رستوران

روستای قلات

Qalat village

2179-sZLHWbQuXev4kJkZpez2.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این روستا در ۳۶ کیلومتری شمال غرب شیراز و در منطقه ای با صفا وکوهپایه ای در کنار چشمه ای زیبا و در انبوهی از درختان و باغهای سر سبز قرار داره. مردم این روستا با زندگی نیم سنتی به کشاورزی و دامداری و باغداری و بعضی ها به کسب و کار و حرفهٔ گیوه بافی مشغول هستند؛ گویش مردم این روستا بازماندهٔ فارسی میانه جنوب غربی است.در این روستا بناهایی وجود داره که قابل ضبط و حفظ می باشد از جمله کلیسای روستا است که این کلیسا توسط مسیونرهای مذهبی بین دو جنگ جهانی اول و دوم ایجادشده که دیوار خارجی آن در شرف تخریب است. از آثار به جا مانده دیگر حمامی است که پیرمردان قدیمی معتقدند سعدی در آن استحمام کرده که آن هم در آستانه خراب شدن است.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Essi
  نقدها:
  گزارش

  روستای تاریخی قلات واقع در مسیر شیراز - سپیدان با منظره‌های فوق العاده زیبا در تابستان و بخصوص در پاییز، مکانی بسیار مناسب برای خوش گذرانی با دوستان و فامیل می‌باشد. مسیر کوهپیمایی بسیار زیبا به سمت آبشار قلات مملو از دوستداران طبیعت است. رستوران‌ها و کافه‌های مختلف با سبک و سیاق جالب و متفاوت برای هر نوع سلیقه‌ای موجود هستند. منوهای صبحانه و نهار و شام جذابی دارند. همچنین تعداد زیاد پارکینگ‌ها از نکات مثبت این روستای تاریخی به حساب میاد. کوچه‌های سنگ فرش شده و باریک روستا لذت پیاده روی خصوصا در زیر باران تجربه‌ای فوق العاده را رقم خواهد زد. پیشنهاد میکنم از این روستای زیبا دیدن فرمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  قلات، تفرجگاه خوش آب و هوای شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  قلات یکی از خوش آب و هواترین مناطق نزدیک شیراز هست که به همین دلیل مورد توجه مردم قرار گرفته و معمولا در تابستان به دلیل گرمی هوای شیراز برای تفریح به این منطقه می آیند. این منطقه دارای بک آبشار هست که میتونید با چند دقیقه پیاده روی به اونجا برسید. در مسیر ابتدای پیاده روی تعداد زیادی کافه و رستوران واقع شده. اما یکی از زیباترین زمانها برای بازدید از اینجا فصل زیبای پاییز و برگ ریزان هست.

  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: