Close
گوانجو
Mr.Traveler
نقدها:
گزارش
گوانجو ، جذابیت پنهان شده زیر نبض بازار
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

گوانژو یا گوانجو ( گوانگجو ) شهری در جنوب شرقی چین است. اگرچه چین و بخصوص گوانژو برای ما ایرانی ها تداعی کننده اجناس بی کیفیتست که سراسر بازار ایران را درنوردیده اند اما بازار، تمام جذابیت این شهر بزرگ نیست . گوانجو اگرچه مرکز تجاری بزرگیست که دو نمایشگاه پاییزه و بهاره اش نظر تجار و صنعتگران سراسر دنیا را به خود جلب می کند اما در کنار همه اینها جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری نیز در خود جای داده است.

از جمله برج مخابراتی کانتون که از نظر ارتفاع دومین برج مخابراتی دنیاست . این برج مرتفع ، بخصوص در طول شب ، با نورپردازی متنوع و جذابش ، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند .

"بیجینگ لو" ( خیابان پکن ) و "شان شیا جیو " دو خیابان مشهور گوانژو هستند ، برای قدم زدن و خرید. به دلیل قوانین سخت گیرانه ای که اخیرا در حمایت از "کپی رایت" وضع شده، پشت ویترین مغازه ها ، خبری از نمونه فیک برندهای مشهور نیست اما در همین خیابانها، افرادی هستند که کاتالوگ به دست شما را با دنیای پرهیجان "فیک فروشی" آشنا می کنند . اجناس فیکی که بعضا از نمونه ی اصلیشان هم بهتر بنظر می رسند . برای مثال ، بهترین ساعت رولکس را در خیابان پکن می توانید بین 300 الی 600 یوآن بخرید .

بازدید از چیملونگ سافاری ( که نباید با باغ وحش درون شهر اشتباه گرفته شود ) یکی دیگر از تفریحات و جاذبه های گوانژوست . یکی از بزرگترین سافاری های جهان که میزبان انواع گونه های جانوریست . تور رودخانه مروارید یکی دیگر از تفریحاتیست که می بایست در گوانژو تجربه کرد . تماشای مناظر زیبای شهر و بخصوص برج کانتون از روی رودخانه ، خالی از لطف نیست.

"معبد شش درخت انجیر" هم یکی دیگر از دیدنیهای گوانجوست . در کنار بازدید از معابد ، کاخ ها و موزه های محلی که در این شهر ، فراوانند، بازدید از ساختمان اپرا و همچنین ساختمان کتابخانه گوانژو و تماشای معماری هایتک و فاخرشان از دیگر جذابیت های این شهر شلوغ اما زیباست .

در مورد امتحان کردن غذاهای چینی هیچ توصیه ای برای شما ندارم جز فرار از درب رستورانهای چینی، آنقدر که ادویه استفاده شده در غذاهای چینی بد بوست . در این مورد توصیه من استفاده از رستورانهای اسلامی ( اغلب ترک ) و فست فود های بین المللی مثل "مکدونالد و پیزا هات" است.

آب و هوای گوانجو گرم و معتدل است و از این نظر بهترین فصل برای بازدید از این شهر، بهار و پاییز می باشد. توجه داشته باشید که هزینه تور در این دو فصل سال، بدلیل مصادف شدن با برگزاری نمایشگاه، کمی بالاست . برای رفت و آمد داخل شهر می توانید از مترو استفاده کنید . در شهری که راننده تاکسی هایش، نوشته های چینی روی کارت هتل را هم بسختی متوجه می شوند، متروی گوانجو یک موهبت الهیست . تابلوهای مترو تنها تابلوهایی هستند که شما را در این شهر بخوبی راهنمایی می کنند. در گوانجو روی راهنمایی خواستن از افراد محلی نباید حساب خاصی باز کنید و بهتر است تمام اطلاعات لازم را از قبل و از طریق اینترنت بدست بیاورید . پیدا کرد یک چینی بالای 40 سال که در حد " آی ام بلک بورد " انگلیسی بلد باشد از پیدا کردن سوزن در انبار کاه سخت تر است .

در نهایت باید عرض کنم تنها پرواز مستقیم تهران-گوانجو را هواپیمایی ماهان در اختیار دارد و سایر پروازهای گوانجو از ایران لااقل یک توقف را خواهند داشت .

مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر: