Close
پارک و کاخ کاترین
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
#کاخ_کاترین_پترزبورگ_روسیه
توصیه شده توسط کاربر

#کاخ_کاترین ، #قصرتابستانی #کاترین_اول همسر پتر کبیر در شهر #پوشکین ( #دهکده_تزارها) ۲۵ کیلومتری جنوب #پترزبورگ در کشور #روسیه قرار دارد.
به جرات می توان گفت این کاخ مجلل ترین و باشکوه ترین کاخ سنت پترزبورگ میباشد، بخش های این مجموعه شامل: #قصرکاترین، گالری کامرون، #پارک_کاترین به همراه دریاچه مصنوعی اش و قصر و پارک الکساندر و کلیسا است .
پتر کبیر این منطقه را به همسر خود هدیه داده بود، و در سال های ۱۷۱۷ تا ۱۷۲۳ ، زمانی که پتر در نبرد بود #کاترین تصمیم گرفت تا کاخی مجلل در این مکان بسازد و آن را به همسرش هدیه دهد که هزینه بسیار زیادی را در بر داشت و زمانیکه پتر کبیر از نبرد برگشت نه تنها خوشحال نشد بلکه کاترین را بسیار سرزنش کرد.
مردم کشور روسیه کاخ کاترین را به خاطر شکل و شمایلش #قصرخامه_ای می نامند.
در داخل کاخ اتاقی به نام #اتاق_کهربا وجود دارد که داستان های بسیاری دارد ، دستور نهایی ساخت اتاق کهربا را #الیزابت دختر پتر کبیر داده بود و این اتاق در زمان حمله آلمان ها به سرقت برده شد و بنا به روایتی میگویند کهرباهایی که آلمان ها برده بودن یک کپی تقلبی بود، خلاصه مجددا در سال ۱۹۸۲ این اتاق به مدت ۲۰ سال طول کشید و بازسازی شد که ۱۲ میلیون دلار هزینه در بر داشت.
بسیار کاخ با شکوه و مجللی است شما دو سبک معماری را در این بنا مشاهده میکنید که بر زیبایی کاخ چندین برابر افزود.
پارک و فضای سبز قصر بسیار زیبا و سرسبز و چشم نواز است به همراه دریاچه ای که به یاد پیروزی ارتش روسیه بر نیروی دریایی عثمانی ها در دریای سیاه بود در مرکز پارک ساخته شد، کلیسایی هم در محوطه برای عبادت ملکه ساخته شده بود.
مدرسه ای هم در سال ۱۸۱۱ مخصوص اشراف زادگان و تیز هوشان در این مجموعه ساخته شد که الکساندر پوشکین نیز در اینجا پرورش یافت.
حتما در سفرتان به روسیه به شهر پترزبورگ بروید و این مکان زیبا را از نزدیک بازدید بفرمایید.

نوع سفر:
تاریخ سفر: