رستوران

باغ ارم شیراز

Eram Garden

2175-oQFkAoJc6UYfq6PlRJDh.jpeg
eram-garden9.jpg
eram-garden10.jpg
eram-garden22.jpg
eram-garden27.jpg
eram-garden-shiraz2.jpg
eram-garden-shiraz3.jpg
eram-garden-shiraz5.jpg
eram-garden-shiraz7.jpg
eram-garden-shiraz11.jpg
eram-garden22.jpg
eram-garden-shiraz17.jpg
eram-garden-shiraz111.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این باغ یکی از زیباترین باغ های ایرانه و الان هم به عنوان باغ گیاه شناسی در اختیار دانشگاه شیراز قرار داره. ساختمان اصلی باغ دست خاندان ایلخانی بوده اما در دوره ناصرالدین شاه، حاج نصیرالملک شیرازی باغ را خریداری می کنه و ساختمانی که الان هم موجوده را در سال ۱۳۱۱ قمری بر اساس بنای اصلی می سازه. سروهای سر به فلک کشیده، درختان مرکبات و آبشارهای باغ ارم به علاوه تالار عمارت که با دو ستون پابرجاست خیلی دیدنی هستن. نهر آب مستقیم از این تالار می گذره و کاشی های رنگین دیوارها و کف تالار رو پوشوندن. کپیژ کاری از معماری دوره ساسانیان و دوره هخامنشیان رو میشه توی بعضی از بخش های باغ دید.

Types:
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • کاربر لست سکند
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  باغ ارم شیراز، باغ ایرانی ثبت یونسکو
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  معرفی: این باغ از قدیمی ترین باغ های شیراز می باشد که در دوران زندیه بازسازی شده و در حال حاضر در اختیار دانشگاه شیراز می باشد. باغ ارم شیراز در کنار ۸ باغ دیگر (باغ های چهلستون، پاسارگاد، شازده، دولت آباد، پهلوان پور، اکبریه، فین و عباس آباد) کشورمان در سال ۲۰۱۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

  تجربیات شخصی: برای رسیدن به این باغ میتوانید از طریق مترو به ایستگاه نمازی رفته و سپس با ۱۰ دقیقه پیاده روی به ورودی باغ برسید. در صورتی که دانشجو هستید با نشان دادن کارت دانشجویی میتونید با تخفیف بلیت ورودی رو تهیه کنید. درون باغ گیاهان و درختانی با تنوعی بسیار زیاد وجود دارند و برای تمام آنها هم کارت شناسایی و راهنما نصب شده است. عمارت اصلی باغ از سه طبقه تشکیل شده که توسط حاج حسن معمار شیرازی با معماری سنتی و زیبای ایرانی ساخته شده. بازدید از داخل عمارت امکان پذیر نیست اما موزه ای با نام سنگ و گوهر دریای نور وجود دارد که برای علاقه مندان دایر است. روبروی عمارت یک حوض بزرگ قرار دارد که آب نمایی هم در آن قرار گرفته. درون باغ کافی شاپ هم قرار گرفته که میتونید در کنار تماشای زیبایی باغ از این کافه هم استفاده کنید. در قسمت انتهایی باغ حوض بزرگی قرار گرفته که پر از ماهی های قرمز هست و همیشه ما بعد از عید نوروز ماهی قرمز خودمون رو به این حوض میبریم.
  بهترین زمان بازدید از این باغ فروردین و اردیبهشت ماه می باشد که گلهای رنگین در سراسر باغ قرار گرفته اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: