Close
رستوران

برج گالاتا

Galata Tower

48-gOP8UyrciectfekC9bJh.jpeg
48-L1V9VFHVn39goDTahdyx.jpeg
48-7HEPdyvVS5LOShsGn4qX.jpeg
48-vvAZki1dIFxXw6Vza5kb.jpeg
48-PQsRP6iztfO4cDs7WdJZ.jpeg
48-dBSWej3UQXhXG3XnQ8tn.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

این برج در سال 500 پس از میلاد ساخته شده و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری در شهر استانبول به شمار می آید. در گذشته های دور از برج گالاتا به عنوان برج مراقبت استفاده می شده است.

نوع جاذبه:
 • عرشه ها و برج ها
 • مکان های تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  نماد استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  برج گالاتا یکی از نمادهای اصلی شهر استانبول است که بیش از ۶۷۰ سال قدمت دارد. این برج در دوره امپراطوری روم شرقی بنا شد و کارکرد دفاعی و ارتباطی داشت. پس از تسلط عثمانی ها بر استانبول، تبدیل به زندان و سپس خوابگاهی برای سربازان شد.
  این برج در قرن هفدهم خیلی مشهور شد چرا که احمد چلبی هوانورد ترک با بال هایی که خودش با مطالعه روی عقاب ساخته بود از این برج به اسکودار در بخش آسیایی استانبول پرواز کرد. چون به احمد چلبی لقب هزار فَن داده بودند، این برج نیز به برج هزار فن معروف شد. بعد از این ماجرا، از برج برای صعود استفاده می شد و مردم با طناب هایی سعی می کردند به بالای برج بروند. در بعضی مواقع، این برج برای برگزاری مراسم سماع دراویش مورد استفاده قرار می گرفت. برج گالاتا در سال ۱۹۹۰ مورد بازسازی قرار گرفت و سپس برای بازدید عموم گشوده شد. از بالای برج می توان نمایی ۳۶۰ درجه از شهر استانبول بخصوص خلیج شاخ طلایی و بسفر را تماشا کرد! البته اینجا فضای کوچکی دارد و بنابراین باید انتظار صف را نیز بکشید تا عده ای پایین بیایند و نفرات دیگری بتوانند بالای برج بروند. بهترین زمان صبح اول وقت است که خلوت تر و برای عکاسی مناسب است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yegane
  نقدها:
  گزارش
  برج زيباى گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  يكى از جاذبه هاى تاريخى استانبول برج گالاتا هست كه از يك طرف انتهاى خيابان استقلال قرار دارد و از طرف ديگر نزديك اسكله امينونو.
  اين برج قبلا براى ديدبانى استفاده ميشده،ولى اكنون نماد استانبول به شمار ميرود،براى ورود به برج بايد ورودى پرداخت كنيد و البته در صف طولانى بايستيد!
  داخل برج براى رفتن به طبقات بالا آسانسور و پله وجود دارد.
  در طبقه هشتم و نهم رستوران و كافه هست كه البته نسبت به بيرون كمى گرانتر هست.
  اطراف برج چندين كافه و رستوران و مغازه هاى فروش ادوات موسيقى وجود دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رضا محمودثانی
  نقدها:
  گزارش
  گنبد کاووس ترکیه
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از محبوبترین مکانهای دیدنی در شهر استانبول برجی بلند که بر روی بلندی های شهر بنا شده است.فاصله نزدیک به ده دقیقه ای به میدان تکسیم و خیابان استقلال دارد و نمای جالبی از شهر را در اختیارتان خواهد گذاشت.متاسفانه موزه کارت شامل این برج نمیشود و باید ورودی جداگانه ای بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Reza
  نقدها:
  گزارش

  سلام. اگر به استانبول تشریف ببرید مطمئنا خیابان استقلال رو در برنامه هاتون دارید. انتهای خیابان استقلال، خیابان باریک میشه و سرزیری که اگر حدود 600 متری جلو برید این برج رو خواهید دید. پایین برج پر از کافه تریا هستش. باید بلیط تهیه کنید و با آسانسور به بالای برج تشریف ببرید. سال 1395 ورودیش هر نفر 7 لیر بود. بعد از اینکه از آسانسور پیاده شدید حالت رستوران داره که باز هم باید با پله تشریف ببرید بالا. اگر شانس بیارید و زیاد شلوغ نباشه می تونید دور تا دور برج که کمتر از 100 متره رو دور زده و ویوی 360 درجه از استانبول رو ببینید و لذت ببرید و عکس بگیرید، در غیراینصورت باید منتظر بمانید. ما حدود ساعت 5 عصر که آسمان روشن بود رفتیم مطمئنا شبهای زیبایی هم باید داشته باشه. پیشنهاد می کنم اگر به استانبول رفتید حتما به میدان تقسیم رفته و با تراموای تک کابینه فانتزی که خیابان استقلال رو طی میکنه(باید استانبول کارت داشته باشید و هزینه این تراموا 2 لیره برای هر نفر) تا انتهای خیابان استقلال برید و حتما برید و این برج رو ببینید. مطمئن باشید که پشیمون نمیشید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش

  برج گالاتا، یکی از آثار قرون وسطایی است که در انتهای خیابان پر جنب و جوش استقلال قرار گرفته. برای بازدید از این برج، باید زمان بگذارید چون معمولا صف خرید بلیط و ورودی بسیار شلوغ هست. خود معماری برج، خیلی خاص و دیدنی نیست ولی از بالای این این برج تاریخی، می تونید مناظر بسیار زیبایی از خلیج طلایی و پل گالاتا رو مشاهده کنین. البته شب ها با نورپردازی های اطراف برج، منظره اش قشنگ تر هم میشه.
  اطراف برج هم چند تا کافه های باحال هست که برای خوردن چای و شیرینی های استانبول، عالیه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  خیابان سنگ فرش شده استقلال رو که قدم میزنی و از بودن کافه ها لذت می برید تا اینکه در انتهای این خیابان به برج گالاتا می رسید این برج حدود ۷۰۰سال قدمت دارد ویکی از برج های قدیمی و زیبای استانبول به شمارمی آید بصورت یک سازه ی استوانه ایی می باشدو چشم انداز آن ۳۶۰ درجه از شهر استانبول می باشد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Limo
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  #برج #گالاتای به عنوان یک سمبل برای #استانبول به حساب می آید، بنایی که با بالا رفتن از آن می توانید به تماشای شهر استانبول و جزیره زیبای پاریم آدا بنشینید. پیشنهاد می کنیم حوالی غروب رفتن به این برج را انتخاب کنید، چشم انداز غروب خورشید و تنگه زیبای بسفر روبرویتان حس و حال بسیار لذت بخشی است. اگر به بالای آن رفتید دورتادور آن را بچرخید و با گرفتن عکس های یادگاری از آن بالا خاطره تان را برای همیشه زنده نگه دارید. در برج گالاتای رستورانی وجود دارد و اگر به آنجا رفتید و گرسنه شدید می توانید لحظاتی در بالای برج خوشمزه ترین غذاهای ترکی را میل نمائید. نکته جالب دیگر این برج نام آن است که تداعی کننده نام تیم فوتبال معروف #ترکیه، گالاتاسرای است.علاوه بر این لازم است بدانید که برج گالاتا در استانبول تا سال ۱۷۴۹ به عنوان بلندترین ساختمان استانبول مشهور بوده است. تاریخ ساخت این برج بازمی گردد به چیزی حدود هفتصد سال پیش یعنی سال ۱۳۸۴ میلادی بر می گردد. در آن زمان این برج با نام مسیح در دوران بیزانس، امپراطوری رم شرقی ساخته شد. برج مسیح و یا همان گالاتای امروزی با ارتفاع ۶۷ متر برای سال ها بلندترین برج استانبول و یا قسطنطنیه شناخته می شد. در سال ۱۴۶۱ جنوئزها با دستور امپراطور دوم و به نام او برجی دیگر در کنار برج اول ساختند. بعدها منجم تقی الدین با هدف رصد خانه از آن برج استفاده کرد، اما در سال ۱۵۷۹ این رصد خانه بسته شد. هدف از ساخت برج گالاتای نظارت بر حمل و نقل کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمنان بود. سال ها بعد برج گالاتای به عنوان زندان و دیده بانی شناخته شده و برای بارها طبقات فوقانی آن تعمیر و بازسازی گشت. برج گالاتای با ۹ طبقه دارای وزنی حدود ده هزار تن است. در طول سال ها ابن برج شاهد داستان های زیادی از تاریخ استانبول بوده است و در بسیاری از اتفاقات نیز درگیر شده است. برای مثال برج گالاتای در قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی برای دو بار با آتش سوزی بزرگی مواجه شد. بادها و طوفان شدید به سقف برج آسیب رساند و سال ها بعد سقفی مخروطی شکل برای آن در نظر گرفته شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shamim
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  این برج در نزدیکی پل گالاتا و در محله بیگلو قرار دارد. برج از ساعت 5 تا 8غروب بازه و برای ورود به برج بعد از موندن تو یه صف طولانی باید نفری 35لیر پرداخت کنیم.بعد از اون با آسانسور میریم طبقه آخر برج و از اونجا میشه جاهای دیدنی اطراف تنگه بسفر رو یکجا دید و که واقعا حس خوبی رو ایجاد میکنه البته اونقدرام شلوغ هست که شاید برای گرفتن یک عکس تکی هم به مشکل بربخورین پس نمیشه انتـظار احساس آرامش عجیب غریب داشت. دو تا رستوران هم تو برج هست یکی کافه اون یکی رستوران برای سرو غذا که البته چون بهم مربوطن میتونین هردوجا بشینین و از نظر قیمت یکم نسبت به رستوران های اطراف گرونتر.مثلا چای رو ما تو یه قهوه خونه محلی سفارش دادیم 1.25 لیر اما اینجا بود 7لیر. در مجموع جای دیدنی قشنگیه و ارزش دیدن داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمد جعفری
  نقدها:
  گزارش
  گالاتا؛ چشمان بیدار استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  برج گالاتا در محله بی اغلو (انتهای خیابان استقلال) قرار گرفته است. در گذشته برای دیده بانی استفاده می شده و از طبقه نهم آن می توان ویوی ۳۶۰ درجه استانبول را تماشا کرد. ورودیه برج ۶۰ لیر است و متاسفانه جزو جاذبه هایی که کارت موزه پاس را قبول میکنند قرار ندارد. در طبقه هشتم و نهم کافه و رستوران قرار گرفته که قیمت های گرانی دارند. برای اینکه بتوانید از بالای برج، استانبول را به خوبی ببینید، بهتر است بازدید را در روز انجام دهید. ولی اگر بتوانید قبل از غروب آفتاب به بازدید از برج بروید، هم منظره زیبای غروب آفتاب را میتوانید تماشا کنید و هم اینکه از اجرای برنامه های تئاتر خیابانی و... که غروب ها در کنار برج توسط جوانان اجرا می شود لذت ببرید. جنب برج چند فروشگاه لوازم موسیقی وجود دارد که لوازم حرفه ای موزیک می فروشند که از این جهت برای اهالی موسیقی نیز میتواند جالب باشد. در اطراف برج فروشگاههای سوغاتی های دکوراتیو وجود دارد و رستوران های زیادی در نزدیکی آن قرار گرفته است. برج گالاتا نزدیک اسکله امینونو قرار دارد و با چند صد متر پیاده روی میتوانید از اسکله امینونو هم بازدید کنید. برج به شکل دایره است و بیش از ۶۰ متر ارتفاع دارد. از اغلب نقاط ساحلی استانبول برج دیده می شود و این نشان میدهد انتخاب محل احداث برج کاملا هوشمندانه و متناسب با کارکرد برج که دیده بانی است، بوده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  جاذبه های گردشگری و تفریحی استانبول اینقدر زیاد است که هر قدر زمان برای بازدید از آنها در نظر گرفتیم باز هم زمان کم آوردیم در میان این همه جاذبه از کوچه پس کوچه های شیب دار خیابان استقلال که پیش رفتیم به برج زیبای گالاتا رسیدیم برجی مرتفع که از بالای آن یک نمای 360 درجه از تنگه بسفر و شهر استانبول را مشاهده کردیم. برای بالا رفتن از برج می توان هم از طریق پله و هم آسانسورهایی که اضاف شده استفاده کرد. در طبقه هشتم و نهم رستوران و کافه وجود دارد که می توانید غذا و نوشیدنی سفارش بدهید و از ویو استانبول لذت ببرید . از نظر من یکی از کارهای ضروری خوردن چای یا قهوه کنار این برج زیباست که ما هم روز و هم شب به دیدن این برج زیبا رفتیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ف.میزبان
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  استانبول آن قدر جاذبه گردشگری و به‌خصوص دیدنی های تاریخی دارد که هرقدر هم زمان برای گردش اختصاص دادیم باز هم زمان کم آوردیم برج گالاتا که از محبوب ترین دیدنی های استانبول هست هم در هنگام شب و هم در روز یه جای دیدنی به شمار می آید و استانبول رفتن بدون نوشیدن یک فنجان چای یا صرف یک غذای خوشمزه بر فراز این برج کامل نخواهد شد. برج گالاتا در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر ساخته شده و از برج های قرون وسطایی استانبول میباشد. با بازدید از آن می توان زندگی مدرن و امروزی ترک ها را در کنار تاریخ و تمدن شان به وضوح مشاهده کرد و از این همه هماهنگی و زیبایی لذت برد. برج گالاتا در خیابان بی اوغلو واقع شده و با پیاده روی از خیابان استقلال به راحتی می توان به این برج زیبا دسترسی داشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ف.میزبان
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  استانبول از شهرهای زیبای ترکیه هست و جاهای دیدنی خیلی قشنگی دارد و یکی از جاذبه های زیبایش برج گالا تا هست که در سال 1384 میلادی، هنگامی که استانبول امروزی، قسطنطنیه نام داشت و امپراتوری روم شرقی در آن حکمرانی می کرد در مرکز این شهر ساخته شده است. برج گالاتا، با ارتفاعی حدود 67 متر، برای سالیان سال بلندترین سازه در استانبول بود. برج گالاتا به عنوان جایگزینی برای برج بزرگ قسطنطنیه احداث شد تا از طریق آن به رفت و آمد کشتی ها، به ویژه کشتی های نظامی دشمنان امپراتوری بیزانس نظارت شود که الان جنبه توریستی دارد این برج در منطقه اروپایی استانبول و محله بی اوغلو قرار دارد البته فاصله خیلی کمی با خیابان استقلال دارد. از بالای این برج تمام زیبایی های استانبول قابل مشاهده میباشد.
  #فروردین۹۸ #گالاتا #استانبول

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  از تکسیم شروع به پیاده روی در خیابان استقلال کردیم و در انتهای خیابان و بعد از پیاده روی طولانی به برج گالاتا رسیدیم در ابتدا با دیدن صف طولانی بلیط پشیمان شدیم اما اشتیاق دیدن داخل برج ما را در انتهای صف نگهداشت با پرداخت ۲۵ لیر بوسیله آسانسور به طبقه ۷ و سپس با پله به تراس برج در طبقه ۹ رفتیم. از این تراس میتوان تمام استانبول را بصورت ۳۶۰ درجه مشاهده کرد. همچنین کافه و رستورانی در طبقات بالا وجود دارد که میتوانید از فضای آن استفاده کنید. در اطراف برج هم کافه و رستورانهای متعدد و همچنین گروههای موسیقی خیابانی وجود دارند، که قدم زدن در آن را لذت بخش تر می کنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پاتریک
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  برج گالاتا آخر خیابان استقلال قرار گرفته و واقعا بعد از طی کردن خیابان طولانیه استقلال میچسبه بری بالای برج و با خوردن یک استکان چای تو کافه ی بالای برج خستگیه پیاده روی رو در کنی.قیمت دو استکان چای با کمی بیسکوئیت شد ۱۲ لیر .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  برج گالاتا که از نمادهای استانبول و از محبوب ترین دیدنی های اون به ویژه در شب هست ، در انتهای خیابان استقلال یکی از شلوغ ترین مناطق شهر ساخته شده و از برج های قرون وسطایی این شهره که زمان فتح قسطنطنیه توسط رومیان ساخته شده در آن سالها به برج مسیح مشهور بوده. ارتفاع این برج نه طبقه 70 متره و در زمان ساختش بلندترین ساختمان استانبول محسوب میشده که در گذشته به عنوان برج دیده‌بانی یا دفاعی استفاده می شده. شما با پرداخت۳۵ لیر میتونین از این برج زیبا دیدن کنید و همچنین با پرداخت۱۳ لیر اضافه تر میتونین از سینمای اون که در طبقه های پایینی قرار داره و با نمایش فیلمی چند دقیقه ای شما رو با دیدنی های استانبول آشنا میکنه استفاده کنید که البته یه خرده سرگیجه آوره و خیلی هم حرفه ای نیست . برای بالا رفتن از این برج میتونید از راه پله باریکی که داره یا آسانسورهایی که به این برج اضافه شده استفاده کنید که البته آسانسور تا طبقه هفتم برج بالا میره، پیشنهاد میکنم یکی از میسیرهای رفت یا برگشت رو از پله ها استفاده کنید که به نوبه خودش دیدنیه . در طبقه هشتم و نهم برج کافه و رستورانی وجود داره که در اونا میتونین به استراحت بنشینین و غذا سفارش بدین و با یه ویو زیبا از شهر استانبول از لحظاتتون لذت ببرید. در طبقه نهم این برج تراسی دورتادور قرار داره که با رفتن روی اون میتونین زیباییهای استانبول از جمله دریای مرمره، ایاصوفیه ، مسجد آبی و ... رو از بالا ببینین اگه دوست دارین که از اونجا نهایت لذت رو ببرید و حسابی عکاسی کنید صبح زود برید که خلوت باشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  برج گالاتا یکی از جاذبه های دیدنی استانبوله ک اگه تو کوچه پس کوچه های شیب دار خیابان استقلال پیش برید میتونید به اون برسید ک از بالای اون نمای زیبایی از شهر رو بیینید. قیمت بلیطش هم فک کنم ۵۰ لیر بود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتاي ديدني استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  انطور كه گفته مي شود ساخت اين برج مربوط به ٧٠٠سال قيل است و توسط امپواطوري بزرگ رم شرقي ساخته شده. اين برج به نوعي يكي از نماد هاي استانبول است و با ارتفاع ٦٧ متر جز قديمي ترين برج هاي استانبول ايت و درو بر ان كافه هاي خوبي وجود دارد كه بنشينيد و با يك ليوان چاي تركي و باقلوا خود را ميهمان اين منظره ديدني بكنيد ساعت بازديد از ٩ صبح تا ٨/٣٠ بعدظهر است و هزينه ورودي ٢٥ لير دسترسي: از ميدان تكسيم پياده وارد خيابان استقلال مي شويد در انتهاي اين خيابان با استفاده از تابلو ها به راحتي اين برج را خواهيد يافت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  برج خسته
  توصیه شده توسط کاربر

  پل گالاتا و کوچه های اطرافش واقعا نمادی از استانبول پیر و خسته و قدیمی است. به نظر من سفر به استانبول فقط با بالا رفتن از برج گالاتا تکمیل می شود. تقریبا هر زمان از روز صف طولانی برای بالا رفتن از برج وجود دارد ولی دم غروب (که بهترین تایم هم هست) واقعا شلوغ می شود اما ارزشش را دارد. البته اگر زیاد هم دیر کنید دیگر اجازه ایستادن در آخر صف را نمی دهند.
  بلیط ورودی 25 لیر است و خوشبختانه با آسانسور به طبقه آخر می روید. منظره کاملی از استانبول پیش روی ما بود شگفت انگیز بود و اصلا فکر نمی کردیم این برج نه چندان بلند، همچین منظره ای داشته باشد. یک کافه رستوران هم در بالای برج وجود دارد.
  در طبقات پایین تر می توان با پرداخت 15 لیر به سینمای سه بعدی هم رفت که حدود 15 دقیقه جاذبه های استانبول را نشان می دهد ولی زیاد حرفه ای و جالب نیست.
  اطراف برج چند کافه و رستوران هست که دید خیلی خوبی به برج دارند و بیرون صندلی چیده اند و غذایشان هم بد نیست. به نظرمن گزینه خوبی هستند.
  تنها مشکل این منطقه این است که گرفتن تاکسی و اوبر و بقیه تاکسی های اینترنتی به شدت سخت است و معمولا قبول نمی کنند. باید بعد از دیدن برج دوباره به خیابان استقلال برگردید یا تا پایین ب سمت خیابان های اصلی، پیاده روی کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  ما در این سفر برای رسیدن به برج گالاتا از پل گالاتا تا این برج پیاده رفتیم. برای رسیدن به این برج از پل گالاتا از کوچه‌ها و خیابان های تنگ و شیب‌دار محله کاراکوی به این برج رسیدیم. علاوه بر این که خود برج با نمای سنگی‌اش یکی از نمادها و جاذبه‌های مهم استانبول به شمار می رود، کوچه‌ها و کافه‌های اطراف این برج هم به نظر من یکی از مهترین بخش‌های استانبول است که قدم زدن در ان خالی از لطف نیست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  برج گالاتا
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از مرتفع ترین و قدیمی ترین برج های استانبود میباشد که چشم انداز بی نظیر ۳۶۰ درجه ای از استانبول دارد. این سازه استوانه ای که با کلاهکی مخروطی پوشانده شده است بلندتر از تمامی ساختمان های اطراف است و دسترسی به طبقه فوقانی آن هم با پلکان و هم با آسانسور مقدور میباشد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: