Close

جزیره هنگام

Hengam Island
5
(از 15 نقد و بررسی)
لاک پشت های جزیره هنگام

درباره جزیره هنگام

«هنگام» یه جزیره دنج و دوست داشتنی تو جنوب جزیره قشمه که کلی جاذبه داره مثل دلفینای بازیگوش، لاک پشتای دریایی، پرندگان دریایی، کروکودیل های پرورش داده شده، ساحل های صخره ای و قایق سواری. این جزیره اولین مزرعه پرورش کروکودیل کشوره که ایران رو تبدیل به یکی از ۵۰ کشور پرورش دهنده این حیوان کرده.نقاط دیدنی جزیره: جاذبه تاسیسات بندری انگلیسی ها جاذبه سنگ مادر و دختر جاذبه کوه و خاک های قرمز جاذبه پارک کروکودیل نوپک این مکان دارای ارتفاعات پست آهکی که بلندترین آن کوه "ناکس" با ۱۰۶ متر ارتفاع است که روستاهای جزیره هنگام "ماشی یا همان هنگام جدید "غیل" و "هنگام قدیم"

نوع جاذبه
جزایر
موقعیت
قشم
پیشنهاد کاربران
%100 از 15 رای
رتبه در قشم
2 از 62 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف جزیره هنگام

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
بهزاد حصاریها
نوشته شده در 13 خرداد 1399
report-icon گزارش

جزیره هنگام یکی از جزایر اقماری جزیره قشم هست که به فاصله کوتاهی از ساحل جنوبی اون قرار گرفته و به راحتی میشه از اسکله کندالو با قایق به اون دسترسی داشت.
در ساحل سنگی شمال جزیره هنگام و به فاصله کوتاهی از ساحل شنی اونهم یک جاذبه بسیار جالب و دیدنی وجود داره به نام آکواریوم طبیعی که به نظر من از هر آکواریوم مصنوعی دیگه ای زیباتر و جذابتره!
آب دریا در نزدیکی این ساحل سنگی فوق العاده تمیز و شفافه به نحوی که شما به وضوح میتونید کف دریا رو از توی قایق ببینید و البته ماهی های کوچک و بسیار زیبائی هم در اون آبها شنا میکنن که شما به راحتی میتونید اونا رو ببینید و حتی اگه دست دراز کنید اونا رو لمس کنید (که البته این کار مجاز نیست!) و احساس کنید که دارید از بالا داخل یک آکواریوم زیبا رو تماشا میکنید!
این ماهی ها و زلالی و شفافی آب دریا در اون محل به قدری زیباست که شما از تماشای اون سیر نمیشید و نمیتونید به راحتی ازش دل بکنید!

بیشتر
امتیاز کل
5
Maryam_aram63
نوشته شده در 2 اسفند 1398
report-icon گزارش

در روز دوم سفرمون به قشم صبح رفتیم به سمت اسکله که بریم جزیره هنگام هم در راه رسیدن به جزیره در دریا لحظه دیدن دلفینا وغذا دادن به اونا رو تجربه کنیم که متاسفانه دلفینا نبودن وما با قایقی که ما رو به سمت جزیره میبرد رسیدیم به جزیره و قایق ما رو جایی نگه داشتن که در اونجا آکواریمی از انواع ماهی بود و از دیدن ماهی ها لذت بردیم بعد از قایق پیاده شدیم به سمت بازار ساحلی رفتیم که پر از زیور آلات از جنس صدف دیدم از هر چیزی که با صدف بشه درست کرد رو میفروختن خیلی برام جذاب بود در اونجا خانمها کنار وسایلهایی که میفروختن انواع سمبوسه هم میپختن ومن هم سمبوسه میگو ازشون خریدم که خیلی خوشمزه بود و نان سمبوسه از خمیر مخصوصی که خودشون درست میکردن تهیه می شد واقعاً اگر به قشم سفر میکنید یه سر به جزیره هنگام هم بزنید جذابیت خاص خودش رو داره.

بیشتر
امتیاز کل
5

ما در جریان رکابزنی دوره جزیره قشم حالا به ساحل بندر شیب دراز آمده بودیم که بریم جزیره هنگام و دور آن جزیره را هم رکاب بزنیم .
شب را در محوطه زیبای آلاچیق های یک رستوران سنتی ( رستوران سنتی ستازه ) در کنار ساحل جزیره هنگام کمپ زدیم . خاله ، خانمی که صاحب و آشپز رستوران بود پولی بابت تخت و آلاچیقی که روش خوابیدیم از ما نگرفت ولی ما هم سفارش شام را از همین رستوران خانگی دادیم که خیلی هم خوشمزه بود و با صرفه .
آسمان شب های هنگام ، به رنگ آبی ( تیره ) است و مقداری درخشندگی دارد که این به علت انعکاس نور از فیتوپلانگتون های دریا است .
جزیره هنگام حدود 9 کیلومتر طول و 6 کیلومتر عرض داره و طول جاده ای که دور هنگام وجود دارد حدودا 45 کیلومتر است که می شه نصف روزه رکاب زد .
در روستای قدیمی و کم جمعیت فیل که در قسمت سواحل غربی جزیره و کمی جلوتر از مزرعه پروش تمساح ها قرار داره برای شنا به داخل آب های زلال این ناحیه رفتیم . در این قسمت ، عمق آب خیلی کمه و زیر پاهاتون در کف دریا ، توتیاهای سیاه رنگ و زیبا قرار دارند که اگه پابرهنه باشین خارهاشون می ره توی پاهاتون . بهر حال باید مراقب باشید که اذیت نشوند و اذیت نشوید .
به حوالی روستای متروکه هنگام قدیم .در ساحل جنوبی جزیره هنگام که رسیدیم از دور دو تا آهوی خیلی زیبا را دیدیم . این آهوها از نژاد جبیر هستند .
برای دیدن دولفین ها نیز یک قایق کرایه کردیم و خوشبختانه دولفین های زیادی را دیدیم که هر دفعه به صورت گروهی به سطح آب می آمدند و می تونستیم باله و بدن های زیبایشان را در حین بازی و حرکت دسته جمعشان در سطح آب ببینیم .
با آنکه قایق های زیادی پر از گردشگر برای دیدن دولفین ها آنها را احاطه کرده بودند ولی دولفین ها واهمه و ترسی از خود نشان نمی دادند و هر دفعه که به زیر آب می رفتند از یک ناحیه دیگه از آب بیرون می آمدند . فقط این تجربه و حس ناخدای قایق ها بود که پیش بینی می کرد منطقه بعدی بالا آمدن دولفین ها کجا ممکنه باشه و ما را به همان جا می برد .
سفر و شب مانی درجزیره هنگام تجربه فوق العاده ای برای ما بود .

بیشتر
امتیاز کل
5
آوات مام قادری
نوشته شده در 26 آذر 1398
report-icon گزارش

هنگام یکی از جزایر جنوبی جزیره قشم هست که بیشترین معروفیتش بخاطر نمایش دلپذیر دلفینها توی مسیر دریاست.
ما طی اتفاقات عجیب غریب با بدشانسی که برامون اتفاق افتاد ، ساعت 11 رسیدیم اسکله درحالیکه برنامه داشتیم صبح زود برسیم! توی اسکله هم مسافر نبود و وقتی میشنیدن که گروه های قبلی دلفین ندیدن منصرف میشدن و برمیگشتن یک ساعت و نیم اینجا معطل بودیم تا قایق پر بشه.
مسیر رو رفتیم و ناخدا خیلی روی دریا ما رو نگه داشت تا شاید دلفین ها بیان ولی چیزی نیدیم پس رفتیم سمت ساحل نقره ای ، اونجا گفتن ممنوعه پیاده شدن ولی خودش رفت و برامون یه مقدار خاک نقره ای آورد که نگاه کنیم و بعد ازاون به سمت آکواریوم کاملا طبیعی و زیبای ساحل هنگام رفتیم .
توی خود جزیره گفتن نیم ساعت وقت داریم بگردیم ، یه چرخی زدیم و تعدادی گردنبند و صدف خریدیم از مغازه هایی که همه فروشنده هاشون دخترای بومی هنگام بودن . ما از اولین سمبوسه پزی سفارش سمبوسه میگو و ماهی دادیم هر کدوم ده هزار تومن.
امتحان کردن این سمبوسه های تزه که با خمیر تازه هم درست میشه از اوجب واجبات است و نباید لذت اون رو از دست بدین .

بیشتر
امتیاز کل
5
سمیه ترکمان
نوشته شده در 25 آذر 1398
report-icon گزارش

جزیره هنگام هم یکی از مسیرهایی هست که تو سفر به قشم حتما باید تجربه کنید. این جزیره تو فاصله 45 کیلومتری قشم هست که برای رفتن به این جزیره باید از قایق استفاده کنید . اگه شما تو نیمه دوم سال و صبح زود وقتی که هوا و آب دریا خنک هست به این منطقه تشریف ببرید میتونید رقص دلفینها رو تو مسیر درست نزدیک قایقتون تجربه کنید .درست هست که هرمز یه خاک سرخ و نقره ای معرف هست ولی شما تو هنگام هم میتونید این نوع خاک رو ببینید اگه آب آروم باشه و هوا طوفانی نباشه تو منطقه آکواریوم میتونید گونه خاص و زیبا از آبزیان یینید و لذت ببیرد و از همه مهمتر میتونید تو بازار سنتی هنگام قدم بزنید از فضا لذت بزنید خانمها میتونند روی دستشون طرح حنا بزنند و از تفریخات دیگه این جزیره شکم گردی و قدم زدن تو بازار و خوردن سمبوسه های دریایی هست . ولی بهتون پیشنهاد میکنم به یک گشت 45 دقیقه ای تو این جزیره زیبا اکتفا نکنید و حتما یک شب تو این جزیره اقامت کنید و از دیدن زیباییهای جزیره لذت ببرید ولی اگر نخواهید میتونید با اسکاه تشریف ببرید با خرید به مبلغ 28 توما تا جزیه هنگام تشریف ببرید و آکواریم رو ببینید و اگه خوش شانس باشید دلفینها رو ببینید در نهایت 40 دقیقه هم تو بازار سنتی هنگام هم گشتی زنید و لذت ببرید

بیشتر
امتیاز کل
5
Ehsantrips
نوشته شده در 5 آبان 1398
report-icon گزارش

جزیره هنگام در جنوب شرقی جزیره قشم قرار دارد و یکی از جزایر زیبای خلیج فارس است که هم از نظر تاریخی و هم استراتژیک دارای اهمیت زیادی است. برای رفتن به این جزیره ما از اسکله کندالو حرکت کردیم که کرایه هر نفر برای قایق ۱۳ هزار تومان بود. در مسیر حرکت به سمت هنگام و نزدیکی جزیره، می توان عبور دلفین ها را دید. البته دلفین در هوای گرم بیرون از آب نمی آیند و برای دیدن این حیوانات زیبا باید صبح زود راهی هنگام شوید. قایقران ها ابتدا مسیر را پیدا می کنند و بعد هم قایق چند دوری در محل عبور دلفین ها می چرخد تا مسافران بتوانند حرکات دلفین ها را تماشا کنند. ساحل نقره ای جزیره هنگام نیز از جاذبه های دیدنی این جزیره کوچک است.

بیشتر
امتیاز کل
5
مریم رجایی
نوشته شده در 26 مرداد 1398
report-icon گزارش

جزیره هنگام در نزدیکی قشم قرار دارد و با قایق حدود 20 دقیقه تا جزیره فاصله است. البته چون قایقها در طول مسیر بدنبال پیدا کردن دلفینها هستند این مسیر طولانی تر میشود. قایق سواری روی دریای خوشرنگ جنوب واقعا لذت بخش است بخصوص اگر شانس با شما یار باشد و دلفینها را ببینید. این جزیره کوچک است و امکانات کمی دارد. به محض پیاده شدن در جزیره بازارچه محلی را خواهید دید. در این بازارچه صنایع دستی مختلف و همچنین خوراکی های خوشمزه ای فروخته میشود. خوردن سمبوسه میگو را در این بازارچه فراموش نکنید که یکی از خوشمزه ترین سمبوسه هایی است که تا کنون خورده ام. در گشت جزیره قایقران ها شما را تا نزدیکی ساحل نقره ای خواهند برد که خاک نقره ای رنگ و براقی دارد و بخاطر برداشتن خاک توسط توریستها، خوشبختانه در سالهای اخیر ورود به ان ممنوع شده است و تنها از کنار ان میتوانید عبور کنید. همچنین در بخش دیگری که به اکوریوم معروف است اب بسیار شفاف و زلال است و میتوان انواع ماهی های رنگی و عروس دریایی را دید. در سفر به قشم حتما چندساعتی را به گشت جزیره هنگام و دیدن دلفینها اختصاص دهید.

بیشتر
امتیاز کل
5

محاله کسی به جزیره قشم سفر کنه اما سری به جزیزه هنگام نزنه، جزیره ای که بخاطر تماشای دلفین ها و ماهی های کوچیک رنگیش معروفه، یکی دیگه از دیدنیهای این جزیزه ساحل نقره ای رنگش بود که امروزه گزیاد اثری ازش نیست، چون یا صادر شده یا توسط بومیهای اونجا تبدیل به کاردستی شده!!! زنان بومی این جزیره کار حصیر بافی و زدن طرح حنا رو روی دست توریستها انجام میدن و این کار هرچند مبلغ کمی میتونه باشه اما کمک هرج زندگیشون میشه. طرح های سختی که فقط در عرض ۵ دقیقه زده میشه.
#هنگام #سفرباطلوع #قشم

بیشتر
امتیاز کل
5
Arezou.SB
نوشته شده در 31 تیر 1398
report-icon گزارش

از جزیره های زیبا و دیدنی ایران که در سفر به قشم باید یک روز رو بهش اختصاص بدید، جزیره هنگام هست، از اسکله کندالو که جنوب جزیره نزدیک به اسکله شیب دراز هست میتونید به این جزیره برید. از تورهای نیمروزه هم که قایقها با تعداد مشخصی برگزار میکنند هم میتونید استفاده کنید. در مسیر بازدید، از ساحل نقره ای، ماهی های آکواریومی، و اگر شانس یارتون باشه دلفینها میتونید دیدن کنید. برای صرف غذا و خرید سوغاتی هم از بازارچه ای که تو جزیره که بیشتر خانمها اداره اش میکنن میتونید خرید کنید، یکی از خوشمزه ترین سمبوسه های میگوی عمرم رو اینجا خوردم. از ماهی و غذاهای محلی غافل نشید که هیچ جا شبیهش رو پیدا نمیکنید. از بازارچه هم انواع سوغاتیهایی که با صدفها ساخته شدن میتونید بخرید.

بیشتر
امتیاز کل
5
ناصر Nassaj2011
نوشته شده در 31 فروردین 1398
report-icon گزارش

در سفر به قشم، یکی از برنامه های جذاب دیدن و بازدید از جزیره زیبای هنگام است. از یکی اسکله ها میتوانید قایق بصوزت عمومی و یا دربست کرایه کنید. در مسیر جزیره میتوانید به دیدن دلفین های زیبا بروید که بصورت گروهی در دریا حرکت میکنند. بنظر من همین یک دلیل (دیدن دلفین ها) برای سفر به قشم و هنگام کافی است. همچنین در نزدیک جزیره هنگام ماهی های آکواریومی هستند که امکان دیدن آنها فراهم است. جزیره نسبتا کوچک است و در نزدیک محل ایستادن قایق ها، در فروشگاه های بومیان محصولات سنتی، صنایع دستی، غذاهای محلی را عرضه میکنند.

بیشتر
امتیاز کل
5
منصوره اسکندری
نوشته شده در 11 فروردین 1398
report-icon گزارش

جزیره هرمز در ۵۰ کیلومتری جنوب قسم واقع شده .فاصله جزیره هنگام تا قشم کم است و این باعث میشود که مسافران دیدن این ساحل نقره فام رو از دست ندهند.برای رفتن به جزیره هنگام از قایق های موتوری استفاده میشود و تقریبا ۴۵ دقیقه طول می کشه که به این جزیره زیبا برسید. در راه اگر خوش شانس باشید می تونید دلفین هارو ببینید که کنار قایق تون به شکل گروهی حرکت می‌کنند. و همچنین ماهی های رنگی بسیار زیبا رو هم در قسمت هایی میتوانید ببینید و اگر قطعه نان یا بیسکوییت با خودتون داشته باشید از دیدن ماهی ها می تونید بیشتر لذت ببرید. #جزیره_هنگام #قشم #قشمگردی

بیشتر
امتیاز کل
5
سعیده قاسم پور
نوشته شده در 2 بهمن 1397
report-icon گزارش

زمستون سال قبل در سفرمون به قشم سری هم به روستای هنگام زدیم .از اسکله کندالو و با قایق به هنگام رفتیم و شب رو کنار دریای زیبای خلیج فارس سپری کردیم.روستای هنگام از سه روستای هنگام جدید و قدیم و غیل تشکیل شده و اگر بخواید از اقامتگاه های بومگردی استفاده کنید باید به هنگام جدید برید.هنگامی ها که اکثرشون فامیلشون همینه،مردم خونگرمی هستن و دستپختشون معرکه است.ناهار رو حواری میگو و ماهی توی یکی از خونه های محلی خوردیم و با قایق به دیدن دلفینها رفتیم و از دیدنشون لذت بردیم.برای بازدید از هنگام یه روز کافیه ولی ما دوست داشتیم شب رو اونجا کمپ کنیم. دیدن شن های نقره ای زیر نور آفتاب ملایم و شنا در دریای زلال و سبز جزیره جزو خاطرات شیرین سفر به قشم بود.

بیشتر
امتیاز کل
5
paria kamali
نوشته شده در 3 بهمن 1397
report-icon گزارش

علت اصلي شهرت جزيره هنگام كه در نزديكي جزيره قشم قرار دارد و مسير دسترسي به اين جزيره هم از طريق قشم است، حضور دلفين ها هستند. براي رسيدن به محل سوار شدن قايق ها بايد به اسكله كندلو برويد و با پرداخت نفري ١٥٠٠٠ هزار تومن راهي جزيره و محل حركت دلفين ها شويد هر قايق ١٢ نفر ظرفيت دارد و. تا پر نشود راه نمي افتد بواي بازديد دلفين ها حتما صبح زود اقدام كنيد چون با تردد زياد قايق ها تعداد دلفين ها خيلي كم ميشود
در اين بازديد شما از ساحل نقره اي و خود جزيره هنگام هم ديدن خواهيد كرد و در امجا مياوانيد هم سمبوسه بخوريد هم از طرح هاي مختلف صنايع دستي خريد كنيد و هم طرح حنا بزنيد
حتما نان به همراه داشته باشيد با ريختن نان در دريا ماهي هاي رنگي به روي اب مي ايند و ديدنشان خالي از لطف نيست

بیشتر
امتیاز کل
5
علی
نوشته شده در 25 دی 1397
report-icon گزارش

قشم ، بزرگترین جزیره هرمزگان، از جزایر بسیار زیبا با زیبایی ها و جذابیت هایی که می توان به عنوان عجایب دنیا ازش نام ببریم، که واقعا رفتن و دیدن آن جزو خاطرات فراموش نشدنی در اذهان نقش خواهد بست، یکی از این جاذبه ها رفتن به جزیره هنگام و دیدن دلفین ها هست که فقط اینجا می توانید آزادانه تماشا کنید. برای دیدن دلفین ها سعی کنید که در فصل سرما به این منطقه برید تا شانس دیدن آنها رو داشته باشد. حرکت انها در کنار قایق در فاصله چند متری شما تجربه بسیار لذت بخشی هست.

بیشتر
امتیاز کل
5
حامد مهدی پور
نوشته شده در 29 آبان 1397
report-icon گزارش

جزیره هنگام یکی از زیباترین جزیره های خلیج فارس هست .
داخل جزیره حدود 30 تا 40 خانواده زندگی میکنن که از بومیان قدیمی این جزیره هستن .
شغل اکثر مردان جزیره صیادی هست و خانوم های جزیره هم مغازه هایی که برای فروش لوازم تزیینی دریایی و غذاهای محلی هست اداره میکنن .
یکی از زیباترین و بکرترین مکان هایی که داخل کشور عزیزمون میشه دید همین جزیره هست .
داخل جزیره زیستگاه آهو هایی که به زبان محلی جبیر گفته میشه هست و اگر شانس داشته باشید میتونید پیداشون کنید و از دور تماشا کنید .
میتونید توی ساحل طلایی و شن های نقره ای جزیره قدم بزنید و قدرت و عظمت آفریده های خداوند بزرگ رو کاملا درک کنید.
میتونید از مغازه های محلی جزیره صدف و لوازم تزیینی که از دریا گرفتن بخرید یا طعم خوشمزه سمبوسه های محلی که جلوی خودتون آماده و سرخ میکنن رو تجربه کنید !
اطراف جزیره و داخل آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس محل زندگی و تجمع انواع ماهی های زیبای آکواریومی ، لاکپشت ها و دلفین های زیبای این منطقه هست که اکثرا به صورت دسته ای و توی فصل بهار به این آب ها مهاجرت میکنن و اگر قسمتتون باشه و شانس داشته باشید با قایق توی اون منطقه گشت میزنید و میتونید حرکت دسته ای و بیرون پریدن دلفین ها کنار قایق رو تجربه کنید که یکی از زیباترین و لذت بخش ترین صحنه هایی هست که خواهید دید !با اینکه به ما گفته بودن توی پاییز دلفین ها نمیان و امکان دیدنشون نیست اما قسمتون شد دقیقا روزی که رفتیم بازدید جزیره چندین و چند دسته دلفین بعد از هفته ها خودنمایی کردن و خودشون رو نشون دادن که لیدر محلی خودش تعجب کرده بود !
قسمتی هست به اسم آکواریوم طبیعی که هزاران ماهی زیبا نزدیک ساحل و قسمت پر عمق دریا جمع میشن و با ریختن نون خشک براشون حسابی شلوغ میکنن و برای خوردن غذا دسته های بزرگ ماهی دور قایق جمع میشن واقعا لذت بخشه !
دوستانی که به جزیره قشم سفر میکنن توی هر فصلی پیشنهاد میکنم حتماو حتما گشت جزیره هنگام رو از دست ندن که یکی از زیباترین جزیره های دنیا همینجاست!

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت