Close
رستوران

شهر زیرزمینی کاریز

Kariz Underground

2545-xIEi4dmB1Icflvuv9wgO.jpeg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این شهر قدیمی در عمق ۱۶ متری از سطح زمین با قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال در دل تنها جزیره مرجانی دنیا یعنی کیش قرار داره. این شهر تونل مانند سقفی مملو از صدف ها و مرجان های طبیعیه داره. ارتفاع سقف این شهر زیرزمینی ۸ متره و به همت کارگزاران آن، به یکی از مناطق دیدنی کیش تبدیل شده. در واقع این محل فضای کاریز یا قنات قدیمی شهر کیشه که ۲۵۰۰ سال قدمت داره و حالا به صورت یک شهر وسیع ۱۰ هزار متر مربعی بازدیدکننده های زیادی دارد. خاک هایی که هنگام بازسازی کاریز از آن خارج شده خواص درمانی زیادی داره و در شیوه "گل درمانی " کاربرد دارد. اکنون این فضا به صورت های مختلف بازسازی شده است مثل رستوران های سنتی و چای خانه ای برای استراحت. تازه مهم ترین بخش این مکان هم تونل شاهنامشه که می تونی سوار بر قایق کوچکی از بینش عبور کنی.

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • گزارش
  شهر زیرزمینی کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیرزمینی کاریز درواقع قنات شهر بوده که بعد ها مورد بازسازی و درمعرض نمایش قرار گرفته . هم خودتون میتونید با تاکسی برید ولی اکثرا روی تور هتل ها به صورت رایگان هست . فضای داخلی بسیار جالب و زیباست . هوای خنک و مطبوعی داره . سقف ها به صورت رسوبی و دارای فسیل هایی برای میلیون ها سال پیشه. ورودی های مختلفی داره که همگی با نور های رنگی مزین شدند حیاط بیرونیش هم خیلی زیباست و دارای کافه های سنتی است و معمولا صنایع دستی مورد نمایش گذاشتند و موسیقی پخش میکنند یا گاهی اوقات گروه های موسیقی زنده هم حضور دارند .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پروانه کشاورز
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیر زمینی کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیر زمینی کاریز، یکی از جاذبه های تاریخی کیش هست که قدمت ۲۵۰۰ ساله دارد، این قنات در عمق ۱۶ متری سطح زمین قرار دارد و سقف آن پوشیده شده است از صدف و مرجانهای متعلق به هزاران و شاید میلیونها سال پیش. وسعت قنات حدود ۱۰ هزار مترمربع هست. این شهر زیرزمینی شامل بازارچه، مسجد، سرویس بهداشتی، رستوران، عکاس خانه و موزه خلیج فاس می باشد. داخل قنات یک بازارچه صنایع دستی خیلی زیبا و دیدنی وجود دارد، مسجد این شهر زیرزمینی تنها مسجد مرجانی جهان است که سقف آن پر از مرجانها و فسیلهای دریایی هست، این کاریز با توجه به قدمتی که داره متمایز شده است، در گذشته این کاریز خیلی مورد توجه نبوده تا اینکه یک ایرانی مقیم خارج کشور، تصمیم میگیره با هزینه شخصی، آن را بازسازی و به یک شهر زیر زمینی دیدنی تبدیل کند. برای استخراج آب چندین چاه بر روی این کاریز حفر شده است و آب این کاریز باعث سرزندگی مناطق اطرافش شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • الناز شعبانیان
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیرزمینی کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های کیش کاریز که بنای با قدمت دیرینه هست که به لطف مهندسین قنات کاریز باسازی شده و تبدیل به شهر زیرزمینی کاریز شده ،بلیط ورودی کاریز برای ما که فروردین ۹۸ رفتم نفری ۴۰ تومان بود،سقف کاریز از صدف و مرجان بود که بسیار جالب و خاص بود،وسط های کاریز رستوران و عکاسخانه بود،و در انتهای کاریز هم کافه سنتی جالبی بود،یه بخش از کاریز فسیلی از لاکپشت بود که نشانی بود برای قدمت کاریز.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مهسا
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیرزمینی کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاهایی که اگه تو سفرتون به کیش با تور برین حتما میبرنتون شهر زیر زمینی کاریز کیش هست که تقریبا از جاهای اصلی کیش یه فاصله خیلی زیادی داره و اگه بخواین با تاکسی برین هزینش یه مقدار زیاد میشه، شهر کاریز ورودیه داره و فکر میکنم حدودا نفری ۲۰ تومان بود که به نظرم یه مقدار برای ورودیه هم چین جایی زیاده. کاریز شهر زیرزمینی پر آوازه ای که شهرت آن جهانیه، شهری با عمق ۱۶ متر و قدمت ۲۵۰۰ ساله.
  گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Peiman zaki
  نقدها:
  گزارش
  کاریز کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  این مکان زیبا که کمی از مرکز کیش دور هست با کرایه تاکسی ۱۳۰۰۰ تومان به آنجا رسیدیم.
  این مکان تاریخی که قرار بود به عنوان کاریز یا قنات مورد بازدید گردشگران قرار بگیرد .در حین بازسازی و زیبا سازی آن به برخی فسیل ها و آثار دسترسی پیدا می کنند که نشان از یک شهر باستانی می دهد.
  در این مکان موزه ،رستوران،موسیقی زنده و برخی حجره های فروش صنایع دستی نیز وجود دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shamim
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیرزمینی کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  قنات قدیمی شهر که به دلیل مرجانی بودن دیواره ها و عبور آب بارون ازش، آب قابل شرب برای مردم جزیره و مناطق اطراف رو تامین میکرد. هوای خنک داخل قنات وجود داره و دیدنش به نظر واقعا ارزش وقت گذشت رو داره. اینجا فسیل لاکپشت صد میلیون ساله هم هست که البته به دلیل مرمت نادرست از بین رفته و فقط جای خالیش باقی موند. رستوران و اجرای طرح حنا همی اینجا داره. ورودی این مکان تو اردیبهشت 98 به مبلغ 40000تومان برای هر نفر بود. موزه خلیج فارس هم داخل این قنات قرار داره که دیدنش خالی از لطف نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  قنات باستانی کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیرزمینی کاریز از جاذبه های طبیعی جزیره کیش هست که بعد از مرمت و تغییر کاربری قابل بازدید برای عموم شده، بلیط ورودی نسبت به اماکن تاریخی دیگه کمی گرون محسوب میشه. این شهر زیرزمینی در واقع قنات قدیمی و سنتی جزیره بوده و وظیفه تامین آب شیرین ساکنین رو داشته، این قنات پانزده کیلومتر طول داره که اینجا تبدیل به سه رشته شده و محدوده ای بوده که مردم برای برداشت آب ازش استفاده میکردن، این قنات در عمق شانزده متری زیرزمین قرار داره و به صورت دستکند بوده، جنس دیوارها از مرجانه و در طول مسیر تصاویر زیبایی از فسیلهای واقعی جانوران دریایی رو که میلیونها سال از عمرشون میگذره رو به نمایش میگذارند، در واقع موزه ای زنده رو میبینید. دمای این کاریز پایینتر از دمای محیط خارج از اینجاست و هنوز میتونید آب شیرین جاری در قنات رو ببینید.در ادامه مسیر، نمایشگاه و کاربریهای مختلفی مثل صنایع دستی، عکاسخانه، موزه و آمفی تئاتر طراحی شده، یک کافه هم در انتهای مسیر در یک فضای باز هست که مناظر جذابی داره. ارزش تاریخی این شهر زیرزمینی غیرقابل انکاره و بازدیدش به همه دوستان توصیه میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش

  شهر زیرزمینی کاریز، ظاهرا زمانی مجموعه ای از قنات ها بوده که به تازگی بازسازی شده. تقریبا تمام قسمت هایی که ما دیدیم تازه ساخته شده بودند و من متوجه مکان تاریخی خاصی نشدم. مسیر خیلی طولانی بود و تهویه خاصی هم وجود نداشت و تحمل هوای شرجی به شدت سخت بود. معمولا تورهای گشت جزیره، شهر کاریز را هم در برنامه دارند که البته باید ورودی آن را جداگانه پرداخت کرد. خیلی از مسافران ترجیح دادند در اتوبوس تور بمانند که به نظر من دیدن اینجا با اینکه زیاد جالب نبود ولی به نشستن در اتوبوس ارجحیت داشت!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیرزمینی کیش که با نام های قنات کیش، کاریز کیش و شهر زیرزمینی کاریز نیز خوانده می شود، یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی جزیره کیش است که قدمت آن به بیش از 2500 سال پیش باز می گردد. این مجموعه، هرگز یک شهر زیرزمینی تاریخی نبوده و در اصل شبکه‌ای از مسیرهای زیرزمینی است که توسط ایرانیان برای هدایت آب حفر شده است. کاریز کیش حدود 15 کیلومتر طول دارد و در عمق 14 متری زیرِ زمین ایجاد شده است. این کاریز حدود 10000 متر مربع وسعت دارد و از نظر طول رشته قنات و یا عمق چاه ها قابل مقایسه با قنات‌هاى دیگر در سایر نقاط ایران نیست‌. این ساختار ، بدون ابزارآلات پیشرفته و با وسایلی مانند تیشه و كلنگ احداث شده است و هنوز آثار این ابزار بر سقف مشاهده می شود.از ویژگی های منحصر به فرد این ساختار زیرزمینی می توان به مرجانی بودن، جریان آب شیرین، هوای خنک در زیرِ زمین و سقف مرجانی مملو از فسیل های با قدمت بسیار بالا اشاره کرد. همه این ویژگی ها باعث می شوند از کاریز کیش در زمره مهم ترین جاذبه های ایران و حتا جهان نام برده شود. در طول مسیر گذر آب، 274 حلقه چاه برای برداشت آب به چشم می خورد که تعداد 74 چاه در مجموعه کاریز کیش قرار دارند. اگر به هنگام بازدید به سقف کاریز نگاه کنید، یکی از حلقه های چاه را می بینید که اخیرا در لایه مرجانی به ضخامت 7 متر ایجاد شده است و فرمی مخروطی دارد.در این کاریز موزه، بازارچه صنایع دستی ،عکاسخانه و رستوران وجود دارد. آدرس آن جزیره کیش، بلوار میرمهنا، حدفاصل میدان المپیک و میدان فارور است و بلیط ورودی آن 20000 تومان است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  کاریز کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  قنات کيش بيش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شيرين قابل شرب ساکنان جزيره را تامين مي‌کرده است. قنات كيش از نظر طول رشته قنات و يا عمق چاه‌ها قابل مقايسه با قنات‌هاى ديگر نقاط ايران نيست‌، اما با توجه به شيب بسيار كم جزيره‌، چگونگى هدايت آب‌هاى زيرزمينى به سطح زمين در كيش بسيار مهم بوده و نشان مى‌دهد كه در زمان خود از پيشرفته‌ترين روش‌ها براى حفر قنات استفاده مى‌كردند. برای دیدن کاریز میتوان از گشت جزیره که همه هتل ها دارند استفاده کرد ولی برای من خیلی جالب نبود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ramina
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیر زمینی کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جزیره ی زیبای کیش همین شهر زیر‌ زمینی کاریز با مساحت ۱۰ هزار متری است که در عمق ۱۶ متری از سطح زمین قرار گرفته که قدمتی بین ۲۷۰_۵۷۰ میلیون سال دارد این جاذبه از بخش های مختلفی همچون غرفه های صنایع دستی ، موزه ، سالن آمفی تئاتر و ... تشکیل شده است . کاریز در قدیم به معنای قنات بوده ، آب این قنات از نوع آب شیرین و آشامیدنی است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #شهرزیرزمینی_کاریز
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیر زمینی #کاریز که معروف به #قنات_کاریز است در #جزیره_کیش واقع شده است که قدمتی بیش از 2500 سال دارد که از قدیم آب شرب ساکنان جزیره را تامین میکرد.
  این قنات درعمق 16 متری زمین حفر شده است و تماما سقف آن از پوشیده از سنگواره و صدف و مرجان میباشد که چند صد میلیون سال قدمت دارد.
  در این مجموعه فروشگاه های صنایع دستی و رستوران و کافه و سالن آمفی تئاتر و کنفرانس و گالری هنری وجود دارد.
  مجموعه ای بسیار زیبا و منحصر به فرد که قابل مقایسه با قنات های دیگر ایران نمیباشد، دارای راهروهای مرجانی میباشد که بسیار بسیار فضای داخلی آن را زیبا و بینظیر کرده است.
  همه روزه تورهای گشت جزیره که برگزار میشود از این مکان زیبا هم به مدت 45 دقیقه بازدید میشود و برای ورود باید بلیت آن را تهیه فرمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  کاریز کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از مناطق گردشگری و تاریخی جزیره کیش میباشد و بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد .این قنات در عمق ۱۶ متری زمین قرار گرفته است و سقف آن پوشیده از صدف و مرجان هایی میباشد که بنابر اطلاعات ارائه شده توسط راهنمایان محلی قدمتی معادل ۲۷۰ میلیون سال دارد اما با توجه به اینکه بستر آهکی-مرجانی میزبان آن حاصل فعالیت مرجانهای عهد حاضر است سن آن بیش از چندهزار سال نمیتواند. باشد وسعت این قنات ۱۰۰۰۰متر مربع میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رضا محمودثانی
  نقدها:
  گزارش
  شهر غیر مسکونی
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر کاریز اگرچه در واقع یک قنات مخروبه بوده و فردی آنرا بازسازی یا بهتر بگویم نو نوار کرده است.اما به جد بسیار دیدنی و زیباست .دیدن دیوارهای تزئین شده با سنگهای مرجانی و قسمتهای مختلف قنات خالی از لطف نیست.رفتن به این مجموعه بدلیل دور بودن از مرکز اصلی جزیره کمی سخت است بنابراین باید برای رفتن به آنجا از خودرو استفاده کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیر زمینی
  توصیه شده توسط کاربر

  اینجا همان قنات هایی بوده که برای تامین آب مردمان کیش استفاده می‌شده و حالا از این سازه‌ها به عنوان شهر زیر زمینی یاد می‌شود. اینجا یکی از جاذبه‌های شناخته شده کیش است. ما با استفاده از تور هتل به این محل آمدیم و تنها ورودیه پرداخت کردیم. هوای درون این کاریز کمی خفه بود و برای من که آزار دهنده بود. در ورودی این بخش، غرفه صنایع دستی با مرجان‌ها و سنگ‌های جزیره برپا بود. در کنار این بخش، قسمتی هم بود که هنوز کامل مرمت نشده بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  شهري با آب هاي زيرزميني
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زيرزميني كاريز كيش قدمت ٢٥٠٠ ساله دارد و در اصل شبكه اي از راه هاي زيرزميني است كه براي هدايت آب حفر شده است و آب آشاميدني و آب كشاورزي ساكنان جزيره توسط اين كاريز تامين مي شده است.از جمله ويژگي هاي منحصر به فرد اين قنات مرجاني بودن، جريان آب شيرين، هواي خنك و سقف مرجاني مملو از فسيل هاي كهن هست. يك قسمت ديگر از اين مجموعه شامل موزه و رستوران و بازارچه هست. بليط ورودي اين مجموعه ٢٠٠٠٠ تومان است و بازديد از اين مجموعه را به همه پيشنهاد ميكنم. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  شهر آب هاي زيرزميني
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زيرزميني كاريز كيش قدمت ٢٥٠٠ ساله دارد و در اصل شبكه اي از راه هاي زيرزميني است كه براي هدايت آب حفر شده است و آب آشاميدني و آب كشاورزي ساكنان جزيره توسط اين كاريز تامين مي شده است.از جمله ويژگي هاي منحصر به فرد اين قنات مرجاني بودن، جريان آب شيرين، هواي خنك و سقف مرجاني مملو از فسيل هاي كهن هست. يك قسمت ديگر از اين مجموعه شامل موزه و رستوران و بازارچه هست. بليط ورودي اين مجموعه ٢٠٠٠٠ تومان است و بازديد از اين مجموعه را به همه پيشنهاد ميكنم. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیر زمینی کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  این شهر زیرزمینی که در شمال جزیره واقع شده قدمتش به ۲۵۰۰ سال پیش برمیگردد. اگر در تورهای گردشگری جزیره شرکت کنید یکی از مقاصد اون، این جزیره هست. اگر تابستان که دمای هوای جزیره به ۴۰ درجه میرسید به اینجا بیاید دمای هوا بسیار عالی هست و این تنها یکی از عجایب این شهر زیر زمینی هست. این شهر زیرزمینی یک کافی شاپ هم دارد که میتونید از آن استفاده کنید.


  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  شهر زیر زمینی کاریز کیش
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره زیبای کیش هر ساله میزبان مسافران زیادی است که به امید استفاده از تفریحات آبی و پاساژگردی راهی آن می شوند. اما برای تاریخ دوستان هم این جزیره حرفی برای گفتن دارد: قنات 2500 ساله کیش! این قنات قدیمی سالها به دست فراموشی سپرده شده بود تا اینکه سرانجام سرمایه گزاری مناسبی برای آن صورت گرفت و با تغییر کاربری تبدیل به شهر زیرزمینی کاریز شد.

  شاید هزینه ورودی 20000 تومانی آن کمی شما را برای ورود دچار تردید کند. اما نگران نباشید ارزشش را خواهد داشت. قدم زدن در دالان های تو در توی قنات در دمایی خنک و محیطی آرامش بخش تجربه جالبی برایتان خواهد بود.

  از تماشای سقف فسیلی مجموعه که حاوی صدفها و سنگواره های چندین میلیون ساله است نیز غافل نشوید. مسیر ورودی به زیبایی با نورهای ملایم نورپردازی شده و صحنه های رویایی را برای عکاسی فراهم کرده بود.

  در این مجموعه رستوران سنتی و غرفه های صنایع دستی نیز وجود دارد. در مناطق مختلف مسیر کوزه های سفالی به زیبایی زینت بخش این دالان ها شده اند که هماهنگی جالبی را با ساختار کاریز ایجاد نموده اند. برای بازدید از مجموعه می توانید زمانی یک ساعته را در نظر بگیرید.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.

  وفس یکی از روستاهای بسیار زیبا ، سرسبز و توریستی استان مرکزی است که در شهرستان کمیجان قرار دارد.این روستای...

 • shahrzad

  روستای وفس از توابع شهرستان کمیجان است. این روستا با داشتن هوای بسیارعالی وداشتن باغهای میوه وزمینهای کشاورزی وسرسبزی آن...

 • Yannar

  برای یک مسئله کاری به یکی از زیباترین روستاهایی که دیدم (وفس)رفتم .این روستا از توابع کمیجان هست و به...