رستوران

عمارت شاپوری

Shapouri House

عمارت-شاپوری-232107-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-213278-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-371575-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-487154-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-213278-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-487155-همگردی (1).jpg
عمارت-شاپوری-487155-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-533522-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-539382-همگردی.jpg
عمارت-شاپوری-543132-همگردی.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

باغ و عمارت شاپوری از بناهای قدیمی شیرازه که در محله قدیمی انوری که ۱۰۰ سال قدمت داره هنوز هم جذاب و دیدنیه. این خانه متعلق به عبدالصاحب شاپوری از تاجران بزرگ شیراز بوده است و در سال ۱۳۷۹ به ثبت ملی رسیده . پس از بازسازی های اساسی این بنا به صورت موزه ای تاریخی میزبان علاقمندان به معماری قدیم ایران به خصوص شیوه معماری و تزئینات شیراز است.

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  عمارت زیبای شاپوری
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  عمارت شاپوری یا خانه ی شاپوری عمارتی در شیراز است که قدمت آن به دوره ی پهلوی اول میرسد که در ۱۶ مهر سال ۷۹ ثبت ملی شد.اگر قصد سفر به شیراز رو دارید بازدید از عمارت شاپوری رو حتما تو برنامه هاتون بگنجونید ،عمارتیست بسیار مجلل و باشکوه که یکی از زیباترین باغ عمارت های شیرازه و زمان ورود به این محل حس میکنید وارد بهشت شدید و تعبیر من از بهشت واقعا همچین جاییه.این مکان زیبا و دوست داشتنی در خیابان انوری روبروی خیابان اهلی قرار دارد که به دستان توانمندو معماری (ابوالقاسم مهندسی)ساخته شده است که این بنا مربوط به عبدالصاحب شاپوری یکی از بزرگترین تجار شیراز تعلق دارد.که تا دهه ۷۰ ه.شمسی خانواده شاپوری در اینجا سکونت داشتند و فعلا بعنوان کافی شاپ میتونید ازش استفاده کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Negar_Negin
  نقدها:
  گزارش
  باغ و عمارت شاپوری
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  یکی از بهترین جاهایی که تو شیراز زیبا رفتیم، عمارت شاپوری بود. به پیشنهاد گردشگری هتل اینجارو برای آخرین مکان بازدید و صرف شام انتخاب کردیم. وقتی از در تقریبا کوچیکش وارد محوطه شدیم برای چند لحظه مات زیبایی و اون فضای دلنشین شدیم. گروه موسیقی روی تراس طبقه بالا مینواختن و خواننده ایی خوش صدا ک با احساس آهنگ رویا رو اجرا میکرد. صدای آب حوض هم با اجراشون میکس شده بود، حس بی نظیری بود. برای شام میز رزرو نکرده بودیم. اول بهمون گفتن نمیشه و جا ندارن، ولی وقتی اصرار کردیم گفتن منتظر بمونید تا میز خالی بشه. برای بازدید تنها باید ورودی پرداخت کرد ولی اگر در رستوران غذا صرف بشه ورودی رو برمیگردونن. پرسنل ها خوش برخورد بودن. برای شام کباب لاری رو انتخاب کردم و واقعا راضی بودم، هم کیفیت هم قیمت. مهمان های خارجی زیادی از اتریش و فرانسه حضور داشتن و واقعا باعث افتخار بود. طبقه بالا رستوران و طبقه پایین کافی شاپ هستش که میشه از میز و صندلی های داخل حیاط استفاده کرد. اون شب خاطره بی نظیری شد برامون. پیشنهاد میکنم اگر به شیراز سفر کردید مخصوصا در اردیبهشت حتما یه شب شام رو اینجا صرف کنید و از غذای خوبشون در محیطی دلنشین و با صفا لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش

  جايي كه به نظرم ارزش ديدن نداره. داخل عمارت دو طبقه است كه طبقه پايين يه كافي شاپ گرونه و طبقه بالا ميگن يه رستوران خوب. محوطه عمارت درخت و گل كاري داشت كه تو خيابونم ميشد ديد. از نظر من ارزش ديدن نداره.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • fatemeh
  نقدها:
  گزارش
  امارت شاپوری
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  اینجا امارت زیبای شاپوری در شیراز که توی خیابون انوری کنار ساندویچی معروف ۱۱۰ هست ? که محیطی بسیار زیبا و دلنشین دارد .#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  عمارت شاپوری از اون جاهاییه که دلتون نمیخواد ازش دل بکنید.ما برای خوردن شام به اونجا رفتیم اما فضای این عمارت انقدر جذاب و محسور کننده بود که غذا خوردن اولویتشو از دست داد.غذا اما برعکس فضا ما رو راضی نکرد.
  سفارش من میگو بود که بوی یخچال میداد و کاملا سفت شده بود.گارنیش غذا هم که توی عکس مشخصه?
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  عمارت شاپوری، عمارتی مجلل در شیراز
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  عمارت شاپوری در خیابان انوری شیراز واقع شده و در ابتدا متعلق به خانواده شاپوری از بازرگانان بنام شهر بوده که بعد ها توسط سازمان میراث فرهنگی استان فارس خریداری و جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده، برای رفتن به این عمارت زیبا میتوانید با مترو به ایستگاه زندیه رفته و با ۸ دقیقه پیاده روی به اینجا برسید. در طبقه همکف عمارت در حال حاضر کافی شاپ قرار گرفته و در طبقه بالا هم یک رستوران قرار داره که میزبان بازدید کننده ها هست. در بدو ورود محو معماری زیبای قاجاری عمارت می شوید که کاملا به صورت قرینه ساخته شده. روبروی عمارت حوض بزرگی قرار دارد که زیبایی عمارت رو دو چندان میکنه. می توانید در سفر به شیراز از این عمارت زیبا بازدید کنید و از کافی شاپ یا رستوران اون هم لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: