ساعت ۹:۰۵ ساعت فوت او قرار داده شدن.
این کاخ که امروزه به موزه تبدیل شده در محله بشیکتاش شهر استانبول در سمت اروپایی و در شرق تنگه بسفر واقع شده‌ و 400 متر با ایستگاه کاباتاش فاصله داره و هر روز به جز روزهای دوشنبه و پنج شنبه برای بازدید بازه و شما میتونین با پرداخت 60 لیر از قسمت اداری و با پرداخت 40 لیر از حرم و یا با پرداخت 90 لیر از هردو دیدن کنید.

نوع سفر:
تاریخ سفر: