Close
چیانگ مای
مریم رجایی
نقدها:
گزارش
سفر به شمال تایلند
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

چیانگ مای شهری کوهستانی در شمال تایلند است که برای رسیدن به ان میتوان از اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده کرد. چیانگ مای یک شهر تاریخی است و ویژگی اصلی ان وجود تعداد بسیار زیاد معابد تاریخی و مهم کشور تایلند میباشد که مربوط به قرن 13 تا 15 میلادی است و در بافت تاریخی شهر قرار دارند. دورتادور بافت تاریخی دیواره های قدیمی شهر و دروازه های ورودی شهر قرار دارد که بخش هایی از آن هنوز باقی مانده است. کانال آبی نیز این محدوده را احاطه کرده است که احتمالا خندق اطراف شهر قدیمی بوده است. در داخل بافت تاریخی می توانید پیاده قدم بزنید و یا دوچرخه کرایه کنید.
در چیانگ مای جشنها و فستیوالهای زیادی برگزار میشود و این شهر همیشه پذیرای توریستهاست گرچه در بین ایرانیها چندان شناخته شده نیست. معروفترین جاذبه ان کمپ فیلهاست که در تورهای یک و چند روزه امکان رویایی با فیلها و نگهداری از انها وجود دارد. در محل این کمپ همچنین قبیله زنان گردن دراز نیز اقامت دارند که در واقع از میانمار به تایلند پناهنده شده اند.
در چیانگ مای دوره های اشپزی نیز شهرت زیادی دارند و تایلندیهای شمال کشور معتقدند که غذاهای خوشمزه تری دارند و در نتیجه تورها و کلاسهای اشپزی برای توریستها رونق خوبی دارد. اب و هوای چیانگ مای شدیدا گرم و سوزان است و کرم ضدافتاب و کلاه از ملزومات سفر به این منطقه است.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر: