Close

نقد و بررسی جاذبه های امارات


میانگین جاذبه های این شهر:
 • باغ پروانه دبی
  مریم
  نقدها:
  گزارش

  باغ پروانه ها

  توصیه شده توسط کاربر

  باغ پروانه ها در دوبی نزدیک به باغ گل یا میراکل گاردن قرار گرفته است. ما از باغ گلها قبلا دیدن کرده بودیم و برای همین تصمیم گرفتیم فقط از باغ پروانه ها دیدن کنیم. این باغ بسیار کوچک تر از باغ گلها است و کلا بیشتر از۴۰ دقیقه زمان برای دیدن لازم نداره. در ابتدای ورود به ساختمان یک سالن شامل قاب های پروانه های خشک شده قرار گرفته است که خود پروانه ها و زیبایی آن ها یکطرف نحوه چیدمان و طراحی آنها در قاب هم بسیار جالب است. در واقع با چیدمان پروانه ها در قاب ها اشکال مختلف از آنان گل و میوه تا حتی تصویر شیخ محمد حاکم دوبی هم طراحی شده است. بعد از این قسمت وارد فضاهای باغ گونه میشویم که پروانه ها آزاد در حال حرکت هستند. نکته جالب اینکه پروانه ها اصلا از آدم ها نمی ترسند و به راحتی روی دست و لباس افراد می نشینند. برای پروانه ها تکه های موز و پرتقال به شکل ظرف غذا!! گذاشتن که پروانه ها خیلی راحت از آنها تغذیه می کنند. یک قسمت برای نقاشی روی صورت کودکان به شکل پروانه هم آنجا بود که برای بچه ها جالب بود. ورودی ۵۵ درهم بود که البته فکر کنم زیاد بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دبی مال
  مریم
  نقدها:
  گزارش

  دبی مال

  توصیه شده توسط کاربر

  دبی مال یکی از معروف ترین مراکز خرید در دوبی می باشد. این مرکز خرید مثل امارات مال یک مرکز خرید بسیار بزرگ و پر از مراکز فروش انواع برند ها می باشد. بیشتر بازدید کنندگان از این مرکز خرید از آکواریوم بسیار بزرگ آن هم دیدن می کنند. قسمت های از آکواریوم در فضای عمومی مرکز خرید قابل رویت هست و برای بازدید کامل از آکواریوم باید بلیط تهیه کنید که به نظر من حتما ارزش دیدن دارد. یک فود کورت بزرگ با انواع غذاهای مربوط به هر کشور نیز در این مرکز خرید وجود دارد و هم چنین یک شهربازی مخصوص کودکان. قیمت اجناس معمولا زیاد هست به خصوص با محاسبه تبدیل ریال ما به درهم امارات. ولی به هر حال این مرکز و آکواریوم آن ارزش دیدن را دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساحل عمومی جمیرا
  مریم
  نقدها:
  گزارش

  ساحل عمومی جمیرا

  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل عمومی جمیرا، در خیابان جمیرا در دوبی یک ساحل زیبا و تمییز برای استفاده عموم مردم است.ما در بهمن ماه سفر کردیم و نزدیک ظهر هوا به اندازه ای گرم بود که کسانی که میخواستند شنا کنند به راحتی می توانستند از آب آبی و زیبای دریا استفاده کنند. البته روزی که ما رفتیم به خاطر تعطیلات کریسمس بیشتر اروپایی ها آنجا بودند که ترجیح میدهند آفتاب بگیرند تا شنا کنند. البته ساحل مکان جدا و محفوظ برای شنای بانوان ندارد که من توقع داشتم در یک کشور به ظاهر اسلامی چنین شرایطی مهیا باشد. ساحل دارای انواع وسایل بازی برای کودکان، جت اسکی، آلاچیق های مخصوص، کافه و رستوران بود. ساحل شنی بسیار تمییز و آب دریا هم بسیار تمییز و نسیم روح بخش خوبی هم می وزید. به نظرم جای مناسبی برای استراحت و بازی کودکان هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دبی سافاری
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  صحرا گردی در دبی

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جالبترین قسمت های سفرمان در اردیبهشت 98، تور سافاری صحرا بود.
  ما واچر شرکت عربین نایت را از قبل در ایران خرید کرده بودیم و با هزینه ای نصف مبلغ تور، به صحرا رفتیم.
  لندکروزر ساعت 15 جلود درب هتل دنبالمان آمد و باقی نفرات را سوار کردیم. خوشبختانه راننده ایرانی بود و این مطلب باعث شد که این تور برایمان جذابتر باشد.
  بعد از عبور از صحرا با حرکات عجیب و گاها وحشتناک اتوموبیل به کمپی رسیدیم که تمامی لندکروزرهای این شرکت در آن جمع شده بودند.
  در این محل میتوانستیم شتر سواری را تجربه کنیم یا گذاشتن حنا را.
  قبل از شام هم مراسم و حرکات آکروباتیک برگذار شد.
  شام به شدت بی کیفیت بود و ما به خوردن برنج بی مزه ی شام کفایت کردیم.
  بهترین تجربه ی من از این سفر، قدم زدن با پای برهنه روی شنهای صحرا بود که بر خلاف تصوری که داشتم اصلا داغ نبود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مركز خريد امارات
  مریم
  نقدها:
  گزارش

  امارات مال

  توصیه شده توسط کاربر

  امارات مال یکی از معروف ترین مراکز خرید دوبی در خیابان شیخ زاید دوبی قرار گرفته است. یک مرکز خرید بزرگ که حتی حرفه ای ترین افراد در خرید هم نمی‌توانند از همه قسمت های آن دیدن کنند و بهترین کار این است که از روی راهنماهای الکترونیک موجود در مرکز خرید، برند مورد نظر خودتون را پیدا کنید و فقط به همون قسمت سر بزنید. راهنماهای الکترونیک موجود در این مرکز خرید دقیقا مسیر شما به قسمت مورد نظرتان را نشان می دهند. من در ماه دسامبر و نزدیک سال نو میلادی از این مرکز خرید دیدن کردم که همه جای این مرکز خرید آثار کریسمس دیده میشد ولی اجناس ارزان تر نبود!!!. هم چنین این مرکز خرید یک شهربازی و اسکی هم دارد که برای بچه دارها و البته پولدارها !!! می تواند گزینه مناسبی باشد. در ضمن این مرکز خرید در از کافه و رستوران و فست فود و... هست. خلاصه با هر سلیقه ای در این مرکز خرید، گزینه های روی میز زیاد هست!!!. من دیدن این مرکز خرید را به همه پیشنهاد می کنم البته برای دیدن کامل حداقل دو روز کامل و یک کیف پر پول لازم دارید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • چیل آوت آیس لانژ
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  کافه یخی در گرمای 40درجه ی دبی!

  توصیه شده توسط کاربر

  قبل از سفر به دبی، لیستی از جاذبه های عجیب در دبی را آماده کرده بودم. یکی از گزینه های حتمی من، کافه یخی چیل اوت بود.
  خوشبختانه هزینه ی این کافه هم با خرید ووچرف به نصف کاهش پیدا میکرد.
  در حالت عادی هزینه ی ورودی به ازای هر نفر، 80 درهم بود که ما برای دو نفر این مبلغ را پرداخت کردیم. حس سرما در گرمای طاقت فرسای دبی، بینظیر است.
  Chill out In Dubai یا " سرما در دبی " اولین سالن یخی و درواقع اولین کافه یخی در خاور میانه است . این سالن که در سال 2007 میلادی بازگشایی شده است ، محلی حیرت انگیز و خیره کننده است که با مجسمه ها ، میزها و حتی صندلی های یخی، بازدید کنندگان را شگفت زده می کند.
  این کافه دارای یک سالن داخلی روشن و با دمای زیر صفر است تا همه مجسمه ها و وسایل به شکل یخی باقی بمانند و بازدیدکنندگان نیز سرمای شدید را در هوای گرم و شرجی دبی تجربه نمایند . به همین علت هنگام ورود به سالن ابتدا به بازدیدکنندگان توصیه می شود که در منطقه "بافر" که دارای هوای 5 درجه سانتی گراد است چند دقیقه صبر نمایند تا دمای بدنشان قدری با محیط تطبیق پیدا کند همچنین به آنان لباس های گرم شامل یک کاپشن ، دستکش پشمی ، کفش و در صورت نیاز جوراب داده می شود تا در هوای منفی شش درجه سالن یخی احساس سرما نکنند.
  دیدن این کافه را در لیست بایدهای خود در دبی قرار دهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • برج خلیفه
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  اعجاز ساخته ی دست بشر!

  توصیه شده توسط کاربر

  مرتفع ترین آسمان‌ خراش موجود در دنیا با ارتفاعی در حدود ۸۲۸ متر ، بلندترین پروژه ساخته شده به دست بشر با ارتفاع ۸۲۸ متر ، طولانی ترین ساختمان دنیا که بدون کمک کابل یا هر نوع وسیله دیگری مستحکم است ، برجی با بیشترین تعداد طبقات.
  جالب است بدانید که بدانید این برج در در همان سال های شروع ساخت با نام برج دبی شناخته می شد تا این که در همان روز افتتاح برج شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که حاکم دبی است به افتخار حاکم فعلی امارات یعنی خلیفه بن زاید آل نهیان اسم برج دبی را به برج خلیفه تغییر داد و از آن زمان تاکنون ، این آسمان خراش عظیم الجثه را برج خلیفه می نامند و البته نا گفته نماند که برج خلیفه دبی دارای چندین هزار واحد مسکونی با یک کتابخانه مختص اهالی برج و 4 استخر شنا ، 49 طبقه اداری و همچنین یک هتل بسیار باشکوه و زیبا به نام هتل آرمانی است که این هتل توانسته علاوه بر برخورداری از طراحی زیبا جورجیو آرمانی از 160 طبقه هم بهره مند شود و در ضمن لازم به ذکر است که این آسمان خراش مشهور توسط چندین شرکت آمریکایی به نام های اوینگز، مریل ، ادرین اسمیت و اسکیدمور طراحی شده و البته بد نیست بدانید که طرح این برج زیبا از شیوه معماری اسلامی و یک گل صحرایی با نام Hymenocallis گرفته شده است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دبی مال
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  دبی مال، فقط برای ویندوشاپینگ!!

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا را می توان دبی مال دانست. این مرکز خرید جزو پروژه های عظیم برج خلیفه دبی محسوب می شده و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری دبی می باشد. در مرکز خرید دبی مال انواع و اقسام برندهای معروف دنیا و همین طور بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه در حال فعالیت هستند علاوه بر خرید بازدیدکنندگان از این مرکز خرید می توانند از امکانات تفریحی بسیار زیادی که در آن وجود دارد بهره ببرند. لازم است بگویم که در سال ۲۰۱۰ این مرکز خرید موفق به کسب عنوان بهترین مرکز خرید دنیا شد.
  دسترسی به این مرکز خرید بزرگ، به راحتی با مترو امکان پذیر است، پس نیازی به استفاده از تاکسی که وسیله ای بسیار گران است، نیست.
  مرکز خرید دبی مال یکی از فوق العاده ترین مراکز تجاری و تفریحی در سراسر جهان به شمار می رود که بخشی از برج خلیفه در دبی می باشد. مساحت مرکز خرید دبی مال که از سال ۲۰۰۸ تاکنون فعالیت می کند، ۱،۱۲۴،۰۰۰ مترمربع است و بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه را در آن فعالیت می کنند. لازم به ذکر است که بدانید در ابتدا مرکز خرید دبی مال با ۱۰۰۰ فروشگاه کار خودش را آغاز کرد اما سالانه بر تعداد مغازه های این فروشگاه افزوده می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  آکواریوم رایگان دبی مال!

  توصیه شده توسط کاربر

  آکواریوم دبی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و یکی از بهترین دیدنی های دبی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب سایت معروف و معتبر تریپ ادوایز شده است. شما می توانید در این آکواریوم کنار کوسه ها و ۳۳ هزار نوع ماهی دیگر شنا کنید و تجربه ای منحصر به فرد را بدست بیاورید، تونل شیشه ای آکواریوم دبی یکی از بخش های جذاب آن است؛
  در مجموع حدود ۴۰ گونه مختلف از ماهی ها و دیگر جانداران دریایی نظیر روکودیل پوزه کوتاه آفریقایی، خروس دریایی، اسب دریایی، مارماهی راه راه، آراپایما، ماهی کمانگیر، پوزه پارویی، سیکلید ها و … در آکواریوم دبی وجود دارد، نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید حتی در نیمه های شب هم از این مجموعه دیدن کنید.
  ما بلیط سه روزه ی اتوبوسهای هاپ آن هاپ آف را خریداری کرده بودیم و جالب بود که هزینه ی بازدید از این آکواریوم برای ما به صورت رایگان بود که صرفه جویی خیلی خوبی در سفرمان به دبی محسوب میشد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مركز خريد امارات
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  امارات مال

  توصیه شده توسط کاربر

  مرکز خرید امارات مال محلی برای خوشی و لذت بی انتها در قلب شهر دبی است! مرکز خریدی لوکس و چشمنواز که به سرعت در لیست بهترین های دبی قرار گرفته است.
  این مرکز خرید چهار طبقه پذیرای بیش از 560 فروشگاه و مغازه مختلف است. البته جذابیت های امارات مال به همین جا محدود نمی شود و اسکی دبی، شهربازی بزرگ، مجتمع سینمایی، سالن تئاتری با 500 نفر گنجایش و مرکزی برای نمایش های هنری از آن دست هستند. در میان امکانات تفریحی این مرکز خرید، شاید بتوان مرکز اسکی دبی را خاص ترین و هیجان انگیزترین بخش امارات مال دانست. محلی که در آن برف ها و تپه هایی واقعی می بینید و می توانید در فضایی بسته و سرپوشیده اسکی کنید!

  برگردیم سراغ فروشگاه های معروف امارات مال؛ انواعی از برندها در این مرکز خرید به چشم می خورند که از مهم ترین و شناخته شده ترین آن ها می توان به دبنهامز، هاروی نیکولس، اچ اند ام، زارا، پپه جینز، لاگوست و تامی هیلفیگر و ... اشاره کرد.
  یکی دیگر از بخش هایی که در هر مرکز خرید معروف و معتبری خواهیم دید، بخش فود کورت و خوشمزه های آن است. در فود کورت امارات مال نیز نشانی از بهترین ها چون کی اف سی، مک دونالد و بوچر گریل خواهیم دید. در این مرکز خرید بیش از 80 نوع رستوران، فست و فود و کافه وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فواره دبی
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  فواره های دبی، بهترین جادبه ی دبی

  توصیه شده توسط کاربر

  قطعا فواره های دبی مال، که در کنار برج خلیفه ساخته شده اند، جذدابترین جاذبه ی رایگان در دبی هستند.
  کل نمایش 3 دقیقه طوب میکشد. شروع نماشی از ساعت 6 عصر تا 11 شب، هر نیم ساعت یکبار است. ما در طی حضورمان در دبی سعی میکردیم از کوچکترین فرصت برای رفتن به این مال استفاده کنیم. 
  کمی درباره ی فواره ها برایتان بگویم. فواره از کمان فواره ای مرکزی با طول ۲۷۵ متر تشکیل شده که به فواره کوچکتر و ۵ دایره فوران کننده متصل شده است. زمانیکه نمایش شروع می شود، این فواره های قدرتمند، قطرات آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر در هماهنگی با موزیک پرتاب کرده و با بیش از ۶۰۰۰ نور قوی و ۵۰ پروژگتور رنگی، درخشان می شوند.
  آهنگ ها و موزیک های همراه نمایش، از پاپ معاصر تا کلاسیک، متغیر است. مجموعه ها شامل قطعه تریلر مایکل جکسون، همیشه دوستت خواهم داشت از ویتنی هاتسون، تمام طول شب از لیونل ریتچی، بابا یتو از کریستوفر تین، هفت دلاور المر برنستین، و زمان گفتن خداحافظی از آندریو بوسلی و سارا برایتمن هستند.
  دقت کنید که پیاده روی اطراف السوق البهار، کمتر شلوغ است و تجربه بازدید لذت بخش تری را فراهم می کند. تماشاچی ها ۱۵دقیقه قبل از شروع نمایش در محل حاضر می شوند تا از ازدحام جمعیت خارج شده از خروجی مرکز خرید و پل السوق البهار در امان باشند.
  بازدید از این جاذبه به شدت توصیه می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار طلا و ادویه
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  بزرگترین بازار طلای دنیا!

  توصیه شده توسط کاربر

  در گشت شهری خود با اتوبوسهای توریستی، توقفی در این ایستگاه داشتیم.
  وارد بازار که شدیم، حجم طلا و جواهراتی که کل بدن از گردن تا نیم تنه ی انسان را پوشش میداد، ما را شوکه کرد.
  این بازار توانسته عنوان بزرگ ترین و پهناورترین بازار طلای دنیا را به خود اختصاص دهد و البته بد نیست بدانید که حتی اگر شما عزیزان قصد سفر به این بازار و بازدید از آن را نداشته باشید اما آنقدر تاکسی و اتوبوس هر روزه به سمت این بازار حرکت می کند که خواه ناخواه شما هم برای قدم گذاشتن به این بازار تشویق می شوید و همچنین باید بدانید که این بازار به قدری زیبا است که افراد حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشند باز هم بازدید از آن را در برنامه سفر خود به شهر دبی قرار می دهند و از تماشایی این زیبایی و شکوه نهایت لذت را می برند و در ضمن شاید جالب باشد بدانید که این بازار علاوه بر این که توانسته عنوان وسیع ترین بازار طلا در سرتاسر جهان را به خود اختصاص دهد توانسته به یکی از اصلی ترین و قدرتمندترین شاخه های اقتصادی در کشور امارات متحده عربی تبدیل شود و اقتصاد و رونق آن را تحت تاثیر خود قرار دهد .
  به قدری این بازار وسیع و پهناور است که هر مدل و تصویری که برای طلا و جواهرات در ذهن خود داشته باشید می توانید در این بازار آن را مشاهده و در نهایت خریداری کنید ، در واقع این بازار توانسته بالاترین میزان تنوع و گوناگونی در طرح را دارا شود و به افراد علاقه مند خود هدیه دهد و البته شاید جالب باشد بدانید که این بازار زمانی توانست به عنوان یک بازار فوق العاده در سرتاسر جهان معروف و مشهور شود که بازرگانان و تاجران ایرانی و هندی به این بازار قدم گذاشتند و غرفه ها و مغازه هایی را در آن برپا کردند.
  شناخت آلیاژها و عیارهای مختلف طلا می باشد چرا که تنها در این صورت است که می توانید طلایی با وزن و عیار درست را خریداری کنید و همان طور که می دانید هر چه میزان عیار طلا بیشتر و بالاتر باشد آن طلا نیز خالص تر است و در وزن کلی آن ناخالصی کمتری یافت خواهد شد و این بدین معنا است که طلایی که با عیار 24 در بازار به شما عرضه می شود طلای خالص است و برای این که بتوانید به راحتی به این موضوع پی ببرید تنها کافی است نرمی طلا را مد نظر قرار دهید ، در واقع به بیان بهتر می توان گفت طلایی که عیار 24 دارد نرم است و از رنگی روشن تر و درخشان تر برخوردار می باشد چرا که برای از بین بردن این نرمی باید طلا را با فلزهایی دیگری مثل نقره ، مس ، روی و نیکل ترکیب کنند که این امر سبب از بین رفتن شفافیت و درخشندگی طلا و همچنین نرمی آن خواهد شد و البته جالب است بدانید که در این بازار می توانید علاوه بر طلا و جواهرات ارزشمند و گران قیمت با جدید ترین طراحی ها از محصولات تزئینی که با فلزهایی دیگری چون نقره ، الماس های تقلبی ، پلاتنیوم و سنگ های بدل ساخته شده اند هم بهره ببرید و از آن ها به عنوان سوغاتی از شهر دبی برای دوستان و عزیزانتان استفاده کنید .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بزرگراه شیخ زائد
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  اتوبان رویایی شیخ زاید

  توصیه شده توسط کاربر

  قبل از سفر به دبی، با عکسهایی که از این اتوبان رویایی دیده بودم، به شدت علاقه مند شدم که روزی کنار این اتوبان هتلی رزرو کنم.
  در زمان سفر با تحقیقات فراوان درباره ی هتلهایی که در این اتوبان قرار دارند، هتل فور پوینت بای شرایتون را با اتاقی با ویوی این اتوبان رزرو کردم.
  شاید برایتان جالب باشد بدانید که خیابان شیخ زاید ، مسیری ویژه است که دو شهر ابوظبی و دبی را براحتی به یکدیگر وصل می کند و در نهایت به راس الخیمه منتهی می شود و اینکه همین " خیابان شیخ زاید " که بسیار مناسب و ویژه است ، موقعیتی عالی برای دو شهر ابوظبی و دبی ایجاد کرده که دلیل و انگیزه اصلی ساخت آن بوده است و لازم به ذکر است که در سال 1971 میلادی حاکمان دو شهر مهم امارات متحده عربی یعنی شهر ابوظبی و دبی نزد " شیخ زاید " رفتند و پیشنهاد ویژه ای در خصوص ساخت خیابان شیخ زاید را با او مطرح نمودند و اینکه طرح مطرح شده آنها با موافقت شیخ زاید روبرو شد و تعجب انگیز است که پروژه ساخت این جاده طویل در همین سال آغاز گشت .
  در ضمن در کمال ناباوری ساخت خیابان شیخ زاید در 9 سال به اتمام رسید و در نهایت درست سیزده سال بعد ، یعنی در سال 1993 میلادی به مدت پنج سال یعنی تا سال 1998 نیز 30 کیلومتر به طول این خیابان لاکچری و مدرن افزوده شد و امروزه جزو لوکس ترین خیابان های دنیا شناخته می شود ، شاید برایتان سوال پبش بیاید که نام این خیابان از چه شخصی برگرفته شده است به شما خواهیم گفت ! " شیخ زاید " شخصی است که کشور امارات متحده عربی را بنیان گذاری نمود و این فرد به مدت سی و سه سال ، حاکمیت آن عهده دار بود و نکته حائز اهمیت این است که نقشی که این فرد در پیشرفت ، رشد و آبادانی امارات متحده عربی داشت باعث شد تا در مدت بسیار کوتاهی این کشور به یکی از پیشرفته ترین و موفق ترین کشورها در دنیا مورد صحبت قرار گیرد و همچنین خیلی از اشخاص مهم به خاطر این رشد چشمگیر به او لقب " حکیم عرب " را نسبت داده اند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • برج العرب
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  نماد امارات متحده ی عربی

  توصیه شده توسط کاربر

  از زمانی که یادم می آید، برج العرب را نماد این شهر پر زرقو برق میدانستم.
  شاید روزی تصور اینکه از نزدیک بتوانم این برج را ببینم هم نمیکردم ولی بالاخره با سفر به دبی این امر محقق شد.
  میتوانید اقامتی رویایی در این هتل لوکس داشته باشید که البته من که در توانم نیست بتوانم چنین هزینه ای کنم پس به گرفتن عکس در ساحل جمیرا بسنده میکنم.
  اینجا بهترین ویو را از برج العرب دارد و علاوه بر عکاسی، میتوانید ساعتها در ساحل نیلگون خلیج فارس شنا کنید.
  اما چند چیز جالب را درباره ی این برج بدانید .
  هتل برج‌العرب با ۳۲۱ متر ارتفاع از سطح دریا، یکی از بلندترین بناهای دنیا محسوب می‌شود.
  این ساختار باشکوه، میزبان مرتفع‌ترین زمین تنیس جهان است. این زمین ورزشی در نزدیکی بالاترین طبقه قرار دارد.
  مهم‌تر از همه، در بالای این سازه و در ارتفاع ۲۱۲ متری از سطح دریا، یک سکوی فرود هلیکوپتر با ۲۴ متر پهنا وجود دارد که امکان فرود و صعود از برج‌العرب به وسیله‌ی هلیکوپتر را ممکن می‌سازد.
  در مجموع، برای ساخت این هتل، ۶۵۰ میلیون دلار هزینه شده است.

  برای ساخت برج‌العرب، چندین شرکت و پیمانکار از بریتانیا، ایالات متحده و دبی به علاوه‌ی بیش از ۳,۰۰۰ کارگر همکاری داشته‌اند.

  ساخت پایه‌های این بنا با قرار دادن سنگ‌های عظیم و بتن‌ریزی در اقیانوس، ۳ سال به طول انجامیده است. حدود ۲۳۰ ستون بتنی کوبیده شده درون شن‌ها، در عمق ۴۰ متری آب پی این بنا را نگه داشته‌اند. اصطحکاک شن و ماسه در برابر ستون‌ها، به حفظ و ثبات پایه‌ها کمک بسیاری می‌کنند.
  برای رفتن به این ساحل و دیدن نمایی زیبا از برج العرب، میتوانید در ایستگاه جمیرا با اتوبوسهای هاپ آن هاپ آف سفر کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار مدینه الجمیرا
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  بازار ونیز مدینه الجمیرا

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار مدینه جمیرا با طراحی بسیار سنتی و عربی یک تجربه خرید منحصربه فرد را برایتان به ارمغان می آورد. راهروهای باریک و پیچ در پیچ، فضایی بسیار روشن و پرشده از عطر این مرکز خرید هوش از سرتان می پراند و قطعاً حواستان را معطوف خود می کند. زیبایی های بی نظیر که لذت خرید در این بازار دوست داشتنی را چندین برابر می کند و فرصت کشف گنجینه ها و شگفتی های منطقه را برایتان فراهم می آورد.
  ورود به این بازار رایگان است.
  جالب است بدانید افراد معلول با ویلچر به راحتی می توانند از این بازار دیدن نمایند، زیرا ورودی اصلی آن از طریق آسانسور قابل دسترسی است و بقیه قسمت های بازار و تفرجگاه نیز دارای دسترسی به آسانسور است.
  برای دسترسی به این بازار میتوانید از تاکسی یا از اتوبوسهای هاپ آن هاپ آف ئاستفاده نمایید.
  بازار مدینه جمیرا با ارائه طیف گسترده ای از خوشمزه ترین غذاهای سراسر جهان به عنوان یک مقصد غذاخوری محبوب تمام علایق و خواسته های غذاییتان را برآورده می کند. در تمام وعده ها از صبحانه تا شام بهترین غذاها را می توانید در این بازار امتحان کنید. بسیاری از رستوران های این بازار دارای چشم اندازی زیبا و خیره کننده به آبراه ها و معماری نفس گیر بازار هستند.
  در این بازار فوق العاده خوشمزه ترین بستنی ها، آجیل ها و دسرها را امتحان کنید، دسرهایی وسوسه انگیز که طعم و مزه شان برای همیشه زیر زبانتان باقی خواهد ماند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دبی مارینا
  S.khezri
  نقدها:
  گزارش

  لاکچریترین

  توصیه شده توسط کاربر

  دبی مارینا منطقه ای زیبا در دبی هست که کلی کشتی و قایق های تفریحی دارد، یک آبراهه که در اطرافش برج های آسمان خراش ساخته شده است. در پیاده رو های این منطقه تعداد زیادی رستوران های بین المللی متنوع و کافی شاپ و فروشگاه های متعددی وجود دارد. اگر به این‌ منطقه رفتین پیشنهاد میکنم برنامه های گشت کشتی های کروز و شام داخل کشتی را امتحان کنید و تمام این منطقه را بگردید.در کل این منطقه مکان مناسبی برای گردش و تفریح و انجام مسابقات ورزشی می باشد که زمان بازدید ما هم مسابقات قایق سواری در حال برگزاری بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تور هلیکوپتر دبی
  S.khezri
  نقدها:
  گزارش

  یک تجربه بینظیر

  توصیه شده توسط کاربر

  تور هلیکوپتر دبی از هتل آتلانتیس اجرا میشود، که از قبل باید ثبت نام‌ کرد، مدت زمان های متفاوتی دارد که ما با توجه به هزینه بالا کمترین زمان یعنی ۱۵ دقیقه را انتخاب کردیم. تماشای بناهای مشهور دبی همچون برج العرب، هتل جمیرا، جزایر نخلی پالم و برج خلیفه از آسمان لذت و هیجان وصف ناپذیری داشت. در این تور استفاده از مونوپاد و سلفی گرفتن ممنوع بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دهکده جهانی
  S.khezri
  نقدها:
  گزارش

  دور دنیا در یک روز

  توصیه شده توسط کاربر

  دهکده جهانی دبی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دبی است که فرهنگ ها و آداب و رسوم چندین کشور را به نمایش می گذارد. افرادی از کشورهای مختلف در غرفه های مربوط به کشور خود حضور دارند. در این مکان میتوان لباس های سنتی، غذاها، کالاها و صنایع دستی متعلق به هر کشور را پیدا کرده و خریدهای جذابی داشت. بلیط ورودی دهکده جهانی ۱۵ درهم هست و یک روز کامل بازدید از تمام قسمت ها طول میکشد. در این مکان غرفه های نماینده کشورهایی نظیر: ایران، امارت متحده عربی، چین، مصر، بحرین، سوریه، بوسنی، تایلند، پاکستان و افغانستان را خواهید یافت. کشورهای آمریکایی و اروپایی در این مجموعه حضور کمرنگ تری دارند. این مکان از مرکز شهر دور است و در ساعت های مشخصی اتوبوس دارد. ما رفت و برگشت ماشین گرفتیم که هزینه ای در حدود ۱۳۰ درهم شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بازار مدینه الجمیرا
  S.khezri
  نقدها:
  گزارش

  بازاری زیبا

  توصیه شده توسط کاربر

  بازار مدینه الجمیرا دبی در نزدیکی ساحل جمیرا واقع شده است و تلفیقی از سنت و مدرنیته می باشد. چشم انداز فوق العاده ای از این بازار به برج العرب (تنها هتل ۷ ستاره شهر) وجود دارد که بسیار مناسب عکاسی می باشد. تضاد مدرنیته و بادگیرهای سنتی مناظری زیبا ایجاد میکند. همچنین در این بازار کانال های آبی جالبی شبیه به ونیز هم وجود دارد که میتوان عکس های زیبایی گرفت. رستوران و فست فود و کافه های متعددی نیز در این مکان وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • دبی مال
  S.khezri
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خریدی شگفت انگیز

  توصیه شده توسط کاربر

  دبی مال بزرگترین و پربازدیدترین مرکز خرید دنیا با بیش از 80 میلیون بازدید کننده در سال در منطقه downtown دبی در مجاورت برج خلیفه قرار دارد. این مرکز خرید چهار طبقه رستوران هایی با استاندارد جهانی، جاذبه های دیدنی و تفریحی بی نظیری را دارا می باشد. د فشن اونیو بخشی است که به مد روز اختصاص دارد و دبی مال را به پایگاه مرکز مد منطقه تبدیل کرده است. از دیگر قسمت های این مرکز خرید می توان به بازارش اشاره کرد که جواهر فروشی، مغازه بدلیجات، لباس های سنتی عربی و فروشگاه های صنایع دستی تنها برخی از فروشگاه های موجود در آن می باشند. آکواریوم و آبشار انسانی دبی مال هم از دیگر جاذبه های مهم این مرکز هستند. دیدن فواره های دبی مال هم که رقص نور و آب با موسیقی در دریاچه برج خلیفه هست (آبنمای موزیکال) پیشنهاد میشود. در این‌ مرکز خرید انواع برندهای مطرح دنیا با قیمت های بالا وجود دارد و در کل جهت گردش مناسبتر هست تا خرید. برای رفتن به این مرکز میتوان با مترو به ایستگاه برج خلیفه رفت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: