Close
پارک و کاخ کاترین
نادر مزرعه شادی
نقدها:
گزارش
کاخ کاترین
توصیه شده توسط کاربر

برای بازدید از این کاخ ما بیشتر از یک نصف روز در نظر گرفته بودیم. این کاخ در خارج از شهر سن پترزبورگ قرار دارد و مدتی از زمان در راه رفت و برگشت صرف می‌شود. چون ما یک گروه شش نفره بودیم از یاندکس، ون درخواست کردیم. مسیر رفت تقریبا در زمان چهل و پنج دقیقه ای پیموده شد.

در این کاخ نیز چون اکثر جاذبه های مسکو ما برای همراهان نوجوان خود بلیط رایگان دریافت کردیم. صف خرید بلیط تقریبا خلوت بود ولی صف اصلی برای ورود به ساختمان اصلی تشکیل شده بود. حدود یک و نیم ساعت در صف ورود به کاخ معطل شدیم و هوای آفتابی روز بازدید ما واقعا اذیت کننده بود. ورود به کاخ و بازدید در گروه های چند ده نفری انجام می گیرد و برای همین ازدحام زیادی در زمان بازدید دیده نمی‌شود.

اصلی ترین اتاق این کاخ، اتاق کهرباست که زیبایی منحصر به فردی دارد و عکس برداری از آن ممنوع است. بازدید از این کاخ با ورود به یک تالار بسیار بزرگ با سقف های بلند شروع می شود. این تالار پنجره‌هایی به محوطه بسیار بزرگ این کاخ دارد.

بعد از خروج از این تالار وارد راهرویی شدیم که اتاق هایی از این راهرو جدا شده بود که هر کدام با چیدمانی خاص و به کاربردن اشیا قدیمی تزیین شده بود.
در طبقه پایین این موزه فروشگاه‌هایی بودند که کهربای می‌فروختند. کهرباها به صورت تراش داده شده یا خام به فروش می‌رسید.

در بیرون کاخ اصلی چند کاخ هم در کنار آبگیری زیبا قابل بازدید بود که ما به علت خستگی تنها به گردش در محوطه و دیدن نمای بیرونی بناها بسنده کردیم.
در نهایت در سالنی که در قسمتی از این کاخ بود نظاره‌گر یک مراسم عروسی بودیم.

نوع سفر:
تاریخ سفر: