Close

نقد و بررسی رستوران های چابکسر


میانگین رستورانهای این شهر:
 • کافه بام سرولات
  الناز شعبانیان
  نقدها:
  گزارش

  کافه بام سرولات

  توصیه شده توسط کاربر

  کافه بام سرولات در منطقه توریستی سرولات شهر چابکسر قرار داره،کافه در منطقه کوهستانی با منظره ای رو به شهر و دیزاین و طراحی زیبا.سرویشون هم خوب بود،چندتا بازی فکری هم برای سرگرمی داشتند از همه مهمتر برخورد مودبانه مسئول کافه بود.#گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  رامین عبدی
  نقدها:
  گزارش

  رستورانی معروف با منظره عالی

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران خاور خانم یک رستوران محلی کوچک بوده که به صورت خانوادگی اداره میشده,البته الان که معروف شده این رستوران گسترش پیدا کرده و فضای چند طبقه و بزرگی رو در اختیار داره. چند وقت پیش به پیشنهاد دوستانم به این رستوران رفتیم. رستوران در آدرس زیر قرار داره: چابکسر_سرولات_لیمه سرا خوب برای رسیدن به رستوران باید یک راه پیچ و خم دار که بعضی جاهاش هم خاکی و با چاله بود رو می رفتیم بالا,به نوعی بالای یک منطقه ییلاقی قرار داره. با رسیدن به جلوی رستوران تعداد زیاد ماشین های مسافرانی که برای ناهار این رستوران رو انتخاب کرده بودند متعجبمون کرد,واقعیتش فکر نمی کردیم کسی تا اون بالا بخاطر غذا خوردن بیاد.خوشبختانه وقتی وارد رستوران شدیم تونستیم یک میز برای سه نفرمون پیدا کنیم و غذامون رو سفارش بدیم.رستوران یک تراس با منظره خوب داره ولی برای رفتن به اونجا باید کمی در صف انتظار باشید که به نظرم منصرف بشید و جای دیگه بشینید بهتره. رستوران شلوغ و پر از مشتری بود اما تعداد گارسون ها کم هست و غذا هم با تاخیر به روی میز میاد. قیمت غذاها به نظرم در مقایسه با رستوران های الکی گرون شمال,منصفانه هست. غذاها به روی میز اومد,برای سه نفرمون یه دیس برنج آوردن که حجمش خوب و مناسب بود.گرچه فکر نمی کردیم بتونن کباب برگ رو خوب و نازک پخت کنن و بیارن اما کباب برگش خوب و نرم و لذیذ بود .جوجه کباب هم طعم خوبی داشت و بریم سراغ ماهی قزل آلا,ماهی قزل آلا کامل توی روغن سرخ شده بود(اگه رژیم دارید نخوریدش) و مواد داخل شکمش هم خوشمزه بود اما کم بود و بخاطر استخوان های زیادش تا بخوریمش سرد شد و از دهن افتاد. در کنار غذا پیشنهاد میکنم میرزا قاسمی و ماست کوزه ایی سفارش بدید که خیلی خوشمزه است. این رستوران ارزش افزوده نداره. شلوغه و احتمال صف ایستادنتون تا وارد شدن زیاده. جای پارک اطرافش هست. کیفیت غذاش فوق العاده نیست ولی مقبول و مطلوبه. از گارسون ها آنچنان انتظار رسیدگی به کاراتون رو نداشته باشید چون تعدادشون کمه. بهترین حسن این رستوران همون منظره عالی اطرافش هست.
  #رستوران #غذا #خوشمزه #خرس_شکمو

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران تی ته
  گزارش

  سرولات زیبا بود.اما..

  توصیه شده توسط کاربر

  درباره بام سرولات حرف میزنم.(لیمه سرا) یکی از هنرهای خلقت خداوند در گیلان.که قبل از رشد قارچ گونه انواع رستوران و سوغات سرا و حتی بوتیک لباس!!بسیار زیباتر بود.گرچه هنوز منظره نفس گیر تلاقی کوه و جلگه و دریا بهترین قسمت گشت و گذار در ارتفاعات سرولات محسوب میشه اما شلوغی جاده و پارک کردن دشوار ماشین در میان جمعیت سرگردان و خوشحال مسافرین بخش سخت ماجراست.
  رستوران معروف خاورخانم-لطفی- تیته-کافه بام سرولات-کافه شوکا-کافه کلبه-باغ آرامش خاله مرضیه-رستوران گیلار همه در فاصله ای 200 متری از هم قراردارند و درنتیجه محیط بکر روستایی در سراسیبی تند کوه با جاده ای 8 متری تبدیل شده به معروفترین مقصد شکم گردی شرق گیلان.
  به هرحال...رستوران تی ته (به معنی شکوفه) با مدیریت یکی دیگر از اعضای خانواده لطفی مانند رستوراانهای همجوار خود در چند طبقه با ویوی منظره ای زیبا ساخته شده.دارای یک تراس روباز تزیین شده با گدانهای رنگی دیواری و بالکنهایی باریک در جلوی هر طبقه هست.
  که بین مشتریان پرطرفدار است.گرمایش با لوله های هیتر سقفی تامین میشود و در سایر فصلها هوای مطبوع کوهستان دارد.
  داخل سالن میز های یکسره با صندلیهای زیاد دارد (معمولی)
  سرعت سرویس دهی متناسب با جمعیت نیست.کارکنان آموزش دیده و خوش برخورد نیستن و از دیرآوردن غذا نگران نمیشوند.
  طعم غذا معمولی رو به خوب و هماهنگ با ذایقه مسافرین است.به طعم اصلی غذاهای گیلکی شباهتی ندارد.(مخصوصا کباب ترش و زیتون پرورده اش که طعم غالب شیرین دارد)
  درکل رستوران معمولی رو به خوبی هست.مخصوصا برای کسانی که علاقمند به تجربه فضای سرولات هستند.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران تی ته
  منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش

  این رستوران رو بعد از اینکه رستوران خاور خانم بسته بود( چون دوشنبه بود) انتخاب کردیم. رستوران بزرگ و تمیز بود و ویوی خوبی از جنگل داشت، ولی خیلی شلوغ بود و پرسنل یه جوری کار میکردند که انگار روز اول که اومدند سر کار،( واقعا غیر حرفه ایی ) حدودا ۴۰ دقیقه طول کشید تا سفارشمون اماده شد ولی متاسفانه نسبت به این شلوغی و معطلی چندان کیفیت خوبی نداشت.
  قیمت رو هم که گذاشتم. خلاصه که این رستوران رو پیشنهاد نمیکنم

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  پاتریک
  نقدها:
  گزارش

  از معدود رستوران‌های خوب شمال

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران خاور خانم واقع در لیمه سرا (سرولات چابکسر) خیلی احتیاج به تعریف و تمجید نداره از نظر کیفیت. اگه اهل معطلی توی صف نیستید سعی کنید روزهای وسط هفته رو انتخاب کنید و بین 12 تا 12:30 به رستوران مراجعه کنید. ما برای چهار نفر یک مرغ شکم پر؛ یک پرس کباب ترش؛ یک میرزا قاسمی و یک باقلا قاتق به اضافه یک کوزه ماست سفارش دادیم به قیمت 167000 تومان. غذا از نظر کیفیت و کمیت همچنین قیمت نسبت به دیگر رستوران‌های شمال واقعا خوب بود. فضا و ویوی رستوران هم بسیار خوب بود. به نظر من تنها ایرادی که میشه به این رستوران گرفت برخورد بد بعضی از کارکنان(تاکید می‌کنم بعضی از کارکنان) با مشتریاس.
  با این حال پیشنهاد میکنم حتما یکبار هم که شده غذای خاور خانما امتحان کنید.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  هادی حجتی
  نقدها:
  گزارش

  این رستوران در شهر چابکسر و روستای زیبای سرولات قرار داره. روزهای آخر هفته بسیار بسیار شلوغ هست و اگر کمی دیر برسید ممکنهئ مجبور باشید 2 ساعت توی صف بمونید تا میز خالی گیرتون بیاد.
  ولی اگر حدود ساعت 12 تا 12:30 برسید میتونید جای مناسب، حتی تراس بیرون که رو به دریا و دره هست رو در اختیار بگیرید. غذای خیلی معروف اینجا مرغ شکم پر هست. من خودم کباب ترش ، کباب چنجه رو خوردم و راضی بودم. قیمت غذاها با توجه به کیفیتشون قابل قبول و در حد گران بود.
  ولی میزی که نصیب ما شد با اینکه روی تراس و رو به بیرون بود، باد شدیدی میومد و غذای ما زود سرد شد، بنابراین حواستون به این نکته باشه.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران دربند لطفی
  هادی حجتی
  نقدها:
  گزارش

  رستوران دربند لطفی

  توصیه شده توسط کاربر

  این رستوران شیک در روستای سرولات در شهر چابکسر قرار داره. به دلیل رستوران معروف دیگه ای که توی این منطقه هست (خاور خانم) این رستوران هم مشتری های زیادی پیدا کرده. این رستوران چها طبفه هست، توی طبقه همکف شما باید سفارش تون رو بدید، بنابراین یادتون باشه کسی روی میز از شما سفارس نخواهد گرفت. شما اول باید برید میزتون رو انتخاب کنید و همراه با شماره میز برای سفارش دادن به صندوق بیایید.
  بعد از طبقه همکف، در طبقه اول تعدادی نیمکت هست برای افرادی که میخوان راحت غذا بخورن.
  سبقه 2 و 3 هم میز و صندی داره که اگه بتونید میزهای نزدیک پنجره که رو به دریا هست رو بگیرید خیلی عالیه و ویوی خیلی خوبی داره.
  قیمت غذاهای این رستوران با توجه به کیفیتش خوبه. حتما ماست محلی رو امتحان کنید. ما کباب چنچه، ماهی سوف و کوبیده سفارش داده بودیم که راضی بودیم. ضمنا برنج ها معمولا پرسی نیمیارن و اگه مثلا چهار تا برنج سفارش بدین یه دیس برنج میارن براتون. ولی اگر مجدد برنج بخواین باز هم براتون میارن.
  غذا رو معمولا در کمتر از نیم ساعت در روزهای شلوغ حاضر می کنن. ما تا حالا چندین بار به این رستوران رفتم و در مقایسه با رستوران های هم جوارش هم از نظر کیفیت و هم محیط راضی تر بودم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  خاور خانم

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران خاور خانم در روستای سرولات رو تقریبا همه عاشقان غذا و شکمگردها میشناسن و حداقل یکبار به اینجا رفتن. خاور خانم، مدیر رستوران قبلا در خانه خودش غذاهای محلی برای گردشگرها آماده میکرده و به تدریج که معروف میشه یک رستوران سه طبقه با ظرفیت بالا تاسیس میکنه، این رستوران در یک نقطه با دید و منظر عالی به سمت کوه و دریاست و شما علاوه بر غذای خوشمزه ای که میخورید از مناظر زیبایی هم برخوردار میشید. فرقی نمیکنه چه فصلیه، روزهای تعطیل و آخرهفته همیشه شلوغه، اگر سر ساعت دوازده اونجا باشید میتونید راحت یه میز پیدا کنید ولی اگر دیر برسید باید صف وایستید و منتظر باشید تا میزی خالی بشه، البته یک طبقه منفی یک داره که خیلی فضاش عالی نیست ولی اگر عجله داشتید شما رو به اونجا راهنمایی میکنن. غذاها محلی هستن و قیمت همه غذاها همراه با نوشیدنی و ماست و ترشی هست. برنج به صورت چندنفره و کته سرو میشه. بهترین غذایی که من تو این رستوران همیشه دوست داشتم و هیچوقت طعمش تغییر نکرده، لَوَنگی هست که مرغ شکم پر شمالیه، کبابها بخصوص کباب ترش هم خوبه ولی همیشه عالی نیست، ماست رو تو ظرفهای سفالی سر میز میارن .بهترین قسمت برای نشستن اگر هوا خوب باشه، تراس رستوران هست که منظره ش فوق العادست. قیمت غذاها مناسب محسوب میشه و غذایی مثل لونگی برای حداقل دونفر کافیه. روزها و ساعات شلوغ جای پارک به سختی پیدا میشه و مسیر خاکیه. اطراف رستوران مغازه های ترشی و محصولات محلی هست که اگر دوست داشتید میتونید خرید کنید.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  مجتبی امیدپور
  نقدها:
  گزارش

  سلام و عرض ادب مسیر رسیدن از چابکسر ۳ کیلومتر به سمت جنوب(خلاف مسیر دریا و به سمت جنگل)منطقه زیبای سرولات و روستای لیمه سرا هست. شخصا بیش از ۱۰ بار به اینجا رفتن و قطعا خیلی از دوستان هم تجربه آشنایی با اینجا رو دارن. یه تاریخچه مختصر :خاور خانم متولد ۱۳۴۸ هست و در اوایل دهه ۷۰ یه چند سالی رو دور از اینجا و در قزوین زندگی میکرده و بعد از چند سالی به روستا برمیگرده و به همراه همسرش کشاورزی میکرده.یه روز به صورت اتفاقی به یه خانواده اصفهانی که زیر بارون مونده بودن جا میده و توی تراس خونه کوچک خونه براشون آشپزی میکنه و همین خانواده مشتری دایم اون میشن وقتی شمال میومدن و به دوستان و اقوام هم شمارشو میدن و همینجوی کارش توسعه پیدا میکنه و خونه ۷۰ متری تبدیل میشه به یه رستوران چندین طبقه که موجب توسعه روستا هم میشه.چند نکته:۱_در منوی رستوران که عکس اون رو گذاشتم حتما کباب ترش و مرغ ترش شکم پر رو فراموش نکنید البته کوزه ماست محلی رو هم.۲_در تابستان که فصل صید نیست ماهی فقط قزل طبخ میشود و در پاییز و زمستان ماهی سفید هم موجود هست.۳_ترجیحا در ایام آخر هفته که اوج شلوغی هست مراجعه نکنید چون حسابی معطل میشید ،سعی کنید در تایم نهار از ساعت ۲ الی ۳ به بعد مراجعه کنید.۴_در صورتیکه تمایل دارید از ویوی زیبای تراسها استفاده کنید به محض ورود یکی از همراهان توی نوبت میزهای تراس قرار بگیره .در پایان با توجه به نظرات مختلف که دوستان گذاشتن من به شخصه بازهم اینجا رو میپسندم و به همه توصیه میکنم .برای خود من هیچوقت تکراری نمیشه

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران اکبر جوجه (شعبه چابکسر)
  فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش

  #رستوران_اکبرجوجه_چابکسر

  توصیه شده توسط کاربر

  #رستوران_اکبر_جوجه_چابکسر در میدان سرولات جنب هتل سرولات در استان گیلان قرار دارد. این رستوران زیر مجموعه شعبه اصلی گلوگاه میباشد و در ساختمانی لوکس و تمیز به خدمات دهی و پذیرایی از میهمانان میپردازد. رستوران نه کوچک و نه خیلی بزرگ میباشد با چیدمانی زیبا و شیک میباشد که علاوه بر اکبر جوجه ، ماهی نیز سرو میکند. برخورد پرسنل نیز محترمانه و خوب و سرو غذا بسیار سریع انجام میگیرد. کیفیت غذا به نسبت ساری و گلوگاه کمتر میباشد، مبلغ یک پرس کامل اکبر جوجه ای که در این رستوران سفارش دادم ۴۱/۰۰۰ تومان شد.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  Reza
  نقدها:
  گزارش

  رستوران با ویوی معرکه و غذای خوب

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این رستوران در روستای سرولات قرار داره. رستورانهای زیادی در اطرافش هست اما ما بخاتطر برنامه ریزی قبلی ترجیحا همین رستوران رو رفتیم. با اینکه زیاد شلوغ نبود اما واسه نشستن در جای بکر نیم ساعت معطل شدیم. بنا به پیشنهاد سرآشپز مرغ شکم پر سفارش دادیم. هوا خوب بود. از غذا هم راضی بودیم اما اینکه بگم یه غذای متفاوت و.. بود شاید مبالغه باشه. آلوبخارا و نوعی ترکیب سبزیجاتی و گردو فراوان روی مرغ بود. زیتون پرورده هم خوب بود اما کمیتش مناسب نبود. قیمت هم مناسب بود. برخورد گارسون بسیار خوب و دوستانه بود. خود روستا هم پر از ویلای خوب واسه اجاره بود. خوردن غذا در منظره ای عالی لذت رو دو چندان می کنه. پیشنهاد می کنم حتما یه بار هم که شده امتحان کنید.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران تی ته
  ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  رستوران تی ته

  توصیه شده توسط کاربر

  سرولات از روستاهای بسیار باصفا و آباد نزدیک شهر چابکسر است.
  و به خاطر رستوران هایی با غذاهای خوب و مناظر زیبا کاملا شناخته شده است.
  از رستوران های خیلی خوب سرولات به نظر ما, رستوران تی ته است.
  دقیقا نمی دونم این اسم به چه معناست و بحدی گرسنه بودیم که یادم رفت بپرسم?
  مرغ شکم پر اینجا بهترین و مشهور ترین غذاشه.
  که البته انتخاب من ماهی سفید بود, نمی تونستم با اون منظره دریا چیزی غیر از ماهی بخورم !!
  واقعا واقعا عالی بود. طعم و بو و کیفیت و ظاهر غذا خیییلییی خوب بود.
  مخصوصا پخت و کیفیت پلو براستی خوب بود.
  ما گروهی اینجا رفتیم که نظر همه بچه ها با غذاهای متنوع کاملا رضایت بخش و خوب بود. قیمت ها هم در حد معمول منطقه. مثلا ماهی سفید که تقریبا از غذاهای گرون شون بود 80 تومن بود.
  یک مقدار غذامون دیر آماده شد.
  برای رزرو میز قبلا تماس بگیرید بهتره و اگر تلفنی قبل از رسیدن غذاتون رو هم سفارش بدید این معطلی خیلی خیلی کمتر خواهد شد.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  مهتاب احمدی
  نقدها:
  گزارش

  بررسی رستوران

  توصیه شده توسط کاربر

  سرولات روستایی زیبا و سر سبز در استان گیلان و سه کیلو متری جنوب چابکسر است که رستوران خاور خانم در آن واقع شده،یه رستوران سنتی که مدیریت اون رو یه خانم شمالی به عهده دارد این رستوران چشم انداز بسیار زیبا به جنگل و دریا دارد مرغ شکم پر این رستوران معروفه،امتحان کردن آن خالی از لطف نیست

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  Fariba.mzh
  نقدها:
  گزارش

  رستوران خاور خانم

  توصیه شده توسط کاربر

  #سفر_نوروز_۹۸ هر دفه که به سرولات میرفتیم موفق نمیشدیم غذای خاور خانوم رو تست کنیم ، بلاخره تو این سفر این اتفاق افتاد ، ولی نگم براتون از دردسرهایی که کشیدیم ، از مسیر و حجم ترافیکی که میدیدیم مشخص بود رستوران های شلوغی در انتظارمونه، یه صف طولانی که حدودا ۳۰ دقیقه تا ۱ساعت رو باید تحمل میکردی تازه ماجرا به اینجا ختم نشد بعد اینکه نوبتت میرسید باید منتظر میشدی تا میزها خالی بشن و یه جایی متناسب با نفراتی که بودیم پیدا میکردیم،ازونجایی که ما دیگه این وقت کشی ها رو به جون خریده بودیم رفتیم تو تراس و حدودا ۱ساعت دیگه منتظر به میز شدیم تا سفارش دادن ،غذاشون اومد ،میل کردن و در نهایت موفق به نشستن شدیم‌... حالا خودتون در نظر بگیرین چن ساعت گذشته بود، ما یه ماهی قزل ،کباب ترش با یه پلو دو نفره سفارش دادیم ، کنار یه ویو عالی انصافأ یه غذای خیلی خیلی خوشمزه رو تجربه کردیم ، اگر چه تو این شلوغی ها یه حماقت بود ولی ارزشش رو داشت ...
  قیمت غذاها متوسط رو به بالا

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  مهتاب
  نقدها:
  گزارش

  رستوران خاور خانم

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام‌به همه بنده اولین بار بود به این رستوران رفتم واقعا غذاها عالی بود هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت مرغ ترش و‌ماهی رو‌به همه پیشنهاد میدم تایمی که غذارو آماده کردن خیلی کوتاه بود پیش غذاها فوق العاده در کل واقعا پیشنهاد میکنم‌به همه

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران باغ آرامش (خاله مرضیه)
  گزارش

  باغ آرامش خاله مرضیه

  توصیه شده توسط کاربر

  ما برای دیدن و استفاده از محیط بسیار زیبا و دنج رستوران خاله مرضیه که به باغ آرامش هم معروف هست، به آنجا رفتیم.این رستوران که باغ ومنزل مسکونی خاله مرضیه هست، در بالای کوههای سرولات و بعد از گذر از رستوران خاور خانم ودر لبه دره ای سر سبز و روستائی قرار گرفته است.برای رسیدن به این باغ باید از جاده زیبای روستای لیمه سرا در منطقه سرولات چابکسر گذر کنید و بعد از پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین جلوی رستوران خاور خانم به نقطه ای به غایت زیبا و خلوت می رسید که به باغ آرامش معروف هست.استفاده از مناظر زیبای طبیعی، محیط سرسبز، هوای تمیز، سکوت و آرامش و صد البته پذیرائی گرم خاله مرضیه ، محیطی دنج و آرامشی خاص به دنبال دارد که توصیه میکنم حتما از این محل و رستوران دیدن کنید.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  گزارش

  رستوران خاور خانم

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران خاور خانم در روستای سرولات واقع در سه کیلومتری جنوب چابکسر از شهرهای استان گیلان واقع شده است.چند سال پیش خاور خانم، در یک بلندی که چشم انداز زیبائی در سرولات داشت و در یک ساختمان معمولی این رستوران را راه اندازی کرد و طولی نکشید که مشتریان زیادی بخصوص در زمان ناهار جلو رستوران صف کشیدند.ما برای صرف ناهار به این رستوران رفتیم و چون وسط هفته بود و اول وقت هنوز صف زیادی ایجاد نشده بود.کته با ته دیگ و کباب و جوجه غذای پیشنهادی ما بود که انصافا خیلی خوشمزه بود.البته یه عده عقیده دارند که در ابتدای تاسیس ، غذاهای این رستوران خیلی خوشمزه بود اما اکنون از کیفیت آن کاسته شده است.ما که در آن زمان تست نکرده بودیم، بالطبع نمی تونیم سخن این عده رو قبول یا رد کنیم.محیط رستوران خوش آیند، صمیمی و گرم بود و گارسونها مدام در حال حرکت و قبول سفارش و تحویل غذاهابودند.قیمت غذاها هم زیاد بالا نبود و من این رستوران را حداقل برای یکبار تجربه کردن غذاهایش، پیشنهاد می کنم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  Mr NvB
  نقدها:
  گزارش

    از ابتداي ورودي سرولات ( چابکسر - گیلان) ، با تابلوها و بنرهاي رستورانهاي مختلفي روبرو شديم  كه با جملاتي زيبا ، سعي در جذب مشترياني داشتند كه به نيت رفتن به رستوران خاورخانم ، از آن مسير مي گذشتند .
  بي انصافيست اگر بگوييم  كيفيت غذاي آن رستورانها ، از غذاي خاورخانم پايين تر است . فقط كسي ميتواند چنين ادعايي داشته باشد كه غذای هر دو رستوران را امتحان كرده باشد .
   

       ،همانطور كه انتظار داشتم ، جاده روستا پر بود از ماشينهايي با پلاك هاي شهرهاي مختلف كشور . از اصفهان ، شيراز ، مشهد ، تهران ، مازندران و ... . همه بخاطر غذاهای خاورخانم به اين روستاي ييلاقي و زيبا آمده بودند
  .به نظر مي رسيد خاورخانم باعث شده بود تا كسب و كار مردم اين روستا رونق بگيرد و مشتريان اهالي اين روستا ، چند برابر شود.

  با اينكه درست در مقابل رستوران خاورخانم ، رستوراني بسيار بزرگتر و به نظر شيك تر وجود داشت ، ولي از صف تشكيل شده در جلوي ورودي رستوران خاورخانم مي شد فهميد كه انتخاب مردم چيست .

  تعداد صندلي ها و محيط رستوران ، گنجايش اين همه مشتري را نداشت ، بنابراين بايد منتظر مي مانديم تا به نوبت ، و بعد از خالي شدن ميزها ، وارد رستوران شويم و سفارش غذا دهيم .

    
  محیط داخلی و میز و صندلی های رستوران ، ساده و معمولی بود . بهترین نما و چشم انداز  ، مربوط به میزهای روی بالکن بود . پيداكردن ميز خالي روي بالكن اما خيلي سخت تر بود ولي ما بعد از انتظاري فراوان موفق شديم تا روي بالكن جا بگيريم . اين انتظار ارزشش را داشت . منظره  روبروي ما فوق العاده زيبا و رويايي بود . به خصوص اينكه هوا هم بي نظير و عالي بود .

  غذايي كه ما سفارش داديم ، 3 پرس كباب چنجه  به قيمت هر پرس 31 هزار تومان و يك پرس كباب ترش به قيمت 35 هزار تومان بود . همراه با هر پرس غذا ، يك عدد زيتون و يا ترشي همراه با يك عدد نوشابه ، تحويل مشتريان مي شد .


  از زمان ثبت سفارش تا تحويل گرفتن غذا ، حدود نيم ساعت طول كشيد  كه با توجه به تعداد مشتري ها ، اين انتظار كمي معقولانه به نظر مي رسيد .   

    غذايي كه تحويل گرفتيم ، آن چيزي نبود كه انتظارش را داشتم . بخاطر تعریف های زیادی که از غذاهای خاورخانم شنیده بودم ،  انتظار غذايي فوق العاده و عالي را داشتم ، ولی گوشت ها خيلي ترد و خوش مزه نبودند . البته كيفيت پاييني نداشتند ولي من انتظارم بيش از اينها بود .  من چند بار غذاهاي رستورانهاي مختلفي در گيلان را امتحان كرده بودم كه كيفيت بسيار خوبي داشتند ، ولي كيفيت و طعم  اين غذا ، با آنها فرق داشت . البته زيبايي چشم انداز روبروي ما ، باعث مي شد خيلي به خود غذا فكر نكنيم  ولي نكته آزار دهنده ديگر ، ايستادن مشتريان بعدي  در كنار ميز ما بود . آنها منتظر بودند كه هر چه سريعتر غذايمان را صرف كنيم  و ميز را ترك كنيم  تا آنها جاي ما را بگيرند . حضور  این افراد  ، کنار میز ما و انتظار کشیدن برای اینکه ما هزچه سریعتر غذای خود را میل کنیم و میز را ترک کنیم  ، براي ما سخت و آزار دهنده بود .

      در مجموع ميتوان گفت به نظر شخصي من ،  كيفيت غذاي خاله خاور ، در حد معمولي بود ولي منظره و چشم انداز اين رستوران در حد فوق العاده مي باشد .

  اگر بخواهم به اين رستوران امتياز بدهم ، نمرات من به اين شكل خواهد بود .

  نمره به كيفيت غذا 7 از 10

  نمره به محيط داخلي رستوران  6 از 10  

  نمره به نما و چشم انداز رستوران ( از روي تراس) 10 از 10

  نمره به رفتار پرسنل 7 از 10  

  شايد اگر شما به اين رستوران برويد ، امتيازي بيشتر و شايد هم كمتر بدهيد .

   مقايسه اي كه من انجام دادم و امتيازاتي كه به رستوران خاورخانم دادم ، با توجه به تجربيات قبلي من از چند رستوران محلي گيلان بود .

   

  موفق و پيروز باشيد .

  #ستوران #نقد #بررسی #گیلان #سرولات #ستوران #کافه

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران کندوج
  Sepid
  نقدها:
  گزارش

  رستوران کندوج

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران کندوج در ارتفاعات واجارگاه قرار گرفته، که بین چابکسر و رودسر است. این رستوران غذاهای فوق العاده خوشمزه داره و با چشم اندازه عالی و زیبایی که داره مزه غذا رو دوچندان میکنه. کته کباب، اکبرجوجه، ماهی، میرزاقاسمی از غذاهایی بودن که ما سفارش دادیم و خیلی خوشمزه و عالی بودن.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران خاور خانم
  Hadis
  نقدها:
  گزارش

  رستوران خاور خانم واقع در روستای سرولات چابکسر است. غذاها خیلی معمولی ولی گران بود و به نظر من فقط منظره زیبایی داشت رستوران و کلا منطقه سرولات.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه: