Close
رستوران

بنای یادبود آزادی

Freedom Monument

4830-RkOh6wBGE9DFmGfA4igH.jpeg
4830-tnuq2bquPSCUw5Mku3lf.jpeg
4830-iKZpOemS5Mov9ngGMaV7.jpeg
4830-hjr415UquX6shF0rgpwR.jpeg
4830-ErYDniSZeCkVH49v2Jes.jpeg
4830-6PFia3YOy5vGPbfDZLeV.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

یادبود آزادی که به نام مجسمه سنت جورج نیز شناخته می شود بنای یادبودی برای استقلال و آزادی گرجستان است که در شهر تفلیس قرار دارد و از هر جایی در این شهر می توان آن را مشاهده کرد. این مجسمه در سال 2006 میلادی در میدان مرکزی تفلیس نصب شد و جنس آن از گرانیت و طلا بوده و 35 متر نیز ارتفاع دارد. مجسمه اسب و سوار که بر روی پایه قرار دارند نیز در 5.6 متر از جنس برنز و با پوششی از طلا ساخته شده است. این مجسمه هدیه ای از زورال تسراتلی (Zurab Tsereteli)  مجسمه ساز گرجستانی به شهر به شمار می آید.

نوع جاذبه:
 • بناهای تاریخی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Reza
  نقدها:
  گزارش
  مجسمه ای طلایی و زیبا سمبل آزادی
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. هتل ما دقیق بر میدان آزادی قرار داشت و این مجسمه معروف که سمبل آزادی گرجستان محسوب میشه دقیقا در وسط همین میدان بر روی ستونی بسیار بلند و زیبا ساخته شده که وجه تسمیه این میدان هم همین مجسمه می باشد. این مجسمه در شبها هم نورپردازی می شود و بسیار زیباست. شکل مجسمه حاکی از یک سرباز(شایدم منظورشون پادشاه باشد) که سوار بر اسب نیزه به دست در حال جنگ است می باشد. بی شک یک از جاذبه های تفلیس خود میدان آزادی(Liberty Square) و این مجسمه هستش.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  میدان لیبرتی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از مهم ترین و تاریخی ترین میادین شهر تفلیس که قدمت آن به ۲۰۰ سال می رسد و شاهد حوادثی مثل مبارزات استقلال گرجستان در سال ۱۹۹۱ و انقلاب رُز در سال ۲۰۰۳ بوده است. نام های قبلی اش میدان ایرووان در زمان امپراطوری روسیه و میدان لنین در زمان اتحاد جماهیر شوروی. تا قبل از استقلال گرجستان، مجسمه لنین در این میدان برپا بود که در سال ۱۹۹۱ پایین کشیده شد و مجسمه فعلی در سال ۲۰۰۶ ساخته شده که نبرد گئورگ مقدس با اژدها را نشان می دهد. لیبرتی محل تلاقی تفلیس قدیم و تفلیس مدرن است. پنج خیابان از جمله خیابان معروف روستاولی از سمت تفلیس مدرن و خیابان تاریخی کوته آفخازی از سمت تفلیس قدیم به این میدان منتهی می شوند. تالار شهر، بانک گرجستان و هتل ماریوت از بناهای مهمی هستند که این میدان را احاطه کرده اند. ما تحویل سال نو را در این میدان جشن گرفتیم و برای دقایقی نورافشانی شد به افتخار سال نو ایرانی ۱۳۹۷!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهار قادری
  نقدها:
  گزارش
  ميدان آزادي تفليس
  توصیه شده توسط کاربر

  میدان آزادی یا به قول خود گرجی ها، تاوی سوپلابا ( توصیه می کنم حتما اسم گرجی اش رو یاد بگیرید اگر قصد سفر به تفلیس رو دارید) مهمترین میدان شهر تفلیسه و یکی از جاذبه های دیدنی این شهر.
  انتهای خیابون معروف روستاوولی به میدان آزادی میرسه. وسط میدان مجسمه ای از جرجیس مقدس از سنگ گرانیت و ترکیبی از طلا و برنز ساخته شده و دارای ارتفاعی در حدود 35 متر است. از این میدون به عنوان نمادی برای آزادی و استقلال کشور گرجستان یاد میشه.
  ساختمان شهرداری تفلیس، بانک مرکزی گرجستان و هتل مریوت در اطراف این میدون قرار داره. همینطور خیابون معروفه لسلیدزه نیز به همین میدان میرسه.در سفر به تفلیس لذت دیدن این میدان هم در شب و هم روز رو تجربه کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش

  اینجا، میدان آزادی تفلیس به نوعی مرکز شهر است. خیابان‌های منتهی به این میدان از جمله خیابان‌های مشهور و زنده تفلیس حتی در شب است. در بازدید از تفلیس حتما این بنای یادبود را چندین بار خواهید دید. ستونی بلند با مجسمه مردی سوار بر اسب که نیزه‌اش را در دهان اژدها مانندی فرو برده است. به نظر می‌رسد جنس این مجسمه از طلا باشد یا لااقل روکش طلایی داشته باشد. این بنا البته تاریخ چندانی ندارد و یکی از آثار حجمی شهری معاصر تفلیس است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  ميدان آزادي در قلب شهر تفليس
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از ميدان هايي كه در شهر تفليس قطعا گذرتان به آنجا ميخورد ميدان آزادي است. خیابان روستاولی و خیابان لسلیدزه دو خیابان مهم گردشگری در تفلیس محسوب می شوند كه به اين ميدان ختم ميشوند. خود ميدان جذابيت خاصي نداشت اما بنظرم چون محل تقاطع چند خيابان مهم بود مشهور شده است.
  پيشنهاد ميكنم زمان بازديد از اين ميدان حتما به رستوران ساميكيتنو ماچخلا كه دور اين ميدان هست سر بزنيد غذاهايش واقعا بي نظير بود و ما تقريبا تمام وعده هاي غذاييمان را انجا خورديم.
  علاوه بر اين يك زيرگذر هم كنار اين ميدان است كه مغازه هايي دارد كه در عين سادگي ديدنشان جالب است.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  بنای یادبود آزادی تفلیس
  توصیه شده توسط کاربر

  این بنا که نام اصلی اون Pashkevich-Erivanskaya Square بوده در قرن ۱۹ به افتخار Ivan Paskevich سرباز ارتش شوروی سابق بدلیل فتح Erivan (ایروان کنونی در ارمنستان ) نام گذاری شده.
  بعدها در سال ۱۹۱۸ پس از فروپاشی حکومت شوروی و ایجاد جمهوری گرجستان به میدان آزادی تغییر نام پیدا کرد. در کنار این میدان در حال حاضر ساختمان شورای شهر و همچنین ساختمان مرکز اطلاعات ناتو و اتحادیه اروپا قرار داره.
  این میدان در گذشته جایگاه تجمعات و سخنرانی های بزرگان بوده. به طور مثال در مراسم ۶۰ امین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم جرج بوش رییس جمهور سابق آمریکا در اینجا حضور پیدا کرده بود. حضور در این میدان حس و حال خوبی رو به شما منتقل میکنه برای همین پیشنهاد میکنم در سفر به گرجستان حتما از این میدان دیدن کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: