Close
رستوران

جزیره هنگام

Hengam Island

4067-hOxBxGOtPXVEzkOCJKfk.jpeg
Hengam Island (1).jpg
Hengam Island (2).jpg
Hengam Island (3).jpg
Hengam Island (4).jpg
Hengam Island (5).jpg
Hengam Island (6).jpg
Hengam Island (7).jpg
Hengam Island (8).jpg
Hengam Island (9).jpg
Hengam Island (11).jpg
Hengam Island (10).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

«هنگام» یه جزیره دنج و دوست داشتنی تو جنوب جزیره قشمه که کلی جاذبه داره مثل دلفینای بازیگوش، لاک پشتای دریایی، پرندگان دریایی، کروکودیل های پرورش داده شده، ساحل های صخره ای و قایق سواری. این جزیره اولین مزرعه پرورش کروکودیل کشوره که ایران رو تبدیل به یکی از ۵۰ کشور پرورش دهنده این حیوان کرده.نقاط دیدنی جزیره: جاذبه تاسیسات بندری انگلیسی ها جاذبه سنگ مادر و دختر جاذبه کوه و خاک های قرمز جاذبه پارک کروکودیل نوپک این مکان دارای ارتفاعات پست آهکی که بلندترین آن کوه "ناکس" با ۱۰۶ متر ارتفاع است که روستاهای جزیره هنگام "ماشی یا همان هنگام جدید "غیل" و "هنگام قدیم"

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش
  هنگام بی دلفین!
  توصیه شده توسط کاربر

  هنگام یکی از جزایر جنوبی جزیره قشم هست که بیشترین معروفیتش بخاطر نمایش دلپذیر دلفینها توی مسیر دریاست.
  ما طی اتفاقات عجیب غریب با بدشانسی که برامون اتفاق افتاد ، ساعت 11 رسیدیم اسکله درحالیکه برنامه داشتیم صبح زود برسیم! توی اسکله هم مسافر نبود و وقتی میشنیدن که گروه های قبلی دلفین ندیدن منصرف میشدن و برمیگشتن یک ساعت و نیم اینجا معطل بودیم تا قایق پر بشه.
  مسیر رو رفتیم و ناخدا خیلی روی دریا ما رو نگه داشت تا شاید دلفین ها بیان ولی چیزی نیدیم پس رفتیم سمت ساحل نقره ای ، اونجا گفتن ممنوعه پیاده شدن ولی خودش رفت و برامون یه مقدار خاک نقره ای آورد که نگاه کنیم و بعد ازاون به سمت آکواریوم کاملا طبیعی و زیبای ساحل هنگام رفتیم .
  توی خود جزیره گفتن نیم ساعت وقت داریم بگردیم ، یه چرخی زدیم و تعدادی گردنبند و صدف خریدیم از مغازه هایی که همه فروشنده هاشون دخترای بومی هنگام بودن . ما از اولین سمبوسه پزی سفارش سمبوسه میگو و ماهی دادیم هر کدوم ده هزار تومن.
  امتحان کردن این سمبوسه های تزه که با خمیر تازه هم درست میشه از اوجب واجبات است و نباید لذت اون رو از دست بدین .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هنگام هم یکی از مسیرهایی هست که تو سفر به قشم حتما باید تجربه کنید. این جزیره تو فاصله 45 کیلومتری قشم هست که برای رفتن به این جزیره باید از قایق استفاده کنید . اگه شما تو نیمه دوم سال و صبح زود وقتی که هوا و آب دریا خنک هست به این منطقه تشریف ببرید میتونید رقص دلفینها رو تو مسیر درست نزدیک قایقتون تجربه کنید .درست هست که هرمز یه خاک سرخ و نقره ای معرف هست ولی شما تو هنگام هم میتونید این نوع خاک رو ببینید اگه آب آروم باشه و هوا طوفانی نباشه تو منطقه آکواریوم میتونید گونه خاص و زیبا از آبزیان یینید و لذت ببیرد و از همه مهمتر میتونید تو بازار سنتی هنگام قدم بزنید از فضا لذت بزنید خانمها میتونند روی دستشون طرح حنا بزنند و از تفریخات دیگه این جزیره شکم گردی و قدم زدن تو بازار و خوردن سمبوسه های دریایی هست . ولی بهتون پیشنهاد میکنم به یک گشت 45 دقیقه ای تو این جزیره زیبا اکتفا نکنید و حتما یک شب تو این جزیره اقامت کنید و از دیدن زیباییهای جزیره لذت ببرید ولی اگر نخواهید میتونید با اسکاه تشریف ببرید با خرید به مبلغ 28 توما تا جزیه هنگام تشریف ببرید و آکواریم رو ببینید و اگه خوش شانس باشید دلفینها رو ببینید در نهایت 40 دقیقه هم تو بازار سنتی هنگام هم گشتی زنید و لذت ببرید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  جزیره نقره‌ای هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هنگام در جنوب شرقی جزیره قشم قرار دارد و یکی از جزایر زیبای خلیج فارس است که هم از نظر تاریخی و هم استراتژیک دارای اهمیت زیادی است. برای رفتن به این جزیره ما از اسکله کندالو حرکت کردیم که کرایه هر نفر برای قایق ۱۳ هزار تومان بود. در مسیر حرکت به سمت هنگام و نزدیکی جزیره، می توان عبور دلفین ها را دید. البته دلفین در هوای گرم بیرون از آب نمی آیند و برای دیدن این حیوانات زیبا باید صبح زود راهی هنگام شوید. قایقران ها ابتدا مسیر را پیدا می کنند و بعد هم قایق چند دوری در محل عبور دلفین ها می چرخد تا مسافران بتوانند حرکات دلفین ها را تماشا کنند. ساحل نقره ای جزیره هنگام نیز از جاذبه های دیدنی این جزیره کوچک است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  هنگام دوست داشتنی و آرام
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هنگام در نزدیکی قشم قرار دارد و با قایق حدود 20 دقیقه تا جزیره فاصله است. البته چون قایقها در طول مسیر بدنبال پیدا کردن دلفینها هستند این مسیر طولانی تر میشود. قایق سواری روی دریای خوشرنگ جنوب واقعا لذت بخش است بخصوص اگر شانس با شما یار باشد و دلفینها را ببینید. این جزیره کوچک است و امکانات کمی دارد. به محض پیاده شدن در جزیره بازارچه محلی را خواهید دید. در این بازارچه صنایع دستی مختلف و همچنین خوراکی های خوشمزه ای فروخته میشود. خوردن سمبوسه میگو را در این بازارچه فراموش نکنید که یکی از خوشمزه ترین سمبوسه هایی است که تا کنون خورده ام. در گشت جزیره قایقران ها شما را تا نزدیکی ساحل نقره ای خواهند برد که خاک نقره ای رنگ و براقی دارد و بخاطر برداشتن خاک توسط توریستها، خوشبختانه در سالهای اخیر ورود به ان ممنوع شده است و تنها از کنار ان میتوانید عبور کنید. همچنین در بخش دیگری که به اکوریوم معروف است اب بسیار شفاف و زلال است و میتوان انواع ماهی های رنگی و عروس دریایی را دید. در سفر به قشم حتما چندساعتی را به گشت جزیره هنگام و دیدن دلفینها اختصاص دهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش

  محاله کسی به جزیره قشم سفر کنه اما سری به جزیزه هنگام نزنه، جزیره ای که بخاطر تماشای دلفین ها و ماهی های کوچیک رنگیش معروفه، یکی دیگه از دیدنیهای این جزیزه ساحل نقره ای رنگش بود که امروزه گزیاد اثری ازش نیست، چون یا صادر شده یا توسط بومیهای اونجا تبدیل به کاردستی شده!!! زنان بومی این جزیره کار حصیر بافی و زدن طرح حنا رو روی دست توریستها انجام میدن و این کار هرچند مبلغ کمی میتونه باشه اما کمک هرج زندگیشون میشه. طرح های سختی که فقط در عرض ۵ دقیقه زده میشه.
  #هنگام #سفرباطلوع #قشم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  از جزیره های زیبا و دیدنی ایران که در سفر به قشم باید یک روز رو بهش اختصاص بدید، جزیره هنگام هست، از اسکله کندالو که جنوب جزیره نزدیک به اسکله شیب دراز هست میتونید به این جزیره برید. از تورهای نیمروزه هم که قایقها با تعداد مشخصی برگزار میکنند هم میتونید استفاده کنید. در مسیر بازدید، از ساحل نقره ای، ماهی های آکواریومی، و اگر شانس یارتون باشه دلفینها میتونید دیدن کنید. برای صرف غذا و خرید سوغاتی هم از بازارچه ای که تو جزیره که بیشتر خانمها اداره اش میکنن میتونید خرید کنید، یکی از خوشمزه ترین سمبوسه های میگوی عمرم رو اینجا خوردم. از ماهی و غذاهای محلی غافل نشید که هیچ جا شبیهش رو پیدا نمیکنید. از بازارچه هم انواع سوغاتیهایی که با صدفها ساخته شدن میتونید بخرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  جزیره کوچک و زیبای هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  در سفر به قشم، یکی از برنامه های جذاب دیدن و بازدید از جزیره زیبای هنگام است. از یکی اسکله ها میتوانید قایق بصوزت عمومی و یا دربست کرایه کنید. در مسیر جزیره میتوانید به دیدن دلفین های زیبا بروید که بصورت گروهی در دریا حرکت میکنند. بنظر من همین یک دلیل (دیدن دلفین ها) برای سفر به قشم و هنگام کافی است. همچنین در نزدیک جزیره هنگام ماهی های آکواریومی هستند که امکان دیدن آنها فراهم است. جزیره نسبتا کوچک است و در نزدیک محل ایستادن قایق ها، در فروشگاه های بومیان محصولات سنتی، صنایع دستی، غذاهای محلی را عرضه میکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز در ۵۰ کیلومتری جنوب قسم واقع شده .فاصله جزیره هنگام تا قشم کم است و این باعث میشود که مسافران دیدن این ساحل نقره فام رو از دست ندهند.برای رفتن به جزیره هنگام از قایق های موتوری استفاده میشود و تقریبا ۴۵ دقیقه طول می کشه که به این جزیره زیبا برسید. در راه اگر خوش شانس باشید می تونید دلفین هارو ببینید که کنار قایق تون به شکل گروهی حرکت می‌کنند. و همچنین ماهی های رنگی بسیار زیبا رو هم در قسمت هایی میتوانید ببینید و اگر قطعه نان یا بیسکوییت با خودتون داشته باشید از دیدن ماهی ها می تونید بیشتر لذت ببرید. #جزیره_هنگام #قشم #قشمگردی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعیده قاسم پور
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  زمستون سال قبل در سفرمون به قشم سری هم به روستای هنگام زدیم .از اسکله کندالو و با قایق به هنگام رفتیم و شب رو کنار دریای زیبای خلیج فارس سپری کردیم.روستای هنگام از سه روستای هنگام جدید و قدیم و غیل تشکیل شده و اگر بخواید از اقامتگاه های بومگردی استفاده کنید باید به هنگام جدید برید.هنگامی ها که اکثرشون فامیلشون همینه،مردم خونگرمی هستن و دستپختشون معرکه است.ناهار رو حواری میگو و ماهی توی یکی از خونه های محلی خوردیم و با قایق به دیدن دلفینها رفتیم و از دیدنشون لذت بردیم.برای بازدید از هنگام یه روز کافیه ولی ما دوست داشتیم شب رو اونجا کمپ کنیم. دیدن شن های نقره ای زیر نور آفتاب ملایم و شنا در دریای زلال و سبز جزیره جزو خاطرات شیرین سفر به قشم بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  جزيره هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  علت اصلي شهرت جزيره هنگام كه در نزديكي جزيره قشم قرار دارد و مسير دسترسي به اين جزيره هم از طريق قشم است، حضور دلفين ها هستند. براي رسيدن به محل سوار شدن قايق ها بايد به اسكله كندلو برويد و با پرداخت نفري ١٥٠٠٠ هزار تومن راهي جزيره و محل حركت دلفين ها شويد هر قايق ١٢ نفر ظرفيت دارد و. تا پر نشود راه نمي افتد بواي بازديد دلفين ها حتما صبح زود اقدام كنيد چون با تردد زياد قايق ها تعداد دلفين ها خيلي كم ميشود
  در اين بازديد شما از ساحل نقره اي و خود جزيره هنگام هم ديدن خواهيد كرد و در امجا مياوانيد هم سمبوسه بخوريد هم از طرح هاي مختلف صنايع دستي خريد كنيد و هم طرح حنا بزنيد
  حتما نان به همراه داشته باشيد با ريختن نان در دريا ماهي هاي رنگي به روي اب مي ايند و ديدنشان خالي از لطف نيست

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هنگام
  توصیه شده توسط کاربر

  قشم ، بزرگترین جزیره هرمزگان، از جزایر بسیار زیبا با زیبایی ها و جذابیت هایی که می توان به عنوان عجایب دنیا ازش نام ببریم، که واقعا رفتن و دیدن آن جزو خاطرات فراموش نشدنی در اذهان نقش خواهد بست، یکی از این جاذبه ها رفتن به جزیره هنگام و دیدن دلفین ها هست که فقط اینجا می توانید آزادانه تماشا کنید. برای دیدن دلفین ها سعی کنید که در فصل سرما به این منطقه برید تا شانس دیدن آنها رو داشته باشد. حرکت انها در کنار قایق در فاصله چند متری شما تجربه بسیار لذت بخشی هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حامد مهدی پور
  نقدها:
  گزارش
  جزیره هنگام - قطعه ای از بهشت ...
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هنگام یکی از زیباترین جزیره های خلیج فارس هست .
  داخل جزیره حدود 30 تا 40 خانواده زندگی میکنن که از بومیان قدیمی این جزیره هستن .
  شغل اکثر مردان جزیره صیادی هست و خانوم های جزیره هم مغازه هایی که برای فروش لوازم تزیینی دریایی و غذاهای محلی هست اداره میکنن .
  یکی از زیباترین و بکرترین مکان هایی که داخل کشور عزیزمون میشه دید همین جزیره هست .
  داخل جزیره زیستگاه آهو هایی که به زبان محلی جبیر گفته میشه هست و اگر شانس داشته باشید میتونید پیداشون کنید و از دور تماشا کنید .
  میتونید توی ساحل طلایی و شن های نقره ای جزیره قدم بزنید و قدرت و عظمت آفریده های خداوند بزرگ رو کاملا درک کنید.
  میتونید از مغازه های محلی جزیره صدف و لوازم تزیینی که از دریا گرفتن بخرید یا طعم خوشمزه سمبوسه های محلی که جلوی خودتون آماده و سرخ میکنن رو تجربه کنید !
  اطراف جزیره و داخل آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس محل زندگی و تجمع انواع ماهی های زیبای آکواریومی ، لاکپشت ها و دلفین های زیبای این منطقه هست که اکثرا به صورت دسته ای و توی فصل بهار به این آب ها مهاجرت میکنن و اگر قسمتتون باشه و شانس داشته باشید با قایق توی اون منطقه گشت میزنید و میتونید حرکت دسته ای و بیرون پریدن دلفین ها کنار قایق رو تجربه کنید که یکی از زیباترین و لذت بخش ترین صحنه هایی هست که خواهید دید !با اینکه به ما گفته بودن توی پاییز دلفین ها نمیان و امکان دیدنشون نیست اما قسمتون شد دقیقا روزی که رفتیم بازدید جزیره چندین و چند دسته دلفین بعد از هفته ها خودنمایی کردن و خودشون رو نشون دادن که لیدر محلی خودش تعجب کرده بود !
  قسمتی هست به اسم آکواریوم طبیعی که هزاران ماهی زیبا نزدیک ساحل و قسمت پر عمق دریا جمع میشن و با ریختن نون خشک براشون حسابی شلوغ میکنن و برای خوردن غذا دسته های بزرگ ماهی دور قایق جمع میشن واقعا لذت بخشه !
  دوستانی که به جزیره قشم سفر میکنن توی هر فصلی پیشنهاد میکنم حتماو حتما گشت جزیره هنگام رو از دست ندن که یکی از زیباترین جزیره های دنیا همینجاست!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: