Close
رستوران

عمارت شاپوری

Shapouri House

عمارت-شاپوری-232107-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-213278-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-371575-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-487154-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-213278-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-487155-همگردی (1).jpg
عمارت-شاپوری-487155-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-533522-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-539382-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-543132-همگردی.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

باغ و عمارت شاپوری از بناهای قدیمی شیرازه که در محله قدیمی انوری که ۱۰۰ سال قدمت داره هنوز هم جذاب و دیدنیه. این خانه متعلق به عبدالصاحب شاپوری از تاجران بزرگ شیراز بوده است و در سال ۱۳۷۹ به ثبت ملی رسیده . پس از بازسازی های اساسی این بنا به صورت موزه ای تاریخی میزبان علاقمندان به معماری قدیم ایران به خصوص شیوه معماری و تزئینات شیراز است.

نوع جاذبه:
 • خانه های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  عمارتی زیبا در شهر شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت زیبای شاپوری متعلق به دوره پهلوی اول است. این عمارت زیبا در دو طبقه ساخته شده که طبقه اول در حال حاضر کافه و طبقه دوم رستوران است. ورودی محوطه باغ نفری دو هزار تومان بود که تنها برای گشتن در حیاط و دیدن نمای ساختمان است و برای دیدن اتاق های بالا و داخل عمارت تنها در زمان سرو ناهار و آن هم برای صرف ناهار می توان وارد شد. البته ما با مسئول آنجا صحبت کردیم و از آنجا که شیرازی ها بسیار مهمان نوازهستند اجازه دیدن طبقه بالا را دادند.
  در طبقه بالای عمارت تزیینات و معماری سبک اروپایی به کار گرفته شده و تابلوهای بسیار زیبایی بر در و دیوار آن نقش بسته است.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  #عمارت_شاپوری در #شهر_شیراز و در بلوار کریم خان زند ، خیابان انوری واقع شده استف درب ورودی چوبی بسیار بزرگ و زیبایی دارد که وقتی وارد کجموعه میشوید دقایقی را شگفت زده و مبهوا میمانید از دیدن چنین مغماری و فضای دلنشینی.
  عمارتی همانند چهل ستون ، با تاجی بر سقف و ستون های زیادی که در دو طبقه نگهدارنده بنا میباشد، درب های چوبی با طراحی های ظریف و پنجره های ارسی و مشبک و رنگارنگ که چشم و دل همگان را خیره به خود میکند، اتاق های پنج دری و سه دری که اکثرشان به روی حیاط باز میشوند و منظره دل انگیز حیاط و باغ را جلوی خود دارند.
  باغ بسیار زیبا و سرسبزی هم دور تا دور عمارت را فرا گرفته که با درختان بلند قامت و گل های زینتی پوشیده شده و استخر بزرگی درست رو به روی عمارت قرار گرفته که حال و هوای محوطه را شاد و فرح بخش کرده است.
  این عمارت نه تنها در روز زیبایی خارق العاده ای دارد بلکه در شب زیبایی هایش صد چندان و وصف ناشدنی است، نورپردازی های روی عمارت در شب آن را شبیه به نگینی منحصر به فرد کرده است.
  این بنا متعلق به دوره پهلوی اول و صاحبش آقای عبدالصاحب شاپوری که از تاجران بنام آن عصر بوده اند میباشد.
  در حال حاضر هم در این مجموعه کافی شاپ و رستوران و همچنین نمایشگاه فرهنگی و هنری فارس دایر میباشد .
  معماری داخلی خانه تماما مدرن و متفاوت با خانه های هم عصر خودش میباشد.
  برای ورود به محوطه هم باید مبلغ 1.000 تومان ورودی برای هر نفر پرداخت نمایید و همه روزه از 8 صبح لغایت 12 شب برای عموم بازدید آزاد میباشد و صرف غذا هم در رستوران آزاد است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • farzanm
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگه از جذابیت های شیراز #باغ و #عمارت #شاپوریِ عمارتی دو طبقه با زیربنای تقریبا ۹۰۰ متر مربع در یک باغ ۵۰۰۰ متری که متعلق به عبدالصاحب شاپوری تاجر بزرگ کازرونی بوده و در بین سال های ۱۳۱۰  تا ۱۳۱۵ توسط معمار زبردست حاج ابوالقاسم مهندسی به سبک اروپایی طراحی و ساخته شد از زیبایی های عمارت میتونیم به گچ بری های زیبا و ستون های قرینه و رنگی اشاره کنیم که البته توصیه  من اینکه شب به این مجموعه سر بزنید اون هم به این دلیل که نورپردازی ها باعث میشه ساختمون جلوه زیباتر و چشمگیر تری داشته باشه . این مجموعه در سال ۱۳۷۹ به ثبت ملی رسید و در حال حاضر شامل رستوران ، کافه و غرفه های صنایع دستیِ البته شما می تونید تنها با پرداخت ورودی هم از باغ و عمارت دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Zahra Yekta
  نقدها:
  گزارش
  بنشین و دمی به شادمانی گذران
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت شاپوری مربوط به اوایل دوره پهلوی و به سبک دوران قاجاری ساخته شده است . ورودی آن نفری 2 هزار تومنه و در خیابان خوشگل انوری قرار گرفته. خیابان انوری رو من دوست داشتم سنگ فرشه و دورتادور آن شکلات فروشی و پاساژ های کوچیکه.
  طبقه بالا این عمارت رستوران شده و ساعت 11 که ما رسیدیم صبحانه سرو میکرد. طبقه پایین کافی شاپ. که در این کافی شاپ دوتا چای دارچین و چای بهارنارنج گرفتیم و "دمی به شادمانی گذراندیم!" نگاه کردن به این عمارت زیبا واقعا لذت بخشه. نقش و نگار ظریف و چشم نواز و ریزه کاری های این ساختمان رو هیچ وقت از یاد نمیبرم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی پور
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت شاپوری در خیابان انوری شیراز چند قدم جلو تر از همبر معروف 110 واقع شده است. این عمارت دو طبقه با سبک معماری مربوط به دوران پهلوی در باغی زیبا که در جلوی آن حوض پر آبی خودنمایی میکند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شیراز شناخته می شود. این عمارت امروزه به عنوان رستوران مورد استفاده قرار میگیرد. بازدید ما شب بود که دیدن این عمارت با نورپردازی خاص حس خوبی انتقال داد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  عمارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ و عمارت شاپوری در خیابان انوری شیراز قراردارد.این عمارت دو طبقه با زیر بنای ۸۴۰ متر مربعی که درمیان باغی به وسعت ۴۶۳۵ متر ساخته شده است متعلق به آقای عبدالصاحب شاپوری است که با اجرای استاد ابوالقاسم مهندسی در بین سالهای ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۵ ه.ش بنا شده است.ما در بعداز ظهر روز اول اردیبهشت ۹۸ از این عمارت زیبا دیدن کردیم.بعد از گذر از ورودی عمارت ، در میانه ساختمان ، راه پله در وسط بود که از طرحهای متمایز معماری این بناست.تا دهه ۷۰ این عمارت محل سکونت خانواده شاپوری بود بعد چند سالی متروکه ماند تا اینکه در سال۱۳۷۸ این عمارت از ورثه آن توسط سازمان میراث فرهنگی خریداری شد و هم اکنون در اجاره بخش خصوصی می باشد و دارای ورودیه است...البته الان مدتی است که بصورت رستوران و کافی شاپ در آمده و امکان دیدن قسمتهای داخلی آن میسر نیست مگر اینکه جهت صرف غذا و در زمانهای ناهار و شام و رزرو قبلی مراجعه شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت شاپوری شیراز، بنایی زیبا که از دوره پهلوی بجا مونده و سبک معماریش متفاوت از بناهای مسکونی دوره قاجار شیراز هست و کاملا میشه تاثیر معماری اروپایی رو در طراحی متوجه شد، بنا متعلق به یک تاجر معروف به نام عبدالصاحب شاپوری و معمار بنا ابولقاسم مهندسی بوده که آثار زیادی مثل دانشگاه معماری قدیم، سالن سینماخورشید، خانه بهارلو و....از کارهای ایشونه،
  درحال حاضر کاربری بنا کافه و رستورانه و بازدید از داخل بنا مقدور نیست و فقط در صورت استفاده از رستوران میتونید وارد طبقه بالا بشید که واقعا از نقاط ضعفشه، نمای بنا از داخل خیابان هم قابل مشاهده است، برای ورود به حیاط هم باید بلیط دو هزارتومانی بخرید، امیدوارم روزی برسه که این بناهای خاص فقط برای عموم مردم باشه، نه رستوران و آشپزخونه برای افراد خاص.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  عمارت زیبای شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر قصد سفر به شیراز رو دارید بازدید از عمارت شاپوری رو حتما تو برنامه هاتون بگنجونید ،عمارتیست بسیار مجلل و باشکوه که یکی از زیباترین باغ عمارت های شیرازه و زمان ورود به این محل حس میکنید وارد بهشت شدید و تعبیر من از بهشت واقعا همچین جاییه.این مکان زیبا و دوست داشتنی در خیابان انوری روبروی خیابان اهلی قرار دارد که به دستان توانمندو معماری (ابوالقاسم مهندسی)ساخته شده است که این بنا مربوط به عبدالصاحب شاپوری یکی از بزرگترین تجار شیراز تعلق دارد.که تا دهه ۷۰ ه.شمسی خانواده شاپوری در اینجا سکونت داشتند و فعلا بعنوان کافی شاپ میتونید ازش استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Negar_Negin
  نقدها:
  گزارش
  باغ و عمارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از بهترین جاهایی که تو شیراز زیبا رفتیم، عمارت شاپوری بود. به پیشنهاد گردشگری هتل اینجارو برای آخرین مکان بازدید و صرف شام انتخاب کردیم. وقتی از در تقریبا کوچیکش وارد محوطه شدیم برای چند لحظه مات زیبایی و اون فضای دلنشین شدیم. گروه موسیقی روی تراس طبقه بالا مینواختن و خواننده ایی خوش صدا ک با احساس آهنگ رویا رو اجرا میکرد. صدای آب حوض هم با اجراشون میکس شده بود، حس بی نظیری بود. برای شام میز رزرو نکرده بودیم. اول بهمون گفتن نمیشه و جا ندارن، ولی وقتی اصرار کردیم گفتن منتظر بمونید تا میز خالی بشه. برای بازدید تنها باید ورودی پرداخت کرد ولی اگر در رستوران غذا صرف بشه ورودی رو برمیگردونن. پرسنل ها خوش برخورد بودن. برای شام کباب لاری رو انتخاب کردم و واقعا راضی بودم، هم کیفیت هم قیمت. مهمان های خارجی زیادی از اتریش و فرانسه حضور داشتن و واقعا باعث افتخار بود. طبقه بالا رستوران و طبقه پایین کافی شاپ هستش که میشه از میز و صندلی های داخل حیاط استفاده کرد. اون شب خاطره بی نظیری شد برامون. پیشنهاد میکنم اگر به شیراز سفر کردید مخصوصا در اردیبهشت حتما یه شب شام رو اینجا صرف کنید و از غذای خوبشون در محیطی دلنشین و با صفا لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش

  جايي كه به نظرم ارزش ديدن نداره. داخل عمارت دو طبقه است كه طبقه پايين يه كافي شاپ گرونه و طبقه بالا ميگن يه رستوران خوب. محوطه عمارت درخت و گل كاري داشت كه تو خيابونم ميشد ديد. از نظر من ارزش ديدن نداره.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • fatemeh
  نقدها:
  گزارش
  امارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  اینجا امارت زیبای شاپوری در شیراز که توی خیابون انوری کنار ساندویچی معروف ۱۱۰ هست ? که محیطی بسیار زیبا و دلنشین دارد .#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت شاپوری از اون جاهاییه که دلتون نمیخواد ازش دل بکنید.ما برای خوردن شام به اونجا رفتیم اما فضای این عمارت انقدر جذاب و محسور کننده بود که غذا خوردن اولویتشو از دست داد.غذا اما برعکس فضا ما رو راضی نکرد.
  سفارش من میگو بود که بوی یخچال میداد و کاملا سفت شده بود.گارنیش غذا هم که توی عکس مشخصه?
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری، عمارتی مجلل در شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  عمارت شاپوری در خیابان انوری شیراز واقع شده و در ابتدا متعلق به خانواده شاپوری از بازرگانان بنام شهر بوده که بعد ها توسط سازمان میراث فرهنگی استان فارس خریداری و جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده، برای رفتن به این عمارت زیبا میتوانید با مترو به ایستگاه زندیه رفته و با ۸ دقیقه پیاده روی به اینجا برسید. در طبقه همکف عمارت در حال حاضر کافی شاپ قرار گرفته و در طبقه بالا هم یک رستوران قرار داره که میزبان بازدید کننده ها هست. در بدو ورود محو معماری زیبای قاجاری عمارت می شوید که کاملا به صورت قرینه ساخته شده. روبروی عمارت حوض بزرگی قرار دارد که زیبایی عمارت رو دو چندان میکنه. می توانید در سفر به شیراز از این عمارت زیبا بازدید کنید و از کافی شاپ یا رستوران اون هم لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: