رستوران

رودخانه سن

Seine River

2922-HNCqowmAEczE0RA1dpoo.jpeg
2922-rzb0NSF69ZTk2mLFglIU.jpeg
2922-2IYM6kPtH4v9aVvEHB8e.jpeg
2922-i7aZdBWC0amzOw6AQ2br.jpeg
2922-CHlwuxTi3hyioICtuCdR.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این رودخانه معروف از قلب شهر از شرق به غرب جریان دارد و سمت چپ و سمت راست پاریس را تقسیم می کند.

نوع جاذبه:
 • تفریحات آبی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  رودی در قلب پاریس
  توصیه شده توسط کاربر

  رود سن و پاریس از هم جداشدنی نیستند. رود 777 کیلومتری سن و قایق های فراوان و پل های زیبایش همیشه منبع الهام نقاش ها بوده. چند تا از جاذبه های مهم پاریس مثل برج ایفل، کلیسای نتردام، کلیسای ارسی و موزه لوور در حاشیه این رود قرار گرفته اند. نکته جالب در مورد این رود این است که سال هاست شنا کردن در آن به علت آلودگی ممنوع است و چیزی که در جستجو به آن رسیدم این بود که ظاهرا قرار است از سال 2024 شنا در آن آزاد شود!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  رود سن
  توصیه شده توسط کاربر

  رود سن پراب ترين رودخانه فرانسه است. رودي كه كشتي هاي بزرگ از آن عبور ميكنند و پل هاي متعدد شگفت انگيزي بر روي آن زده شده است اين رود از ميان شهر پاريس زيبا عبور ميكند و زيبايي اين شهر را دو چندان ميكند ايستادن در كنار روز سن در تابستان و خوردن خنكاي هوا ميان صورتم يكي از بهترين خاطرات من از پاريس است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  شاهراه آبی پاریس
  توصیه شده توسط کاربر

  رودخانه سن که با طول 773 کیلومتر تا کانال مارش هم ادامه پیدا می کند در بین مسیر از میان شهر زیبای پاریس عبور کرده و تقریبا شهر را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می کند.
  کلی از جاذبه های پاریس در امتداد این رود واقع شده است لذا پیاده روی در این مسیر به عنوان یک راهنما امکان بازدید از جاذبه های فراوان پاریس را فراهم می کند، برخی از این جاذبه ها عبارتند از
  برج ایفل، پارک تروکادرو، موزه برانلی، موزه هنر مدرن، پل الکساندر سوم، قصر لز اینولید، کاخ پتی، گرند پالاس، میدان کنکورد، خیابان شانزه لیزه، باغ تویلری، موزه اورسی، موزه لوور، پل عشاق، کلیسای سن شاپل، کلیسای نتردام و ...
  به علت وسعت و عمق این رود امکان تردد قایق و کروز بر روی آن وجود دارد، در واقع کروز روی رودخانه سن خود تبدیل به یک جاذبه در پاریس گشته است، کروزهای روی این رودخانه در انواع مختلف موجود است می توان بر روی قایق های رستوران دار شام یا ناهار صرف کردهمچنین بلیط هایی با اعتبار یک روزه وجود دارد که با آن امکان سوار و پیاده شدن در ایستگاههای مختلف وجود دارد، بسته به نوع خدمات کروز و زمان کروز سواری نرخ بلیط ها متغیر است، با توجه به زمان حضور ما در پاریس در ماه تیر در هنگام غروب از ایستگاه برج ایفل با خرید بلیط 8 یورویی سوار کروز شده و در طبقه بالا و روباز کشتی نشستیم نکته اینکه بلیط ها شماره نداشته و امکان نشستن بر روی هر صندلی به دلخواه امکان پذیر است،تجربه بسیار دلپذیری بود خیلی از جاذبه های پاریس را از روی قایق دیدیم، یکی از عادات جالب این کروز سواری اینست که سرنشینان هر قایق برای سرنشینان قایق های دیگر یا مردم روی پل ها و کنار رود دست تکان داده و با جیغ و فریاد خوشحالی و شعف شان را با بقیه به اشتراک می گذارند یا باهم تقسیم می کنند.
  مسیری که ما طی کردیم از ایستگاه برج ایفل تا بعد از کلیسای نتردام و بالعکس بود و دوباره در همان ایستگاه برج ایفل پیاده شدیم کل زمان کروز سواری ما یک ساعت طول کشید، شاخصه و بهترین لحظه این مسیر هم دیدن برج ایفل و نورافشانی آن در شب از روی قایق بود.
  یک توصیه هم اینکه اگر طول اقامتتان مصادف با شنبه بود حتما اینکار را به غروب شنبه موکول کنید دلیلش هم اینست که به علت شب تعطیلی،در کنار رود مردم و جمعیت های مختلف را که دسته دسته در حال رقص و شادی هستند خواهید دید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: