Close
رستوران

کاخ دولما باغچه

Dolmabahce Palace

17-XKo9QkFJlZ0bnQB6eTHB.jpeg
17-6J4eiWvAuRGr3u6rKH38.jpeg
17-cSErjR4u38hMCn0osnaW.jpeg
17-oExNfO86C35yd8G4sw3d.jpeg
17-sV9xUsAgQ84Galb0E36Q.jpeg
17-DiqNkkB5snAVTQkBKAV2.jpeg
17-Mt4YSeH1CqOhJ1xfJs3y.jpeg
17-QryfsAc9IRkUolTfM5Fu.jpeg
17-lwuAUGnDDzauNhRW9lB5.jpeg
17-luEVOadTNBcXdSTzu0r4.jpeg
17-REzdebhyKOw22jML6UJo.jpeg
17-YzRfEP9UafzmTk3RmMxW.jpeg
17-uUw4SFH153GEYAbYCBDq.jpeg
17-F7sxv1KkGtYMecwUbOIx.jpeg
17-0gjfXVwAaa0Znoq4ylny.jpeg
17-6ZbRRQRnvAdJvwBk2DTb.jpeg
17-7iKyWgnmsV2F9iU44Pwx.jpeg
17-4hKLBxH23qHLXMaDOCqu.jpeg
17-rqllEysDa4SEjVdof6Ya.jpeg
17-fmfvwzrmTwOanZOaH490.jpeg
17-3iQ4N2MMhqbgWAK2JJ1j.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این کاخ در دهه 1880 میلادی جایگزین یک ساختار چوبی شد. کاخ جدید 16 ساختمان جداگانه را در یک مجموعه جمع کرده است. این ساختمان ها شامل اصطبل، آسیاب، برج ساعت و بخش های دیگر می شوند.

نوع جاذبه:
 • معماری خاص و باشکوه

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  باغچه پُر شده!
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولماباغچه در محله بشیکتاش استانبول واقع شده و هزینه بلیت ورودی آن هم قابل توجه است اما من با کارت دانشجویی بین المللی فقط یک لیر پرداخت کردم! قبلا بازدید انفرادی از اینجا امکان پذیر نبود و باید با تور وارد می شدین و منم خودم را در یک گروه خارجی جا زدم و وارد شدم اما اکنون را نمی دانم که همچنان اون قانون برقرار هست یا نه. روزهای دوشنبه و پنج شنبه نیز تعطیل و ساعت کار کاخ نیز از ۹ صبح تا ۳ بعدظهر است. همچنین این نکته را هم مد نظر داشته باشید که روزی بیشتر از ۳ هزار بلیت فروخته نمی شود و بنابراین در ایام شلوغ ممکن است بلیت فروشی زودتر از موعد تعطیل شود.
  این کاخ که بزرگترین کاخ موجود در کشور ترکیه است در اواسط قرن نوزدهم بنا شد و خانه ۶ تن از آخرین پادشاهان عثمانی و همچنین آتاتورک بود. مصطفی کمال آتاتورک ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ در یکی از اتاق های این کاخ درگذشت و ساعت اتاق او همچنان روی ۹ و ۵ دقیقه صبح متوقف مانده است. کاخ دارای ۲۸۵ اتاق، ۴۴ سالن و ۶۸ توالت و ۶ حمام است! لوستر کریستالی اهدایی ملکه ویکتوریا به عنوان بزرگترین لوستر جهان است که ۷۵۰ لامپ و ۴ و نیم تن وزن دارد. سنگ های تزئینی استفاده شده در این کاخ بسیار نادر و گران قیمت است که از مصر و نقاط دیگر آورده شده است. هزینه ساخت کاخ مطابق ارزش روز در سال ۲۰۱۳ حدود یک و نیم میلیارد دلار برآورد شد. ۲۰۲ تابلوی نقاشی رنگ روغن نیز در کاخ به نمایش درآمده است. دو درِ ورودی به نام های سلطان و خزانه از بخش های زیبای کاخ با معماری بی نظیر هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش
  کاخ دولماباغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولما باغچه در استانبول اواسط قرن ۱۹ در نزدیکی منطقه بسفر ساخته شد. سبک معماری کاخ دولما باغچه نئوباروک بوده و به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شد. این کاخ، آخرین اقامتگاه سلطنتی پادشاهان عثمانی محسوب می شد و شش سلطان عثمانی در آن زندگی کرده اند. در کاخ باشکوه دولما باغچه که به صورت متقارن ساخته شده، ۲۸۵ اتاق، ۴۳ سراسرا و ۶ حمام ترکی وجود دارد. امروزه فضاهای داخلی کاخ به موزه تبدیل شده و برای بازدید از آنها باید ورودی بپردازید‌ . عکاسی در موزه ها ممنوع است. در حیاط کاخ ابتدا یک برج ساعت زیبا با تزیینات و جزییات زیاد دیده میشود. سر در کاخ یک دیوار بلند است که در دو طرف منحنی شده. جزییات و تزیینات روی این دیوار سفید رنگ بسیار زیباست. روی دیوار ورودی تعدادی در به چشم میخورد، در اصلی که در وسط قرار دارد منبت کاری شده و طاق داخلی آن از بیرون دیده میشود‌. همچنین در کنار این کاخ کافه و رستوران های ساحلی قرار دارند و میتوانید هم از کاخ دیدن کنید و هم از کافه های ساحلی استفاده کنید‌.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پرستو عطرسایی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ دلمه باغچه استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  قصر دلمه باغچه در منطقه کاباتاش قرار گرفته و تنها پنج دقيقه با ايستگاه ترامواي کاباتاش (اولين ايستگاه شرقي خط ترامواي T1 ) فاصله داره. با فونيکولر تقسيم هم مي توان به کاباتاش رسيد. ورودي اين مجموعه 60 لير به ازاء هر نفر هست و شامل بازديد از کاخ اصلي، حرمسرا و موزه نقاشي ميشه (بلي ارزانتر هم براي فقط کاخ يا فقط حرمسرا قابل تهيه هست). داخل کاخ به هيچ عنوان اجازه عکاسي داده نميشه حتي با موبايل و بازديد از کاخ و حرمسرا تنها با گروه ميسر هست که هر 15 تا 30 دقيقه تشکيل ميشه و همراه با يک راهنماي انگليسي زبان فضاهاي مختلف مورد بازديد قرار ميگيره. اگرچه که داخل قصر بسيار زيباست اما آنچه در خصوص اين قصر مي تونم بگم حياط بسيار بسيار زيباي اين کاخ در مجاورت تنگه بسفر هست که دروازه هاي بزرگ سفيد رنگي داره که به سوي آب باز ميشوند. در گذشته با قايق از اين دروازه ها رفت و آمد انجام ميشده. همچنين محوطه باغ پر از درختان بزرگ ماگنوليا است که مطمئنا در خرداد ماه پر از گل ميشوند و بازديدکنندگان رو سرمست ميکنند. کافه کوچکي در روبروي حرمسرا قرار داره که ميتونيد ازش اسنک و نوشيدني تهيه کنيد.
  #استانبول #استانبولگردي #دلمه_باغچه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shamim
  نقدها:
  گزارش
  کاخ دلماباغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دلماباغچه یکی از کاخ های خیلی قشنگی بود که توی استانبول دیدیم و از منطقه تقسیم پیاده یک ربع فاصله داره. برای ورودی کاخ 60لیر باید برای هر نفر پرداخت بشه و اگه بخوایم از حرمسرا هم بازدید داشته باشیم باید 30 لیر دیگه اضافه پرداخت کنیم که ما این کار رو نکردیم حرمسرارو ندیدیم چون از بیرون که بعدا نگاه کردیم دیدیم تفاوت چندانی با قسمت اصلی کاخ نداره و فقط تو رنگ پرده و مبل متفاوتند. اما در کل خود کاخ، تزیینات و طراحی سقفش عالیه. فضاسازی و منظره بیرون این کاخ هم واقعا عالیه هرچند بعضی از بخش های این کاخ قابل بازدید نیست. بازدید از اینجا واقعا ارزشمنده.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش
  کاخ دولماباغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  اين كاخ در قسمت اروپايی استانبول و در نزدیکی ایستگاه کاباتاش قرار دارد .
  اين كاخ قسمت های مختلفی نظير قسمت اداری، قسمت خانوادگی و حرمسرا، نمايشگاه نقاشی ، موزه ساعت و ظروف كريستال را در خود جای داده است.
  . پيشنهاد ميكنم حتما در بدو ورود راهنمای صوتی به زبان فارسی دريافت كنيد كه براي دريافت آن می بايست پاسپورت يا مقداری لير يا دلار به عنوان امانت بگذاريد.
  داخل كاخ عكاسی ممنوع می باشد ولی من تونستم یک عکس از ورودی آن بگیرم.
  برای دیدن کامل موزه بین دو الی سه ساعت زمان در نظر بگیرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  شکوه معماری عثمانی
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولما باغچه، یکی از زیباترین و باشکوه ترین آثار معماری عثمانی است که در محله بشیکتاش شهر استانبول قرار گرفته. از ایستگاه کاباتاش میتوان پیاده به سمت این کاخ رفت. زمان بازدید ما، با اینکه اول صبح بود ولی صف بسیار طولانی برای خرید بلیط وجود داشت. بلیط کامل ورودی نفری ۶۰ لیر بود و دستگاه های راهنما را هم میتوان از جلوی در ورودی با ارائه پاسپورت به صورت رایگان دریافت کرد. این کاخ منظره بسیار زیبایی رو به دریا دارد و این منظره و حیاط زیبای کاخ، در کنار معماری بینظیر و تزیینات داخلی، شاهکاری ساخته به نام دلما باغچه. توصیه میکنم حتما یا به همراه لیدرها یا با استفاده از دستگاه های راهنما از کاخ دیدن کنید تا لذت آن دوچندان شود. لوستر ها و مبلمان و ساعت های بسیار زیبایی در این کاخ وجود دارد ولی متاسفانه عکاسی از داخل عمارت ممنوع است. در پشت کاخ هم موزه ساعت و هم محل نگهداری از تعدادی حیوانات وجود دارد که آنهم جالب است. ضمنا برای ورود با کاخ به شما پاپوش های پلاستیکی میدهند تا بر روی کفش هایتان بکشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ف.میزبان
  نقدها:
  گزارش
  کاخ دولماباخچه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولما باغچه در شهر استانبول ابتدای قرن نوزدهم به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شد و توانسته جای کاخ توپکاپی را بگیرد. با گشت و گذار در محوطه و داخل ساختمانهای کاخ میتوان سبکی از نئوباروک را دید و با بازسازیهایی که در حال انجام هست جای زیبایی هست و بخوبی فرهنگ عثمانی ها را به نمایش گذاشته است. این کاخ، آخرین اقامتگاه سلطنتی پادشاهان عثمانی بوده و شش سلطان عثمانی در آن روزگار گذراندند البته لیدر هایی که در قسمتهای مختلف کاخ قرار داده شده اند بخوبی تمام جزئیات را به علاقمندان توضبح میدهند.
  کاخ باشکوه دلمه باغچه که به صورت متقارن ساخته شده، ۲۸۵ اتاق، ۴۳ سراسرا و ۶ حمام ترکی وجود دارد و یک چلچراغ خیلی بزرگ کریستالی وسط سالن کاخ اویزان شده که خیلی جلوه خاصی به شکوه کاخ داده است. مصطفی کمال آتاتور هم در همین کاخ زندگی کرده و از دنیا رفته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  دولما باغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولما باغچه واقع در استانبول ترکیه بین سالهای ۱۸۴۳ و ۱۸۵۶، بدستور سلطان عبدالمجید اول، سی و یکمین پادشاه عثمانی، ساخته شده‌است. کاخ دولما باغچه در مساحت ۴۵ هزار متر مربع و در منطقه‌ای با مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع بنا شد و از سال ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۹ میلادی کاخ دولما باغچه به عنوان مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی استفاده می‌شده‌است. تا قبل ازکاخ دولما باغچه، کاخ توپکاپی محل استقرار سلاطین عثمانی بوده است. معماری کاخ دولما باغچه برگرفته از دوران باروک، روکوکو و نئوکلاسیک است به همراه ترکیبی از سنت های دوره ی امپراطوری عثمانی. کاخ دولما باغچه دارای 285 اتاق، 6 حمام، 46 هال و 68 توالت است. کاخ دلمه باغچه ی ۶۰۰ متری  با سالن بزرگ و با شکوه اش که با ۵۶ ستون داخل آن و چلچراغ عظیم بلورین بوهمی ۵/۴ تنی که ۷۵۰ لامپای زیبا دارد نمونه ای از شگفتی های معماری در استانبول ترکیه است و برای این گردشگران و توریست هایی که به تاریخ و تمدن عثمانی علاقمند اند مکان جذاب و به یاد ماندنی است. چلچراغ هدیه‌ای از طرف ملکه ویکتوریا ی اول است. تمامی ساعت‌های كاخ دولما باغچه بر روی ۹:۰۵ متوقف هستند، ساعتی كه موسس جمهوری ترکیه، آتاتورک، در این کاخ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ دیده از جهان فروبست. کاخ دُلماباغچه در محله بشیکتاش شهر استانبول ترکیه، در سمت اروپایی و در شرق تنگه بسفر واقع شده‌است. اگر به سمت جنوب شرقی میدان تکسیم بروید می توانید کاخ دولما باغچه را پیدا کنید. ما در سفر دوممان به استانبول موفق به دیدن این کاخ زیبا شدیم در ابتدا تنها می خواستیم قسمت اداری را ببینیم که بعد تصمیم گرفتیم هر دو قسمت اداری و حرم را بازدید کنیم  و خوشحالم که این تصمیم را گرفتیم،چون بلیطهای ورودی این دوقسمت جدا از هم فروخته می شود در مهر 96 ورودی دو قسمت برای هر نفر 60 لیر بود و دو راهنما به زبان انگلیسی توضیحاتی در مورد قسمتهای مختلف کاخ می دادند که خیلی مفید بود. روزهای دوشنبه و پنجشنبه  روزهای تعطیلی کاخ است. البته اجازه عکاسی از داخل کاخ که واقعا زیبایی خیره کننده ای دارد به بازدیدکنندگان داده نمی شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Taha1366
  نقدها:
  گزارش
  معماری
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولما استانبول یکی از زیباترین آثار معماری در ترکیه و آسیای صغیر میباشد که از یادگارهای دوران اوج امپراتوری عثمانی در این شهر می باشد....
  البته تصویر برداری در داخل عمارت ممنوع است ولی من مخفیانه مثل خیلی از گردشگرانی که از اینجا دیدن می کردن و از تماشای اون شگفت زده میشدن چندتایی عکس گرفتم..‌.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  دولماباغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولما باغچه از کاخ های بسیار زیبا و با شکوه دوران عثمانی هست که با تلفیق سبک‌های مختلف معماری از مشهورترین دیدنی های استانبول به شمار میاد. این کاخ که ساخت اون سیزده سال طول کشیده طی سالهایی بعد از کاخ توپکاپی به عنوان مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی استفاده می‌شده‌ .
  این کاخ شامل چندین بخش هست از جمله اداری و حرم که در قسمت اداری کارهای دولتی و ملاقات های سیاسی انجام میشده و حرم هم که اتاقهای خواب سلطان و بخش ویژه مادر سلطان و زنان سلطان هستش .دیوارها و سقف این کاخ با نقاشیهای خیلی زیبایی تزئین شده و اتاقهای اون همه وسایل یک رنگ دارن و فرش های پشمی و ابریشمی زیبایی در نقاط مختلف کاخ پهن شده و با تابلوها وآثار هنرهای دستی ، لوستر کریستالی ، شمعدان و شومینه ها و ... تزئین شده .
  از دیدنی‌ترین قسمت‌های این کاخ یکی یه چلچراغ خیلی بزرگ هست که ملکه ویکتوریا به ترکیه هدیه داده و یکی هم تختی که آتاتورک در لحظه مرگ روی اون خوابیده بوده و حالا با پرچم ترکیه پوشیده شده و از زمان مرگ آتاتورک همه ساعت‌های كاخ روی ساعت ۹:۰۵ ساعت فوت او قرار داده شدن.
  این کاخ که امروزه به موزه تبدیل شده در محله بشیکتاش شهر استانبول در سمت اروپایی و در شرق تنگه بسفر واقع شده‌ و 400 متر با ایستگاه کاباتاش فاصله داره و هر روز به جز روزهای دوشنبه و پنج شنبه برای بازدید بازه و شما میتونین با پرداخت 60 لیر از قسمت اداری و با پرداخت 40 لیر از حرم و یا با پرداخت 90 لیر از هردو دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش

  در سفر اول كه به استانبول داشتيم، فرصت نكرده بوديم از كاخ دلمه باغچه ديدن كنيم و ديدن اين كاخ در دلم مانده بود. در سفر دوم به استانبول ديدن اين كاخ را در اولويت قرار داديم. اين كاخ در سمت اروپايي تنگه بسفور قرار گرفته است و ايستگاه اتوبوس دقيقا روبروي اين كاخ وجود دارد.
  اين كاخ كه به عنوان مركز اداري اصلي امپراتوري عثماني استفاده ميشد در مساحتي بيش از ٤٥ هزار متر قرار گرفته است كه قسمت هاي مختلفي نظير قسمت اداري، قسمت خانوادگي و حرمسرا، نمايشگاه نقاشي، موزه ساعت و ظروف كريستال را در خود جاي داده است.
  براي ورود به اين كاخ بايد ورودي بپردازيد كه هزينه ديدار از كل قسمت اداري به همراه حرمسرا ٩٠ لير است و البته ميتوانيد با هزينه كمتر صرفا قسمت اداري يا فقط حرمسرا را ببينيد كه من پيشنهاد ميكنم حتما بازديد كامل را انتخاب كنيد و از ديدن كل اين مجموعه لذت ببريد.
  در هنگام ورود ميتوانيد راهنماي صوتي به زبان فارسي يا زبانهاي رايج را دريافت كنيد كه براي دريافت راهنما ميبايست پاسپورت يا مقداري لير يا دلار، يورو ...به عنوان دپوزيت بگذاريد. پيشنهاد ميكنم حتما و حتما از راهنما استفاده كنيد كه بينهايت مفيد است و با جزييات تك تك قسمتهاي كاخ را معرفي ميكند. بدون استفاده از راهنما ديدار شما از كاخ كاملا سرسري و در حد ديدن ساده ميشود.
  داخل كاخ عكاسي ممنوع است. داخل هم كاخ اداري و هم حرمسرا بسيار زيباست و هر سالن و اتاقش داستان و روايت خاص خودش با زيباي چشم نواز و خارق العاده اي دارد.
  من واقعا مسحور ان همه زيبايي كاخ شدم و دوست دارم بارها و بارها اين كاخ را ببينم.
  موزه ساعت رايگان است اما براي ديدن نمايشگاه نقاشي مجدد بايد ٥ لير پرداخت كنيد.
  براي ديدن اين مجموعه به صورت كامل دو الي سه ساعت و بيشتر را در نظر بگيريد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  شکوه دولما باغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  کاخ دولماباغچه در محله بشیکتاش شهر استانبول ترکیه، در سمت اروپایی و در شرق تنگه بسفر واقع شده‌است. اگر به سمت جنوب شرقی میدان تکسیم بروید می توانید این کاخ را ببینید.

  در کاخ دولماباغچه استانبول تورهای داخلی انجام می شود که راهنمایانی آن را اداره می کنند و فضای کاخ و تاریخچه ی کوتاهی را در اختیار شما می گذارند. این تور ها به طور متوسط هر ۲۵ دقیقه یکبار انجام می شوند و اگر تعداد بازدیدکننده ها زیاد باشد هر ۵ دقیقه یک بار تعداد مشخصی از افراد را به داخل میفرستن و توضیحاتی به زبان انگلیسی داده میشود. برای دیدن از این کاخ باید حدود۲ الی 3 ساعت وقت بگذارید. عکسبرداری در داخل کاخ و موزه ها ممنوع است ولی در محوطه بیرونی محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

  وبسایت: http://www.millisaraylar.gov.tr/portalmain-en/Default.aspx

  ساعات بازدید: سه‌شنبه، چهارشنبه، جمعه و یکشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعدازظهر. روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه تعطیل است

  هزینه ورودی: 40 لیر

  طریقه دسترسی: برای بازدید از کاخ دولما باغچه اگر در میدان تکسیم هستید، سوار قطار زیرزمینی Funicular شوید و به کاباتاش بروید. کاخ دولماباغچه 300، 400 متر با ایستگاه کاباتاش فاصله دارد که با دنبال کردن تابلوها به آن خواهید رسید.
  اگر در منطقه سلطان احمد هستید سوار تراموا شده و در کاباتاش پیاده شوید تا به کاخ دولماباغچه برسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر
  نقدها:
  گزارش
  کاخی زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  پارک دولما باغچه مشرف بر تنگه دریای مرمره و ما بین اسکله های کاباتاش و بشیکتاش قرار گرفته است. از هر دوی این اسکله ها با پای پیاده می توان به این کاخ زیبا رسید. این کاخ یادگار دوران حکومت عثمانی است و برای مردم ترکیه از آن جهت هم حایز اهمیت است که آتاتورک در این محل درگذشته است و ساعت ها بر روی زمان مرگ وی از حرکت باز ایستاده شده اند.
  برای ورود به این کاخ ما اول صبح مراجعه کردیم.هنوز نیم ساعتی به زمان شروع بازدید این کاخ که ساعت 9 بود باقی مانده بود. بلیت ورودی به این کاخ 60 لیر است. در مقابل کاخ سربازی که مثل یک مجسمه ایستاده است دیده می‌شود و حتی این سرباز تلاش می کند که پلک هم نزند. بازار عکس با این سرباز داغ است و صف دارد. ورود به کاخ هم به صورت بازدید گروهی است و با لیدر ترک زبان یا انگلیسی زبان مقدور است. عکس برداری از داخل کاخ هم ممنوع هست. در ورد به کاخ یک لوستر بزرگ کریستال خودنمایی می کند. این کاخ علاوه بر این که محل تشریفات بوده است، محل اسکان خانواده پادشاهان عثمانی هم هست و قسمتی از کاخ به عنوان حرمسرا و اندرونی بوده است.
  نمای بیرونی کاخ و همچنین دروازه ای که مشرف به تنگه بغاز هست مناظر زیبایی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mahsa
  نقدها:
  گزارش
  بازدید از کاخ دلماباغچه
  توصیه شده توسط کاربر

  این کاخ واقعا دیدنی هست. خیلییییی بزرگه و زیبا. ویو دریاش عالیه. حدودا ۳ ساعت و شاید بیشتر بازدید از این کاخ طول میکشه. یادم نیست دقیقا ۴۰ یا ۶۰ لیر هزینه بلیت ها شد که نسبت به اصفهان و کلا موزه های ایران خیلی گرونتره. ولی واقعا ارزششو داره. متاسفانه عکاسی ممنوع بود. اتاق های زیبای کاخ و اون لوستر خیلی بزرگ و دیدنی رو از دست ندین. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: