Close
رستوران

آرامگاه دانیال نبی

Tomp Of Daniel

4669-PFQG7uFTVsN9W1jyV6ek.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  آرامگاه دانیال نبی، پیامبر باران
  توصیه شده توسط کاربر

  دانیال نبی از پیامبران یهود است که در دوره ای همراه قوم خود از بابِل به ایران مهاجرت میکند و باقی زندگی خود را تا زمان مرگ در شهر شوش میگذراند. ورودی آرامگاه از کنار بازار قدیم شوش است بعد از عبور از ورودی داخل یک حیاط که حوض آبی در وسط دارد میشویم در روبرو گنبدی بلند وسفید رنگ میبینیم. گنبد آرامگاه جزء معدود گنبدهای سبک اورچین (مطبق) هست و سبک معماری معبد چغازنبیل را به یاد می آورد که البته در دوره سلجوقی ساخته شده، دو مناره هم در دوطرف نمایانگر ورودی صحن آرامگاه است. این آرامگاه در کنار رود شاپور و در محوطه تاریخی شوش است. دانیال نبی به پیامبر باران معروف بوده و تا قبل از ورود اسلام مردم شهر جسد مومیای او را برای درخواست نزول باران از آرامگاه بیرون میاوردند. پس از اسلام مالک اشتر به دستور حضرت علی (ع) جسد اورا غسل و به سبک اسلامی تدفین میکند. آرامگاه دانیال نبی در فهرست آثار ملی ثبت شده و زائران زیادی به اینجاا مراجعه میکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  دانیال نبی
  توصیه شده توسط کاربر

  دانیال نبی از پیامبران بنی اسراییل است که در زمان کوروش از بابل به شوش مهاجرت می کند و پس از مرگ جسد مومیایی او در همین شهر دفن می شود . البته در مورد محل دفن پیامبران بنی اسراییل حرفهای متفاوتی زده می شود مثلا گفته شده که دانیال نبی در مکانهای دیگری مانند عراق یا مصر یا سمرقند دفن شده . اما آرامگاهی که در شهر شوش قرار دارد منتسب به این پیامبر است. این مقبره بعد از سیلی که مقبره قدیمی را ویران کرد ساخته شده که گنبدی اورچین با 25 طبقه دارد که به نظر از معماری چغازنبیل یا ساقه درخت خرما الهام گرفته شده. با توجه به اینکه شهر شوش ساختمانهای بلندی ندارد از تمام نقاط شهر می توان این گنبد زیبا را مشاهده کرد همچنین دو مناره هم در اطراف گنبد وجود دارد. اگرچه این آرامگاه پیامبر یهودیان است اما در بین مسلمانان هم محبوبیت خود را دارد و کسانی که  به آنجا آمده بودند همان اعمالی که در امامزاده ها انجام می گرفت در این مکان به جا می آوردند. همچنین در ورودی چادر برای خانمها گذاشته شده بود. آرامگاه دانیال نبی در نزدیکی قلعه و موزه و  کاخ آپادانا قرار دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش
  آرامگاه دانیال نبی
  توصیه شده توسط کاربر

  آرامگاه دانیال نبی مربوط به هزاره ۴ تا ۱ - دوران‌های تاریخی پیش از اسلام است و در خیابان امام خمینی شهر شوش واقع شده. گنبد آرامگاه، اورچین و دوپوسته دارای ۲۵ طبقه مضرس است.  ارتفاع گنبد نیز در حدود ۲۰ متر و قطر آن در حدود ۵ متر است. گنبد مقبره در دوره سلجوقی ساخته شده اما به زیگورات چغازنبیل بی شباهت نیست.این گنبد از دور و از تمام نقاط شهر دیده میشود.ورودی آرامگاه دانیال نبی از شرق است که دو مناره به ارتفاع حدود ۱۰ متر در دو طرف آن قرار دارد. تاریخی که بر روی مناره حک شده ۱۳۳۰ ه ق است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  آرامگاه دانیال نبی درشوش
  توصیه شده توسط کاربر

  آرامگاه دانیال نبی در شهر شوش که از شهرهای تاریخی استان خوزستان است قرار دارد.این آرامگاه جنب رودخانه شاوور و درفاصله نزدیکی از قلعه بسیار قدیمی و معروف شوش قرار گرفته است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: