Close
دشت سوسن
ویدا مهین پو
نقدها:
گزارش
دشت سوسن ایذه
توصیه شده توسط کاربر

مگر می شود به ایذه رفت و دشت زیبای سوسن را ندید!؟ این دشت در 35 کیلومتری شمال غربی ایذه واقع شده است. علاوه بر طبیعت شگرف، دارای غنای بالای تاریخی می باشد. برای رسیدن به آن باید به سمت ایذه بروید و جاده پیان- اندیکا را در پیش بگیرید

. بعد از گذشتن از روستاهای تاکوتر و پیان به یک دوراهی می رسید. سمت راست شما را به دشت سوسن می برد و سمت چپ به دریاچه سد شهید عباسپور (سد کارون 1). به سمت راست بروید تا از روستای کشگلی بگذرید.

بعد از 5 کیلومتر به یک دوراهی می رسید که هر دو به سوسن می رسد. زیباترین فصل برای بازدید از این موهبت سبز بیکران اوایل اسفند تا اوایل فروردین ماه است.

مسیر سوسن آنقدر زیبا و وسوسه انگیز است که مطمئن ام راه به راه ماشین را نگه خواهید داشت تا مبادا لذت عکاسی از این زیبایی ها را از دست بدهید. سوسن جاده باریک و قدیمی دارد پس با احتیاط رانندگی کنید.

آنقدر سرسبزی و بکری در دو طرف جاده خواهید دید که واقعا دل کندن از آن دشوار است. در دشت سوسن اقامتگاهی وجود ندارد و به دلیل آب و هوای فوق العاده اش می توانید به راحتی در طبیعت چادر بزنید.

البته می توانید از ویلاهای سد شهید عباسپور استفاده کنید که باید از قبل رزرو کنید.
در کنار جاده آرامستان های با صفایی وجود دارد که دیدن سنگ قبرهای جالب و شیرهای سنگی آنها را به شما پیشنهاد می کنم. هر کدام از سنگ قبرها طرح و نقش مخصوص به خود را دارد. نقش سوارکار ، نقش شانه، نقش دار قالی، سلاح و غیره که هر کدام اشاره به پیشینه فرد فوت شده دارد.

اگر قصد شب مانی در طبیعت را دارید سعی کنید که مواد غذایی و امکانات کافی را با خود ببرید چرا که اگر از روستاها فاصله بگیرید، جز طبیعت بیکران چیز دیگری در اختیارتان نیست.

نوع سفر:
تاریخ سفر: