Close
پارک و کاخ کاترین
زهره دشتی
نقدها:
گزارش
جلال و جبروتی آبی و طلایی
توصیه شده توسط کاربر

كاخ كاترين يكي از باشكوه ترين مكان هاي ديدني سنت پترزبورگ، در 30 کیلومتری شهر، در مکانی معروف به دهکده تزارها قرار داره که البته در حال حاضر اسم اون منطقه به علت علاقه و احترام به پوشکین، به نام دهکده پوشکین شده است. این کاخ یکی از معروف ترین دیدنی های روسیه می باشد که در آنجا، قصر تابستانی کاترین اول، همسر پترکبیر قرار دارد. کاترین قصد داشت این قصر را به عنوان هدیه ای به پترکبیر تقدیم کند و بودجه بسیار زیادی را برای آن هزینه کرد اما پس از بازگشت پترکبیر از جنگ به جای خوشحالی، کاترین را بخاطر این هزینه زیاد آن هم در زمان جنگ سرزنش کرد. طی سال های 1752 تا 1756 دختر پترکبیر، الیزابت یک معمار ایتالیایی را برای توسعه کاخ به یادبود مادرش به خدمت گرفت. در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه کاری استفاده شده و وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قرار دارند.
مجموعه کاخ کاترین شامل تعداد زیادی عمارت و حمام ترکی (گویا کاترین در سفری به ترکیه از حمام ترکی خوشش میاد و برای خودش هم میسازه) است که برای بازدید از هرکدام باید بلیط جداگانه تهیه شود. برای مثال ورودی اولیه 120 روبل و ورودی کاخ اصلی 1000 روبل برای هر نفر بود.
کاخ اصلی پر ازتزئینات زیبا و گچبری های طلایی است و مهمترین و شاخص ترین اتاق، اتاق کهرباست که تماما با قطعات کهربا تزیین شده.

نوع سفر:
تاریخ سفر: